Jump to content
korneliusz.com

nieruchomosci.pl

Recommended Posts

Temat watku jest nieco mylacy, bo aukcja dotyczyla "przedrostka" www w domenie nieruchomosci.pl :)

chyba tak, wielu albo o tym nie wie, albo zapomina, ciekawe, czy wszyscy kupujacy mieli wiedze i swiadomosc tego :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rumcajs, ale ty masz echo w tym Rzacholeckim lesie :) lol

 

a wracajac do tematu to ciekaw byłbym jakby sie sprawa rozwinęła na tle rejestracji www.nieruchomosci.pl i nieruchomosci.pl

Osobiscie lekko bym sięzdenerwował wydając 100 tys i nie majac prawa do domeny bez www.

 

Takie tricki to tylko są w Polsce możliwe

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 miliony odwiedzin miesięcznie - aż się kręci w głowie od takie cyferki :)

 

"obecnie około 2 mln odwiedzin miesięcznie łącznie z podstronami"

 

Zapewne chodziło nie o użytkowników, tylko o odsłony lub ewentualnie odwiedziny, które jednak nie są = użytkownikom (1 użytkownik może odwiedzić serwis 10x w miesiącu).

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dodano 2008-04-02 20:00

Aukcję obserwuje 220 osób (pozostało niewiele czasu)

Do tej pory oferty nawet nie zbliżyły się do ceny minimalnej...

I koniec :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
chyba tak, wielu albo o tym nie wie, albo zapomina, ciekawe, czy wszyscy kupujacy mieli wiedze i swiadomosc tego :)

 

Mam wrażenie , że co niektórzy komentatorzy w tym wątku nie mają najmniejszego pojęcia w kwestii materii , o której się rozpisują .

Panie Rumcajs . Ja staram się już od ponad dwóch lat , bezskutecznie odkupić od właściciela omawianą domenę (kwotę 130k PLN zaoferowałem mu za nią już w połowie ubiegłego roku )

Gdyby się Pan np. dowiedział na jaką kwotę opiewa , złożona niedawno oferta przejęcia mojej www.media*pl , to by Panu najprawdopodobniej kapelusz z głowy spadł .

(Nie wspomnę o statystykach domeny , bo by się Pan rozchorował i nie mógłby brać udziału w tak owocnych dyskusjach :P )

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam wrażenie , że co niektórzy komentatorzy w tym wątku nie mają najmniejszego pojęcia w kwestii materii , o której się rozpisują .

Panie Rumcajs . Ja staram się już od ponad dwóch lat , bezskutecznie odkupić od właściciela omawianą domenę (kwotę 130k PLN zaoferowałem mu za nią już w połowie ubiegłego roku )

Gdyby się Pan np. dowiedział na jaką kwotę opiewa , złożona niedawno oferta przejęcia mojej www.media*pl , to by Panu najprawdopodobniej kapelusz z głowy spadł .

(Nie wspomnę o statystykach domeny , bo by się Pan rozchorował i nie mógłby brać udziału w tak owocnych dyskusjach :) )

 

Dodano 2008-03-20 13:39

Zainteresowanie domeną przekroczyło nasze najśmielsze oczekiwania. Otrzymujemy mnóstwo maili i telefonów - jednakże postanowiliśmy nie odpowiadać na nie do czasu zakończenia aukcji (telefon został również wyłączony). Zainteresowane firmy proszę o podawanie swoich maksymalnych kwot.

 

Jestem pewien, ze polowa licytujacych jest przekonana o tym, ze walczy o nieruchomosci.pl.

Wlasciciel www.nieruchomosci.pl zawsze w swoich materialach marketingowych bedzie mogl glosic haslo, ze ma w swoim posiadaniu jedna z najdrozszych domen w Polsce.

Ciekawe, czy licytujacy zdaja sobie sprawe z tego, ze ich prestizowa domena konczy sie tak naprawde na http://www.nieruchomosci.pl :P

biuro@www.nieruchomosci.pl wyglada malo profesjonalnie - nie sadzisz? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak bym wygrał to bym się domagał wykupienia od NASK domeny nieruchomosci.pl. W opisie napisał, że sprzedaje domenę, a nie subdomenę. Na szczęście lub nie, nie mam takiej kwoty. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jestem pewien, ze polowa licytujacych jest przekonana o tym, ze walczy o nieruchomosci.pl.

Wlasciciel www.nieruchomosci.pl zawsze w swoich materialach marketingowych bedzie mogl glosic haslo, ze ma w swoim posiadaniu jedna z najdrozszych domen w Polsce.

Ciekawe, czy licytujacy zdaja sobie sprawe z tego, ze ich prestizowa domena konczy sie tak naprawde na http://www.nieruchomosci.pl :P

biuro@www.nieruchomosci.pl wyglada malo profesjonalnie - nie sadzisz? :P

 

Jakie jest podejście licytującego do aukcji (czy uczciwe , czy też nie ?) to jest temat na osobny wątek . Ja nawet tej aukcji na allegro nie śledziłem , gdyż znane mi były oczekiwania cenowe właściciela domeny :P

Śmieszy mnie tylko np. podawanie tego przykładu z adresem mailowym .

Jeśli przykładowo użytkownik tego forum , byłby skłonny mi sprzedać (cena tak naprawdę w takich wypadkach jest sprawą drugorzędną) muzyka*pl , moda*pl , tv*pl itp. zrzekłbym się natychmiast i dożywotnio jakichkolwiek praw do używania adresów mailowych w tych domenach ;) .

Byłoby super , gdyby istniała możliwość korzystania z adresów nadrzędnych opisanych w tym wątku tych słów kluczowych . Takiej możliwości jednak nie ma i prawdopodobnie nigdy nie będzie .

Wiele dużych firm , korporacji itp. nie ma (i nie będzie miało w przyszłości) innego wyjścia jak zakup tego typu domen .

No bo co im pozostaje ? CośtamCośtam.nieruchomości*pl ? Twojenieruchomości*pl .

Postaraj się zarchwizować ten wątek . Za 2-3 lata własciciel domeny nie będzie już zainteresowany jej sprzedażą . Podobnie jak nie był dwa lata temu zainteresowany sprzedażą za kwotę 400k € , właściciel domeny www.sex*pl .

 

Ale po co ja tutaj się produkuję ? Rumcajs & Co. wie i tak lepiej :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Zainteresowanym domeną www.nieruchomosci.pl polecam przyjrzeć się nieruchomości.pl (IDN).

 

Michał

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wg mnie jest to jedynie brzydki chwyt marketingowy, majacy na celu podniesienie renomy/wartosci firmy pararent.com.

Gdyby obecny wlasciciel www.nieruchomosci.pl rzeczywiscie bralby pod uwage sprzedaz, napewno w opisie aukcji nie umiescilby informacji "Otrzymujemy mnóstwo maili i telefonów - jednakże postanowiliśmy nie odpowiadać na nie do czasu zakończenia aukcji" - KUP KOTA W WORKU!

 

edit:

Jakie jest podejście licytującego do aukcji (czy uczciwe , czy też nie ?) to jest temat na osobny wątek . Ja nawet tej aukcji na allegro nie śledziłem , gdyż znane mi były oczekiwania cenowe właściciela domeny :P

Śmieszy mnie tylko np. podawanie tego przykładu z adresem mailowym .

Jeśli przykładowo użytkownik tego forum , byłby skłonny mi sprzedać (cena tak naprawdę w takich wypadkach jest sprawą drugorzędną) muzyka*pl , moda*pl , tv*pl itp. zrzekłbym się natychmiast i dożywotnio jakichkolwiek praw do używania adresów mailowych w tych domenach :P .

Byłoby super , gdyby istniała możliwość korzystania z adresów nadrzędnych opisanych w tym wątku tych słów kluczowych . Takiej możliwości jednak nie ma i prawdopodobnie nigdy nie będzie .

Wiele dużych firm , korporacji itp. nie ma (i nie będzie miało w przyszłości) innego wyjścia jak zakup tego typu domen .

No bo co im pozostaje ? CośtamCośtam.nieruchomości*pl ? Twojenieruchomości*pl .

Postaraj się zarchwizować ten wątek . Za 2-3 lata własciciel domeny nie będzie już zainteresowany jej sprzedażą . Podobnie jak nie był dwa lata temu zainteresowany sprzedażą za kwotę 400k € , właściciel domeny www.sex*pl .

 

Ale po co ja tutaj się produkuję ? Rumcajs & Co. wie i tak lepiej :P

 

Z tym e-mailem to jedynie przyklad, majacy na celu pokazanie nieczystegej gry ze strony pararentu.

W opisie aukcji jest napisane: Sprzedam domene, nie subdomene, wiec potencjalny klient jest przekonany, ze kupuje nieruchomosci.pl, a co za tym idzie mozliwosc tworzenia dowolnych subdomen.

Jesli do aukcji wlaczylaby sie jeden z Polskich gigantow na rynki nieruchomosci, np firma J.W. Construction Holding S.A, to chyba oczywiste jest, ze dla nich nieruchomosci.pl to rowniez mozliwosc kreacji subdomen dla swoich regionalnych biur. Niestety z opisu aukcji licytujacy nie moze sie dowiedziec, ze takiej mozliwosci nie posiada :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wg mnie jest to jedynie brzydki chwyt marketingowy, majacy na celu podniesienie renomy/wartosci firmy pararent.com.

Gdyby obecny wlasciciel www.nieruchomosci.pl rzeczywiscie bralby pod uwage sprzedaz, napewno w opisie aukcji nie umiescilby informacji "Otrzymujemy mnóstwo maili i telefonów - jednakże postanowiliśmy nie odpowiadać na nie do czasu zakończenia aukcji" - KUP KOTA W WORKU!

 

 

I tu trafiłeś w sedno :P (literówka sedo :P )

 

Z polskim rynkiem domen nie jest naprawdę tak źle , jakby na to wskazywało to forum :P

IMHO największym problemem polskich domeniarzy jest brak (długoterminowej) płynności finansowej ;)

I stąd biorą się te wszystkie rozterki . Jeśli sprzedawać (bo muszę) to za ile ? . Czy trzymać (a jeśli to wtedy jak długo?)

Muszę przyznać , że dzielenie się tego typu rozważaniami nie przychodzi mi łatwo , z uwagi na to , że mnie również interesuje "korzystny" zakup domen na rynku wtórnym ;)

Jednak , biorąc poprawkę na wszystko , niektóre "wyceny i opinie" na di.pl są po prostu śmieszne .

Już wyobrażam sobie te wszystkie komentarze dotyczące ewentualnej wyceny wypadaniewlosow*pl (za długa , za dużo IDN-u itd.)

I poźniejszą , powściągliwą reakcję komentatorów na info dotyczące złożonej mi na w/w domenę oferty cenowej przez brokera Sedo panią Andrea M. :)

 

P.S. Insider-Typ dla "nocnych Marków" . Niedługo rusza anonse*tv . Jestem zdania , że w niedalekiej przyszłości będzie to jeden z najczęściej odwiedzanych polskich adresów internetowych . Literówki mogą mieć spory potencjał . Anons*tv jest aktywny w Rosji .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zainteresowanym domeną www.nieruchomosci.pl polecam przyjrzeć się nieruchomości.pl (IDN).

"Bitwa pomiędzy Wampirami a Wilkołakami toczy się od wieków.

Twoim przeznaczeniem jest zadecydować o jej wyniku!!! "

 

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
chyba tak, wielu albo o tym nie wie, albo zapomina, ciekawe, czy wszyscy kupujacy mieli wiedze i swiadomosc tego ;)

 

Tak się złożyło, że brałem udział w tej aukcji.

Niestety bardzo się w...m gdy dostałem maila od jakiegoś użytkownika allegro z informacją, iż tak naprawdę licytuję subdomenę i z pytaniem czy zdaję sobie z tego sprawę. Jakoś nie przyszło mi do głowy że jakiś m... chce sprzedać subdomenę za takie pieniądze. Jak widać człowiek się cały czas uczy. Zresztą późniejsze zapisy o wyłączeniu telefonu i nie odpowiadaniu na maile świadczą o tym, że chyba trochę przekombinował.

 

Tak z perspektywy myślę, że mogłem dzwignąć cenę na np. na jakiś 5.000.000 a później nie zapłacić za subdomenkę. Gościa skasowali by na prowizji a my pewnie spotkali byśmy się w sądzie ;) Oferowany towar był niezgodny z umową ;)

Edited by Heden

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kwoli scislosci - nie jest to subdomena, a jedna z domen funkcjonalnych:

http://dns.pl/dns-funk.html

 

Tak czy siak. Chciałem to kupić dla firmy. Wtedy jeszcze nie czytałem tego forum i pomimo wszystko uważam, że sprzedający wprowadził wszystkich w bład.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie chciałem wywoływać nowej dyskusji na ten temat.

Chodziło mi o to, że opis wprowadzał w błąd. Sądzę, że rzeczywiście ktoś chciał połechtać swoje ego tylko nie bardzo mu to wyszło.

To tak samo jakbym chciał sprzedać trabanta wartego 200 zł a napisał w ogłoszeniu, że nowiutie, idealne volvo XC90 i po osiągnięciu ceny ok. 200k cieszył się jak głupi, że mam taki drogi samochód ;)

Sądzę, że gdyby było jasno napisane w aukcji, że licytujemy tylko www w domenie funkcjonalnej to większość licytujących nie zaoferowałaby nawet 30k o 100k nie wspominając.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepiej nie używajcie w tej sytuacji pojęcia subdomena, bo subdomeną można nazwać także domenę onet.pl, która jest subdomeną domeny pl.

 

www.nieruchomosci.pl to nazwa w domenie funkcjonalnej nieruchomosci.pl, taka sama jak nasze.nieruchomosci.pl czy warszawa.nieruchomosci.pl.

 

EDIT: Tak Michal, dzięki, poprawiłem w poście.

Edited by icered

Share this post


Link to post
Share on other sites
Lepiej nie używajcie w tej sytuacji pojęcia subdomena, bo subdomeną można nazwać także domenę onet.pl, która jest subdomeną domeny pl.

 

www.nieruchomosci.pl to nazwa w domenie funkcjonalnej nieruchomosci.pl, taka sama jak nasze.nieruchomosci.pl czy warszawa.nieruchomosci.pl.

 

EDIT: Tak Michal, dzięki, poprawiłem w poście.

To nie jest nazwa w nazwie. Nie "nazwa w domenie", gdyż domena też się nazywa. Dokładnie jest to nazwa domeny z rozszerzeniem funkcjonalnym, czyli w skrócie nazwa domeny funkcjonalnej. W tym przypadku nazwą domeny jest "www", która jest zarazem nazwą usługi sieciowej i dlatego wprowadza w błąd. Domeną w tym przypadku jest rozszerzenie "nieruchomosci.pl, które jest funkcjonalną nazwą domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×