Jump to content
Domenatorix

Podwyżka cen dla osób fizycznych i firm nieposiadających NIP-EU o 23%

Doliczanie VAT do cen w AM  

56 members have voted

  1. 1. Czy posiadasz europejski NIP?

    • Tak.
      16
    • Nie, ponieważ nie prowadzę firmy.
      19
    • Nie i nie zamierzam go uzyskać.
      18
    • Nie, ale zamierzam go uzyskać.
      3
  2. 2. Jeżeli będzie dotyczy Cię doliczanie 23% VAT, a ceny netto będą takie, jak w obecnej wersji cennika, który ma zacząć obowiązywać od 1 stycznia 2015 r., jak to na Ciebie wpłynie?

    • W ogóle nie wpłynie.
      16
    • Będę musiał się zastanowić nad opłacalnością utrzymywania i odnawiania domen w AM.
      24
    • Nie będzie mi się opłacało utrzymywać i odnawiać domen w AM.
      8
    • Przeniosę tylko najważniejsze domeny z AM do innych rejestratorów.
      2
    • Przeniosę większość domen z AM do innych rejestratorów.
      5
    • Przeniosę wszystkie domeny z AM do innych rejestratorów.
      11
  3. 3. Ile obecnie utrzymujesz domen w AM?

    • 0
      3
    • 1-10
      6
    • 11-25
      8
    • 26-50
      12
    • 51-100
      7
    • 101-500
      15
    • 501-1000
      3
    • Od 1001 wzwyż.
      2
  4. 4. Jeżeli będzie dotyczyć Cię doliczanie 23% VAT, jak wpłynie to na rejestrowanie przez Ciebie domen?

    • Będę mniej rejestrował w AM i mniej u innych rejestratorów.
      15
    • Będę mniej rejestrował w AM, ale tyle samo, co dotychczas, u innych rejestratorów.
      11
    • Będę mniej rejestrował w AM, ale więcej, niż dotychczas, u innych rejestratorów.
      17
    • Będę mniej więcej rejestrował tyle samo, co dotychczas, i w AM i u innych rejestratorów.
      12
    • Będę więcej rejestrował w AM, ale mniej, niż dotychczas, u innych rejestratorów.
      1
    • Będę więcej rejestrował w AM, ale tyle samo, co dotychczas, u innych rejestratorów.
      0
    • Będę więcej rejestrował w AM i więcej, niż dotychczas, u innych rejestratorów.
      0
  5. 5. Jeżeli będzie dotyczyć Cię doliczanie 23% VAT, jak wpłynie to na przechwytywanie przez Ciebie domen?

    • W ogóle nie wpłynie.
      18
    • Będę zlecał mniej domen do przechwycenia w AM.
      24
    • Będę zlecał mniej więcej tyle samo domen do przechwycenia w AM.
      5
    • Będę zlecał więcej domen do przechwycenia w AM.
      1
    • Będę bardziej ostrożny, wybierając domeny do przechwycenia przez AM.
      8
    • Będę częściej wybierał w AM przechwycenie z niskim priorytetem.
      5


Recommended Posts

Na koncie powinna też być podawana kwota brutto, gdyż to jest prawdziwa kwota, a takie księgowanie to tylko kwestia techniczna, gdyż płatnikiem jest serwis, a nie użytkownik.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla kupującego będą to ceny netto.

 

Jeżeli mam ustawione ceny KT to po nowym roku będą to ceny netto czy brutto ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceny na giełdzie i w wyszukiwarce domen będą podawane obie (netto i brutto).

A w cenniku <_<?

 

Podobnie gdy sprzedajesz domenę za 1000 zł, twoje konto zostanie zasilone kwotą 1000 zł brutto, czyli możesz zrobić zakupy za 1000 zł brutto które jest równe 813 zł netto = wszystko się zgadza.

No a przy wypłacie tego 1000 zł brutto, na konto osoby fizycznej trafi 1000 zł czy 813 zł?

Share this post


Link to post
Share on other sites

W cenniku będzie informacja że ceny są netto.

 

Przy wypłacie z tego 1000 brutto, na konto osoby fizycznej trafi 1000 zł :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam dwa pytanie związane z wysłanym mailem:

 

* Sprzedajesz domenę za kwotę 1000 zł.
* Wystawiasz nam fakturę VAT na kwotę 1000 zł netto (1230 zł brutto).
* Po otrzymaniu faktury, zasilamy Twoje konto kwotą 1000 zł netto.

* Za kwotę tę możesz zakupić usługi na kwotę 1000 zł netto (1230 zł brutto).
* Możesz też wypłacić ją na swoje konto bankowe, otrzymując kwotę 1230 zł.

 

1. W którym miejscu się będzie wgrywać lub wysyłać wystawione dla Aftermarket.pl faktury? Bo na razie nie widzę takiego miejsca w panelu.

2. Zrobicie faktury miesięczne jak w premium.pl czy za każdą sprzedaż trzeba będzie wystawiać osobną fakturę, żeby odblokować środki?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miejsce na wczytanie faktury będzie dodane do menu. Będzie to najprawdopodobniej wyglądało tak, że trzeba będzie tylko wpisać swój numer faktury a system wygeneruje ją od razu z wszystkimi sprzedanymi domenami i innymi danymi.

 

Can częstotliwością jeszcze pracujemy, myślę że będzie ona uzależniona od tego, czy jest to konto nowego, czy stałęgo użytkownika.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przydałoby się ujednolicić jakoś system np. do cen brutto, bo będzie zamieszanie tak jak w AZ.pl... Wpłacasz tyle, w panelu masz inaczej, a wypłacasz jeszcze inaczej... Jak widać już na tym etapie wielu tego nie potrafi zrozumieć i powstaje mnóstwo pytań z dziwnymi podejrzeniami.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przed chwilą opłaciłem kartą domenę wylicytowaną na aukcji za 1 zł, po czym z salda mojego konta w AM zniknęło 0,16 zł, a w historii operacji na moim koncie widnieje

„Zasilenie konta 0.84 PLN”.

Edited by Domenatorix

Share this post


Link to post
Share on other sites

Orientuje się ktoś jak w tym wypadku wygląda sprawa Vatu dla spółek brytyjskich Ltd ? Z tego co wiem jako spółka Ltd nie można wyrobić Nip-eu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale jeśli jesteś brytyjskim płatnikiem VAT, to masz brytyjski numer VAT. Który powinien być także europejskim, bo to tylko w Polsce widziałem takie idiotyczne rozróżnienie na NIPy EU i nie-EU. W każdym kraju gdzie poza tym zakładałem spółki (Słowacja, Cypr, ...) jak masz numer VAT to od razu jest on europejski i już.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od stycznia planuje otworzyć spółkę Ltd w UK. Z informacji które uzyskałem przez najbliższe miesiące nie będę mógł być Vatowcem że wzgledu na brytyjskie przepisy i regulacje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy "sprzedaż praw do domeny" kwalifikuje się do usług telekomunikacyjnych, elektronicznych bądź nadawczych? Czy teraz jak sprzedam domenę osobie fizycznej z UE to będę musiał szukać stawki VAT z jego kraju?

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli sprzedasz domenę przez AfterMarket to nie będziesz musiał - my załatwiamy wszystkie sprawy związane z VAT, Ty masz przychód ze spółki amerykańskiej jak do tej pory, więc nie interesuje Cię VAT nabywcy.

 

Natomiast jeśli sprzedajesz bezpośrednio to tak, musisz wystawić mu fakturę z VAT jego kraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie czytam, że trzeba zadeklarować się żeby przystąpić do MOSS i prowadzić specjalną ewidencję, którą trzeba przechowywać... 10 lat! Nie wiem czy to w ogóle komentować

Share this post


Link to post
Share on other sites

Natomiast jeśli sprzedajesz bezpośrednio to tak, musisz wystawić mu fakturę z VAT jego kraju.

Przepraszam ale nie czytałem całego wątku. Po tytule widzę, że dotyczy on osób fizycznych, nieprowadzących DG.

Czy powyższy wpis też dotyczy takich osób ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przepraszam ale nie czytałem całego wątku. Po tytule widzę, że dotyczy on osób fizycznych, nieprowadzących DG.

Czy powyższy wpis też dotyczy takich osób ?

Osoba fizyczna nie wystawia fvat, więc osób fizycznych sprawa nie dotyczy. Co innego gdy US dowie się, że ktoś prowadzi sprzedaż w sposób ciągły poza granicami PL to mogą zadzwonić z zapytaniem dlaczego ów ktoś nie założył DG i nie płacił daniny na zus.

Wydaje mi się, że te przepisy zostały stworzone po to aby oficjalnie ścigać nadużycia i oszustwa w sektorze usług internetowych. A nieoficjalnie uderzyć w DG i mikroprzedsiębiorstwa, oraz by jeszcze większa armia urzędasów mogła brać/prać pieniądze z naszych podatków.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli rozumiem, ze w deklaracji vat domeny kupione z 23% vatem wpisuejmy w nabyciu towarow wylacznie i nie wpisujemy tego w imporcie uslug?

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i cennik AM nie posiada przełącznika netto/brutto, tak jak to było obiecane. A zmiany już weszły, są nowe ceny. Kiedy zostanie to naprawione? Nie wiem w tej chwili ile tak naprawdę płacę za domenę, tzn. za każdym razem musiałbym sobie przekalkulować, tylko po co, strata czasu. Cenę brutto widać dopiero przy wpłacie środków na konto, ale chwilowo możliwość wpłacania i tak nie działa!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

W panelu "Stan konta" nie ma informacji czy posiadana kwota jest netto czy brutto a powinno być takie info ponieważ wypłacamy kwotę brutto.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

I jeszcze jedno:

 

AM chyba musi przemyśleć strategię cenową jeszcze raz, bo teraz dla niektórych opcji jest niestety drożej niż w Premium np.:

- przechwytywanie light

- koszt odnowienia domeny .pl dla osoby ze statusem 200+ w AM jest wyższy niż w Premium dla 25+ (?)

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

AM chyba musi przemyśleć strategię cenową jeszcze raz, bo teraz dla niektórych opcji jest niestety drożej niż w Premium np.:

- przechwytywanie light

- koszt odnowienia domeny .pl dla osoby ze statusem 200+ w AM jest wyższy niż w Premium dla 25+ (?)

No właśnie, będzie jakaś reakcja w związku z powyższym tak aby przynajmniej te ceny były zbliżone ? O ile 1,45 zł netto różnicy dla odnowień .pl można przełknąć, to 5 zł netto dla przechwycenia lite i aż 11 zł netto dla zwykłego to zdecydowanie za duża różnica...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli sprzedam domenę przez AM w cenie 1000 PLN netto - 1230 PLN brutto to w panelu będę miał kwotę netto, czyli + 1000 PLN za tą transakcję, a jak będę wypłacał na konto bankowe to kwotę brutto - 1230 PLN?

Edited by CzarnyElo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przy okazji pytanie... Jeśli sprzedam domenę przez AM w cenie 1000 PLN netto - 1230 PLN brutto to w panelu będę miał kwotę netto, czyli + 1000 PLN za tą transakcję, a jak będę wypłacał na konto bankowe to kwotę brutto - 1230 PLN?

 

tak, było gdzieś wcześniej o tym ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×