Jump to content
pb

Za miesiąc Dzień Domeny

Recommended Posts

A ja bym udostępnił ten tekst na licencji całkowicie otwartej - żeby każdy mógł sobie treści dowolnie kopiować i zamieszczać gdziekolwiek do jakichkolwiek celów (również komercyjnych), dzięki temu dotrzemy z informacją o domenach do większej ilości osób :)

 

To raczej nie przejdzie, mieliśmy już przykład w tym wątku, że niektórzy są bardzo przywiązani do swoich słów.

 

PS. Dodałem do posta wyżej punkt o statystykach domen, jakoś mi to wyleciało z głowy wcześniej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To raczej nie przejdzie, mieliśmy już przykład w tym wątku, że niektórzy są bardzo przywiązani do swoich słów.

no to po prostu taki ktoś nic nie zamieści na tej stronie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kapitalna inicjatywa, szybka realizacja.

Czy rejestratorzy domen - partnerzy Nask beda zainteresowani promocja tego dnia?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapewne wyskoczę jaki Filip z konopi, ale musiałem się trochę odstresować (a wszak wiadomo, że dłubanie w ps'ie działa kojąco :)) i padło na zrobienie designu dzieńdomen.pl

 

Dwie wersje (2 nie przeszła kontroli jakości u mojej drugiej połowy):

 

dday3pd2.th.png

 

dday1hz9.th.png

 

Nie pytajcie dlaczego różoffe, dlaczego kwiatki itp. Po prostu tak wyszło ;)

 

Może przyda się na przyszły rok lub na dzień domeniarza - zrobimy sobie drugie święto ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie koniecznie dopiszcie na waszych stronach, ze znalezienie dobrej domeny dla firmy jest juz praktycznie niemozliwe- trzeba ja odkupic na rynku wtornym - i tym wlasnie zajmuja sie domeniarze ;) -taka moja prosba

 

a efekt waszej pracy- pozostaje tylko pogratulowac :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podobają mi się prace zaan'a ;-)

Na moich stronach również znajdzie się miejsce na reklamę DD (Dnia Domeny :)).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dwie wersje (2 nie przeszła kontroli jakości u mojej drugiej połowy):

 

(...)

 

Nie pytajcie dlaczego różoffe, dlaczego kwiatki itp. Po prostu tak wyszło :)

Dlatego moja już nic nie ocenia:

- Fajne?

- Nie...

- Czemu?

- Nie ma zdjęć

 

;)

 

Good work, zaan :-) Ta różowa wersja nawet bardziej mi podchodzi :-)

edit: To "nawet" w znaczeniu "I co z tego, że różowa? Fajna właśnie!" a nie "Ogólnie do d... ostatecznie różowa".

 

Tymczasem zabrałem się za pisanie tekstów: http://dziendomeny.pl/historia-domen

 

Dopiero teraz zrozumiałem, że to temat-rzeka i po pierwszym czytaniu tego fragmentu wyleciała niemal połowa tekstu. IDNów nawet nie tknąłem jeszcze :-D

 

Rzućcie okiem i dajcie znać, czy język nie jest zbyt "prosty". Jeśli są jakieś błędy rzeczowe też dajcie znać, choć na pożarcie rzucę całość po napisaniu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
niebieski, biały, szary, czarny

 

Te kolory są kojarzone z profesjonalnością.

 

...a także z oziębłością i nudą. ;-)

 

Różowy to przegięcie, ale czerwony? pomarańczowy? zielony? Czemu nie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mi podoba sie design zaana - jest nowoczesny, ale z klasa - tak sie teraz projektuje nie tylko strony, nie cofajmy sie do lat 90

 

rozowy jest w pozadku, ale jezeli sa kontrowersje to moze brazowy, fioletowy lub zielony...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może warto by dodać na górze każdej strony coś takiego:

 

Nie bardzo rozumiem co by to miało mieć na celu.

Skupmy się na głównym temacie. Dzień Domeny.

Można ewentualnie umieścić artykuł o direct navigation, ale pomysł z bannerem wydaje się nieco dziwny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ten jest fajny. :-)

 

Trzeba więc zdecydować, czy idziemy w tę stronę – kolorystyka czarno-biało-czerwono-pomarańczowa? Bo jeśli nie, to trzeba już zmieniać, żeby nie zostało na ostatnią chwilę. A jeśli tak, to jeszcze trzeba nagłówek strony zrobić w zgodzie z resztą. No i może trochę wzbogacić oprawę graficzną, ludzie to lubią. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może się przyda:

dd_47b82840a97c7.png

Baner: 400 x 60

Pozwoliłem sobie skorzystać co nie co z dizajnu zann'a i malenki. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ten jest fajny. :-)

 

Trzeba więc zdecydować, czy idziemy w tę stronę – kolorystyka czarno-biało-czerwono-pomarańczowa? Bo jeśli nie, to trzeba już zmieniać, żeby nie zostało na ostatnią chwilę. A jeśli tak, to jeszcze trzeba nagłówek strony zrobić w zgodzie z resztą. No i może trochę wzbogacić oprawę graficzną, ludzie to lubią. ;-)

Popieram :-) Strasznie podobają mi się te czcionki z czerwonej wersji.

 

Top ma wymiar 660x130px (129 konkretnie, ale jeden px w tę czy w tę, żadna różnica). Trzeba podjąć decyzję, czy wrzucamy kompletnie nowy design (do zrobienia, w jeden dzień mogę pociąć i wdrożyć) czy wybajerzymy jakoś obecny ;-) Sama zmiana kolorów to kwestia edycji CSS, więc niewiele roboty. Sidebar ma 200px szerokości i sporo wolnej przestrzeni do zagospodarowania. Dla sprawnych grafików duże pole do popisu :-)

 

Obecny lay można też spokojnie wykorzystać w celach promocyjnych udostępniając jako theme do WP z linkiem do dziendomeny.pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy rejestratorzy domen - partnerzy Nask beda zainteresowani promocja tego dnia?

Jestem za - możemy wstawić na http://www.active24.pl banner w rotacji (lewa część poświęcona promocjom) o rozmiarach 479x234. Dobrze by było gdyby komponował się z resztą strony i nie był za ciążki - max. 30-40kb. W zamian logo z linkiem do nas na stronie dzieńdomen.pl Innym dużym rejestratorom też można zaproponować taką możliwość.

 

To raczej nie przejdzie, mieliśmy już przykład w tym wątku, że niektórzy są bardzo przywiązani do swoich słów.

Przychylam się do lisz55 - kto nie chce się dzielić swoimi słowami nie zamieści treści na tej stronie i tyle. Każdy będzie miał oczywiście podpisać się się pod własnym tekstem, ale w przypadku chęci kopiowania treści nie będzie trzeba podawać źródła.

 

P.S Pomyślałem, że mógłby się przydać dział z informacjami o wszystkich (większości większych) konferencji poświęconych domenom (TRAFFIC, DomainFest, Domain Roundtable itp). Mogę się tym zająć - czyli przygotować treść do tego działu + zdjęcia, grafiki itp.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
P.S Pomyślałem, że mógłby się przydać dział z informacjami o wszystkich (większości większych) konferencji poświęconych domenom (TRAFFIC, DomainFest, Domain Roundtable itp). Mogę się tym zająć - czyli przygotować treść do tego działu + zdjęcia, grafiki itp.

 

Na pewno nie zaszkodzi, a będzie ciekawiej. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wprowadziłam jeszcze kilka zmian, to była szybka i przyjemna robota, tym bardziej, że bazowałam na czymś bardzo sensownym

 

ddhs7.th.png

 

Jeszcze dwie wersje dwu-kolorystyczne:

 

dd1pg1.th.png

 

dd2xb0.th.jpg

 

Zaan: mam nadzieję, że mi wybaczysz tą zabawę twoim designiem...(?)

 

Ta grafika kalendarza, nie jest mojego autorstwa, pochodzi z galerii darmowych grafik do użytku niekomercyjnego. Mogę później dać link, bo teraz nie mam czasu szukać

 

Mogę to też pociąć (o ile w ogóle się przyjmie/spodoba), najlepiej jutro do wersji statystycznej/walidującej się, to bardzo prosty układ więc szybko pójdzie, potem ktoś może to podpiąć do jakiegoś CMSa, mogę też pociąć od razu do Joomli. WordPressa nie znam, nigdy nie korzystałam, na ogół do swoich stron stosuje prosty PHP, czasem nawet piszę jakiś prowizoryczny CMS i tyle, dopiero od niedawna mam do czynienia z Joomlą, ale nie powinno być problemów. Chyba, że Pietia się tym zajmie. To tyle. :) dajcie znać, jeśli moja pomoc się do czegoś przyda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zielona dwu-kolorowa strasznie mi się podoba, świetna robota! Jedyne, do czego miałbym się przyczepić, to "Dzień Omeny" :) Wdrożeniem mogę się zająć, do usług :-)

 

/offtopic: Jeśli zaczynasz się bawić CMSami to polecam Drupal'a. Ma o wiele logiczniej rozwiązany i znacznie wygodniejszy system szablonów (Joomla ma w wielu miejscach kłopoty z oddzieleniem warstwy aplikacji od layoutu).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, w takim razie możemy iść w tę stronę, ale przyczepię się paru rzeczy:

– j.w., Dzień omeny,

– w jednej z zakładek jest „dzień domen”, niech już będzie spójnie (tym bardziej, że jest Dzień Dziecka, Dzień Babci, Dzień Ojca itp., chyba tylko Dzień Kobiet wybija się z kanonu nazewnictwa),

– Active24 chyba nie jest / nie może być „patronem medialnym”, bo nie jest medium...

– „Międzynarodowy dzień domeniarza” – wyrzuciłbym; Dzień Dziecka to nie Międzynarodowy Dzień Prawnego Opiekuna,

– w ogóle domeniarza bym wyrzucił (patrz inny wątek), „sylwetka domenowego inwestora” brzmi dużo lepiej.

 

Chyba tyle. Poza tymi szczegółami, strona mi się podoba.*

 

(*) oglądałem tylko wersję zieloną

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×