Jump to content
Grzegorz

Zobaczcie tę aukcję...

Recommended Posts

Nowi właściciele TOP polskich generyków za ~30zł muszą być dumni ze swoich nabytków...

Edited by Adelard

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nowi właściciele TOP polskich generyków za ~30zł muszą być dumni ze swoich nabytków...

 

 

hehe... aż chciałoby się zacytować kapitana bombę "tępe ....." :rolleyes::)

 

a tak bardziej poważnie: ja w tym nie widzę nic złego, jak ktoś nie umie czytać to niech płaci. W biznesie nie ma miejsca na sentymenty.

Edited by FreeS

Share this post


Link to post
Share on other sites
www.fotograf.com.pl

 

I oferta na 10 000 zł

 

Więc zobaczmy kto wygrywa aukcję :

 

64752042.jpg

 

Teraz sprawdźmy komentarze sprzedającego:

 

91778862.jpg

 

 

Zbieg okoliczności, że zamieniają się rolami - sprzedawcy i kupującego ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zbieg okoliczności, że zamieniają się rolami - sprzedawcy i kupującego ?

 

Sprzedający pisze, że:

 

Cena minimalna, jaka mnie interesuje, na pewno nie jest z kosmosu i wynosi 14760 brutto.

 

A obecna cena 10 tys. zł, więc aukcja faktycznie mogła być podbita przez "znajomą" osobę, żeby była bardziej widoczna.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Więc zobaczmy kto wygrywa aukcję :

 

64752042.jpg

 

Teraz sprawdźmy komentarze sprzedającego:

 

91778862.jpg

 

 

Zbieg okoliczności, że zamieniają się rolami - sprzedawcy i kupującego ?

 

Ostatnio widzialem jak gosciu dal komentarz firmie jego zony, ktore oba konta sa zarejestrowane na ten sam adres...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
ja w tym nie widzę nic złego, jak ktoś nie umie czytać to niech płaci. W biznesie nie ma miejsca na sentymenty.

 

 

Dokładnie. Może nie jest to zbytnio etyczne ale zgodne z prawem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dokładnie. Może nie jest to zbytnio etyczne ale zgodne z prawem.

Zupełnie jak dopalacze.

 

Sorry za offtopic - tak mi się skojarzyło. Jak coś jest ewidentnym działaniem w złej wierze to należy to piętnować, nawet jak jest zgodne z prawem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zupełnie jak dopalacze.

 

Sorry za offtopic - tak mi się skojarzyło. Jak coś jest ewidentnym działaniem w złej wierze to należy to piętnować, nawet jak jest zgodne z prawem.

 

a jeśli ktoś lubi "kolekcjonwać" takie domeny? :P lnformacje.pl bardzo ładnie wygląda w portfolio :)

 

Sam kiedyś kupiłem literówkę nie wiedząc o tym(nie zwróciłem uwagi) i jedyna osoba do której miałem pretensje to ja sam - że nie zwróciłem uwagi. Dlatego od tamtej pory wszystko bardzo dokładnie sprawdzam. Takie błędy uczą dokładności. Reasumując wydałem odrobinę kasy ale wyniosłem z tej lekcji o wiele więcej niż kilkadziesiąt zł.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zupełnie jak dopalacze.

Hm ładne porównanie. Uważam podobnie. Umiejętność czytania to jedno, ale jeśli idę do lekarza i przepisuje mi lekarstwo, jedyne co mówi to kiedy dawkować. To natomiast że lek koliduje z innymi które zażywam to moja wina bo nie doczytałem tego na ulotce zawierającej kilkanaście tysięcy znaków czcionką rozm. 3?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hm ładne porównanie. Uważam podobnie. Umiejętność czytania to jedno, ale jeśli idę do lekarza i przepisuje mi lekarstwo, jedyne co mówi to kiedy dawkować. To natomiast że lek koliduje z innymi które zażywam to moja wina bo nie doczytałem tego na ulotce zawierającej kilkanaście tysięcy znaków czcionką rozm. 3?

 

Po cos jednak ta ulotka jest zalaczona... Poza tym, lekarz nie musi wiedziec wszystkiego/nie musi miec przebiegu chorob z Twojego calego zycia w karcie, bo nie do niego jedynego chodziles sie leczyc.

 

Ja na miejscu gield, zrobilbym dla kazdego chetnego osobny css z czcionkami szeryfowymi i problem bylby mniejszy.

 

Tak jak nieznajomosc prawa nie zwalnia od odpowiedzialnosci, tak i tutaj, nieuwaga nie zwalnia z czujnosci i myslenia. Potepiac trzeba, ale nie wolno nakazywac gieldom, by te blokowaly tego typu aukcje, bo to prowadzi do nadinterpretacji i uznaniowosci w pozniejszym czasie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dokładnie. Może nie jest to zbytnio etyczne ale zgodne z prawem.

 

Ja się nie zgodzę. Wprowadzenie kogoś w błąd w celu osiągnięcia korzyści jest przestępstwem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja się nie zgodzę. Wprowadzenie kogoś w błąd w celu osiągnięcia korzyści jest przestępstwem.

 

kto kogo wprowadza w błąd? całość napisana małą czcionką. Abonent nie zrobił nic złego, chyba że zarejestrowanie domeny i wystawienie jej na giełdę jest złe.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pomysł fajny, ale bez konwertowania IDN-ów.

 

Po przemyśleniu znalazłem złoty środek. Normalne, polskie IDN-y są teraz wyświetlane bez konwersji, zaś domeny IDN ze znakami spoza polskiego alfabetu - w formacie punycode. Dzięki temu wychwycenie "oszukanej" domeny będzie wciąż proste, przy jednoczesnym pozbyciu się wad tego rozwiązania. ;)

 

s217.png

 

s218.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie powinno być www.www.mazury.pl ?

Kiedyś NASK pozwalał na rejestrację domen "www" w swoich "subdomenach", np. w subdomenie mazury.pl.

 

Na aukcji wystawiona jest więc domena www.mazury.pl, ale już nie mazury.pl.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opis na jednej z aukcji:

- Po wygraniu aukcji wystawiam Fakturę Proforma

- Po wpłacie wysyłam Whois do domeny (oczywiście bezpłatnie) oraz daję dane do FTP

 

Dzwonią tylko w którym kościele.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nie aukcja domeny, ale stopa zwrotu może być całkiem niezła (tylko niestety po długim okresie czasu od zakupu produktu):

 

http://allegro.pl/guma-gumy-donald-pewex-b...2073962379.html

 

Ehh, trzeba było zostawić kilka/kilkanaście paczek z dzieciństwa :D :

 

http://szybkajazda.pl/lifestyle/article,gu...2468,1,1,1.html

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites
do usuniecia

Miałem w obserwowanych (jednak bez zamiaru uczestnictwa w aukcji).

 

Po cichu liczyłem, że może 350 PLN przekroczy.

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×