Jump to content
korneliusz.com

nieruchomosci.pl

Recommended Posts

Guest Michal
Ide o zaklad, ze sprzedawca jest doswiadczonym i przebieglym graczem i doskonale wie, co robi - a zatem uzycie slowa domena, zamiast subdomena czy unikanie kontaktu z klientami i ich pytaniami jest przemyslane i ma na celu wprowadzenia w blad kupujacych.

Na tej zasadzie wszystkie osoby oferujace domeny .com.pl w kategorii "Krajowe" wprowadzaja kupujacych w blad.

 

Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na tej zasadzie wszystkie osoby oferujace domeny .com.pl w kategorii "Krajowe" wprowadzaja kupujacych w blad.

 

Michal

 

nie uogolniaj bo tak mozna podwazac kazda wypowiedz, mowimy o konkretnym przypadku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
nie uogolniaj bo tak mozna podwazac kazda wypowiedz, mowimy o konkretnym przypadku.

.com.pl to taki sam stwór jak .nieruchomosci.pl, także nie widzę tutaj żadnego uogólnienia.

 

Michał

Share this post


Link to post
Share on other sites
mysle ze Michal mial na mysli com.pl i nieruchomosci.pl a nie nieruchomosci.pl i nieruchomosci.com.pl :)

 

Tak, ale gosc sprzedaje www.www.nieruchomosci.pl. Na allegro ludzie mysla, ze chodzi o normalna domene nieruchomosci.pl z www i bez www. Dlatego jest taka cena. A potem bedzie zaskoczenie.. :P To tak jak bym sprzedawal www.www.nieruchomosci.com.pl. Bez sensu. Ruch pewnie jest niezly, ale za taka cene nie chcialbym miec takiej "domenowej iluzji"..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie nieruchomosci.pl, tylko www.nieruchomosci.pl.

Ok, to NASK uprawia typosquatting, bezprawnie przekierowując ruch z nieruchomosci.pl? A właściciel oszukuje, bo nie sprzedaje domeny? Wiem jaka jest różnica pomiędzy www.nieruchomosci.pl a nieruchomosci.pl, ale jak to ma się do największych rejestratorów, którzy na swoich stronach wprowadzają w błąd?

 

Przykłady:

Home.pl "Sprawdź dostępność swojej domeny: www.", następnie ramka do wpisania nazwy.

Nazwa.pl "Rejestracja domeny: www.", następnie ramka do wpisania nazwy.

Active24.pl "Znajdź swoją domenę: www.", następnie ramka do wpisania nazwy.

Domeny.pl "Wpisz nazwę domeny i zamów: www.", następnie ramka do wpisania nazwy.

 

Każdy z nich może powiedzieć, że rejestrowałeś subdomenę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ok, to NASK uprawia typosquatting, bezprawnie przekierowując ruch z nieruchomosci.pl? A właściciel oszukuje, bo nie sprzedaje domeny? Wiem jaka jest różnica pomiędzy www.nieruchomosci.pl a nieruchomosci.pl, ale jak to ma się do największych rejestratorów, którzy na swoich stronach wprowadzają w błąd?

 

Przykłady:

Home.pl "Sprawdź dostępność swojej domeny: www.", następnie ramka do wpisania nazwy.

Nazwa.pl "Rejestracja domeny: www.", następnie ramka do wpisania nazwy.

Active24.pl "Znajdź swoją domenę: www.", następnie ramka do wpisania nazwy.

Domeny.pl "Wpisz nazwę domeny i zamów: www.", następnie ramka do wpisania nazwy.

 

Każdy z nich może powiedzieć, że rejestrowałeś subdomenę.

 

Nie no ponioslo cie z tym typosquattingiem .Nie ma zadnego przekierowania ! Przeciz nie dostaniesz dokumentu www wpisujac w przegadarke nieruchomosci.pl bez www. Dopiero "zawartosc" masz pod www.nieruchomosci.pl i pod www.www.nieruchomosci.pl To o jakim przekierowaniu mowisz bo nie kumam ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Nie no ponioslo cie z tym typosquattingiem .Nie ma zadnego przekierowania ! Przeciz nie dostaniesz dokumentu www wpisujac w przegadarke nieruchomosci.pl bez www. Dopiero "zawartosc" masz pod www.nieruchomosci.pl i pod www.www.nieruchomosci.pl To o jakim przekierowaniu mowisz bo nie kumam ?

Pewnie chodzi mu o to ze niektore przegladarki przekierowuja na www.abc jezeli nie mozna sie polaczyc z abc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Com.pl, net.pl, org.pl, info.pl, edu.pl, biz.pl, mil.pl, gov.pl spoko rozumiem, ale po co NASKowi nieruchomosci.pl, realestate.pl, shop.pl, sex.pl, sklep.pl, auto.pl, media.pl itd itd?

Jakie projekty NASK chce uruchomic na tych domenach?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Com.pl, net.pl, org.pl, info.pl, edu.pl, biz.pl, mil.pl, gov.pl spoko rozumiem, ale po co NASKowi nieruchomosci.pl, realestate.pl, shop.pl, sex.pl, sklep.pl, auto.pl, media.pl itd itd?

Jakie projekty NASK chce uruchomic na tych domenach?

Sex.pl jest najlepsza :P

 

NASK czerpie bezpośrednie korzyści z nierządu, czyli rozwija się badawczo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Com.pl, net.pl, org.pl, info.pl, edu.pl, biz.pl, mil.pl, gov.pl spoko rozumiem, ale po co NASKowi nieruchomosci.pl, realestate.pl, shop.pl, sex.pl, sklep.pl, auto.pl, media.pl itd itd?

Jakie projekty NASK chce uruchomic na tych domenach?

Domeny miały służyć jako subdomeny a nie jako konkretne serwisy, które miałyby się pod nimi znaleźć. Kiedy powstawały nikt jeszcze nie przewidywał, jak będzie wyglądał rynek domen 10 lat później. W tamtych czasach nie można było nawet zarejestrować domen typu nieruchomosci.pl - nie można było rejestrować domen, które były nazwami "słownikowymi". Czasy się jednak zmieniły i teraz najlepiej byłoby, gdyby NASK po prostu sprzedał na aukcji te domeny, ale co zrobić z abonentami, którzy mają już wykupione w nich subdomeny (jak choćby www.nieruchomosci.pl)? A wbrew pozorom nie jest ich wcale mało - w tym przypadku aż 854 domen. Czyli tak naprawdę nie można wiele z nimi zrobić - chyba trzeba o nich po prostu zapomnieć :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czasy się jednak zmieniły i teraz najlepiej byłoby, gdyby NASK po prostu sprzedał na aukcji te domeny

 

DD

tak to by byl idealny pomysl, ale jak sam piszesz, chyba nierealny ze wzgledu na abonentow subdomen...., szkoda to by byly dopiero aukcje.... :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
tak to by byl idealny pomysl, ale jak sam piszesz, chyba nierealny ze wzgledu na abonentow subdomen...., szkoda to by byly dopiero aukcje.... :P .

 

Czyli na 99% mozna stwierdzic, ze obecny/nowy wlasciciel wwwnieruchomosci.pl moze spac spokojnie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wg dns.pl (NASK) domeny funkcjonalne to nie subdomeny w domenie .pl. Dla funkcjonalek istnieją wpisy we whois i można konfigurować dnsy, sprzedawanę są jako osobne domeny.

http://dns.pl/dns-funk.htm

 

Generalnie domeną jest tylko "pl" wiec nieruchomosci.pl można też traktować jako subdomenę.

Mówienie domena na nieruchomosci.pl jest potoczną nazwą dla całej "nazwy domeny" - chyba, że się mylę?

 

Więc na upartego dział dobry.

A wg sumienia - zły ;]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

abc.pl

 

pl = TLD = Top Level Domain = domena

abc = SLD = Second Level Domain

abc.pl = nazwa domeny = subdomena "pl"

 

Wg Wikipedii i dns.pl :(

 

Michał

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

wolne żarty, ale mysle, ze ktos probuje na siłę wmówić coś, co nie istnieje, czyli slowo "nieruchomista". wszystkie wyniki w pierwszej setce w Google sa zwiazane wlasnie wylacznie z ta domena, jakby jakis monopol (czemu trudno sie dziwic). Docenic nalezy jednak fakt, ze ten ktos sie doskonale przygotowal i wpycha wszedzie te swoja domene-cudo gdzie sie tylo da.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie ten cały "nieruchomista" brzmi niegramatycznie i bez ładu w ogóle.

Ale wciąz powstają nowe słowa, więc może... Nie jestem przekonany. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak dla mnie ten cały "nieruchomista" brzmi niegramatycznie i bez ładu w ogóle.

Ale wciąz powstają nowe słowa, więc może... Nie jestem przekonany. ;)

Nieruchomista to nie jest rodzaj inwalidztwa? ;)

 

AR

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]

 

"Nieruchomista to rodzime określenie na pośrednika obrocie nieruchomościami.

Obecne czynione są starania aby nazewnictwo to weszło poprzez ustawę jako oficjalna nazwa." ;)

[...]

 

 

W takim razie, kim są "ruchomisci" ;)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

a Busokierojdawca to jest kierowca autobusu. Kretynizm w Polsce osiąga szczyty <_<

 

ale abstrachując od tematu językowego, to osobiście przeraża mnie fakt że istnieje wogóle taka możliwość aby było 2 włascicieli domeny nieruchomosci.pl (ja wiem że teraz zaczną się poprawki że nie 2 tylko jeden). Bo umówmy się że www.nieruchomości.pl to nie jest w moim mniemaniu subdomena tylko adres.

 

Jest nie do pomyślenia żeby pod adresem z "www" istniał inny serwis niż na tej bez. Wyobraźcie sobie youtube.com czy amazon.com

Ja nawet nei jestem przekonany czy to jest wogóle prawnie możliwe, bo konflikt interesów widać tu z kilometra.

Share this post


Link to post
Share on other sites
a Busokierojdawca to jest kierowca autobusu. Kretynizm w Polsce osiąga szczyty <_<

 

ale abstrachując od tematu językowego, to osobiście przeraża mnie fakt że istnieje wogóle taka możliwość aby było 2 włascicieli domeny nieruchomosci.pl (ja wiem że teraz zaczną się poprawki że nie 2 tylko jeden). Bo umówmy się że www.nieruchomości.pl to nie jest w moim mniemaniu subdomena tylko adres.

 

Jest nie do pomyślenia żeby pod adresem z "www" istniał inny serwis niż na tej bez. Wyobraźcie sobie youtube.com czy amazon.com

Ja nawet nei jestem przekonany czy to jest wogóle prawnie możliwe, bo konflikt interesów widać tu z kilometra.

 

Spokojnie NASK moglby zalozyc arbitraz abonentowi www.nieruchomosci.pl i spokojnie by wygral :P A dlaczego nie ?:P Skoro NASK jako podmiot jest abonentem domeny glownej to gosc z www ewidentnie dziala na szkode ! Niech mi ktos powie ze tak nie moze byc ! A niby czemu ? Bylby to wyrok mniej kontrowersyjny niz wiele innych orzeczen szanownych arbitrow :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×