Jump to content
Grzegorz

Zobaczcie tę aukcję...

Recommended Posts

Przykro mi to stwierdzić, domena nie warta tej ceny.

"odszkodowania.pl" owszem a nawet więcej warta, "odszkodowania.com.pl" - Nie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przykro mi to stwierdzić, domena nie warta tej ceny.

"odszkodowania.pl" owszem a nawet więcej warta, "odszkodowania.com.pl" - Nie.

 

Masz jakieś poparcie tej tezy, czy może jesteś ekspertem w dziedzinie obrotu domenami .com.pl? ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
musiałem chwilę pomyśleć zanim zauważyłem czemu tak tanio... ciekawe czy kupujący to zauważył przed końcem aukcji

 

Moim zdaniem nie zauważył i będzie miał problem, 249 PLN za totalną :( ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
doradcaprawny.pl - ładna domena i ładna cena, ciekawe na ilu się skończy :P

 

Jak dla mnie już przepłacona i to słono, tylko kiepski prawnik chciałby mieć taką domenę, dla korporacji tym bardziej. Gdyby to była radcaprawny to kilka k. warta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak dla mnie już przepłacona i to słono, tylko kiepski prawnik chciałby mieć taką domenę, dla korporacji tym bardziej. Gdyby to była radcaprawny to kilka k. warta.

 

Co Ty nie powiesz. Ostatnio modnym zawodem staje sie wlasnie doradca prawny :P Na razei chyba nie jest to oficjalna profesja ale mysle ze juz niedlugo bedzie to oficjalna nazwa zawodu

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co Ty nie powiesz. Ostatnio modnym zawodem staje sie wlasnie doradca prawny :P Na razei chyba nie jest to oficjalna profesja ale mysle ze juz niedlugo bedzie to oficjalna nazwa zawodu

 

żartujsz, prawda?

 

Nie ma takiego zawodu i nigdy nie będzie.( mam nadzieję, bo już by faktycznie świat stanął na głowie)

 

To tak jakby na ornitolga powiedzieć "doradca ptaszny" :P

W praktyce jak bym potrzebował porady prawnej i idąc ulicą/szukając w google zobaczyłbym "doradca prawny" to wiedziałbym, że z fachowym podejściem do sprawy nie ma mowy. Dla mnie jest to wręcż odrażające.

 

...ale kto wie, większość ludzi potrzebuje pomocy prawnej i nie widzi różnicy między "doradca prawny" , a np."porady prawne'

Share this post


Link to post
Share on other sites
...ale kto wie, większość ludzi potrzebuje pomocy prawnej i nie widzi różnicy między "doradca prawny" , a np."porady prawne'

 

Tu sie zgadzam.

Obok w budynku na 1 pietrze jest 2 adwokatow a na 2 ktos swiadczy porady prawne i z doswiadczenia wiem, ze wiecej klientow ma jednak osoba od porad :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tu sie zgadzam.

Obok w budynku na 1 pietrze jest 2 adwokatow a na 2 ktos swiadczy porady prawne i z doswiadczenia wiem, ze wiecej klientow ma jednak osoba od porad :P

 

Niedawno widziałem ofertę pracy dla osoby z zawodem specjalista ds. turystyki,

w celu zatrudnienia go na stanowisko socjolog :P (wymagane było wykształcenie średnie) .

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
http://ppd.pl/aukcja,3150.html

 

Klient EU zarejestrowany wczoraj.

Wniosek - trzeba dobrze zorganizować aukcję/rynek i zdecydowani klienci się znajdują.

Gratulację za cenę

 

Przed tą transakcją odrzuciłem chyba z 6 innych ofert za tę domenę, tzn. w większości same się odrzucały bo nie chciałem sprzedać poniżej 1000 zł. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co Ty nie powiesz. Ostatnio modnym zawodem staje sie wlasnie doradca prawny :P Na razei chyba nie jest to oficjalna profesja ale mysle ze juz niedlugo bedzie to oficjalna nazwa zawodu

http://pl.wikipedia.org/wiki/Doradca_prawny

http://www.doradcyprawni.org

 

a nawet.. http://doradcyprawni.pl ( http://meetdomainers.eu/agenda/ )

 

Więc heden ma rację :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Koledzy :P nie mam najmniejszego zamiaru wchodzić w spór ale właśnie ten artykuł z wiki jest dowodem na to co pisałem.

 

"Status doradcy prawnego nie jest uregulowany prawnie, zaś podstawą prawną świadczenia usług jest Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej"

- Czyli tak samo jak kobieta na bazarze handlująca marchwią.

 

"W przeciwieństwie do wyżej wymienionych zawodów, doradcy prawni nie są objęci obowiązkowym ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej, nie obowiązują ich żadne wiążące zasady etyki, nie podlegają oni odpowiedzialności dyscyplinarnej, nie istnieje też wymóg posiadania wykształcenia prawniczego, ani obowiązek zachowania w tajemnicy informacji, które doradca uzyskał w związku ze świadczeniem pomocy prawnej (doradca prawny nie może uchylić się od zeznawania na ten temat).

-Czyli tak jak chłop opiekujący się bydłem na łące

 

"Z jednej strony pozwala to doradcom prawnym oferować swe usługi po konkurencyjnych cenach, z drugiej strony nie gwarantuje (choć nie wyklucza) jakości usług, rzetelności ani gwarancji odpowiedzialności w przypadku błędu.

-Strzeż nasz Panie, aby nigdy to tego nie doszło :P Taki "doradca" jest świetnym rozwiązaniem jak masz problem z wypłatę z OC z poloneza za 1.500zl

Chyba nie chce wiedzieć jak by wyglądała porada prawna odnośnie przejęć, konsolidacji, weksli, a nawet domen.

 

"Propozycję uregulowania prawnego sytuacji prawnej doradców prawnych stanowi projekt ustawy przygotowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości, przewidujący obowiązkowe egzaminy i minimalne wymogi dla osób świadczących usługi prawne"

-...i tu jest taki trochę pat, bo MS nie chce dopuścić "doradców" no usług prawniczych (bardzo słusznie), ale z drugiej strony mamy demokracje i coś z nimi trzeba zrobić.

 

" Zakres kompetencji [edytuj]

 

"Doradcy prawni mogą udzielać porad prawnych i przygotowywać projekty pism. Mogą być także pełnomocnikami w postępowaniu administracyjnym. W sprawach cywilnych mogą być pełnomocnikami, jeżeli łączy ich z klientem stała umowa zlecenia, jednakże nie mogą być pełnomocnikami tam, gdzie istnieje Przymus adwokacko-radcowski, a więc m.in. przed Sądem Najwyższym, Naczelnym Sądem Administracyjnym, Trybunałem Konstytucyjnym i Trybunałem Stanu. Doradcy prawni nie mogą występować w sprawach pracowniczych, rodzinnych, karnych, karnoskarbowych, o wykroczenia, patentowych. Nie mogą także reprezentować stron w postępowaniu przed sądami administracyjnymi"

-Czyli dokładnie to samo co Ty (o ile nie jesteś adwokatem, radcą, notariuszem etc.

Każdy może być "doradcą prawny" więc pojęcia "zawód" jest chyba nie na miejscu.

 

 

ps. Obyśmy się nie zawiedli na zawodzie doradcy :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Koledzy ;) nie mam najmniejszego zamiaru wchodzić w spór ale właśnie ten artykuł z wiki jest dowodem na to co pisałem.

 

[...]

Dla mnie dowodem są liczby, a jak się nie mylę, to domenę doradcaprawny.com.pl sprzedałem dwa lata temu za 3000 zł.

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dla mnie dowodem są liczby, a jak się nie mylę, to domenę doradcaprawny.com.pl sprzedałem dwa lata temu za 3000 zł.

;)

 

Myślę iż user HEMI zrobił dobry interes kupując doradcaprawny.pl za 1200zl .

 

 

Gdybym miał wiecej funduszy na chwile obecną do dyspozycji... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myślę iż user HEMI zrobił dobry interes kupując doradcaprawny.pl za 1200zl .

 

Jakby to ująć... hmmm - domena do dupy, ale kasa z niej będzie - sam chciałem licytować ale środki nie pozwoliły

5-7k do wyciągnięcia bez względu co tam się kiedyś sprzedało

 

przypominam, że heden.pl za doradcapodatkowy.pl z serwisem ;) chce 122k

nawiasem mówiąc odświeżałem stronę do końca i czekałem na jego ofertę.

 

p.s. nie powinno się wstawiać w tym dziale linków do trwających aukcji na dropped.pl / ppd.pl

takie moje zdanie

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jakby to ująć... hmmm - domena do dupy, ale kasa z niej będzie - sam chciałem licytować ale środki nie pozwoliły

5-7k do wyciągnięcia bez względu co tam się kiedyś sprzedało

 

Domena bardzo fajna. Mysle, ze cierpliwy sprzedawca spokojnie wyciagnie z niej nawet niskie-srednie xx xxx

 

przypominam, że heden.pl za doradcapodatkowy.pl z serwisem :P chce 122k

 

A dziekuje. Oczywiscie oferta ograniczona czasowo. Az mnie swierzbi zeby podniesc cene ;) Serwis jak serwis ale ta lokalizacja :P

 

nawiasem mówiąc odświeżałem stronę do końca i czekałem na jego ofertę.

 

Niedoczekanie. Niestety nie sledze ostatnio za bardzo spadow. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×