Jump to content
vul

Ilość składanych ofert na domeny [AM]

Recommended Posts

W ostatnich 7 dniach (od 2015-02-12 18:54:05 do 2015-02-19 18:38:09) złożono 417 ofert zakupu domen. Statystyka obejmuje zarówno oferty "kup teraz" jak i "zaproponuj cenę".

Nie wiem ile z nich się sfinalizowało ale co myślicie o tej liczbie biorąc pod uwagę ilość domen na giełdzie? (aktualnie 272263)

 

edit: złożono 299 ofert (przefiltrowałem te na które zostały składane wielokrotne oferty).

 

---

264 / .pl

12 / .com.pl

5 / .com

4 / .co.pl

4 / .eu

2 / .biz

2 / .net

2 / .in

1 / .info

1 / .org

1 / .de

1 / .gorlice.pl ^_^

Edited by vul
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

W ostatnich 7 dniach (od 2015-02-12 18:54:05 do 2015-02-19 18:38:09) złożono 417 ofert zakupu domen. Statystyka obejmuje zarówno oferty "kup teraz" jak i "zaproponuj cenę".

Nie wiem ile z nich się sfinalizowało ale co myślicie o tej liczbie biorąc pod uwagę ilość domen na giełdzie? (aktualnie 272263)

 

edit: złożono 299 ofert (przefiltrowałem te na które zostały składane wielokrotne oferty).

 

tak się zastanawiam, a komu to potrzebne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak się zastanawiam, a komu to potrzebne?

 

Nie będę tego nawet komentował.

 

edit: @domainClub: tak kolejne badanie, które miało na celu sprawdzić dosyć istotną informację na temat ilości składanych ofert na domeny, wystawione na aftermarket. Wyniki tych badań właśnie przedstawiłem (a dokładnie rzecz ujmując - nie badań a posegregowania informacji ogólnodostępnych; nawet dla takiego osobnika jak Ty.

Natomiast nie zdziwił mnie Twój komentarz jak i Mr.Nice'a bo domyślam się, że ludzi, którzy traktują domeny jako hobby czy zabicie wolnego czasu mało takie informacje interesują. Dla mnie jednak jako tego, który trudni się tym zawodowo jest to ciekawa informacja ^_^ Domyślam się, że dla co poniektórych na forum też.

Edited by vul

Share this post


Link to post
Share on other sites

W ostatnich 7 dniach (od 2015-02-12 18:54:05 do 2015-02-19 18:38:09) złożono 417 ofert zakupu domen. Statystyka obejmuje zarówno oferty "kup teraz" jak i "zaproponuj cenę".

Nie wiem ile z nich się sfinalizowało ale co myślicie o tej liczbie biorąc pod uwagę ilość domen na giełdzie? (aktualnie 272263)

 

edit: złożono 299 ofert (przefiltrowałem te na które zostały składane wielokrotne oferty).

 

---

264 / .pl

12 / .com.pl

5 / .com

4 / .co.pl

4 / .eu

2 / .biz

2 / .net

2 / .in

1 / .org

1 / .de

1 / .gorlice.pl ^_^

skąd masz dane na temat ilości złożonych ofert?

Share this post


Link to post
Share on other sites

skąd masz dane na temat ilości złożonych ofert?

 

Przecież na głównej stronie giełdy są na bieżąco pokazywane wszystkie operacje przeprowadzane na giełdzie. Domyślam się, że taki @lufthansa nie wiedział o tym :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przecież na głównej stronie giełdy są na bieżąco pokazywane wszystkie operacje przeprowadzane na giełdzie. Domyślam się, że taki @lufthansa nie wiedział o tym :P

Domyślam się, że chodzi o "zdarzenia":

http://www.aftermarket.pl/market_events.php

ale nie widzę tam licznika ofert, źle widzę i gdzieś są podane te dane, czy liczyłeś to "ręcznie"?

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Natomiast nie zdziwił mnie Twój komentarz jak i Mr.Nice'a bo domyślam się, że ludzi, którzy traktują domeny jako hobby czy zabicie wolnego czasu mało takie informacje interesują. Dla mnie jednak jako tego, który trudni się tym zawodowo jest to ciekawa informacja ^_^ Domyślam się, że dla co poniektórych na forum też.

 

Trudnisz się tym zawodowo? Jest to Twoje główne źródło utrzymania? Możesz podać ilość sprzedanych domen za kwotę niskiego x.xxx ?

 

Proszę Cię vul.... puknij się w głowę i zastanów co wypisujesz. To że nabijasz aktywności na forum nie świadczy o tym, że zajmujesz się zawodowo domenami, jeżeli tak jest to pochwal się swoimi osiągnięciami :)

 

Zawodowo to zajmujesz się badaniami i wkręcaniem innych ludzi.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ile czasu pisałeś ten skrypt, albo "Twoi ludzie" jeżeli mogę?

 

Ja wszedłem na stronę aftermarket.pl, kliknąłem "Wcześniejsze wydarzenia", później "wyświetl wszystkie". Następnie wkleiłem to metodą kopiuj-wklej do excela i użyłem opcji sortuj... i wyszedł mi ten sam wynik. Całość zajęła niespełna 70 sekund.

 

Moim zdaniem to badanie pokazuje, że ktoś zarabia za dużo na domenach, by trwonić czas lub środki na pisanie takich specjalistycznych skryptów.

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ile czasu pisałeś ten skrypt, albo "Twoi ludzie" jeżeli mogę?

 

Ja wszedłem na stronę aftermarket.pl, kliknąłem "Wcześniejsze wydarzenia", później "wyświetl wszystkie". Następnie wkleiłem to metodą kopiuj-wklej do excela i użyłem opcji sortuj... i wyszedł mi ten sam wynik. Całość zajęła niespełna 70 sekund.

 

Moim zdaniem to badanie pokazuje, że ktoś zarabia za dużo na domenach, by trwonić czas lub środki na pisanie takich specjalistycznych skryptów.

 

Zrobiłem to samo używając http://textmechanic.com/ co samo w sobie jest zbiorem różnych skryptów ponieważ nigdzie nie napisałem, ze skrypt tworzyłem ja albo "moi ludzie".

 

Moim znów zdaniem temat ten pokazuje jak to forum schodzi na psy ponieważ zadałem w pierwszym poście istotne pytanie a spotkałem się po raz kolejny z bezzasadną krytyką a sam admin tego forum roztrwonił swoje kilka minut aby popędzić tą rozmowę do niczego, nic do tematu nie dorzucając wartościowego. Brawo apze :)

 

edit: i też będę złośliwy. Mi wszystko zajęło mniej jak "niespełna 70 sekund" więc nie pisz mi o trwonieniu czasu.

Edited by vul
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Każda informacja jest przydatna, zwłaszcza ta podana na tacy. Nie rozumiem po co rzucacie w siebie gnojownikiem.

 

Plus za pierwszy merytoryczny post w tym temacie. Co do drugiej jego części to odpowiedź jest prosta: część użytkowników tego forum ma dożywotnią alergię na tę zieloną gębę w avatarze po lewej <--

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

No cóż. Tego nie brałem pod uwagę. W takim razie wątek o tyle wartościowy (przynajmniej dla mnie), że poznałem nowe ciekawe narzędzie. Czasami szybsze od excela. Szczerze dziękuję.

 

Merytorycznie:

 

http://blog.aftermarket.pl/wp-content/uploads/2013/09/raport_2013_05_08.pdf

Nie wiem ile z nich się sfinalizowało

 

http://www.aftermarket.pl/lastsold.php?page=0#data

 

ps. Proszę o nie wracanie do rozmów na temat użytkownika VUL. Na to jest osobny temat.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

O widzisz apze, czasami jak się głośniej pokrzyczy na forum to każda ze stron może się czegoś merytorycznie nauczyć ;)

Ja znów szczerze dziękuję, za link do bloga bo nie wiedziałem o jego istnieniu.

 

Link do sprzedanych oczywiście znam ale w temacie chodziło mi o ilość składanych ofert przez ostatni miniony tydzień i chciałem

poznać opinię innych. Osobiste zdanie mam takie, że 300 złożonych ofert / 7 dni to całkiem przyjemny wynik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

wychodzi średnio 43 oferty dziennie przez 7 dni przy 272263 domenach, nie specjalnie napawa to optymizmem, biorąc pod uwagę fakt, że giełda żyje głowie w transakcjach d2d. Prawdopodobnie 1/2, jak nie więcej to oferty na kwoty rzędu niskich x, xx.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

wychodzi średnio 43 oferty dziennie przez 7 dni przy 272263 domenach, nie specjalnie napawa to optymizmem, biorąc pod uwagę fakt, że giełda żyje głowie w transakcjach d2d. Prawdopodobnie 1/2, jak nie więcej to oferty na kwoty rzędu niskich x, xx.

probowalem policzyc jaka czesc oferty przypada dziennie na jedna domene, ale kalkulator zwariowal - a probowalem na dwoch :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

wychodzi średnio 43 oferty dziennie przez 7 dni przy 272263 domenach, nie specjalnie napawa to optymizmem, biorąc pod uwagę fakt, że giełda żyje głowie w transakcjach d2d. Prawdopodobnie 1/2, jak nie więcej to oferty na kwoty rzędu niskich x, xx.

 

Jest tu jeden SPECJALISTA od zakupów za 1 zł...Podejrzewam że dość znacznie nabija statystyki...

:)

Edited by Bazyli
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czytając ten temat, zastanawiam się co userom typu domaic club czy Mr.Nice odpier...

Jeśli nie interesuje Cię kolego jedna z najważniejszych statystyk dot. sprzedaży domen na jedynej liczącej się giełdzie domen to po jaką cholerę zajmujesz się domenami ? Po co cokolwiek komentować ? Ja również można powiedzieć zawodowo zajmuje się domenami bo to moje jedyne źródło dochodu i nie sprzedaje po kilkanaście domen w miesiącu za xxxx zł więc dla Twojej informacji da się...

Kolega vul raz sobie nagrabił co nie znaczy że do końca życia trzeba go gównem obrzucać, jak widać nawet starzy wyjadacze nie wiedzieli że takie dane w ogóle można zdobyć a jak już to liczyli by je ręcznie...

 

Co do samych danych to myślę że są bardzo słabe. Gdyby odliczyć transakcję d2d (vul da się to jakoś przefiltrować) to myślę że wyglądało by to dość tragicznie.

 

Vul, jeśli nie wymaga to zbyt dużego wysiłku to czy mógłbyś "publikować" tego rodzaju dane z całego np. miesiąca (jeśli nie chcesz publicznie, co w tej sytuacji zrozumiałe to poprosiłbym na pw).

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega wyżej ma rację. Dajcie sobie już spokój z badaniami vula. To, że kiedyś złapał naiwniaków na prosty myk to bardzo dobrze, może się dzięki temu czegoś nauczyli. Dane ciekawe i chętnie czytałbym jakieś zestawienia co jakiś czas.

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czytając ten temat, zastanawiam się co userom typu domaic club czy Mr.Nice odpier...

Jeśli nie interesuje Cię kolego jedna z najważniejszych statystyk dot. sprzedaży domen na jedynej liczącej się giełdzie domen to po jaką cholerę zajmujesz się domenami ? Po co cokolwiek komentować ? Ja również można powiedzieć zawodowo zajmuje się domenami bo to moje jedyne źródło dochodu i nie sprzedaje po kilkanaście domen w miesiącu za xxxx zł więc dla Twojej informacji da się...

Kolega vul raz sobie nagrabił co nie znaczy że do końca życia trzeba go gównem obrzucać, jak widać nawet starzy wyjadacze nie wiedzieli że takie dane w ogóle można zdobyć a jak już to liczyli by je ręcznie...

 

Co do samych danych to myślę że są bardzo słabe. Gdyby odliczyć transakcję d2d (vul da się to jakoś przefiltrować) to myślę że wyglądało by to dość tragicznie.

 

Vul, jeśli nie wymaga to zbyt dużego wysiłku to czy mógłbyś "publikować" tego rodzaju dane z całego np. miesiąca (jeśli nie chcesz publicznie, co w tej sytuacji zrozumiałe to poprosiłbym na pw).

 

Faktycznie masz rację z tymi transakcjami d2d (w sensie odliczeń). Natomiast nigdy nie poznamy dokładnych cen więc pytanie czy transakcji "d2d" nie liczymy w sposób naturalnego klienta. To co już tu wielu na forum zauważało - jeden wychodzi z inwestycji, drugi wchodzi ale sprzedaż jest. Dlatego zestawienie może nam pokazywać ile miesięcznie (bo faktycznie tak by było najlepiej) zostało ogólnie złożonych ofert co daje pewien obraz miesięcznego ruchu, w sumie tego najważniejszego na giełdzie aftermarket. Mogę bez problemu wstawiać tutaj miesięczną statystykę bo roboty nie ma z tym dużo a i tak sporo siedzę przy laptopie. Ostatniego dnia lutego wstawię podsumowanie tych 14 dni a później będę pod koniec każdego miesiąca wrzucał całość za miniony miesiąc.

Lista też pokazuje ciekawą rzecz a mianowicie na jakie rozszerzenia jest ile zapytań i wiadomo, że .pl będzie zawsze na pierwszej pozycji ale ciekawie będzie wyglądało już z innymi końcówkami.

Daje też to pewien obraz "popularności" rozszerzeń. Każda informacja nam się przyda. A przynajmniej tym co zajmują się tym na poważnie ;)

 

Mogę też wysyłać listę domen na które zostały złożone oferty więc można potem sobie ręcznie zweryfikować co się sprzedało w danym miesiącu. Dawałoby to też obraz pewnego zainteresowania konkretnymi branżami/frazami.

Edited by vul
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czytając ten temat, zastanawiam się co userom typu domaic club czy Mr.Nice odpier...

Jeśli nie interesuje Cię kolego jedna z najważniejszych statystyk dot. sprzedaży domen na jedynej liczącej się giełdzie domen to po jaką cholerę zajmujesz się domenami ? Po co cokolwiek komentować ? Ja również można powiedzieć zawodowo zajmuje się domenami bo to moje jedyne źródło dochodu i nie sprzedaje po kilkanaście domen w miesiącu za xxxx zł więc dla Twojej informacji da się...

Kolega vul raz sobie nagrabił co nie znaczy że do końca życia trzeba go gównem obrzucać, jak widać nawet starzy wyjadacze nie wiedzieli że takie dane w ogóle można zdobyć a jak już to liczyli by je ręcznie...

 

Co do samych danych to myślę że są bardzo słabe. Gdyby odliczyć transakcję d2d (vul da się to jakoś przefiltrować) to myślę że wyglądało by to dość tragicznie.

 

Vul, jeśli nie wymaga to zbyt dużego wysiłku to czy mógłbyś "publikować" tego rodzaju dane z całego np. miesiąca (jeśli nie chcesz publicznie, co w tej sytuacji zrozumiałe to poprosiłbym na pw).

 

 

Sebastian, widzę, że chyba nie do końca jesteś w temacie. Nie chcę już wdawać się z Tobą w zbędną polemikę, bo nie ma to najmniejszego sensu. Dodam tylko, że 1 post vula przed edycją wyglądał tak, w momencie kiedy go komentowałem:

 

W ostatnich 7 dniach (od 2015-02-12 18:54:05 do 2015-02-19 18:38:09) złożono 417 ofert zakupu domen. Statystyka obejmuje zarówno oferty "kup teraz" jak i "zaproponuj cenę".

Nie wiem ile z nich się sfinalizowało ale co myślicie o tej liczbie biorąc pod uwagę ilość domen na giełdzie? (aktualnie 272263)

 

Pytanie co z niego wynika? Są tu dla Ciebie jakieś konkretne informacje?

Ktoś zaproponował cenę, może nawet 4 razy dla tej samej nazwy i podbijał ją o 50 gr. Jak myślisz na ile te dane są miarodajne i co jesteś w stanie z nich wyliczyć?

 

Niektórzy mają swoje powody, żeby myśleć i robić to co robią a Ty akurat nie jesteś od tego żeby mówić innym co mają robić, chyba, że masz w rodzinie bądź znajomych dawnych aktywnych działaczy ORMO, to by wiele wyjaśniało...

 

Jak to ktoś kiedyś napisał "nieładny smrodek ciągnie się cały czas i ciągnąć jeszcze długo będzie."

Edited by Mr.Nice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×