Jump to content
Domenatorix

Podwyżka cen dla osób fizycznych i firm nieposiadających NIP-EU o 23%

Doliczanie VAT do cen w AM  

56 members have voted

  1. 1. Czy posiadasz europejski NIP?

    • Tak.
      16
    • Nie, ponieważ nie prowadzę firmy.
      19
    • Nie i nie zamierzam go uzyskać.
      18
    • Nie, ale zamierzam go uzyskać.
      3
  2. 2. Jeżeli będzie dotyczy Cię doliczanie 23% VAT, a ceny netto będą takie, jak w obecnej wersji cennika, który ma zacząć obowiązywać od 1 stycznia 2015 r., jak to na Ciebie wpłynie?

    • W ogóle nie wpłynie.
      16
    • Będę musiał się zastanowić nad opłacalnością utrzymywania i odnawiania domen w AM.
      24
    • Nie będzie mi się opłacało utrzymywać i odnawiać domen w AM.
      8
    • Przeniosę tylko najważniejsze domeny z AM do innych rejestratorów.
      2
    • Przeniosę większość domen z AM do innych rejestratorów.
      5
    • Przeniosę wszystkie domeny z AM do innych rejestratorów.
      11
  3. 3. Ile obecnie utrzymujesz domen w AM?

    • 0
      3
    • 1-10
      6
    • 11-25
      8
    • 26-50
      12
    • 51-100
      7
    • 101-500
      15
    • 501-1000
      3
    • Od 1001 wzwyż.
      2
  4. 4. Jeżeli będzie dotyczyć Cię doliczanie 23% VAT, jak wpłynie to na rejestrowanie przez Ciebie domen?

    • Będę mniej rejestrował w AM i mniej u innych rejestratorów.
      15
    • Będę mniej rejestrował w AM, ale tyle samo, co dotychczas, u innych rejestratorów.
      11
    • Będę mniej rejestrował w AM, ale więcej, niż dotychczas, u innych rejestratorów.
      17
    • Będę mniej więcej rejestrował tyle samo, co dotychczas, i w AM i u innych rejestratorów.
      12
    • Będę więcej rejestrował w AM, ale mniej, niż dotychczas, u innych rejestratorów.
      1
    • Będę więcej rejestrował w AM, ale tyle samo, co dotychczas, u innych rejestratorów.
      0
    • Będę więcej rejestrował w AM i więcej, niż dotychczas, u innych rejestratorów.
      0
  5. 5. Jeżeli będzie dotyczyć Cię doliczanie 23% VAT, jak wpłynie to na przechwytywanie przez Ciebie domen?

    • W ogóle nie wpłynie.
      18
    • Będę zlecał mniej domen do przechwycenia w AM.
      24
    • Będę zlecał mniej więcej tyle samo domen do przechwycenia w AM.
      5
    • Będę zlecał więcej domen do przechwycenia w AM.
      1
    • Będę bardziej ostrożny, wybierając domeny do przechwycenia przez AM.
      8
    • Będę częściej wybierał w AM przechwycenie z niskim priorytetem.
      5


Recommended Posts

W tej chwili przedłuzając domene ( jako osoba fizyczna ) widze nadal takie ceny jak w poprzednim roku .

Czy tak juz zostanie ?

Wszystkie ceny w serwisie są teraz netto a dopiero jak zostanie wykonana odpowiednia operacja to w ruch idzie +23% ?

Edited by tomon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bazyli oferty są w cenach netto.

 

tomon Twoje saldo jest w netto, sprawdź sobie historię operacji w finansach i tam będziesz miał korektę VAT, która nastąpiła w godzinach nocnych z 31.12.2014 na 01.01.2015, więc odnawiasz w cenie netto i z salda ściąga kwotę netto.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem wszystkie kwoty na AM czy to zakup i sprzedaż domen oraz wszystkie usługi powinny być wyrażone w kwotach brutto !!! Nie było by całego zamieszania.

 

Po co mi kwota netto jak za domenę czy usługę muszę zapłacić kwotę brutto !!

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem wszystkie kwoty na AM czy to zakup i sprzedaż domen oraz wszystkie usługi powinny być wyrażone w kwotach brutto !!! Nie było by całego zamieszania.

 

Po co mi kwota netto jak za domenę czy usługę muszę zapłacić kwotę brutto !!

 

Słusznie.

Brakuję mi tu stanowiska AM czy planują jakieś zmiany jeśli chodzi o podanie cen netto/brutto, ale również czy będzie jakaś aktualizacja cennika w związku z tym całym VAT-em, byłoby to wskazane, bo w dzisiejszych czasach każdy szuka oszczędności. Nie miałbym nic przeciwko temu by podnieś jakiś drobny procent od sprzedaży domen. W końcu każdy chce trochę zarobić ;)

 

Edit:

Właśnie zauważyłem, że ceny przy ofertach podawane są netto oraz brutto.

Edited by zabaco

Share this post


Link to post
Share on other sites

Słusznie.

Brakuję mi tu stanowiska AM czy planują jakieś zmiany jeśli chodzi o podanie cen netto/brutto, ale również czy będzie jakaś aktualizacja cennika w związku z tym całym VAT-em, byłoby to wskazane, bo w dzisiejszych czasach każdy szuka oszczędności. Nie miałbym nic przeciwko temu by podnieś jakiś drobny procent od sprzedaży domen. W końcu każdy chce trochę zarobić ;)

 

Edit:

Właśnie zauważyłem, że ceny przy ofertach podawane są netto oraz brutto.

 

Ale przydałoby się aby otrzymując ofertę, kwota byłaby również wyrażona w kwocie netto/brutto jak przy składaniu ofert...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przy wystawianiu transakcji Escrow przydała by się możliwość wyboru czy podana cena jest netto czy brutto. Gdy np chcę sprzedać domenę za 1000 to chciałbym otrzymać 1000 minus prowizja a nie dodatkowo jeszcze minus VAT jak to jest obecnie....

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

tomon Twoje saldo jest w netto, sprawdź sobie historię operacji w finansach i tam będziesz miał korektę VAT, która nastąpiła w godzinach nocnych z 31.12.2014 na 01.01.2015, więc odnawiasz w cenie netto i z salda ściąga kwotę netto.

 

Ok dzieki, jeszcze jedno pytanie .

Moje saldo jest w netto.

cena domeny na aukcji zatrzymuje się przykładowo na kwocie 100 zł Netto ( w nawiasie mam 123 zł brutto )

kupiłem ta domene na aukcji .

Jaką kwote pobierze mi z mojego salda ?

 

Jak ktos juz to przetestował na sobie niech sie podzieli .

Share this post


Link to post
Share on other sites

z salda pobierze Tobie kwotę netto należną za domenę. Mając 100 zł (saldo) kupując domenę 100 zł netto (123 zł brutto) zostanie 0 PLN salda.

Edited by xlodder

Share this post


Link to post
Share on other sites

z salda pobierze Tobie kwotę netto należną za domenę. Mając 100 zł (saldo) kupując domenę 100 zł netto (123 zł brutto) zostanie 0 PLN salda.

A te 23 złocisze Twoim zdaniem to gdzie się podzieją ?

Na tacy w kościele ?

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A te 23 złocisze Twoim zdaniem to gdzie się podzieją ?

Na tacy w kościele ?

:)

Prowokacja?

 

Rozliczenie odbywa się w kwotach netto (domyślnie do salda +23% to nasze saldo brutto). Za wszelkie zakupy płacimy z VAT więc to chyba jest jasne?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prowokacja?

 

Rozliczenie odbywa się w kwotach netto (domyślnie do salda +23% to nasze saldo brutto). Za wszelkie zakupy płacimy z VAT więc to chyba jest jasne?

z salda pobierze Tobie kwotę netto należną za domenę. Mając 100 zł (saldo) kupując domenę 100 zł netto (123 zł brutto) zostanie 0 PLN salda.

 

To stworzyłeś...racz to przeczytać raz jeszcze...

Bo nieścisłymi informacjami wprowadzić można zamęt.

Moim zdaniem brzmieć powinno...mając 100 zł ( saldo netto )...

I już Ci tłumaczę dlaczego to taki ważny szczegół...bo wpłacając kasę na konto AM a dokładnie 100 zł też będziesz miał saldo 100 zł tyle że nie opłacisz już kupionej domeny za 100 zł ( o ile oczywiście stan konta przed dokonaniem wpłaty wynosił 0 zł ).

:)

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

I już Ci tłumaczę dlaczego to taki ważny szczegół...bo wpłacając kasę na konto AM a dokładnie 100 zł też będziesz miał saldo 100 zł tyle że nie opłacisz już kupionej domeny za 100 zł ( o ile oczywiście stan konta przed dokonaniem wpłaty wynosił 0 zł ).

:)

Tylko dlaczego jako fizyczna osoba wpłacając 100 zł na konto, owszem, mam 100 zł, ale dolicza mi jeszcze 23% VAT? Skoro i tak nie będę mógł za te 100 zł kupić domeny wartej 100 zł!?

 

***

 

Jeszcze ciekawszy przykład:

 

Mam 50 zł salda na koncie. In plus dla ścisłosci. Kupuję domenę za 50 zł netto, bo takie ceny (netto) obowiązują na giełdzie. Koszt domeny to 50 zł netto + 23% VAT = 61,50 zł brutto, czyli (zakładając, ze da się kupić, nie wiem, nie próbowałem jeszcze), ostatecznie będę na minusie i saldo będzie -11,5 zł. I teraz opłacając saldo, czyli ponownie wpłacając kasę 11,50 zł, znów mi naliczy +23%VAT, tak? Może przykład z zakupem nie był najlepszy, bo pewnie automatycznie mi powie, że nie mogę kupić, bo suma netto + VAT jest wyższa niż moje saldo. Ale np. przy przechwytywaniu, na bank będzie ujemne saldo. I co, wpłacając kasę, żeby pokryć de facto koszt VAT-u, to na bank doliczy mi jeszcze VAT, czyli k...a VAT od VATu!!! No po prostu granda! Na jakim świecie ja k....a żyję?

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

W cenniku będą wkrótce widoczne ceny netto i brutto.

 

@umberto: to po kolei i jak najprościej:

- zakładamy, że w formularzu https://www.aftermarket.pl/vat2.php wybrałeś pierwszą lub drugą opcję czyli albo jesteś osobą fizyczną (lub innym podmiotem niezarejestrowanym jako podatnik VAT) albo jesteś płatnikiem VAT i chcesz otrzymać polską fakturę; tylko w tych przypadkach nastąpiła zmiana od 01.01.2015 w zakresie podatku VAT i/lub salda w serwisie

- Twoje saldo pokazuje 0 PLN netto (stan salda oraz operacje widoczne w historii są wyrażane w kwotach netto)

- chcesz kupić domenę wystawioną za 100 PLN netto/123 PLN brutto, wziąłem pierwszą lepszą taką domenę z giełdy: http://www.aftermarket.pl/marketoffer.php?id=2122496

- na stronie oferty sprzedaży oraz na każdym etapie składania oferty jest widoczna cena netto 100 PLN i cena brutto 123 PLN

- po zakupie takiej domeny saldo Twojego konta będzie pokazywało -100 PLN (netto), do zapłaty jest zatem kwota 100 PLN netto, 123 PLN brutto

- dokonując wpłaty za tą domenę przy użyciu formularza wpłaty https://www.aftermarket.pl/credits.php należy posługiwać się kwotą netto, zatem wpisujemy 100 PLN i po wciśnięciu przycisku "Dokonaj płatności" na kolejnej stronie będzie widoczna kwota brutto wpłaty 123 PLN (100.00 PLN + 23.00 PLN VAT)

- po zaksięgowaniu wpłaty 123 PLN brutto (100 PLN netto) w historii operacji będzie widoczna wpłata 100 PLN netto (czyli 123 PLN brutto) która pokryje opłatę za domenę zakupioną za kwotę 100 PLN netto/123 PLN brutto

- w żadnym momencie nie jest doliczany VAT od VATu

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bazyli: było przede wszystkim po kolei. Można napisać prościej, jednak pominąć pewne istotne fakty, wolałem obszerniej, jeśli jest jeszcze coś niejasne to proszę napisać w którym momencie

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bazyli: było przede wszystkim po kolei. Można napisać prościej, jednak pominąć pewne istotne fakty, wolałem obszerniej, jeśli jest jeszcze coś niejasne to proszę napisać w którym momencie

Bo ja po prostu nie rozumiem po co to rozbicie na saldo netto i saldo bruto...

Pomysł wzięliście z Macro ? Bo zdaję się że tylko tam cenę towaru poznawało się dopiero podczas płacenia za niego...

;)

Przecież dla wszystkich o wiele łatwiej byłoby gdyby stan środków na koncie podawany był w kwotach brutto. Jak i wszelkie inne operacje związane z zakupem czy sprzedażą domen. Z prostej przyczyny...wszystkie te operacje wymagają zapłaty w kwocie brutto. Dopiero w panelu związanym z rozliczeniem finansowym konta owe netto powinno się pojawić.

 

Pytałem o pobieraną prowizję za sprzedaż na giełdzie...z kwoty brutto czy netto ?

Jak również chciałem zapytać czy owa prowizja będzie pobierana w kwocie brutto czy netto...

;)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja tez jestem za tym zeby wszystkie kwoty byly podawane brutto chyba ze to taki ”chłyt” marketingowy dajacy zludzenie niskich cen. Moze jakas ankieta by sie przydala czy wolimy aby kwoty byly podawane netto, brutto czy obie

Share this post


Link to post
Share on other sites

netto - brutto pierwsze koty za płoty.

Dziś sprzedałem pewną domenę. Na giełdzie była wystawiona za 50 zł netto (61,50 brutto)

Po opłaceniu przez klienta domeny na moje konto wpłynęło 47.50 (2,50 prowizja AM)

Po czym moje konto zostało obciążone kwotą 8,88 (korekta vat)

wg mnie coś tu nie gra (o 8,88 jestem w plecy)

Edited by lechoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

netto - brutto pierwsze koty za płoty.

Dziś sprzedałem pewną domenę. Na giełdzie była wystawiona za 50 zł netto (61,50 brutto)

Po opłaceniu przez klienta domeny na moje konto wpłynęło 47.50 (2,50 prowizja AM)

Po czym moje konto zostało obciążone kwotą 8,88 (korekta vat)

wg mnie coś tu nie gra (o 8,88 jestem w plecy)

To normalne. Jeżeli ktoś od Ciebie kupuje domenę za 50zł netto to musi przelać 61,5 na swoje konto aby ją opłacić.

Z kolei te 50zł netto dla Twojego klienta jest dla Ciebie kwotą brutto, od której trzeba odprowadzić podatek. Podobnie byłoby gdybyś prowadził działalność: od przychodu musisz zapłacić podatek i kwota po odciągnięciu podatku stanowi Twój dochód.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×