Jump to content
pb

Za miesiąc Dzień Domeny

Recommended Posts

kilka banerów zrobionych w wolnej chwili:

http://www.netik.pl/

Bannerki pierwsza klasa ;)

Rozumiem, że będą cały czas na serwerze i można je podlinkować i użyć na własnej stronie?

 

EDIT: Po wrzuceniu buttona na stronę i kliknięciu na niego - nic się nie dzieje, nie ma przekierowania. Kurde, co jest?

Share this post


Link to post
Share on other sites

można zapisać stronę (netik.pl) na dysk (zapiszą się przy okazji pliki .swf) i potem wrzucić banery na swoją stronę

[File->Save Page As... (Web Page, complete)]

 

Powinny bez problemu odsyłać na dziendomeny.pl, na tym serwerze będą póki co, testuje przy okazji nowy hosting i chyba nie jest najlepszy (gghost.eu) może potem przeniosę, a póki co radzę zapisać na dysk i wrzucać na swoje strony ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zostało 10 dni. Czy ktoś coś robi? ;-)

 

Cóż - jak przy każdym projekcie - jest tak, że ktoś musi się zebrać (czytaj konkretna osoba :) która się wszystkim zajmie ;) Pierwsza sprawa, to brak zapewnienia przkierowania z dzieńdomeny.pl na dziendomeny.pl. Druga sprawa - powinieneś pb być głównym koordynatorem i zgłosić się do konkretnych osób po materiały. Ja mogę przygotować swoją część odnośnie imprez domenowych, ale muszę mieć pewność, że ten serwis wypali i inni też się wywiążą + IDN będzie przekierowywał na Twoją domenę.

 

--

Daniel Dryzek

http://active24.pl - .pl za 9.90 PLN! Bez opłat za AuthInfo, hurtowa rejestracja domen.

http://domenytanio.pl - domeny .pl tylko 9.00 PLN, przedłużenie ważności tylko 79 PLN

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miał być zmieniony wygląd strony, ale coś utknęło, dlatego napisałem przypominacz.

 

Cóż - jak przy każdym projekcie - jest tak, że ktoś musi się zebrać (czytaj konkretna osoba :) która się wszystkim zajmie ;)

 

No, musi się zebrać... spróbuję.

 

Pierwsza sprawa, to brak zapewnienia przkierowania z dzieńdomeny.pl na dziendomeny.pl.
Właśnie też się zdziwiłem, myślałem że było ustalone że tak będzie, a tymczasem domena kieruje na parking.

 

Druga sprawa - powinieneś pb być głównym koordynatorem i zgłosić się do konkretnych osób po materiały.

 

Mamy już (do lekkiej przeróbki) artykuł o tym, czym są domeny. Ktoś też zaczął pisać o historii domen. Brakuje zestawień finansowych i ilościowych.

 

Ja mogę przygotować swoją część odnośnie imprez domenowych, ale muszę mieć pewność, że ten serwis wypali i inni też się wywiążą + IDN będzie przekierowywał na Twoją domenę.

 

Mam nadzieję, że uda się „załatwić” to przekierowanie, podobnie jak artykuł o tym „ile kto na domenę pracuje”. Czas pokaże.

 

Głównym problemem, z mojego punktu widzenia, jest sama strona – brakujący artykuł można napisać choćby i ostatniej nocy (mam w tym doświadczenie). ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]

Głównym problemem, z mojego punktu widzenia, jest sama strona – brakujący artykuł można napisać choćby i ostatniej nocy (mam w tym doświadczenie). ;-)

 

No ale przecież właśnie strona to artykuły :) Treść chyba najważniejsza - widziałem layout, czyli od strony graficznej chyba już załatwione?

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
No ale przecież właśnie strona to artykuły :) Treść chyba najważniejsza - widziałem layout, czyli od strony graficznej chyba już załatwione?

 

No właśnie nie wiem, czy „się robi”, czy stoi – co nam po samych artykułach? ;-)

 

Dostałem informację, że IDN będzie przekierowany jeśli strona powstanie i ruszy.

 

Niektórzy z autorów artykułów godzą się na udostępnienie tekstu tylko pod warunkiem umieszczenia informacji o autorze i linku do ich strony, więc trzeba będzie o tym jeszcze raz podyskutować.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niektórzy z autorów artykułów godzą się na udostępnienie tekstu tylko pod warunkiem umieszczenia informacji o autorze i linku do ich strony, więc trzeba będzie o tym jeszcze raz podyskutować.

 

Myślę, że nie jest do duży problem - niech i tak będzie. A w informacjach "copyright" zaznaczy się, że kopiowanie czy przedruki tylko z informacją o autorze, ale bez potrzeby każdorazowego uzgadniania i prośby o akceptację. Bo to znacznie utrudniłoby wykorzystywanie wiedzy zgromadzonej na stronie.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zostały trzy dni. Coś czuję, że w tym roku trzeba będzie się ograniczyć do dwóch czy trzech prostych tekstów i pozostać przy obecnym wyglądzie strony. Ale od czegoś trzeba zacząć, ważne żeby coś było. Za rok będzie lepiej. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zostały trzy dni. Coś czuję, że w tym roku trzeba będzie się ograniczyć do dwóch czy trzech prostych tekstów i pozostać przy obecnym wyglądzie strony. Ale od czegoś trzeba zacząć, ważne żeby coś było. Za rok będzie lepiej. ;-)

 

No niestety :o Nie udało się w tym roku..

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
No niestety :o Nie udało się w tym roku..

 

Mówiłem, że trzeba zacząć skromnie – i tak zaczniemy. Nie od razu DNS zbudowano. ;-)

Mam nadzieję, że mimo to informacja przecieknie jakoś do mediów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mówiłem, że trzeba zacząć skromnie – i tak zaczniemy. Nie od razu DNS zbudowano. ;-)

Mam nadzieję, że mimo to informacja przecieknie jakoś do mediów.

 

Lepszy rydz niż nic :o

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do czegoś takiego potrzebny jest człowiek orkiestra który zrobi wszystko sam. Ale nic straconego, wystarczy aby większość domainerów skierowała w tym dniu lub najlepiej już jutro swoje literówki na adres dziendomeny.pl i cała Polska dowie się o dniu domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
(...) Ale nic straconego, wystarczy aby większość domainerów skierowała w tym dniu lub najlepiej już jutro swoje literówki na adres dziendomeny.pl i cała Polska dowie się o dniu domeny.

Jak dla mnie pomysł dobry. Jeden dzień spośród 365 w ciągu roku spokojnie można poświęcić. No chyba, że ktoś jest strasznym materialistą...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wpisujcie w tym dziale jakie domeny przekierowaliscie. Dajcie przyklad, zachete dla innych. Na pustych slowach sie zawsze konczy. PB, nastepnym razem jesli sam wrzucasz jakis pomysl, powinienes trzymac nad tym wladze. z doswiadczenia wiem z innych forum, ze tago typy masowe projekty = zawsze klapa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
PB, nastepnym razem jesli sam wrzucasz jakis pomysl, powinienes trzymac nad tym wladze.

 

Moja władza chyba polegnie na tym, że dziś w nocy będę na gwałt coś pisał żeby na rano było. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przekierowałem 2 literówki google to będzie jakieś 160 uq i literówkę goory.pl z ok 100 uq dziennie. Dorzucę jeszcze nasza klasę z 600 uq dziennie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ja Artykularnia.pl z ok. 150-200 wizyt dziennie, myślę, że będzie pasować, bo wcześniej znajdował się tam serwis z artykułami do przedruku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzień Domeny przypada 15 marca, a więc za miesiąc.

Mam domenę dziendomeny.pl, mam serwer... czy znajdzie się ktoś, kto (charytatywnie) zrobi jakąś prostą stronę na tę okazję?

Fajnie by było to też jakoś umedialnić, ale to pewnie marzenie ściętej głowy. ;-)

dorzucam się, tez cos przekieruje, nie mam jakis hitow, ale tych kilka do kilkunastu wejsc jest :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No dobrze, łącza aż się grzeją ;-) tylko czy tyle wejść nie sprawi że limit transferu szybko stopnieje i jutro okaże się że zamiast strony www będzie error?

Share this post


Link to post
Share on other sites
No dobrze, łącza aż się grzeją ;-) tylko czy tyle wejść nie sprawi że limit transferu szybko stopnieje i jutro okaże się że zamiast strony www będzie error?

 

Domena stoi na dedyku. W najgorszym wypadku na najbliższej fakturze będzie pozycja „dopłata za przekroczenie transferu”. ;-)

 

To jak, ma ktoś jakieś artykuły do wykorzystania? Bo jeśli nie, to będzie tylko to co dziś wieczorem / w nocy napiszę. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×