Jump to content
korneliusz.com

nieruchomosci.pl

Recommended Posts

I to mnie denerwuje najbardziej. Rozmawiasz z kimś o domenie i mówi że chce za nią np 1 tyś zł. Mówisz ok, biore. A za chwile, nie - jednak domena nie jest na sprzedaż.

 

Niestety w naszej branży takie przypadki nie są odosobnione :)

Kilka misięcy temu (jeszcze przed nk-boomem) wyraziłem chęć zakupu domeny naszaklasa .

Pan Rober K. odpowiedział mi , że właściwie domena nie jest na sprzedaż , jednak za kwotę 20k PLN byłby on (wraz z wspólnikiem :P ) skłonny mi ją odsprzedać .

Poprosiłem o podanie konta , tak abym mógł dokonać przelewu .

Po kilku dniach p. Robert K. oddzwonił do mnie z informacją , że się rozmyślił i"wraz z wspólnikiem" postanowił domenę zatrzymać :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z domeną www.nieruchomosci.pl są dwa problemy - po pierwsze. Jest to subdomena z www. a nie właściwa domena z nieruchomosci.pl w dowolnym momencie może się stać dowolna rzecz. Po drugie - do takiej domeny konieczny jest IDN nieruchomości.pl.

 

Dlatego domena może i byłaby warta miliony, ale wtedy gdyby to była prawdziwa domena nieruchomosci.pl + nieruchomości.pl

 

--

Daniel Dryzek

http://active24.pl - .pl za 9.90 PLN! Bez opłat za AuthInfo, hurtowa rejestracja domen.

http://domenytanio.pl - domeny .pl tylko 9.00 PLN, przedłużenie ważności tylko 79 PLN

 

 

Dokladnie, wreszcie jakis zimny prysznic . Zgadzam sie z tym.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niestety w naszej branży takie przypadki nie są odosobnione :)

Kilka misięcy temu (jeszcze przed nk-boomem) wyraziłem chęć zakupu domeny naszaklasa .

Pan Rober K. odpowiedział mi , że właściwie domena nie jest na sprzedaż , jednak za kwotę 20k PLN byłby on (wraz z wspólnikiem :P ) skłonny mi ją odsprzedać .

Poprosiłem o podanie konta , tak abym mógł dokonać przelewu .

Po kilku dniach p. Robert K. oddzwonił do mnie z informacją , że się rozmyślił i"wraz z wspólnikiem" postanowił domenę zatrzymać :P

 

A masz to na mailu czy rozmawiałeś z nim telefonicznie ?

Taka oferta może być prawnie wiążąca.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A masz to na mailu czy rozmawiałeś z nim telefonicznie ?

Taka oferta może być prawnie wiążąca.

 

nie moze byc , ani telefonicznie ani mailowo , nikt nigdzie nie zlozyl podpisu , nie zrzekl sie niczego , nie ma regulaminu nie ma niczego , luzna gadka ... ;/

 

obstawiam 230-250kk i nie osiagnie ceny minimalnej ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie moze byc , ani telefonicznie ani mailowo , nikt nigdzie nie zlozyl podpisu , nie zrzekl sie niczego , nie ma regulaminu nie ma niczego , luzna gadka ... ;/

 

W świetle zapisów kodeksu cywilnego nawet oferta ustna jest prawnie obowiązująca.

Mając ją na piśmie łatwiej przeprowadzić postępowanie dowodowe.

Wystarczy mail lub sms, które są coraz częstszymi dowodami w sądach.

Jesli oczywiście komuś się chce po nich włóczyć.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W świetle zapisów kodeksu cywilnego nawet oferta ustna jest prawnie obowiązująca.

Mając ją na piśmie łatwiej przeprowadzić postępowanie dowodowe.

Wystarczy mail lub sms, które są coraz częstszymi dowodami w sądach.

Jesli oczywiście komuś się chce po nich włóczyć.

 

Nie przesadzajmy.

Zloz mi oferte sprzedazy domeny wraz z cena przez maila. Ja odpisze, ze jestem zainteresowany. Potem napisze, ze sie rozmyslilem. Wygrasz sprawe? Jesli tak, to zapraszam, do eksperymentu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie przesadzajmy.

Zloz mi oferte sprzedazy domeny wraz z cena przez maila. Ja odpisze, ze jestem zainteresowany. Potem napisze, ze sie rozmyslilem. Wygrasz sprawe? Jesli tak, to zapraszam, do eksperymentu :)

 

popieram to nie jest raczej sprawa do wygrania :P przeciez kazdy moze sie rozmyslic , co innego jak np dom.pl na allegro zostala by sprzedana za 100tys a sprzedajacy chcialby powiedzmy 1mln ta sprawa jest juz praktycznie na wstepie rostrzygnieta na korzysc kupujacego jak mialo to miejsce ze słynnym Mitsubishi Pajero :-)

 

D

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...] Po drugie - do takiej domeny konieczny jest IDN nieruchomości.pl.

 

Dlatego domena może i byłaby warta miliony, ale wtedy gdyby to była prawdziwa domena nieruchomosci.pl + nieruchomości.pl

 

Pan Daniel pewnie ma opcje założoną na nieruchomości.pl, stąd nawiązanie do tematu IDNa... (;

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
popieram to nie jest raczej sprawa do wygrania :P przeciez kazdy moze sie rozmyslic , co innego jak np dom.pl na allegro zostala by sprzedana za 100tys a sprzedajacy chcialby powiedzmy 1mln ta sprawa jest juz praktycznie na wstepie rostrzygnieta na korzysc kupujacego jak mialo to miejsce ze słynnym Mitsubishi Pajero :-)

 

D

A tutaj sprzedawca już nie może się rozmyślić, czy jak?

 

Pan Daniel pewnie ma opcje założoną na nieruchomości.pl, stąd nawiązanie do tematu IDNa... (;

Ta domena raczej nie spadnie :) Gość chce za nią grubo ponad 100k EUR.

 

Michał

Share this post


Link to post
Share on other sites
A tutaj sprzedawca już nie może się rozmyślić, czy jak?

Ta domena raczej nie spadnie :) Gość chce za nią grubo ponad 100k EUR.

 

Michał

 

nie moze bo wystawiajac aukcje bez ceny minimalnej bedzie zmuszony przez ograny prawne do sprzedania domeny po takiej cenie za jaka zostala wylicytowana :-)))

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
nie moze bo skladajac oferte w licytacji bez ceny minimalnej bedzie zmuszony przez ograny prawne do sprzedania domeny po takiej cenie za jaka zostala wylicytowana :-)))

 

A gdzie różnica pomiędzy złożeniem oferty mailem? Co innego, jeżeli ktoś składa oferte mailem i bezzwłocznie odpisuje, że się pomylił, wtedy to jest OK. Ale nie może złożyć oferty, czekać pare dni aż kupujący zaakceptuje i dopiero wtedy pisać, że się rozmyślił.

 

Michał

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znając właściciela domeny można być pewnym, że nie zostanie sprzedana.

 

Pomijając to, że kupno takiej domeny to bardzo duże ryzyko. Patrząc na przypadek tatry.pl można sobie wyobrazić, że kiedyś NASK odda nieruchomosci.pl we władanie komuś innemu, a to czy ta osoba będzie się wywiązywać z umowy czy nie to inna kwestia. Dochodzenie potem swoich praw sądowo, walczenie o odszkodowanie za utracone zyski... Teraz wchodząc na nieruchomosci.pl zostaniemy automatycznie przez przeglądarke przekierowani na www.nieruchomosci.pl z uwagi na brak rekordu A. W przyszłości wcale tak być nie musi - tracimy minimum połowę odwiedzin, a na oko powiedziałbym, że nawet więcej. Pomijając to, że potencjalny użytkownik serwisu może zrezygnować, gdy zobaczy że na stronie nic nie ma.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie przesadzajmy.

Zloz mi oferte sprzedazy domeny wraz z cena przez maila. Ja odpisze, ze jestem zainteresowany. Potem napisze, ze sie rozmyslilem. Wygrasz sprawe? Jesli tak, to zapraszam, do eksperymentu :)

 

 

Nie chce mi się włóczyć po sądach dla eksperymentu ale zanim kogoś wyzwiesz na pojedynek poczytaj najpierw kodeks cywilny: http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?tod...D19640093Lj.pdf

Szczególnie polecam art. 60 i następne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A gdzie różnica pomiędzy złożeniem oferty mailem? Co innego, jeżeli ktoś składa oferte mailem i bezzwłocznie odpisuje, że się pomylił, wtedy to jest OK. Ale nie może złożyć oferty, czekać pare dni aż kupujący zaakceptuje i dopiero wtedy pisać, że się rozmyślił.

 

Michał

 

i tu jest wlasnie zasadnicza roznica , ze Allegro ma swoja polityke i swoj regulamin do ktorego TRZEBA sie stosowac i kazda niesubordynacja ma podstawy prawne (przy rejstracji do Allegro akceptujemy regulamin)

 

D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odniosę się tylko do postów na mój temat :P Nie mam opcji na nieruchomości.pl - wolałbym mieć samą domenę, która moim zdaniem już teraz jest więcej warta niż www.nieruchomosci.pl. Osobiście - i tu całkiem szczerze - wolałbym być właścicielem domeny nieruchomości.pl (IDN) niż tej subdomeny www.nieruchomosci.pl.

 

Ogólnie co do domen IDN - nie muszę lobbować na ich temat, bo znam ich wartość i to mi wystarcza :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie chce mi sie nawet czytac, bo sprawa jest dla mnie oczywista :) Co innego w przypadku allegro.

 

To ja zacytuję choćby art. 61 po to żebyś później nie pisał, że ktoś cię ciąga po sądach :P :

 

1. "Oświadczenie woli, które ma być złożone innej osobie jest złożone z chwilą, gdy doszło do niej w taki sposób, że mogła się zapoznać z jego treścią. Odwołanie takiego oświadczenia jest skuteczne, jeżeli doszło jednocześnie z tym oświadczeniem lub wcześniej.

2. Oświadczenie woli wyrażone w postaci elektronicznej jest złożone innej osobie z chwilą, gdy wprowadzono je do środka komunikacji elektronicznej w taki sposób, żeby ta mogła się zapoznać z jego treścią".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
i tu jest wlasnie zasadnicza roznica , ze Allegro ma swoja polityke i swoj regulamin do ktorego TRZEBA sie stosowac i kazda niesubordynacja ma podstawy prawne (przy rejstracji do Allegro akceptujemy regulamin)

 

D

A przy działaniu na terenie Polski akceptujemy prawo polskie.

 

Michał

Share this post


Link to post
Share on other sites
A przy działaniu na terenie Polski akceptujemy prawo polskie.

 

Michał

 

ale w prawie polskim nie ma zadnego zapisu ze rozmowa telefoniczna czy e-mail jest wiazaca :/ nie ma takiego czegos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra Kangur, skończ z tą utopią. Nie sprzeda i już.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ale w prawie polskim nie ma zadnego zapisu ze rozmowa telefoniczna czy e-mail jest wiazaca :/ nie ma takiego czegos

 

Nigdy nie czytasz moich postów ? :)

 

@tmi: Mogę się zgodzić, że zrobił się OT ale prawo to nie utopia i warto je znać by później nie żałować swych działań.

Share this post


Link to post
Share on other sites

www.nieruchomosci.pl to jakis dziwolag, ktorego wartosci nie da sie oszacowac, ale z pewnoscia cena juz dawno przekroczyla granice zdrowego rozsadku.

 

Wygranych moze byc tylko 2 tutaj - jak zwykle NASK jako wlasciciel nieruchomosci.pl oraz sprzedawca licytowanej domeny

Przegrany bedzie tylko nowy nabwca, a ze wiekszosc osob nie, wie co tak na prawde licytuje to rozczarowanie moze byc wielkie

Share this post


Link to post
Share on other sites
www.nieruchomosci.pl to jakis dziwolag, ktorego wartosci nie da sie oszacowac, ale z pewnoscia cena juz dawno przekroczyla granice zdrowego rozsadku.

 

Wygranych moze byc tylko 2 tutaj - jak zwykle NASK jako wlasciciel nieruchomosci.pl oraz sprzedawca licytowanej domeny

Przegrany bedzie tylko nowy nabwca, a ze wiekszosc osob nie, wie co tak na prawde licytuje to rozczarowanie moze byc wielkie

Najlepsze jest to że Sprzedawca umieścił "domenę" w kategorii Allegro › Komputery › Internet › Domeny › Krajowe, natomiast powinna być w Allegro › Komputery › Internet › Domeny › Subdomeny.

 

Świadome wprowadzenie w błąd czy niewiedza ze strony Sprzedającego?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc ta aukcja powinna zostać zbojkotowana. Właściciel pisze że i tak jej nie sprzeda. Jednocześnie w aukcji możemy zobaczyć "Zainteresowane firmy proszę o podawanie swoich maksymalnych kwot.".

 

Aukcja się skończy. Domena nie zostanie sprzedana, ale za to ego właściciela będzie wystarczająco połechtane by stać się domenowym snobem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Najlepsze jest to że Sprzedawca umieścił "domenę" w kategorii Allegro › Komputery › Internet › Domeny › Krajowe, natomiast powinna być w Allegro › Komputery › Internet › Domeny › Subdomeny.

 

Świadome wprowadzenie w błąd czy niewiedza ze strony Sprzedającego?

 

Ide o zaklad, ze sprzedawca jest doswiadczonym i przebieglym graczem i doskonale wie, co robi - a zatem uzycie slowa domena, zamiast subdomena czy unikanie kontaktu z klientami i ich pytaniami jest przemyslane i ma na celu wprowadzenia w blad kupujacych, a ktorymi maja byc zapewne firmy, ktore nie musza doskonale orientowac sie w temacie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×