Jump to content
pb

Za miesiąc Dzień Domeny

Recommended Posts

to może na ten jeden dzien kazdy przekierowalby troche swojego ruchu na tą stronę - podanie takiej informacji dziennikarzom byloby woda na promocyjny mlyn

Lepiej zrobić banery. W namedrive można umieścić baner gif 400x30. Można też na tydzień przed, umieścić na swoich stronkach i promocja gotowa.

Nawet to mogę zrobić :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Widzę natomiast, że PB nie zadbał o IDNa, o którego jednak zadbał Michał :) Jeśli strona nie będzie miała IDNa to będzie co najmniej nieprofesjonalnie..

 

Taki już jestem nie-IDN-owy. ;-)

Wierzę jednak, że domena IDN została zarezerwowana w dobrej wierze. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm przeglądnąłem projekty i mógłbym złożyć prostego CMS + prosta grafika. Jak już zrobić to za free, nie będę brał pieniędzy za coś z czego nikt z nas nie będzie czerpał konkretnych zysków.

Jedynie problem to z tym terminem - nie wcześniej niż na 25-27 mógłbym przedstawić całość.

 

Oczywiście czekam na pracę użytkownika petia bo jeżeli zrobi to bosko :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ktoś chapnął domeny dzieńdomen.pl i dziendomen.pl, które mi osobiście się dużo lepiej podobają niż dzieńdomeny.pl/dziendomeny.pl :)

 

Ludzie są nieznośni. :-P Mam nadzieję, że ktoś normalny to wziął i zrobi przekierowanie a nie wrzuci na parking. ;-)

Miałem dziendomeny.pl i dziendomen.pl w rezerwacji, ale ludzie opowiadali się za tą pierwszą, więc tylko ją zarejestrowałem.

Zresztą Dzień Domeny lepiej brzmi i jest spójne z Domain Day.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://pietia.net/dd/

 

Na szybko zrobione, trochę rzeczy do poprawienia już widzę ewentualnie. CMSa toże mam, więc jakby co w niedzielę mogę podpinać. Żadne cudo, ale przystosowane już pod SEO, więc Saint miałby mniej roboty ;-)

 

PS. Tymczasem jak ktoś ma nadmiar gotówki to dzieciaki czekają :-)

 

@Michal: Dodane. Oczywiście, źródło każdej informacji musi się znaleźć - i w tym przypadku chciałem wrzucić, ale jako link do konkretnie tego wpisu, a z mojej części internetu nie sposób wbić się na Twojego bloga ;-) (Na chwilę obecną mam Error establishing a database connection).

 

@pb: Zaraz wysmażę PW. Choć może poczekamy na opinie innych / inne projekty, bo a nuż ktoś wyskoczy z lepszym :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na szybko zrobione, trochę rzeczy do poprawienia już widzę ewentualnie. CMSa toże mam, więc jakby co w niedzielę mogę podpinać. Żadne cudo, ale przystosowane już pod SEO, więc Saint miałby mniej roboty ;-)

 

Ładna, schludna strona. :-)

 

A ja w międzyczasie wygrałem z serwerem (przy okazji udało mi się nawet apache położyć :)) i domena już czeka na swoim koncie. Dać Ci hasło, będziesz już wrzucał stronę?

 

Gwoli ścisłości, to nie był do końca mój pomysł: http://www.di.pl/index.php?showtopic=5248

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na szybko zrobione, trochę rzeczy do poprawienia już widzę ewentualnie.

Ładne, proste, lekkie - na serwis o tym przeznaczeniu w sam raz.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

gdyby powstawał jakiś temat / dział / artykuł, który nie będzie zbyt zawiły informatycznie a wymagałby humanistycznego spojrzenia i takiej formy to chętnie się przyłożę a przynajmniej spróbuję , tzn. gdyby trzeba było cos skrobnąć co nie zawiera algorytmów i wzorów :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Lepiej zrobić banery. W namedrive można umieścić baner gif 400x30. Można też na tydzień przed, umieścić na swoich stronkach i promocja gotowa.

Nawet to mogę zrobić :)

Najlepiej zrobić banery i troszkę ruchu przekierować. Np. od początku marca.

Po kilka euro utraconego dochodu od osoby nas nie zbawi a tysiące pewnych odsłon będzie.

Tyle, że jak sie pojawią banery w zagranicznych serwisach to konieczna będzie przynajmniej angielska wersja językowa.

Ale może dzięki temu paru inwestorów zastanowi się nad peelkami ? ;)

I równie szybko z nich zrezygnuje gdy zobaczy jak drogie są u nas przedłużenia ;)

 

Tylko proszę o informacje jak skonfigurować serwery dns ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tylko proszę o informacje jak skonfigurować serwery dns ?

 

http://freedns.sgh.waw.pl/

Można użyć tych ns'ów, jest możliwość ustawienia przekierowania (sekcja WWW na dole). Wprawdzie nie testowałem tego, ale nie widzę powodu, dla którego miałoby nie działać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
http://pietia.net/dd/

 

Na szybko zrobione, trochę rzeczy do poprawienia już widzę ewentualnie. CMSa toże mam, więc jakby co w niedzielę mogę podpinać. Żadne cudo, ale przystosowane już pod SEO, więc Saint miałby mniej roboty ;-)

 

Fajna, mnie się bardzo podoba :)

 

Taki już jestem nie-IDN-owy. ;-)

Wierzę jednak, że domena IDN została zarezerwowana w dobrej wierze. :-)

 

Ja również mam taką nadzieję ;) Myślę, że nawet na bannerach powinna być promowana domena z "ń" - jak ktoś pomyśli, że to błąd to wpisze "n" i też znajdzie się na prawidłowej stronie.

 

A ktoś chapnął domeny dzieńdomen.pl i dziendomen.pl, które mi osobiście się dużo lepiej podobają niż dzieńdomeny.pl/dziendomeny.pl ;)

 

Jam to uczynił ;) Przekieruję na dziendomen.pl ;) Mam nadzieję, że dzieńdomen.pl też tam zostanie przekierowana ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozmawiałem przed chwilą z tym który kiedyś dawno wymyślił tą inicjatywę - anglikiem :) Z chęcią wspomoże ten projekt, ma znajomego który pracuje w gazecie o zasięgu ogólnopolskim, więc jakiś ładny artykuł zapewne by powstał ;)

 

Zresztą on sam wolałby o tym napisać, nie dałoby rady odbanować jego IP na chwilę ? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zresztą on sam wolałby o tym napisać, nie dałoby rady odbanować jego IP na chwilę ? :)

 

Jestem jak najbardziej za, anglik powinien mieć w tym swój udział, sam miałem zamiar mu o tym napisać, ale skoro ma tu bana, to wahałem się czy warto to odgrzewać...

 

Strona jest już na serwerze i powoli „się robi” (na razie nie jest udostępniona publicznie).

Jeśli ktoś chce napisać notkę na jakiś temat, to jest dobry moment żeby zacząć. :-)

Jeśli ktoś ma już gotowe, pasujące teksty, i chce je zamieścić, to też jest dobry moment żeby o tym porozmawiać.

 

Moje propozycje tematów (krótkie artykuły):

– ogólnie: co to są domeny, z czym to się je (dla laików)

– historia domen na świecie (skrócona, ze szczególnym uwzględnieniem lat '80 jako początku dzisiejszych domen)

– historia domen w Polsce

– ceny rejestracji/utrzymania domen na świecie i w Polsce (zmiany cen w czasie [np. .pl 500->10 zł], porównanie)

– ceny domen na rynku wtórnym na świecie i w Polsce (porównanie, rekordy)

– statystyki domen (.pl + kilka innych TLD, może jakieś wykresy na okrasę)

 

Jakie jeszcze inne pomysły?

 

[dodane]

Mam też taką propozycję, aby nie pisać pod każdym fragmentem tekstu autora, źródła, czy czego tam jeszcze, tylko zrobić do tego osobną podstronę i tam zamieścić wszystkie „zamieszane” osoby z wyszczególnieniem kto jest za co odpowiedzialny. Czy ktoś jest przeciw?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Strona jest już na serwerze i powoli „się robi” (na razie nie jest udostępniona publicznie).

Jeśli ktoś chce napisać notkę na jakiś temat, to jest dobry moment żeby zacząć. :-)

Jeśli ktoś ma już gotowe, pasujące teksty, i chce je zamieścić, to też jest dobry moment żeby o tym porozmawiać.

 

Moje propozycje tematów (krótkie artykuły):

– ogólnie: co to są domeny, z czym to się je (dla laików)

– historia domen na świecie (skrócona, ze szczególnym uwzględnieniem lat '80 jako początku dzisiejszych domen)

– historia domen w Polsce

– ceny rejestracji/utrzymania domen na świecie i w Polsce (zmiany cen w czasie [np. .pl 500->10 zł], porównanie)

– ceny domen na rynku wtórnym na świecie i w Polsce (porównanie, rekordy)

 

Jakie jeszcze inne pomysły?

 

Ja bym dodal do tej listy jeszcze domeny od strony technicznej - czyli okresy rejestracji, rezerwacji, wygasania itd itd - mozna wspomniec cos o tastowaniu domen,zakladaniu opcji - wytlumaczyc co to jest przechwytywanie domen itd itd :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja bym dodal do tej listy jeszcze domeny od strony technicznej - czyli okresy rejestracji, rezerwacji, wygasania itd itd - mozna wspomniec cos o tastowaniu domen,zakladaniu opcji - wytlumaczyc co to jest przechwytywanie domen itd itd :)

 

To chyba może znaleźć się w tym pierwszym, ogólnym artykule. Chyba że się na tyle rozrośnie, że więcej sensu będzie miało zrobienie dwóch osobnych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam też taką propozycję, aby nie pisać pod każdym fragmentem tekstu autora, źródła, czy czego tam jeszcze, tylko zrobić do tego osobną podstronę i tam zamieścić wszystkie „zamieszane” osoby z wyszczególnieniem kto jest za co odpowiedzialny. Czy ktoś jest przeciw?

 

Nie analizowałem jeszcze prawa prasowego ale ono może zgłosić sprzeciw :)

 

(dodane) mała ciekawostka a propos postów, portali i materiałów prasowych: http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/ar...19150.html?p=md

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie analizowałem jeszcze prawa prasowego ale ono może zgłosić sprzeciw :)

 

Oczywiście nie pisałem o przypadkach umieszczania cytatów, tylko o autorskich materiałach. Jeśli ktoś ma bloga zarejestrowanego jako prasę, to potraktujemy go indywidualnie. :-P

Share this post


Link to post
Share on other sites
No właśnie, może całość obejmiemy Creative Commons BY-NC-SA?

 

Myślę, że to nie za dobry pomysł. Samo BY to owszem, ale NC i SA ograniczą użycie np. w prasie i na portalach, co da efekt odwrotny od zamierzonego.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myślę, że to nie za dobry pomysł. Samo BY to owszem, ale NC i SA ograniczą użycie np. w prasie i na portalach, co da efekt odwrotny od zamierzonego.

Fakt, zagalopowałem się ;-) Ale klauzula o wymogu podania źródła - adresu internetowego - koniecznie. Więc CC BY? :-)

 

Edit:

 

Jakie jeszcze inne pomysły?

"Czy wiesz, że..." - box z losowo wyświetlanymi ciekawostkami. Ludzie lubią takie rzeczy, szczególnie, jeśli nie siedzą w jakimś temacie :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
No właśnie, może całość obejmiemy Creative Commons BY-NC-SA?

 

A ja bym udostępnił ten tekst na licencji całkowicie otwartej - żeby każdy mógł sobie treści dowolnie kopiować i zamieszczać gdziekolwiek do jakichkolwiek celów (również komercyjnych), dzięki temu dotrzemy z informacją o domenach do większej ilości osób :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×