Jump to content
Domenatorix

Podwyżka cen dla osób fizycznych i firm nieposiadających NIP-EU o 23%

Doliczanie VAT do cen w AM  

56 members have voted

  1. 1. Czy posiadasz europejski NIP?

    • Tak.
      16
    • Nie, ponieważ nie prowadzę firmy.
      19
    • Nie i nie zamierzam go uzyskać.
      18
    • Nie, ale zamierzam go uzyskać.
      3
  2. 2. Jeżeli będzie dotyczy Cię doliczanie 23% VAT, a ceny netto będą takie, jak w obecnej wersji cennika, który ma zacząć obowiązywać od 1 stycznia 2015 r., jak to na Ciebie wpłynie?

    • W ogóle nie wpłynie.
      16
    • Będę musiał się zastanowić nad opłacalnością utrzymywania i odnawiania domen w AM.
      24
    • Nie będzie mi się opłacało utrzymywać i odnawiać domen w AM.
      8
    • Przeniosę tylko najważniejsze domeny z AM do innych rejestratorów.
      2
    • Przeniosę większość domen z AM do innych rejestratorów.
      5
    • Przeniosę wszystkie domeny z AM do innych rejestratorów.
      11
  3. 3. Ile obecnie utrzymujesz domen w AM?

    • 0
      3
    • 1-10
      6
    • 11-25
      8
    • 26-50
      12
    • 51-100
      7
    • 101-500
      15
    • 501-1000
      3
    • Od 1001 wzwyż.
      2
  4. 4. Jeżeli będzie dotyczyć Cię doliczanie 23% VAT, jak wpłynie to na rejestrowanie przez Ciebie domen?

    • Będę mniej rejestrował w AM i mniej u innych rejestratorów.
      15
    • Będę mniej rejestrował w AM, ale tyle samo, co dotychczas, u innych rejestratorów.
      11
    • Będę mniej rejestrował w AM, ale więcej, niż dotychczas, u innych rejestratorów.
      17
    • Będę mniej więcej rejestrował tyle samo, co dotychczas, i w AM i u innych rejestratorów.
      12
    • Będę więcej rejestrował w AM, ale mniej, niż dotychczas, u innych rejestratorów.
      1
    • Będę więcej rejestrował w AM, ale tyle samo, co dotychczas, u innych rejestratorów.
      0
    • Będę więcej rejestrował w AM i więcej, niż dotychczas, u innych rejestratorów.
      0
  5. 5. Jeżeli będzie dotyczyć Cię doliczanie 23% VAT, jak wpłynie to na przechwytywanie przez Ciebie domen?

    • W ogóle nie wpłynie.
      18
    • Będę zlecał mniej domen do przechwycenia w AM.
      24
    • Będę zlecał mniej więcej tyle samo domen do przechwycenia w AM.
      5
    • Będę zlecał więcej domen do przechwycenia w AM.
      1
    • Będę bardziej ostrożny, wybierając domeny do przechwycenia przez AM.
      8
    • Będę częściej wybierał w AM przechwycenie z niskim priorytetem.
      5


Recommended Posts

@umberto: Gdy wpłacisz na saldo 100 zł netto (= 123 zł brutto) to za to właśnie kupisz domenę której cena na giełdzie wynosi 100 zł (netto). W którym miejscu w serwisie widzisz, że nie kupisz?

 

@Bazyli: Prowizje naliczane są od cen netto.

 

W tej chwili w serwisie saldo jest kwotą netto. W nowej wersji systemu AfterMarket.pl, nad którą w tej chwili pracujemy, saldo będzie już kwotą brutto.

Edited by Dropped.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

@umberto: Gdy wpłacisz na saldo 100 zł netto (= 123 zł brutto) to za to właśnie kupisz domenę której cena na giełdzie wynosi 100 zł (netto). W którym miejscu w serwisie widzisz, że nie kupisz?

 

@Bazyli: Prowizje naliczane są od cen netto.

 

W tej chwili w serwisie saldo jest kwotą netto. W nowej wersji systemu AfterMarket.pl, nad którą w tej chwili pracujemy, saldo będzie już kwotą brutto.

 

To dobra wiadomość...bo skoro kupujemy w brutto to saldo miło mieć również w brutto..

Dzięki za odpowiedź.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W tej chwili w serwisie saldo jest kwotą netto. W nowej wersji systemu AfterMarket.pl, nad którą w tej chwili pracujemy, saldo będzie już kwotą brutto.

Czas stąd sp..... lać!!! Po raz kolejny, jak zawsze!! dropped testuje zmiany na swoich klientach!! ILEŻ MOŻNA???

Nic mnie tu już nie zatrzyma przy tych cenach brutto-srutto-netto-pizdetto zaldach netto zaraz brutto korektach cudach wiankach - PO CO TO?!!! Czy na premium są takie cuda? jasno i przejrzyście a tu ... oczywiście TESTUJEMY CIERPLIWOŚĆ KLIENTÓW ZNOWU!!!! jest burza "pracujemy nad nowym systemem" LOL!!! ludzie od kiedy wiecie o wejściu nowych przepisów? ROK? a pracujecie nad nową wersją po wejściu GRATULACJE MNIE JUŻ TU NIE MA i radze innym to samo.

Brutto-netto fachowcy od 7 vatów....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czas stąd sp..... lać!!! Po raz kolejny, jak zawsze!! dropped testuje zmiany na swoich klientach!! ILEŻ MOŻNA???

Nic mnie tu już nie zatrzyma przy tych cenach brutto-srutto-netto-pizdetto zaldach netto zaraz brutto korektach cudach wiankach - PO CO TO?!!! Czy na premium są takie cuda? jasno i przejrzyście a tu ... oczywiście TESTUJEMY CIERPLIWOŚĆ KLIENTÓW ZNOWU!!!! jest burza "pracujemy nad nowym systemem" LOL!!! ludzie od kiedy wiecie o wejściu nowych przepisów? ROK? a pracujecie nad nową wersją po wejściu GRATULACJE MNIE JUŻ TU NIE MA i radze innym to samo.

Brutto-netto fachowcy od 7 vatów....

 

A Ty się miły kolego zarejestrowałeś na Di po to aby pierdol..ć bez sensu czy po co ?

Bo nie za bardzo rozumiem Twój przekaz.

;)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Tylko po to założyłeś nowe konto ?

 

No chyba, że to jakaś desperacka próba marketingowa ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na razie po to, musze ochłonąć poprostu jest to nie do zniesienia, jak ja mam to księgować?? MAM IŚĆ NA KURS KSIĘGOWEJ??!! przecież to są jaja z tymi saldami, sprzedałem domenę i teraz godzinę już rozkminiam jak mam to rozliczyć przed fiskusem, rozumiem że 90% użytkowników dropped olewa podatki ale niektórzy jednak je płacą i chcą PRZEJRZYSTOŚCI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wygląda to tak:

Gdy mieszkasz w Polsce i kupujesz za granicą to sprzedawca usług musi pobrać od Ciebie podatek obowiązujący w Twoim kraju zamieszkania i przekazać go do odpowiedniego US podając US na tacy za co, po co, od kogo i dlaczego.

 

Czy to jest zdanie wymyślone od ręki, czyli czysta dezinformacja i robienie zamieszania, czy może jednak jest jakieś źródło tego, co znaczą tutaj przede wszystkim "od kogo i dlaczego", a także "za co, po co" i gdzie jest ten "odpowiedni us". Lepiej jakby ludzie tutaj podawali informacje sprawdzone, wiedzieli co piszą i pisali precyzyjnie, bo takie ogólniki, to czysta dezinformacja.

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na razie po to, musze ochłonąć poprostu jest to nie do zniesienia, jak ja mam to księgować?? MAM IŚĆ NA KURS KSIĘGOWEJ??!! przecież to są jaja z tymi saldami, sprzedałem domenę i teraz godzinę już rozkminiam jak mam to rozliczyć przed fiskusem, rozumiem że 90% użytkowników dropped olewa podatki ale niektórzy jednak je płacą i chcą PRZEJRZYSTOŚCI

 

masz firme? wyrób sobie za darmo EU-NIP i ksiegujesz tak samo jak w 2014r,

jesli os. fizyczna, to sprzedaz za 2015 r wpiszesz do pita w 2016r (sume wszystkich sprzedazy)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy to jest zdanie wymyślone od ręki, czyli czysta dezinformacja i robienie zamieszania, czy może jednak jest jakieś źródło tego, co znaczą tutaj przede wszystkim "od kogo i dlaczego", a także "za co, po co" i gdzie jest ten "odpowiedni us". Lepiej jakby ludzie tutaj podawali informacje sprawdzone, wiedzieli co piszą i pisali precyzyjnie, bo takie ogólniki, to czysta dezinformacja.

Tak ma działać MOSS w sektorze usług które są wyjątkowo podatne na "nadużycia podatkowe"

Sprzedawca będzie zobligowany do rejestracji VAT w kraju nabywcy. I Aby uniknąć tego obowiązku stworzono system MOSS do obsługi tych podatków:

 

Przystąpienie do systemu MOSS wymaga prowadzenia ewidencji świadczonych usług. Taki dokument powinien zawierać:

  • -oznaczenie państwa członkowskiego konsumpcji, na rzecz którego świadczona jest usługa,
  • -rodzaj świadczonej usługi,
  • -datę świadczenia usługi,
  • -podstawę opodatkowania ze wskazaniem waluty,
  • -wszelkie dalsze kwoty podwyższające lub obniżające podstawę opodatkowania,
  • -zastosowaną stawkę VAT,
  • -kwotę należnego VAT ze wskazaniem waluty,
  • -datę i kwotę otrzymanych płatności,
  • -wszelkie płatności zaliczkowe otrzymane przed świadczeniem usługi,
  • -informacje zawarte na fakturze (w przypadku, gdy została wystawiona),
  • -nazwisko/nazwę usługobiorcy (o ile są znane przedsiębiorcy),
  • -informacje wykorzystywane do określenia miejsca, w którym usługobiorca ma siedzibę, stałe miejsce zamieszkania lub zwykłe miejsce pobytu.

Przedsiębiorca ma obowiązek udostępnić ewidencję drogą elektroniczną na żądanie każdego państwa, w którym ma odbiorcę usług.

 

Także Andro o wszystkim możesz poczytać w tym przewodniku:

http://ec.europa.eu/taxation_customs/resources/documents/taxation/vat/how_vat_works/telecom/one-stop-shop-guidelines_pl.pdf

 

edit: nie działa wypunktowanie.

Edited by morderrca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozwólcie moi drodzy, że i ja się wypowiem. Wiem, że dla rekinów domenowych taka zwykła osoba jak ja może nie jest kimś ważnym, ale wydaje mi się, że zaprezentuję głos sporej części osób, która może nie jest mocno aktywna na tym forum, ale jednak je przegląda.

 

1. Po pierwsze to oczywiście bezsensownym jest stosowanie cen netto. Tak sobie myślę, że tylko ktoś kto nie kupuje domen mógł wpaść na tak głupi pomysł. Ceny powinny być zawsze podane brutto, a nawiasie może być tam gdzieś przeliczenie na netto. Nie wiem skąd właściciele Aftermarket brali przykład, ale nie znam żadnego sklepu internetowego, który podaje ceny netto jako główne.

 

2. Druga sprawa jest już ważniejsza, bo zdaje mi się, że ktoś ładnie robi nas w konia. Otóż załóżmy, że chcę wpłacić 100zł do Aftermarket. No więc wchodzę w szybkie zasilania, wpisuję 100zł. Ale tu pojawia się pierwsza pułapka, bowiem system automatycznie mi wpisuje, że muszę wpłacić 123zł, bo dolicza mi VAT. No zaraz zaraz, chciałem wpłacić 100zł, a nie 123. I tutaj znowu - skąd inspiracja na takie praktyki? Nie mam pojęcia. Rozumiem, że jak pracownicy Aftermarket idą do banku wpłacić 1000zł, to bank żąda od nich 1230zł? 100zł to 100zł, a nie 123.

 

Ale to nie wszystko. OK, załóżmy że jestem świadomym klientem i wiem skąd te 123zł. Powiedzmy, że akceptuję ten dziwny zabieg. No ale znowu - już jestem gotowy zapłacić 123zł, a Aftermarket żąda ode mnie 126,69zł, bowiem 3,69zł to prowizja za to, że chcę przesłać im pieniądze. Czyli chciałem wpłacić 100zł, Aftermarket wciska mi 123zł, a żąda za to 126,69.

 

Jak słowo daję - w życiu nie widziałem takich cyrków. Ja w ogóle zastanawiam się czy kiedykolwiek płaciłem jakieś prowizje za zasilenie konta. Jak ktoś chce stosować prowizje i jakieś cuda, to sobie powinien to odliczać od konta i już. Chcę wpłacić 100zł, a nie 126,69.

 

3. Ogólnie te zmiany z podatkiem VAT sprawiają, że korzystanie dla zwykłego Kowalskiego z serwisu Aftermarket traci jakikolwiek sens.

W grudniu 2014 - jak klient wpłacił 100zł, to ja z tego mogłem mieć 95zł (5zł poszło na prowizję) i mogłem za to np. zarejestrować prawie 8 domen po 12zł netto.

W styczniu 2015 - klient wpłaca 100zł, kupuje domenę ode mnie, ja z tego mam po odtrąceniu prowizji 77zł brutto (62,79zł netto) za które mogę kupić już tylko 5 domen.

 

I teraz pojawia się pytanie - na ile sprzedaż domen na Aftermarket ma sens dla zwykłych osób? Na Allegro jak klient wpłaci 100zł, to dalej mamy jakieś 95zł i dalej zarejestrujemy sobie 8 domen za to. Rozumiem, że na AM jest wygodniej, ale jak w grę wchodzą większe sumy to wygoda zejdzie na dalszy plan. Po prostu rozegraliście to jakoś fatalnie.

 

Cóż, to taki mój mały punkt widzenia, wiem że pewnie zwłaszcza punkt 3. jest nieistotny dla osób mających duże firmy, ale moim zdaniem te zmiany uderzają bardzo mocno w rynek domen, a w połączeniu z fatalnym załatwieniem tej sprawy przez AM sprawa boli jeszcze bardziej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

1. Po pierwsze to oczywiście bezsensownym jest stosowanie cen netto. (...) Nie wiem skąd właściciele Aftermarket brali przykład, ale nie znam żadnego sklepu internetowego, który podaje ceny netto jako główne.

Ja znam: Premium.pl

 

2. Druga sprawa jest już ważniejsza, bo zdaje mi się, że ktoś ładnie robi nas w konia. (...) Czyli chciałem wpłacić 100zł, Aftermarket wciska mi 123zł, a żąda za to 126,69.

 

Jak słowo daję - w życiu nie widziałem takich cyrków.

Ja widziałem: Premium.pl

 

3. Ogólnie te zmiany z podatkiem VAT sprawiają, że korzystanie dla zwykłego Kowalskiego z serwisu Aftermarket traci jakikolwiek sens.

W grudniu 2014 - jak klient wpłacił 100zł, to ja z tego mogłem mieć 95zł (5zł poszło na prowizję) i mogłem za to np. zarejestrować prawie 8 domen po 12zł netto.

W styczniu 2015 - klient wpłaca 100zł, kupuje domenę ode mnie, ja z tego mam po odtrąceniu prowizji 77zł brutto (62,79zł netto) za które mogę kupić już tylko 5 domen.

 

I teraz pojawia się pytanie - na ile sprzedaż domen na Aftermarket ma sens dla zwykłych osób? Na Allegro jak klient wpłaci 100zł, to dalej mamy jakieś 95zł i dalej zarejestrujemy sobie 8 domen za to. Rozumiem, że na AM jest wygodniej, ale jak w grę wchodzą większe sumy to wygoda zejdzie na dalszy plan. Po prostu rozegraliście to jakoś fatalnie.

 

Cóż, to taki mój mały punkt widzenia, wiem że pewnie zwłaszcza punkt 3. jest nieistotny dla osób mających duże firmy, ale moim zdaniem te zmiany uderzają bardzo mocno w rynek domen, a w połączeniu z fatalnym załatwieniem tej sprawy przez AM sprawa boli jeszcze bardziej.

Dobrze wam było w AfterMarket i przywykliście do tego, że bez problemu mogliście unikać podatków, haraczy i danin dla państwa. AfterMarket.pl przez lata, zgodnie z prawem, dawało wam możliwość sprzedawania domen. Teraz, kiedy prawo się zmienia i AfterMarket nie jest za to odpowiedzialne wieszacie po nim psy jakby to była ich wina, a nie urzędników.

 

To na co najbardziej narzekasz czyli porównanie grudnia 2014 do stycznia 2015 to rzecz z którą zmaga się każdy legalnie działający sprzedawca w Polsce. Ja sprzedając domenę za 100 złotych brutto (81,30 netto) dostaję 76,30 netto na konto z czego płacę 19% podatku dochodowego i zostaje mi 61,80 złotych. Mam tak od ponad 3 lat - nie widzę w tym nic dziwnego. Dziwi mnie za to roszczeniowe podejście do AM - sprawy z podatkiem VAT i podatkiem dochodowym załatwiajcie przy urnach wyborczych, nie na forum di.pl.

Edited by Anubis
  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Anubis - czyli moje wątpliwości i pokazanie absurdów jest nieważne, bo takie same absurdy stosuje Premium?

99% rynku stosuje normalne zasady:

a/ cena obowiązująca to cena brutto

b/ wpłacam tyle ile chcę wpłacić i tyle mam na koncie

 

Jeżeli dla Ciebie czymś normalnym jest, że wpłacam 100zł, a system chce ode mnie 127zł, to rzeczywiście się nie dogadamy ;) Na Allegro jak kupujesz coś za 100zł to też musisz zapłacić 127?

 

Nie wieszam psów na AM, po prostu wypowiadam się wyrażając swoje wątpliwości dotyczące działania tego systemu. Aftermarket to takie Allegro, tylko w wąskiej dziedzinie. I jakoś dziwnym trafem te firmy kompletnie inaczej podchodzą do sprawy zakupów - Allegro podchodzi tak jak 99% rynku, a AM tak jak sam sobie wymyślił.

Edited by Marus

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

@Marus
To nie są absurdy tylko wiedza matematyczna na poziomie 10 latka. Jeśli ktoś nie potrafi sobie obliczyć 23% z danej kwoty to nie powinien się zajmować sprzedażą czegokolwiek. Serio - to patologia.

 

AfterMarket.pl wyraźnie informuje (ale oczywiście po co czytać!):

Wpłacana kwota zostanie powiększona o 23% VAT

Twoje konto zostanie zasilone w ciągu dwóch dni roboczych po dokonaniu płatności. Aby szybciej zasilić swoje konto, możesz skorzystać z jednej z wymienionych poniżej opcji płatności elektronicznych:

Możesz zrobić normalny przelew bankowy (wypełniony druczek jest do pobrania przecież) i zapłacić 12,30. Możesz też wpłacić pieniądze "na już" co kosztuję, ale nie ze strony AfterMarket.pl tylko ze strony PayU (pośrednika szybkich płatności).

 

Piszesz:

Aftermarket to takie Allegro, tylko w wąskiej dziedzinie.

To analogicznie można każdą giełdę porównać do Allegro. Jak kupujesz samochodów od kogoś na giełdzie samochodowej to masz pretensje do sprzedawcy później o to, że trzeba płacić OC? Sprzedawca Cię nie poinformował, że auto trzeba tankować i płacić ubezpieczenie? A to drań! Są rzeczy, które dla nawet zwykłego, szarego Kowalskiego powinny być wiadome i taką rzeczą jest m.in. OC czy VAT.

 

To są oczywistości i próba zwalania winy na sprzedającego czy pośrednika za to jakie mamy prawo to wyjątkowo nieprzemyślane działanie.

Edited by Anubis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Twój przykład z paliwem i OC jest absurdalny, bo to bardziej odnosi się do przedłużenia domeny - a przecież nie czepiam się tego, że trzeba płacić co roku za domenę.

 

Sprowadzasz dyskusję do absurdu, a teraz powiedz mi jakie ceny widzisz w normalnym sklepie do którego codziennie chodzisz? Dlaczego na półce sklepowej nie jest napisane 10zł a VAT to doliczcie sobie sami, bo przecież to proste? Jak na półce sklepowej cena jest 10zł, to płacisz 10zł.

 

To samo z tym wpłacaniem pieniędzy - jak chcę wpłacić 100zł, to chcę 100zł, a nie 127. Jak są jakieś prowizje, to powinny być potrącane od tych 100zł. Zresztą na forum tutaj jest wiele krytyki z tym doliczaniem prowizji, są nawet pomysły by przy pierwszym zakupie jej nie było. To nie jest więc tylko mój wymysł.

 

Nie wspomnę już o samej wysokości tej prowizji, która oczywiście przy okazji zmiany cennika po cichu zdrożała ;) Swoją drogą to chyba mało który sklep stosuje takie prowizje. W ogóle z doliczaniem prowizji po raz pierwszy spotkałem się na AM, na szczęście nigdzie indziej takich cudów jeszcze nie widziałem, poza oczywiście Premium o którym zaraz wspomnisz ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

@Marus
I widzisz, sam sobie odpowiedziałeś. W sklepi są ceny z doliczonym VAT, tak jak na Allegro bo tam chodzą ludzie, którzy tego VAT nie muszą liczyć bo tak czy siak go nie odliczają (swoją drogą może by to trochę na świadomość społeczną podziałało gdyby ludzie zobaczyli ile państwo dokłada do ceny każdego produktu). Jeśli tak bardzo Ci przeszkadza VAT to sprzedawaj domeny na Allegro albo na targu. AfterMarket i Premium to giełdy domen - nie pchli targ czy osiedlowy sklepik.

 

Na giełdach domen, w hurtowniach i wielu innych miejscach operuje się cenami netto/brutto bo tak jest wygodniej dla obu stron i cena netto jest ceną faktyczną zarówno dla sprzedającego domenę (legalnie) jak i kupującego (koszt)

 

Prowizji nie stosuje nikt, ani AfterMarket, ani Premium (jak sugerujesz). Prowizje stosuje PayU i BlueCash - firmy zajmujące się szybkimi przelewami na nasze własne życzenie. Jeśli ktoś chce te 3% pominąć to niech korzysta z tradycyjnych przelewów i blankietów wpłaty (najlepiej na poczcie, obok urzędu gminy).

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupuję coś czasem w sklepach internetowych i jeszcze się nie spotkałem z przypadkiem, żeby sklep NIE doliczał prowizji przy wpłacie kartą lub przez szybkie płatności. Owszem, allegro nie dolicza, a to dlatego, że payu należy do allegro...

 

Natomiast co do cen brutto, to faktycznie od czasu zmian ustawy konsumenckiej powinny one być prezentowane na pierwszym miejscu i w wielu przypadkach musieliśmy to w premium zrobić, tj. zamienić netto/brutto miejscami, bo zawsze były podawane obie.

 

Osoby fizyczne, wiadomo, wolą operować cenami brutto, ale trzeba pamiętać, że *giełda* to przede wszystkim miejsce robienia interesów, interesy robią z zasady głównie przedsiębiorcy, a oni wolą operować cenami netto.

 

Co do salda, podawanie go "netto" jest oczywiście wielką pomyłką, na szczęście Michał zdaje sobie z tego sprawę i już zapowiedział, że będzie to zmienione - zgaduję więc, że obecny stan wynika tylko z przyczyn technicznych. Ogonie rzecz biorąc nie ma czegoś takiego jak saldo netto czy saldo brutto. Saldo pokazuje (powinno pokazywać) konkretną kwotę, podobnie jak w portfelu mamy X złotych. Nie jest to kwota brutto. W kwotę zmienia się dopiero kiedy za coś płacimy. Możemy kupić domenę od firmy i zapłacić netto+vat (tak jak to jest w supermarket oraz w premium.pl gdy chcemy fakturę), a możemy pod osoby fizycznej i vatu nie płacić (tak jak to jest na allegro albo w premium.pl gdy kupujemy od os.fiz. i nie chcemy faktury). Wiele dni spędziłem swego czasu tłumacząc to programiście, więc nie dziwi mnie, że osobom nieprowadzącym firmy trudno to zrozumieć. ;-)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Anbuis - tak sobie myślę, że po prostu patrzysz na sprawę tylko przez swój pryzmat. Dla Ciebie i dla 75% osób jest wszystko ok. Ale zgodnie z danymi tu podanymi - 25% osób będzie mieć z tym problem. I zamiast się wywyższać i gadać jakieś rzeczy o wielkim biznesie i robieniu interesów, może warto się pochylić nad problemem jako takim, bo tak się składa, że ci którymi teraz gardzisz często są Twoimi potencjalnymi klientami.

 

Ja uważam, że sprawa powinna być rozwiązana tak, aby wszyscy byli zadowoleni. Ty wychodzisz z założenia, że jak Tobie jest dobrze, to reszta się myli albo jest nieważna. A te wstawki o targu i całą masę złośliwości naprawdę mógłbyś sobie darować.

 

Co do jedynej rzeczy do której się odniosłeś - czyli prowizji. Cóż, zdaje się że prowizje PayU stoją w miejscu i nie wynoszą ani 2,5%, ani tym bardziej 3%. Nazwijmy rzecz po imieniu - AM wpadł na pomysł by na wpłatach zarabiać. Takie ich prawo - mogą zarabiać na czym tylko chcą. Ale ja jako konsument też mam prawo - do oceny takich działań.

 

Jeszcze raz podkreślam - nie mam pretensji do AM że zmieniło się prawo. Mam jednak pretensje, że wygląda to wszystko co najmniej dziwnie. Przecież wszystko co kupujemy czy to w necie czy w sklepie jest obłożone podatkiem VAT i nigdzie takich cyrków nie ma - niezależnie od tego czy jest to Allegro czy sklep internetowy sprzedający herbatę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W całości zgadzam się z Marus, że niezrozumiałym jest dlaczego jak chcę wpłacić 100 zł to system automatycznie dolicza 23%. Sorry Anubis ale nie wiem dlaczego jestem zmuszany do dzielenia kwoty którą chcę wpłacić przez 1,23. Jestem osobą fizyczną i nie rozumiem, dlaczego mam w ogóle się tym zajmować, liczyć na kalkulatorze itd. bo raczej nie wszystkie operacje jestem w stanie wykonać w głowie... a na papierze czy kalkulatorze mi się nie chce ! Co do cen podobnie jak Marus nie obchodzą mnie zupełnie netto i chcę widzieć kwotę która zniknie wkrótce z mojego konta (bo tak wyszło, że środki na koncie w banku mam brutto). A podatki trzeba płacić i bardzo dobrze, że AM to wprowadził.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

@Marus

Nie gardzę żadnymi osobami, a jedynie infantylnym i roszczeniowym podejściem niektórych osób do prowadzenia interesów. Giełda domen to miejsce (jak to napisał PB) do robienia interesów, a interesy z założenia robią przedsiębiorcy.

 

W Premium.pl, odkąd pamiętam, PayU miało prowizję 3%. A Ty bezrefleksyjnie rzucasz oskarżeniami, że AfterMarket jest chciwe i wymyślili sobie dodatkową prowizję. Owszem, jak konsument masz prawo krytykować, jednak nie masz prawa kłamać i wprowadzać innych w błąd.

 

Mi jest dobrze? Tobie też może być dobrze! Po prostu załóż działalność gospodarczą, płać co miesiąc daninę na ZUS (nawet jeśli przez 3 miesiące nic nie zarobisz), płać podatek dochodowy, opłać księgową i biuro - droga wolna. Ja się nie wywyższam, tylko mam pogląd na sprawę z dwóch stron, bo korzystałem z AfterMarket/Premium jako osoba fizyczna, a obecnie korzystam jako firma.

 

Ty za to piszesz z perspektywy klienta "starego" AM, gdzie nie było podatku VAT, był cypr i ogólnie raj - teraz to się zmieniło, Tobie się to nie podoba, zarejestrowałeś się żeby bić pianę i jedynie to Ci wychodzi.

 

Ja uważam, że sprawa powinna być rozwiązana tak, aby wszyscy byli zadowoleni.

Jest tylko jedno instytucja na świecie gdzie wszyscy są z niej zadowoleni - Korea Północna.

 

Ogólnie do tematu: AfterMarket przez tyle lat dawało os. fizyczynym możliwość sprzedawania domen bez udziału machiny podatkowej. Nie doceniacie tego co mieliście i co wam ta firma stworzyła. Prezentujecie roszczeniową postawę w stosunku do firmy bez której wiele osób już dawno wypadło by z rynku. Nikt nigdy nie mówi o tym że jest dobrze i o tym co Michał Pleban zrobił dla polskiego rynku domen. Najgłośniej jest zawsze o AfterMarket kiedy są nawet najmniejsze problemy. Wtedy pieniactwo i jad wychodzi z bardzo wielu osób na forum.

 

AfterMarket musi wyjść naprzeciw przepisom i zadowoleniu klientów w systemie który nie był stworzony dla tego typu operacji. Dajcie czas na wdrożenie wszystkiego i odpuście emocje. Sugestie i pomoc jest na pewno mile widziana jednak w tym temacie mieszają się one z malkontenctwem i jadem.

 

Nikt tu nikogo nie oszuka i AfterMarket wam krzywdy finansowej na pewno nie zrobi. Michał nieraz już pokazał, że nawet z największych opresji potrafi wyjść jak przystało na szefa największej w Polsce giełdy domen.

Edited by Anubis
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikt tu nikogo nie oszuka i AfterMarket wam krzywdy finansowej na pewno nie zrobi. Michał nieraz już pokazał, że nawet z największych opresji potrafi wyjść jak przystało na szefa największej w Polsce giełdy domen.

 

Nie zapomnij zabrać masła :P

 

a tak trochę na poważniej to do każdej zmiany trzeba się przyzwyczaić i tyle.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

@Zabaco

Ani nie znam MP osobiście, ani nie trzymam w AfterMarket większości swoich domen - nie mam żadnych powodów by smarować AfterMarket. Piszę to jako obserwator. AfterMarket zasłużył na wyrazy uznania z wielu powodów (czego spora grupa ludzi nie widzi lub się nad tym nie zastanawia). W podobnym tonie pisałem kiedyś o Premium.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli postawa dotycząca tego, że jeśli chcę wpłacić 100zł na skarbonkę to powinienem zapłacić 100zł, a nie 127zł jest postawą roszczeniową to nie wiem jak mam Ci odpisywać. Wylewasz na mnie całe żale związane z trudnością prowadzenia firmy, tak jakbym ja takich podatków nie płacił. Śmiem nawet twierdzić, że wielu Twoich klientów mimo iż nie ma firmy to tego ZUSu czy podatków dochodowych płaci jeszcze więcej niż Ty.

 

Trzeci czy czwarty raz Ci tłumaczę, może dam to teraz pogrubione - nie mam pretensji do AM, że trzeba płacić podatki. Ponad połowa Twoich treści o systemie podatkowym jest więc niepotrzebnie do mnie kierowana. Pretensje mam o to, jak to funkcjonuje. A moim zdaniem funkcjonuje to gorzej niż na Allegro czy w zwykłym sklepie internetowym.

 

Uparcie porównujesz coś do Premium, a ja Ci podaję informację, że setki innych firm działa inaczej. I za każdym razem jak wskażę Ci coś złego w AM to będziesz szukał jednego sklepu gdzie jest jakiś podobny błąd? Zresztą jak sam widzisz - w Premium jest to lepiej rozwiązane niż w AM jeśli chodzi o osoby prywatne.

 

W żadnym momencie swojej wypowiedzi nie kłamię, nie wiem czemu wciskasz mi to w usta. Prowizja systemów płatniczych jest niższa niż pobierana przez AM. Poza tym sklepy raczej nie bawią się w te prowizje, po prostu mają ją wliczoną w cenę (tak jak AM ma w prowizje od sprzedaży). Jeśli już, to prowizja od transakcji to ok. 2%. Ale już nie rozdrabniajmy się o ten 1%, to akurat jest tu najmniej istotne. Większy problem moim zdaniem jest w tym, że coś się dolicza do ceny, którą ja wpisuję. Na ten problem zwraca uwagę wiele osób na tym forum. Głównie chodzi o niezrozumienie tego doliczenia dla nowych osób. Doładowywałem wiele skarbonek na różnych portalach i wszędzie gdzie wpisywałem 100zł to pobierało 100zł i na koncie widniało 100zł. W AM wpisuję 100zł, pobiera 127, na koncie mam 123, a widzę 100 ;) Narzekasz na państwo polskie, a nie widzisz nic złego w takich absurdach.

Edited by Marus

Share this post


Link to post
Share on other sites

bo Premium musialo to zrobic wczesniej, poza tym własciel Aftermarket napisal przed Toba, ze pracuje na zmianami.

 

Czepiasz sie czegos co za chwile bedzie poprawione.

W premium jak za cos place tez mi doliczaja prowizje od szybkich platnosci.

 

ps. pochwal sie ile masz domen w aftermarket.....1, 2 ...5? pewnie zadnej...

 

Zresztą jak sam widzisz - w Premium jest to lepiej rozwiązane niż w AM jeśli chodzi o osoby prywatne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ryskadow - No dobrze, w Premium doliczają prowizję. A w setkach innych sklepów nie doliczają prowizji. I będziemy się tak teraz licytować czy więcej sklepów dolicza czy nie? :) Przecież nawet mało który rejestrator domen dolicza te prowizje i niezależnie od tego czy jest to rejestrator sprzedający przedłużenia za 50 czy 100zł. Znasz przecież rynek, rejestrowałeś z pewnością domeny u wielu pośredników i jestem pewny, że mało gdzie doliczali Ci do rachunku jakieś prowizje. No ale najlepiej jest podać przykład jednego z nielicznych rejestratorów, który akurat tę prowizję pobiera.

 

Jedyny argument jaki słyszę na konkretne punkty, to że Premium robi coś tam podobnie. Nie obchodzi Was, że system 100-123-127-100 jest absurdalny. Nie dociera do Was, że dla zdecydowanej większości Waszych klientów spoza branży jest to totalne nieporozumienie i wprowadza ludzi w błąd. Nie dostrzegacie też innych problemów o których napisałem. Owszem, to nie są Wasze problemy, ale mogą to być problemy Waszych klientów. No ale najlepiej jest napisać, że na Premium jest podobnie, albo że mam mało postów/domen/pieniędzy i nie powinienem się wypowiadać :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×