Jump to content
pb

Za miesiąc Dzień Domeny

Recommended Posts

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Domeny!

 

Niestety nie zdążyliśmy ze wszystkim, ale nie jest źle – strona plus dwa artykułu (dziękuję Kangurowi i Pietii za teksty!), zawsze to jakiś start. :-)

Za rok na pewno będzie lepiej, tylko trzeba odpowiednio wcześniej zacząć (może od jutra? ;-).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stronę odwiedziłem z rana. Panowie, należą się Wam podziękowania.

Mi osobiście spodobał się ten fragment jednego z artykułów ;) :

Podejmując decyzję o uruchomieniu serwisu internetowego, warto znaleźć odpowiednią domenę na rynku pierwotnym lub odkupić prawa do wcześniej zarejestrowanej.

 

Miejmy nadzięję, że dużo osób dowie się o Dniu Domeny i o samych domenach, a co za tym idzie... to my już sami wiemy...

Większa świadomość społeczeństwa i wzrost zainteresowania domenami, wzrost obrotu na rynku wtórnym itd. itp. ;)

Czego życzę każdemu użytkownikowi forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O nawet zostało zrobione pzeze mnie mało profesjonalne logo ;)

Jeśli chodzi o zawartość stronki to autorom tekstów należą się podziękowania. Teksty są ciekawe i mają moim zdaniem formę prostego przekazu dla każdego odbiorcy. Szkoda, że nie udało nagłośnić się i umedialnić tego dnia, ale za rok na pewno się uda stworzyć coś bardziej profesjonalnego.

 

Pozdrawiam

 

P.S - WWW.szystkiego najlepszego ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pb: podasz jakieś staty po 15 marca?

Chodzi o orientacyjną ilość osób, która tego dnia odwiedziła stronę dziendomeny.pl i spędziła tam dłużej niż 1min (tzn. coś przeczytała itd.)

 

BTW: dzieńdomeny.pl wciąż na parkingu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
pb: podasz jakieś staty po 15 marca?

Chodzi o orientacyjną ilość osób, która tego dnia odwiedziła stronę dziendomeny.pl i spędziła tam dłużej niż 1min (tzn. coś przeczytała itd.)

 

Mogę podać staty webalizera, innych nie mam zainstalowanych.

 

BTW: dzieńdomeny.pl wciąż na parkingu ;)

 

Oto obraz solidarności środowiska. Nie zadbałem o IDN, więc ktoś inny wziął i wrzucił na parking. Ciekawe ile zarobi...

Share this post


Link to post
Share on other sites
A tak na marginesie - wczoraj w Faktach całkiem sporo czasu poświęcono z okazji Dnia Liczby Pi... nawet jest strona na Wikipedii poświęcona temu świętu:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dzie%C5%84_Liczby_Pi

 

No to trzeba by napisać z okazji Dnia Domeny artykuł do Wiki. Kto chętny? :-)

 

Ja jeszcze mam coś w zanadrzu z okazji obchodów, ale o tym wieczorem. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy strona była/jest gdzies promowana?

 

Tak, w moim podpisie na di.pl ;-)

Ktoś tam pisał, że da znać tu i tam, ale nic nie wiem o ciągu dalszym.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taki trochę niewypał, ale liczą się chęci ;P

 

Czy wiesz że...

...cośtam, cośtam?

Gulczas

Share this post


Link to post
Share on other sites
oto obraz solidarności środowiska. Nie zadbałem o IDN, więc ktoś inny wziął i wrzucił na parking. Ciekawe ile zarobi...

 

tak, na pewno zarobil miliony ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oto obraz solidarności środowiska. Nie zadbałem o IDN, więc ktoś inny wziął i wrzucił na parking. Ciekawe ile zarobi...

 

Hmm, registrar jest chyba niemiecki... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podaję obiecane statystyki:

 

W marcu ogółem 1150 unikalnych użytkowników, w tym 14 marca: 281, a 15 marca: 560.

70% wejść bezpośrednio, 21% z podstron tej samej strony, 2% z di.pl, 0,28% z iname.pl, 0,23% z netik.pl, 0,21% z artykularnia.pl, z literówek niecałe 0,5%.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W następnym roku będzie lepiej, szczególnie jeśli wygląd strony (w końcu) ulegnie zmianie. Miałam nadzieję, że Pietia się tu wypowie dlaczego nie udało mu się pociąć layoutu. Z jednej strony to zrozumiałe, że nieodpłatna/harytatywna praca może się znaleźć dość nisko na liście priotytetów, ale pocięcie takiej strony to max 2-3h roboty... Niestety Pietia nie odpisał mi na maila, którego z tydzień temu do niego napisałam. Szkoda, że nie dał znać wcześniej, że się nie wyrobi, wtedy ktoś inny mógłby się tym zająć. Niefajnie, że moja częśc pracy z tego powodu idzie do kosza... ;/

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niefajnie, że moja częśc pracy z tego powodu idzie do kosza... ;/

 

Myślę, że do kosza nie pójdzie. Prace nad nową wersją strony (z Twoim layoutem) można rozpocząć już teraz. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proponuję powrócić do tematu póki mamy jeszcze dużo czasu na przygotowanie strony. ;-)

Szczególnie warto byłoby pociąć layout maleny (czy jak to się tam robi) i zamienić istniejący.

Pietia chyba zaginął, ostatnie posty ma z lutego 2008... :-/

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mogę pociąć.

 

Tnij. Tylko pamiętaj, że to w czynie społecznym. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tnij. Tylko pamiętaj, że to w czynie społecznym. ;-)

 

Jakbym mógł myśleć inaczej. ;-P

 

EDYCJA: A o link mogę prosić? ;-)

Edited by Interson

Share this post


Link to post
Share on other sites
A co w tym temacie? Strona działa, a IDN na parkingu. :D

 

IDN pewnie na parkingu pozostanie, bo należy do domeniarza który najwyraźniej nie obchodzi dnia domeny. Ostatnio chciałem nawet odkupić, ale jakoś nie poszło.

 

Do piętnastego zleci jak z bata, chyba warto się zacząć przygotowywać.

 

Myślę o tym co jakiś czas, pewnie około grudnia-stycznia zabierzemy się za aktualizację i rozbudowę strony. Tym razem nie odpuszczę tak łatwo. :-P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myślę o tym co jakiś czas, pewnie około grudnia-stycznia zabierzemy się za aktualizację i rozbudowę strony. Tym razem nie odpuszczę tak łatwo. :-P

Może mogłoby się przyłączyć i pomóc Stowarzyszenie? :D

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×