Jump to content
Grzegorz

Zobaczcie tę aukcję...

Recommended Posts

 

Drogą obdukcji i obstrukcji doszedłem do tego, że aukcja dotyczy domeny a.az.pl. :(

 

PS. Kolejne pokłosie aukcji www.nieruchomosci.pl: http://www.allegro.pl/item334155486_agencj...um_okazja_.html

Aż mi głupio że ja nie mam żadnej nieruchomościowej superdomeny do opchnięcia. ;-) No, może mieszkanie24.pl by się nadało, ale nie umywa się, bo nie ma „nieruchomosci” w nazwie... ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Drogą obdukcji i obstrukcji doszedłem do tego, że aukcja dotyczy domeny a.az.pl. :(

 

Jeśli masz racje to jest to już jawne robienie ludzi w ch***a.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli masz racje to jest to już jawne robienie ludzi w ch***a.pl

 

Na pewno mam rację, ale jeszcze sprawdziłem whois (na az.pl):

 

===

Query for: a.az.pl

(...)

Creation Date: 2008-03-20

===

 

:-)

 

PS. A wystawiłem mieszkanie24.pl od 1,22 zł, co będę gorszy. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
PS. Kolejne pokłosie aukcji www.nieruchomosci.pl: http://www.allegro.pl/item334155486_agencj...um_okazja_.html

Aż mi głupio że ja nie mam żadnej nieruchomościowej superdomeny do opchnięcia. ;-) No, może mieszkanie24.pl by się nadało, ale nie umywa się, bo nie ma „nieruchomosci” w nazwie... ;-)

Sprawdzam tylko rynek. Znasz przysłowie "Kuć żelazo póki gorące"? :(

I lepiej sobie coś zarejestruj, bo niedługo z nieruchomości nic wolnego nie będzie.

 

PS. Na stałe jesteś podpięty pod di.pl, czy jak idziesz spać to nie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sprawdzam tylko rynek. Znasz przysłowie "Kuć żelazo póki gorące"? :(

 

No dlatego też sam coś rzuciłem, ale wątpię żeby poszło. Najwyżej będę 30 groszy w plecy. ;-)

 

PS. Na stałe jesteś podpięty pod di.pl, czy jak idziesz spać to nie?

 

Jak śpię, to układam posty na rano. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
o, a ta już jest całkiem niezła:

http://allegro.pl/item333948100_zamieszkam_pl.html

hehe moja bardzo dawna eks ;-)

 

Sprawdzam tylko rynek. Znasz przysłowie "Kuć żelazo póki gorące"? :(

I lepiej sobie coś zarejestruj, bo niedługo z nieruchomości nic wolnego nie będzie.

No i oto chodzi, jeśli poszła fama że na Allegro jest www.nieruchomsci.pl to tam teraz zleci się pól Polski

ludzi związanych z nieruchomosciami i będą wpadać na allegro by obserwować aukcję, więc jeśli macie coś

związanego z nieruchomościami to warto teraz wydać te 12 zł i wystawić aukcję może akurat to dobra okazja.

Share this post


Link to post
Share on other sites
sł.pl (IDN) - jest już 860 zł i nie wygląda to bynajmniej na ustawioną aukcję..

 

http://allegro.pl/item326956794__sl_pl_od_1zl_bcm_.html

 

Szczerze powiedziawszy sam jestem zdziwiony stosunkowo wysoką cenę jak za domenę IDN (choć to "niby" dwuliterówka).

 

DD

 

dobrze, ze pare dni temu chwycilem są.pl - teraz juz wiem, ze warto oplacic

Share this post


Link to post
Share on other sites
dobrze, ze pare dni temu chwycilem są.pl - teraz juz wiem, ze warto oplacic

Tylko, że ja doradzałbym dużą rozwagę - szczególnie w stosunku do dwuliterowych domen .pl IDN. Bo co może znaczyć taka domena są.pl? Niewiele - domeny dwu- i trzyliterowe dobrze się nadają jako skróty jakichś dłuższych nazw (dwu- i trzywyrazowych).

 

Dlatego domena sł.pl może być np. skrótem "sklepy łódzkie", "Sylwester Łęcki", "słownik łaciny", ale już są.pl nie będzie skrótem, bo nie znam słowa ani imienia / nazwiska rozpoczynającego się na "ą" (pomijając Ąckiego..).

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tylko, że ja doradzałbym dużą rozwagę - szczególnie w stosunku do dwuliterowych domen .pl IDN. Bo co może znaczyć taka domena są.pl? Niewiele - domeny dwu- i trzyliterowe dobrze się nadają jako skróty jakichś dłuższych nazw (dwu- i trzywyrazowych).

 

Dlatego domena sł.pl może być np. skrótem "sklepy łódzkie", "Sylwester Łęcki", "słownik łaciny", ale już są.pl nie będzie skrótem, bo nie znam słowa ani imienia / nazwiska rozpoczynającego się na "ą" (pomijając Ąckiego..).

 

DD

 

dla mnie ta domena nie jest wiele warta, ale uwazam ze sł.pl jest licytowana raczej jako dwuliterowka bo choc mozna ja jakos rozwinac to zadnego ciekawego rozwiniecia nie ma, takie troche na sile

Share this post


Link to post
Share on other sites
dla mnie ta domena nie jest wiele warta, ale uwazam ze sł.pl jest licytowana raczej jako dwuliterowka bo choc mozna ja jakos rozwinac to zadnego ciekawego rozwiniecia nie ma, takie troche na sile

No ale właśnie dla mnie sł.pl to dwuliterówka z przeznaczeniem na skrót jakichś dwóch słów. Bo jaką inną wartość może mieć taka dwuliterówka - kolekcjonerską? :( A domen są.pl.. może właśnie ona ma chyba właśnie tylko wartość kolekcjonerską.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
No ale właśnie dla mnie sł.pl to dwuliterówka z przeznaczeniem na skrót jakichś dwóch słów. Bo jaką inną wartość może mieć taka dwuliterówka - kolekcjonerską? :( A domen są.pl.. może właśnie ona ma chyba właśnie tylko wartość kolekcjonerską.

 

DD

 

ale mi wogole sie nie podoba domena są.pl - tyle, ze allegro rzadzi sie swoimi prawami i z tego co wiem to ta domena została już kiedyś tam sprzedana za 500zl

Share this post


Link to post
Share on other sites
ale mi wogole sie nie podoba domena są.pl - tyle, ze allegro rzadzi sie swoimi prawami i z tego co wiem to ta domena została już kiedyś tam sprzedana za 500zl

 

Porownywarka ludzi, partii politycznych, klanow, klubow sportowych:

Jacy są?

 

Poloswie PiS są:

polsowiePiS.są.pl/opinie.html

Policjanci są:

policjanci.są.pl/opinie.html

Kobiety są:

kobiety.są.pl/opinie.html

itd itd ;)

Mi sie podoba i warta rejestracji :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tylko, że ja doradzałbym dużą rozwagę - szczególnie w stosunku do dwuliterowych domen .pl IDN. Bo co może znaczyć taka domena są.pl? Niewiele - domeny dwu- i trzyliterowe dobrze się nadają jako skróty jakichś dłuższych nazw (dwu- i trzywyrazowych).

 

Dlatego domena sł.pl może być np. skrótem "sklepy łódzkie", "Sylwester Łęcki", "słownik łaciny", ale już są.pl nie będzie skrótem, bo nie znam słowa ani imienia / nazwiska rozpoczynającego się na "ą" (pomijając Ąckiego..).

 

DD

 

 

Trochę jestem zaskoczony tą radą szczególnie w kontekście posta poniżej :(

 

Dzięki szuwar - namówiłeś mnie ;) W końcu jestem fanem IDNów ;)

 

óe.pl

ót.pl

óy.pl

ói.pl

óp.pl

óa.pl

óg.pl

óh.pl

ók.pl

óz.pl

óx.pl

óc.pl

óv.pl

ób.pl

ón.pl

óm.pl

śu.pl

śa.pl

śs.pl

śf.pl

śg.pl

śh.pl

śj.pl

śc.pl

łw.pl

łr.pl

łt.pl

łd.pl

łf.pl

łg.pl

łh.pl

łj.pl

łl.pl

łc.pl

łn.pl

żr.pl

żt.pl

ży.pl

żi.pl

żs.pl

żd.pl

żf.pl

żh.pl

żj.pl

żc.pl

żb.pl

żm.pl

ńn.pl

só.pl

hó.pl

zó.pl

xó.pl

có.pl

vó.pl

nó.pl

eą.pl

aą.pl

sś.pl

gś.pl

hś.pl

jś.pl

zś.pl

cś.pl

eż.pl

sż.pl

fż.pl

hż.pl

jż.pl

lż.pl

zż.pl

cż.pl

uń.pl

nń.pl

óś.pl

óż.pl

łś.pl

łż.pl

żó.pl

żź.pl

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brakuje tylko NaszeKochanki.pl - Wymiana kochankami.

 

[sprawdzam w bazie]

 

orety... "domena jest już zarejestrowana"

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rozum mi podpowiadał, że to realne widmo, ale do końca nie wierzyłem,

że jakiś imbecyl urzeczywistni to szaleństwo :(.

 

nasza-klata.pl

DOMAIN STATISTICS:

Unique Visitors per month*: 728

Visitors to this Sedo Listing*: 54

Previous Offers for this Domain: 1

 

;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
nasza-klata.pl

;-)

 

 

[...]DOMAIN STATISTICS:

Unique Visitors per month*: 728

Visitors to this Sedo Listing*: 54

Previous Offers for this Domain: 1

[...]

 

 

Imponujace ;)!

 

Tracę więc wiarę w to, że ludzie posiadają zwoje mózgowe, a Świat jest w jakimś stopniu uporządkowany :( ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Imponujace :(!

 

Tracę więc wiarę w to, że ludzie posiadają zwoje mózgowe, a Świat jest w jakimś stopniu uporządkowany ;) ...

 

A co powiesz na to? ;)

nasza-domena.pl

nasza-dupa.pl

nasza-cela.pl

nasza-cipa.pl

nasza-stara.pl

nasza-kasa.pl

nasza-masa.pl

nasza-pasza.pl

nasza-wasza.pl

nasza-mama.pl

nasza-wyspa.pl

nasza-kuchnia.pl

nasza-ksiegarnia.pl

nasza-policja.pl

 

itd itd itd ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
nasza-pasza.pl

 

..najwiecej ta glupota bedzie kosztowac wlasciciela domeny nasza-pasza.pl...byc moze nie wie jeszcze, ze rejestrujac w Domeny.pl to ta firma a nie wlasciciel domeny pobierze odpowiednia Nasza-Kase z jego/jej konta w nastepnych 3 latach :(

 

 

PS Wlasnie tak patrzac na te domeny przyszla mi taka mysl do glowy:

 

Z jednej strony nalezy sie cieszyc, ze powstal taki szum wokol tej calej Naszej-Klasy.pl. Na masowa bowiem skale ludzie (byc moze nieswiadomie) otrzymuja do mozgu komunikat: "Tak, istnieja domeny z myslnikami, domeny .pl" BYc moze paradoksalnie ta sytuacja doprowadzi do wzrostu wartosci domen .pl "z myslnikiem", gdyz ludzie oswajaja sie z czyms takim wlasnie dzieki fenomenowi Naszej-Klasy. Oczywiscie jeszcze daleko do sytuacji takiej jak w Niemczech, gdzie tam odwrotnie, z checi dbania o wyrazistosc przekazu, czesto domeny kilkuwyrazowe najpierw sa rejestrowane z myslnikami miedzy wyrazami, a te niezawierajace myslnikow sa nawet czesto wolne! Poza tym nasycenie rynku domenowego w Polsce nie jest jeszcze takie jak w NIemczech, jednak jest to pewien sygnal, ze nie nalzey lekcewazyc rowniez domen z myslnikami. Ciekawe, czy ktos zrobi kiedys w tej kwestii jakies badania rynkowe (badanie opinii publicznej).

Share this post


Link to post
Share on other sites
..najwiecej ta glupota bedzie kosztowac wlasciciela domeny nasza-pasza.pl...byc moze nie wie jeszcze, ze rejestrujac w Domeny.pl to ta firma a nie wlasciciel domeny pobierze odpowiednia Nasza-Kase z jego/jej konta w nastepnych 3 latach :(

PS Wlasnie tak patrzac na te domeny przyszla mi taka mysl do glowy:

 

Z jednej strony nalezy sie cieszyc, ze powstal taki szum wokol tej calej Naszej-Klasy.pl. Na masowa bowiem skale ludzie (byc moze nieswiadomie) otrzymuja do mozgu komunikat: "Tak, istnieja domeny z myslnikami, domeny .pl" BYc moze paradoksalnie ta sytuacja doprowadzi do wzrostu wartosci domen .pl "z myslnikiem", gdyz ludzie oswajaja sie z czyms takim wlasnie dzieki fenomenowi Naszej-Klasy. Oczywiscie jeszcze daleko do sytuacji takiej jak w Niemczech, gdzie tam odwrotnie, z checi dbania o wyrazistosc przekazu, czesto domeny kilkuwyrazowe najpierw sa rejestrowane z myslnikami miedzy wyrazami, a te niezawierajace myslnikow sa nawet czesto wolne! Poza tym nasycenie rynku domenowego w Polsce nie jest jeszcze takie jak w NIemczech, jednak jest to pewien sygnal, ze nie nalzey lekcewazyc rowniez domen z myslnikami. Ciekawe, czy ktos zrobi kiedys w tej kwestii jakies badania rynkowe (badanie opinii publicznej).

 

 

Ogolnie to uwazam, ze boom z nasza-klasa.pl dla rynku domen nie przyniosl za wiele korzysci. Owszem, kaskaderzy porejestrowali w promocji rozne kombinacje i *.pl moze poszla o 1% w gore jesli chodzi o liczbe domen, ale jak sobie pomysle, ze w przyszlosci nie bede mogl sprzedac moich domen typu dwawyrazy.pl, bo dzial marketingu w jakies firmie stwierdzi iz dwa-wyraz.pl jest lepsza to mnie szlak trafia ;) Zreszta ile osob z di.pl spotkalo sie z kontroferta typu: "a wiesz za ile nasza-klasa.pl poszla?" lol ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×