Jump to content
korneliusz.com

nieruchomosci.pl

Recommended Posts

Pewnie każdy widział na aukcji jaka walka jest o domenę nieruchomosci.pl.

 

Jak nie to niech sobie sprawdzi tu: http://www.allegro.pl/item332503778_www_ni...homosci_pl.html

 

Za ile zostanie sprzedana?

 

Obstawiam pierwszy - 1 000 000 zł.

 

edit: Nie masz na piwo, nie baw sie. Ten kto będzie najbliżej stawia piwo wszystkim typującym!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie będzie miliona. Za milion to będą schodzić Twoje globalne.. :)

 

Wg mnie będzie to 420k pln.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Według mnie domena nie zostanie sprzedana.

 

a ktos wie, co bedzie z subdomenami w domenie nieruchomosci ?

duzo biur ma tam subdomeny, czy nowy wlasciciel bedzie mogl po zakonczeniu okresu waznosci domeny dalej ich odnawiac?

 

 

 

 

 

 

# mieszkania.nieruchomosci.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
a ktos wie, co bedzie z subdomenami w domenie nieruchomosci ?

duzo biur ma tam subdomeny, czy nowy wlasciciel bedzie mogl po zakonczeniu okresu waznosci domeny dalej ich odnawiac?

# mieszkania.nieruchomosci.pl

Rysiu tak jak Ty masz mieszkania.nieruchomosci.pl tak licytowana "domena" to tak naprawdę subdomena "www" w domenie nieruchomosci.pl

 

Nie masz sie o co martwić :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rysiu tak jak Ty masz mieszkania.nieruchomosci.pl tak licytowana "domena" to tak naprawdę subdomena "www" w domenie nieruchomosci.pl

 

Nie masz sie o co martwić :)

 

 

hehe, nie przyszlo mi do glowy ze sprzedawana jest www.nieruchomosci.pl a nie http://nieruchomosci.pl :P

dzieki za info

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale na stronie www.nieruchomosci.pl jest informacja o sprzedazy domeny i serwisu więc to raczej nie chodzi o subdomene:

 

Uwaga! Serwis i domena www.nieruchomosci.pl na sprzedaż - licytuj

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale na stronie www.nieruchomosci.pl jest informacja o sprzedazy domeny i serwisu więc to raczej nie chodzi o subdomene:

 

Nie martw się Marcin na zapas, nieruchomosci.pl cały czas pozostaje w łapach NASK, i to zapewne jeszcze przez długi, długi czas :P Swoją drogą wyobrażacie sobie na Allegro "Wiosenna wyprzedaż! Szkola.pl, Turystyka.pl, Nieruchomosci.pl BCM. Kupuj od NASK - pewny sprzedawca" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie martw się Marcin na zapas, nieruchomosci.pl cały czas pozostaje w łapach NASK, i to zapewne jeszcze przez długi, długi czas :P Swoją drogą wyobrażacie sobie na Allegro "Wiosenna wyprzedaż! Szkola.pl, Turystyka.pl, Nieruchomosci.pl BCM. Kupuj od NASK - pewny sprzedawca" :)

 

uuu by się działo. cały kredyt na dom bym przeznaczył na nie, jaby starczyło :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Można by spróbować zalicytować na kilka milionów z konta utworzonego specjalnie na ten cel np. z kawiarenki - moglibyśmy się wtedy dowiedzieć jaka jest cena minimalna ale pewnie lekko powyżej miliona. Tak jak w zmiennikach licytowano najdroższego fiata w historii Polskiej motoryzacji tak teraz to jest licytacja jak dotychczas najdroższej subdomeny w historii. Myślę że domena nie zostanie sprzedana na Allegro, bardziej pewna jest sprzedaż domeny poza aukcją w celu uniknięcia prowizji dla Allegro. Poza tym taka aukcja może być tylko próbą jak i na ile rynek zareaguje na sprzedaż takiej domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
*niestety wyszukuje tylko tytułach aukcji, więc nie wszystkie tam się pojawiły

 

Przyznam, że nigdy wcześniej nie byłem na tej stronie a statystyki są ciekawe.

Choć faktycznie nie ma tam wszystkich aukcji ( np. moich :) ).

Jeśli nie ma tych, które w tytule aukcji nie mają wyrazu 'domena/y' to braki mogą być całkiem spore.

Zwłaszcza, że nie ma tam aukcji dropped :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pewnie każdy widział na aukcji jaka walka jest o domenę nieruchomosci.pl.

 

Nie nieruchomosci.pl, tylko www.nieruchomosci.pl.

 

Obstawiam pierwszy - 1 000 000 zł.

 

Nie obstawiasz pierwszy, już kilka dni temu pisałem, że cena minimalna to co najmniej 1 000 000 zł.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale byłby psikus gdyby NASK zrobił coś na nieruchomosci.pl :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale byłby psikus gdyby NASK zrobił coś na nieruchomosci.pl :)

 

Myślisz, że endrju napisze, iż postanowili z okazji świąt znacznie obniżyć ceny przedłużeń i żeby zrekompensować sobie straty musieli sprzedać kilka swoich najlepszych domen ? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poznałem kiedyś właściciela i z pewnością nie musi On sprzedawać domeny, żeby mieć na chleb. Myślę, że to próba oszacowania wartości - nawet cena 1 000 000 nie będzie satysfakcjonowała właściciela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z domeną www.nieruchomosci.pl są dwa problemy - po pierwsze. Jest to subdomena z www. a nie właściwa domena z nieruchomosci.pl w dowolnym momencie może się stać dowolna rzecz. Po drugie - do takiej domeny konieczny jest IDN nieruchomości.pl.

 

Dlatego domena może i byłaby warta miliony, ale wtedy gdyby to była prawdziwa domena nieruchomosci.pl + nieruchomości.pl

 

--

Daniel Dryzek

http://active24.pl - .pl za 9.90 PLN! Bez opłat za AuthInfo, hurtowa rejestracja domen.

http://domenytanio.pl - domeny .pl tylko 9.00 PLN, przedłużenie ważności tylko 79 PLN

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiadomość od sprzedawcy:

nigdzie nie jest napisane, iż sprzedajemy domenę nieruchomości.pl (?)

Wyraźnie jest napisane, iż firma nasza sprzedaje domenę www.nieruchomosci.pl

Domena nieruchomosci.pl jest domeną funkcjonalną i "właścicielem" jej

jest NASK (tak jak i .pl) - jest to fakt ogólnie znany więc nie ma

potrzeby dodatkowego opisu. Raczej nie jest to aukcja dla osób

prywatnych a dla poważnych firm, które i tak dokonają poważnych badań i

analizy. Poza tym jest mało prawdopodobne aby aukcja zakończyła się

sprzedażą... :P

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z domeną www.nieruchomosci.pl są dwa problemy - po pierwsze. Jest to subdomena z www. a nie właściwa domena z nieruchomosci.pl w dowolnym momencie może się stać dowolna rzecz. Po drugie - do takiej domeny konieczny jest IDN nieruchomości.pl.

 

Dlatego domena może i byłaby warta miliony, ale wtedy gdyby to była prawdziwa domena nieruchomosci.pl + nieruchomości.pl

 

--

Daniel Dryzek

http://active24.pl - .pl za 9.90 PLN! Bez opłat za AuthInfo, hurtowa rejestracja domen.

http://domenytanio.pl - domeny .pl tylko 9.00 PLN, przedłużenie ważności tylko 79 PLN

 

Z tym sie akurat zgadzam ze www w domenie nieruchomosci.pl to za taka kase moze kupic ktos kto nie wie co kupuje :)) .Moze sie zorientuje jak po zakupie i wpisie w mx admin zalozy mu konto mailowe prezes@www.nieruchomosci.pl To wyglada jak .....(kazdy niech sobie dopisze) ale chyba najlepiej przemawia do wyobrazni nabywcy.

Tak wiec domena nieruchomosci.pl ma duuza wartosc a ta subdomenka www tylko ze wzgledu na jakis tam ruch (napewno niemaly ) no i moze prestiz w branzy .

Co do teorii z posiadaniem idn to nie moge sie zgodzic .Ale rozumiem lobbing na rzecz tych domen :P) Musi masa czasu uplynac zeby te "ogonki" mialy jakakolwiek wartosc .Ci co juz dzis tak wielkie nadzieje pokladaja w cenach tych wynalazkow moga poczekac dluzej niz mysla lub sie .....niedoczekac :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

I to mnie denerwuje najbardziej. Rozmawiasz z kimś o domenie i mówi że chce za nią np 1 tyś zł. Mówisz ok, biore. A za chwile, nie - jednak domena nie jest na sprzedaż.

 

Czasami zdarza mi się znaleźć jakąś domenę która jest na sprzedaż. Dzwonię do kogoś i negocjuje cenę. Gdy słyszę że to przypadek rodem "naszej klasy" mówię o astronomicznej ofercie a gdy klient się godzi mówię - żartowałem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co do teorii z posiadaniem idn to nie moge sie zgodzic .Ale rozumiem lobbing na rzecz tych domen :)) Musi masa czasu uplynac zeby te "ogonki" mialy jakakolwiek wartosc .Ci co juz dzis tak wielkie nadzieje pokladaja w cenach tych wynalazkow moga poczekac dluzej niz mysla lub sie .....niedoczekac :P

zgadzam sie w 100%, nie wierze w sukces tych domen(wynalazkow), nawet nie moge ich wpisac w pasek przegladarki, tak jak cale mnostwo Polakow zagranicami kraju :P .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×