Jump to content
tmi

Pomysły na inwestycje

Recommended Posts

Dlatego też najważniejszym elementem w tej zabawie jest znalezienie zaufanego dostawcy.

A propos - jeżeli ktoś takich zna w branżach, które są widoczne w mojej stopce, działających w dropshoppingu, to zapraszam do kontaktu.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Możesz rozwinąć pogrubione w kontekście dropshoppingu?

 

Ale przecież handel nie kończy się na dropshoppingu i niekoniecznie tego mają dotyczyć unikalne rozwiązania. Wyobraźnia jest tu motorem i jednocześnie ograniczeniem.

 

Pierwszy lepszy przykład: Robiłeś kiedyś zakupy przez SMS? Bo ja nie, a czasami chyba bym się skusił. Zamawiasz sobie mleko i chleb z dostawą na 6:40 rano. Są takie usługi? Może gdzieś i są, ale raczej nie na skalę ogólnorynkową. Przynajmniej nic mi na ten temat nie wiadomo. Ryzyko tu jest dla sprzedającego np. takie, że ktoś może wysłać 1000 wiadomości z zamówieniami, tak dla żartu, ale zawsze można wprowadzić jakieś zabezpieczenia, jak chociażby opłatę pobieraną za zamówienie, która w momencie płatności przy jego dokonaniu (dojściu do skutku) jest odliczana od kwoty zamówienia (albo i nie jest, ale to już bardziej łapczywy model biznesowy ;) ).

 

Innowacją nie musi być coś, co będzie nie wiadomo jak zaawansowane technologicznie, może być to po prostu użycie dostępnych już narzędzi w niespotykany sposób. Myślę, że w przyszłości możliwość dokonywania zakupów przez wysłanie zamówienia SMS'em, ma szansę na kawałek rynkowego tortu sprzedaży z uwagi na coraz to większe zabieganie społeczeństwa (ile to razy jedząc kolację, czy kładąc się spać ludzie myślą, że nie starczy pieczywa na śniadanie, po czym tłumaczą sobie: trudno - zjem w drodze, albo na przerwie na lunch... a mogliby wysłać SMS, żeby im dostarczono na konkretną godzinę), a także na coraz to większe rozleniwienie społeczeństwa.

 

Podsumowując nie mam doświadczenia praktycznego związanego z dropshoppingiem, ale pomysłów na innowacje w handlu (i nie tylko) mam wiele, z których jeden powyżej przytoczyłem. Wybacz Cockney, jeśli rozczarowałem cię moim wpisem.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wyobraźnia jest tu motorem i jednocześnie ograniczeniem.

 

Pierwszy lepszy przykład: Robiłeś kiedyś zakupy przez SMS? Bo ja nie, a czasami chyba bym się skusił. Zamawiasz sobie mleko i chleb z dostawą na 6:40 rano. Są takie usługi? Może gdzieś i są, ale raczej nie na skalę ogólnorynkową.

 

 

Z takim pomysłem warto przygotować się zawczasu na logistyczne sytuacje skrajne aby pozostać wiarygodnym i nie dopłacać do biznesu.

Co zrobisz gdy np. 5 tys. osób w dużym mieście, w różnych dzielnicach zamówi wieczorem smsem mleko i chleb o łącznej wartości ok. 10 zł w przedziale czasowym 6.40-7.00 ?

Np. zimą gdy są trudne warunki, nie chce im się rano wychodzić z domu a Ty masz zamiar być terminowy i konkurencyjny cenowo i masz niewiele czasu na zorganizowanie takich niskomarżowych dostaw.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pierwszy lepszy przykład: Robiłeś kiedyś zakupy przez SMS? Bo ja nie, a czasami chyba bym się skusił.

Dziękuję za celny pomysł, aczkolwiek nie o mleko będzie chodziło :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z takim pomysłem warto przygotować się zawczasu na logistyczne sytuacje skrajne aby pozostać wiarygodnym i nie dopłacać do biznesu.

Co zrobisz gdy np. 5 tys. osób w dużym mieście, w różnych dzielnicach zamówi wieczorem smsem mleko i chleb o łącznej wartości ok. 10 zł w przedziale czasowym 6.40-7.00 ?

Np. zimą gdy są trudne warunki, nie chce im się rano wychodzić z domu a Ty masz zamiar być terminowy i konkurencyjny cenowo i masz niewiele czasu na zorganizowanie takich niskomarżowych dostaw.

 

Dokładnie. Odpowiednie przygotowanie jest dużo ważniejsze od pomysłu i samej roboty. Cóż, niskomarżowe dostawy są niejako kosztem pozyskania i utrzymania klienta. Można pójść dalej i zrobić giełdę, na której zewnętrzni lokalni dostawcy będą licytowali taką dostawę, oczywiście z pominięciem rażąco niskiej ceny, czy jakoś tak - szczegóły do przemyślenia. I tak np. syn sąsiada dostarczy nam chleb i mleko w wolnej chwili i zarobi piątaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wg mnie mocno ryzykowne, bo nikt nie może zagwarantować, że przez 15 lat nie zmieni się jakiś przepis czy nie dojdzie jakiś podatek od takich lokali czy samego najmu i całe te procenty szlag trafi. Poza tym w pytaniach i odpowiedziach - http://www.czerwonatorebka.pl/inwestuj/index.html/Pytania_i_odpowiedzi/9,88 jest tajemniczo napisane, że "Zbywcą lokalu, a także stroną umowy najmu (jako najemca) jest konkretna spółka komandytowo-akcyjna np. Ósma-Czerwona Torebka S.A S.K.A". Piętnaście różnych spółek jest najemcami (od Druga-Czerwona Torebka do Szesnasta-Czerwona Torebka), a czemu nie jest najemcą tych lokali bezpośrednio Czerwona Torebka S.A.? Chyba jedyny powód, by trudniej było się z takimi tworami sądzić, gdyby coś nie wypaliło albo było pozakopywane w regulaminach.

 

Chyba, że to tylko mi się włącza czerwona lampka jak widzę kombinację duża firma + duży wkład finansowy + długi czas zwrotu = łatwy zysk.

 

 

Chodziło mi głównie o tego typu lokale. Bardziej wiarygodna oferta jest na stronie którą podał lufthansa bo Czerwona Torebka zajeżdża scamem (za dużo się smieją na stronie tak jak było przy Amber Gold) :)

 

Sorry że odgrzewam ale Czerwona Torebka okazała się jednak scamem: http://wyborcza.biz/Gieldy/1,114507,17037949,Czerwona_Torebka_tonie_na_gieldzie__Przez_Switalskiego_.html#BoxSlotI3img

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może coś na zasadzie dropshippingu, taki niby sklep internetowy, ale towar przez nas nie przechodzi, jest od razu wysyłany przez hurtownie. Na razie troche czytam na ten temat, ktory wydaje sie ciekawy. Jakby sie zabezpieczy i miec kilku dostawcow, dobrze zoptymalizowany system sprzredazy internetowej i jakies potwierdzenia od hurtownika, to spory handel mozna prowadzic praktycznie sprzed monitora wlasnego komputera.

 

Zainteresowanych wdrożeniem oprogramowania serwisu (ów) B2B działających na zasadzie droppshippingu zapraszam do kontaktu.

Mam wdrożony i w pełni działający tego typu system :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja od siebie moge polecić inwestycje w nieruchomości na wynajem, bardzo ładny zwrot i zero problemu na głowie... współpracuję z firmą MZURI.PL, opiekują się mieszkaniem, rozliczaja najmeców, dbaja o nieruchomość, kompleksowa usługa za 11% miesięcznego czynszu.

 

Jestem świeżo po zakupie kawalerki w Łodzi, zwrot na poziomie 7,5 -7,7% przy założeniu, że mieszkanie wynajmować się będzie przez 11 miesięcy w roku.

 

Generalni polecam wszystkie książki Sławka Muturi, założyciela firmy który sam posiada mega portfolio mieszkań i ogromne doświadczenie a juz wkrótce rusza crowdfund investing dla tych którzy nie mają kapitału na zakup mieszkania za gotówkę lub mają słaba zdolność kredytową.

MZURICFI.PL minimalny wkład 10 k zł a max 80 k zł, pewnie kupią kamienicę w którymś z duzych miast w Polsce z myślą o flippingu.

 

i jeszcze adres bloga Sławka - Fridomia.pl

 

Pozdr.

G.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Innowacją nie musi być coś, co będzie nie wiadomo jak zaawansowane technologicznie, może być to po prostu użycie dostępnych już narzędzi w niespotykany sposób. Myślę, że w przyszłości możliwość dokonywania zakupów przez wysłanie zamówienia SMS'em, ma szansę na kawałek rynkowego tortu sprzedaży z uwagi na coraz to większe zabieganie społeczeństwa

Zamawianie smsem jest tez po prostu prostsze, u mnie w sklepie internetowym zwłaszcza starsze Panie bardzo chętnie składają zamówienia smsem bo mają trudności z technologią XXI wieku ;) tj wypełnieniem kilku pól w formularzu zamówienia ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja od siebie moge polecić inwestycje w nieruchomości na wynajem, bardzo ładny zwrot i zero problemu na głowie... współpracuję z firmą MZURI.PL, opiekują się mieszkaniem, rozliczaja najmeców, dbaja o nieruchomość, kompleksowa usługa za 11% miesięcznego czynszu.

 

Jestem świeżo po zakupie kawalerki w Łodzi, zwrot na poziomie 7,5 -7,7% przy założeniu, że mieszkanie wynajmować się będzie przez 11 miesięcy w roku.

 

Generalni polecam wszystkie książki Sławka Muturi, założyciela firmy który sam posiada mega portfolio mieszkań i ogromne doświadczenie a juz wkrótce rusza crowdfund investing dla tych którzy nie mają kapitału na zakup mieszkania za gotówkę lub mają słaba zdolność kredytową.

MZURICFI.PL minimalny wkład 10 k zł a max 80 k zł, pewnie kupią kamienicę w którymś z duzych miast w Polsce z myślą o flippingu.

 

i jeszcze adres bloga Sławka - Fridomia.pl

 

Pozdr.

G.

 

7-8% brzmi dosyć ciekawie. Możesz napisać coś więcej o wyliczeniu tej stopy zwrotu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Banialuka tez od dłuższego czasu zastanawiam się nad zakupem mieszkania u Sławka Mzuri i oddania mu go pod jego skrzydła.

Czy kupowałeś przez ich firmę "córkę" Mzuri Investments? Czy raczej sam szukałeś mieszkania, które potem im oddałeś pod opiekę?

Napisz jeszcze ile czekałeś na znalezienie najemcy?

Share this post


Link to post
Share on other sites

7-8% brzmi dosyć ciekawie.

 

Ja słyszałem o podobnym zwrocie w inwestycje w mikrokawalerki na wynajem.

Sprzedaż w systemie condo ze zwrotnym odkupem czyli podpisujesz jednocześnie 3 umowy: zakupu, najmu i sprzedaży :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja słyszałem o podobnym zwrocie w inwestycje w mikrokawalerki na wynajem.

Sprzedaż w systemie condo ze zwrotnym odkupem czyli podpisujesz jednocześnie 3 umowy: zakupu, najmu i sprzedaży :)

 

Z tego co się na razie zorientowałem to taki zwrot jest właśnie możliwy jedynie w przypadku okazyjnie zakupionych kawalerek :) Mimo wszystko ciekawy temat. Jak macie więcej ciekawych info to piszcie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uhuhu, fajny temat - prawie 3 ha leżą odłogiem, tzn. są podnajęte, ale na czas nieokreślony.

Inna sprawa, że wszystkie leżą w bezpośrednim sąsiedztwie terenów zamieszkanych... :D

 

Edit: ma ktoś kontakt z właścicielem Trawka.pl? Genialna nazwa na firmę zajmującą się tym segmentem rynku :D

Edited by Geekboy68k

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ford T do kupienia za 1 mln złotych

http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=%2F20150127%2FKOSZALIN%2F150129757

Nie udało mi się znaleźć tego, który można obejrzeć w Koszalinie, za to z łatwością znalazłem tego za 60 tys. zł: http://allegro.pl/ford-t-1926-i5029840526.html

Wychodzi na to, że wystarczy sprzedać dobrze jedną lub maksymalnie kilka domen i można ulokować kasę w bardziej chodliwy towar ;).

Edited by Domenatorix

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://fridomia.pl/2015/03/09/wkrotce-sprzedaz-kolejnej-transzy-mieszkan-na-pabianickiej-35/

 

Oferowane mieszkania mają atrakcyjne ceny rozpoczynające się od ok. 77 tys zł za stan „pod klucz” i będą oferować stopy zwrotu od 7,3% za najmniejsze mieszkania do 8,1% za największe, składające się z czterech samodzielnych kawalerek. Łącznie oferujemy ponad 20 kawalerek stanowiących formalnie kilkanaście mieszkań.

Share this post


Link to post
Share on other sites

z prowizji żyje a te cyferki "prognozy" można o kant d... rozbić :) zycie pokaże jaki będzie zwrot i czy wogóle on będzie :)
to jest tzw. FUGAZI :)

Edited by Pawel Gluszko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Łącznie oferujemy ponad 20 kawalerek stanowiących formalnie kilkanaście mieszkań.

 

Dzięki banialuka za info.

W następnym tygodniu, po wizycie w banku, będę wiedział czy skorzystam.

 

Napisałeś "oferujemy" Czy to znaczy, że wraz ze Sławkiem jesteś wspólnikiem spółki MZURI?

Czy po prostu kupiłeś udziały w tej kamienicy i wraz MZURI próbujecie ją spieniężyć?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×