Jump to content
lechoo

[Zlecę] przeprowadzenie negocjacji

Recommended Posts

Ponieważ mój angielski nie jest za dobry zlecę, za prowizję od sprzedaży, przeprowadzenie negocjacji warunków sprzedaży domeny. Klient pochodzi z Indii.

Osoby, które zechciałyby się podjąć zlecenia proszę o kontakt na PW. Przekaże wtedy więcej szczegółów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

lechoo może zamiast płacić komuś % za dogadanie szczegółów po angielsku spróbowałbyś za pomocą google translate'a?

 

Możliwe, że klient po drugiej stronie jest na podobnym poziomie językowym. Zawsze zaoszczędzasz pieniądze, prywatność transakcji

i nabywasz nowe doświadczenie. Taka tylko zimna sugestia :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

lechoo , nie przejmuj sie swoim angielskim - podaj mu cene w $ czy Euro i zrozumie.

Napewno sobie poradzisz.

 

Zobacz jak tusk wymiata w europarlamencie po engliszu i zgarnia za to kilkaset tys euro rocznie :)

dasz rade .

Edited by tomon
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raczej sobie nie poradzę. Zapytanie o domenę nastąpiło w kontakcie telefonicznym, duża firma z Indii. Rozmawiał ze mną najprawdopodobniej prawnik, który zasypał mnie typowo prawniczymi zwrotami, może połowę z tego zrozumiałem.

Oczywiście przesłałem mu linka do oferty na domenę, ale nic się nie dzieje a co drugi dzień dzwoni i znów tylko połowę rozumiem.

Nie chcę stracić kk na tę domenę.

Edited by lechoo
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powiedz mu po prostu, że nie rozumiesz co do Ciebie mówi i żeby napisał maila. Ja znam dobrze angielski, ale jak dzwoni do mnie Niemiec czy Francuz i gada po angielsku, to też nic nie rozumiem. Indianie jeszcze nie dzwonili, więc nie mam porównania. ;-)

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozmawiał ze mną najprawdopodobniej prawnik, który zasypał mnie typowo prawniczymi zwrotami, może połowę z tego zrozumiałem.

(...)

Nie chcę stracić kk na tę domenę.

Masz pewność, że chcą ją kupić a nie odebrać ?

Jeżeli kontaktuje się ktoś z działu prawnego a nie handlowego lub IT, to wygląda to trochę dziwnie.

Od prawników lepiej mieć wszystko na piśmie.

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powiedz mu po prostu, że nie rozumiesz co do Ciebie mówi i żeby napisał maila. Ja znam dobrze angielski, ale jak dzwoni do mnie Niemiec czy Francuz i gada po angielsku, to też nic nie rozumiem. Indianie jeszcze nie dzwonili, więc nie mam porównania. ;-)

 

Zgadzam się. Po co z Indianami* rozmawiać przez telefon i negocjować po Indiańsku* skoro mail to rozwiązanie:

 

- bezpieczniejsze bo jest ślad

- łatwiejsze do zrozumienia bo są słowniki, translatory itp.

- spokojniejsze bo nie trzeba na szybko czegoś wymyślać a przy tym unikamy błędu negocjacyjnego

- weryfikujące bo można wiele rzeczy zweryfikować

 

* :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raczej sobie nie poradzę. Zapytanie o domenę nastąpiło w kontakcie telefonicznym, duża firma z Indii. Rozmawiał ze mną najprawdopodobniej prawnik, który zasypał mnie typowo prawniczymi zwrotami, może połowę z tego zrozumiałem.

Oczywiście przesłałem mu linka do oferty na domenę, ale nic się nie dzieje a co drugi dzień dzwoni i znów tylko połowę rozumiem.

Nie chcę stracić kk na tę domenę.

 

I co mu chodziło w tej połowie? Nie przedstawił się? W dzisiejszych czasach jak znasz imię / nazwisko / firmę to sobie z łatwością wygooglujesz czy to prawnik czy międzynarodowy telemarketer :D

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozmawiał ze mną najprawdopodobniej prawnik, który zasypał mnie typowo prawniczymi zwrotami, może połowę z tego zrozumiałem.

 

To chyba rozmowa i tak wypadła nie najgorzej, bo mogło być tak:

 

 

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masz pewność, że chcą ją kupić a nie odebrać ?

(...)

Od prawników lepiej mieć wszystko na piśmie.

 

W takim razie może lepiej nie mieć tego na piśmie. ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×