Jump to content
vul

Ilość składanych ofert na domeny [AM]

Recommended Posts

Jedynymi jako tako miarodajnymi danymi są dane dotyczące sprzedaży w połączeniu ze średnią ceną sprzedaży (żeby ewentualnie widzieć, czy statystyki nie są nabijane przepompowywaniem domen za 10 zł z jedno konta na drugie - tak, rejestratorzy mają polot i fantazję, byli już tacy, co i rejestrowali dla siebie spamowe domeny, żeby tylko się wybić w statystykach, więc nic nie powinno dziwić)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega vul raz sobie nagrabił co nie znaczy że do końca życia trzeba go gównem obrzucać

W kręgu cywilizacji buddyjskiej panuje taki zwyczaj, że jeżeli chce się komuś bardzo dopiec to wymienia mu się wszystkie rzeczy, które robi źle, ale dodając choć jedną zaletę, żeby miał motywację i mógł się poprawić. W Polsce gnoi się takiego kogoś, tak żeby już się nie podniósł.

Edited by Pan_Grzegorz
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wniosek jest prosty - nie parkujemy domen na giełdzie, wyników i tak nie ma zadowalających. Klient, który trafił do naszej domeny, przegląda sobie zawartość AM, a nie okrojoną część strony, która została przeznaczona na informacje o domenie. :-)

Edited by szogun
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedynymi jako tako miarodajnymi danymi są dane dotyczące sprzedaży w połączeniu ze średnią ceną sprzedaży (żeby ewentualnie widzieć, czy statystyki nie są nabijane przepompowywaniem domen za 10 zł z jedno konta na drugie - tak, rejestratorzy mają polot i fantazję, byli już tacy, co i rejestrowali dla siebie spamowe domeny, żeby tylko się wybić w statystykach, więc nic nie powinno dziwić)

 

Tak a propo, dlaczego AM nie mógłby publikować tych danych o sprzedaży bez ukrywania kwot?

Przecież to chyba nic strasznego, żeby każdy zobaczył co i za ile się sprzedaje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak a propo, dlaczego AM nie mógłby publikować tych danych o sprzedaży bez ukrywania kwot?

Przecież to chyba nic strasznego, żeby każdy zobaczył co i za ile się sprzedaje?

 

1 ) Skarbówka, Panie

 

2 ) bo ten świat jest tak skonstruowany, że jedni to ekshibicjoniści, którzy pokazali by wszystko i najchętniej zrobiliby sobie selfie na tle domeny z kwotą sprzedaży, a inni to nie-ekshibicjoniści, którzy wola wszystko trzymać w tajemnicy,. I jedni i drudzy mają prawo do robienia sobie dobrze. Poza tym czasem jest to tajemnica handlowa, tak sądzę.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

@apze

 

Wlasnie skrypt do tego jest najlepszy,bo skanuje złożone oferty na giełdzie cala dobę,mozna co kilka minut sprawdzać,ladować do swojej bazy,zobaczyć co ludzie rejestrują,kupują i moze zarejestrować podobna,tez dobra domene. Statystyka złożonych ofert pokazuje jak rozwija sie giełda na przestrzeni tygodni,miesięcy. Kilka osób pewnie z tego korzysta,zarabia i cicho siedzi.

 

@vul pokazał Wam statystyki i polowa nie wie skąd takie ccos uzyskal ,inni marudzą ze ręcznie to robi.

 

Chyba lepiej siedzieć cicho i obserwować tylko jak pojawiają sie informacje o sprzedaży swoich domen w dziale : Ostatnio sprzedane na aukcji na AM.

 

 

90% domen które rejestruję podpowiadają mi skrypty,ja tylko ręcznie aktywuje rejestracje rezerwacji.

 

 

Ktos Wam podpowiada jakich domen szuka klient a Wy na niego marudzicie? Moze Wam to wlasnie przeszkadza?

 

Ps.pisalem z telefonu

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

90% domen które rejestruję podpowiadają mi skrypty,ja tylko ręcznie aktywuje rejestracje rezerwacji.

 

 

Pozwolę sobie zapytać ile % z tego sprzedajesz? Bo to że rejestrujesz 90% skryptem, o niczym nie świadczy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widac,ze nie czytasz jawnych informacji w dziale sprzedane na aukcji AM

 

Nie jest ważne ile % z nich sprzedam,ale to ze rośnie prawdopodobieństwo sprzedaży.

Wystarczy ze 1/100 domen sprzeda sie za 1 tys i jestem juz na zero, reszta to zysk

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozwolę sobie zapytać ile % z tego sprzedajesz? Bo to że rejestrujesz 90% skryptem, o niczym nie świadczy.

Widać że nie siedzisz w tym biznesie, nie śledzisz rynku i zadajesz tylko głupie pytania. Wiem że najłatwiej spytać: "ej powiedz ile sprzedajesz miesięcznie domen, za ile je sprzedałeś - za ile je kupiłeś, jak to zrobiłeś" itd. itd.

Masz przykład sprzed kilku dni: http://www.aftermarket.pl/bid.php?id=1998325

Ja za Ciebie danych zbierał nie będę...

Edited by sebastian0000
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

W kręgu cywilizacji buddyjskiej panuje taki zwyczaj, że jeżeli chce się komuś bardzo dopiec to wymienia mu się wszystkie rzeczy, które robi źle, ale dodając choć jedną zaletę, żeby miał motywację i mógł się poprawić. W Polsce gnoi się takiego kogoś, tak żeby już się nie podniósł.

Buddyści też twierdzą, że karma wraca ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedynymi jako tako miarodajnymi danymi są dane dotyczące sprzedaży w połączeniu ze średnią ceną sprzedaży

W sumie racja bo ilość ofert nie mówi za wiele. Ktoś napisze na forum, że robi promocję i prosi o konkretne oferty via formularz a nie zapytania o cenę. Licznik ofert zostanie nabity, sprzedaży może nie być bo oferty były też "promocyjne".

Share this post


Link to post
Share on other sites

W sumie racja bo ilość ofert nie mówi za wiele. Ktoś napisze na forum, że robi promocję i prosi o konkretne oferty via formularz a nie zapytania o cenę. Licznik ofert zostanie nabity, sprzedaży może nie być bo oferty były też "promocyjne".

 

Dlatego lista jest zawsze filtrowana na pojedyncze domeny a czy została sprzedana można już łatwo zweryfikować. Kwot sprzedaży nie uzyskamy ale nie o to nam chodzi a o potencjalny ruch na danej giełdzie. Jeżeli weźmiemy później sprawdzanie poszczególnych domen czy zostały sprzedane KK to z łatwością można stwierdzić na jakiego typu jest najwięcej zapytań (branża/frazy/rozszerzenia). Można to już robić ręcznie na wybrane domeny bo nikt komu ma to służyć do zwiększenia zysków i bliższego rozpoznania ruchu na giełdzie nie będzie sprawdzał domen typu demotyvvatory.com.pl czy allekatalog.pl ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widac,ze nie czytasz jawnych informacji w dziale sprzedane na aukcji AM

 

Nie jest ważne ile % z nich sprzedam,ale to ze rośnie prawdopodobieństwo sprzedaży.

Wystarczy ze 1/100 domen sprzeda sie za 1 tys i jestem juz na zero, reszta to zysk

 

może Cię to zdziwi, ale przeglądam i analizuje systematycznie, nie oznacza to, że muszę kojarzyć Twój nick z każdą domeną, którą sprzedasz i wrzucisz do działu sprzedane.

 

 

Widać że nie siedzisz w tym biznesie, nie śledzisz rynku i zadajesz tylko głupie pytania. Wiem że najłatwiej spytać: "ej powiedz ile sprzedajesz miesięcznie domen, za ile je sprzedałeś - za ile je kupiłeś, jak to zrobiłeś" itd. itd.

Masz przykład sprzed kilku dni: http://www.aftermarket.pl/bid.php?id=1998325

Ja za Ciebie danych zbierał nie będę...

 

Słyszałeś, że nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi?

Mam prawo nie wiedzieć pewnych rzeczy i nie ma w tym nic dziwnego. 3/4 użytkowników tego forum nie siedzi w tym biznesie zawodowo, tylko hobbistycznie. Czy według Ciebie to nie jest ok? Według Ciebie powinienem usunąć konto, bo nie daję od siebie 100% w domeny? Powinienem rzucić pracę i inne obowiązki żeby siedzieć 24h na forum i giełdzie analizując sprzedaże i statystyki? A gdzie czas na przyjemność i radość płynącą z hobby? Sebastian poluzuj delikatnie gumkę proszę...

 

Zauważyłem pewną prawidłowość. Powiedzmy sobie szczerze, że starszyzna z forum w większości skapcaniała. Stała się starczymi zgredami, którzy albo nie chcą się dzielić informacjami w obawie o pozycję, albo jeżeli już się udzielają to tylko po to żeby dać kuksańca albo poprawić sobie humor tępą docinką, ale jeżeli ktoś inny wtrąci swoje pięć groszy to nie koniecznie już musi się to podobać i być tolerowane przez radę starszych. ( oczywiście nie piszę tu o wszystkich, ponieważ jest część osób, na których zawsze można polegać i liczyć na dobrą radę)

 

Przyznam CI się szczerze Sebastian, że wcale nie oczekiwałem takich informacji jak za ile je sprzedałeś za ile kupiłeś i jak to zrobiłeś. To jest Twoja sprawa, Twoje życie, Twoje domeny i robisz z nimi co chcesz. Nawet jeżeli napisałbyś mi za ile kupiłeś i za ile sprzedałeś to co by się stało weź mi powiedz? Jest to tajemnica wojskowa? Jeżeli napiszesz to przyjedzie do Ciebie dwóch smutnych Panów? Sebastian proszę....

 

na koniec tylko dodam, że nie musisz za mnie zbierać żadnych danych i wcale od Ciebie tego nie wymagam.

 

Żeby oczyścić atmosferę dodam, że nic do Ciebie nie mam, w życiu nawet nie zamieniliśmy słowa, ale jeżeli już wypowiadasz się na temat mojej osoby, to warto ocenić całokształt i wziąć pod uwagę dwie strony zamiast tylko jedną, tą która jest Tobie bliższa.

 

Do vula jestem uprzedzony i tak już zostanie, myślę, że nie powinno go to zbytnio dziwić. Sam sobie wypracował to jak go teraz postrzega część osób z forum. Zaufanie i dobrą relację buduje się bardzo długo i nie da się jej od tak odbudować. Po za tą jedną rzeczą nic do niego nie mam, może w życiu realnym jest zupełnie innym gościem tego nie wiem i nawet nie chcę o tym myśleć, ponieważ nie interesuje mnie to zbytnio, każdy w końcu ma swoje życie.

 

Gdyby Twój kolega zrobił Ci wała, upokorzył publicznie, bądź poniósłbyś przez niego straty finansowe, a później jeszcze publicznie naśmiewał się nie widząc w tym żadnego problemu i krzty swojej winy to tak łatwo byś się z tym pogodził i na drugi dzień poszedłbyś z nim na piwo, jakby nigdy nic ?

 

Zastanów się dwa razy.

 

A wystarczyło tak niewiele... Zwykłe słowo przepraszam - które nigdy nie padło z klawiatury vula, pomogłoby załagodzić konflikt i przyznanie do głupiej zabawy, w której niekoniecznie wszyscy dobrze się bawili. Uważasz, że to za duże wymagania? Jeżeli tak to przykro mi, ale nie mamy o czym rozmawiać, widocznie wyznajemy różne wartości.

 

 

peace

 

edit:

 

@apze przepraszam za off, proszę jednak, żebyś nie usuwał wpisu z racji, że wpis jest refleksyjny i kosztował mnie chwilę czasu nad klawiaturą.

Edited by Mr.Nice
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

[...] A wystarczyło tak niewiele... Zwykłe słowo przepraszam - które nigdy nie padło z klawiatury vula [...]

 

1. Poczytaj dobrze i uważnie temat, który tak bardzo uwielbiasz i do którego tak często się odnosisz.

 

2. @apze o coś prosił w tym temacie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdyby Twój kolega zrobił Ci wała,

 

Po przeczytaniu tematu o Vulu proponuje używać : "gdyby Twój kolega zrobił Ci VULA " :)

 

A co do meritum i innych inszości to fakt że niewielu ludzi tutaj się udziela na tym forum, ale trzeba im wybaczyć zmęczenie materiału. Wyobrażacie sobie codziennie od 2006-2007 roku odpowiadać na pytania młodych i niedoświadczonych?

 

Vul, widzę że potrafisz rozruszać to forum jak nikt :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Poczytaj dobrze i uważnie temat, który tak bardzo uwielbiasz i do którego tak często się odnosisz.

 

Po przeczytaniu tematu o Vulu proponuje używać : "gdyby Twój kolega zrobił Ci VULA " :)

Dajcie jakiś link.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W międzyczasie wrzucę Wam jeszcze statystykę sprzedaży (od 2015-01-01 do aktualnej chwili):

 

Sprzedało się 1881 domen z czego:

 

- 868 sprzedaż na aukcji

- 685 sprzedaż na giełdzie

- 222 aukcja last minute

- 104 domeny w grupach (nie wiadomo jakie rozszerzenia)

- 2 Aukcja First Minute (3hp.pl oraz multiczworka.pl)

 

Z czego:

 

1558 / .pl

88 / com.pl

42 / .eu

23 / .com

16 / net.pl
12 / waw.pl
10 / org.pl
6 / info.pl
5 / .net (placezabaw, motywacja, krainasmyka, autoperfect, dotacje)
3 / .org (terminale, korwin, strony)
3 / .info (kabiny x 2, skrzynkidrewniane)
3 / .co (montaz, biuropodrozy, zajazd)
2 / .biz (chwilowka, podroze)
1 / .de (ec0)
1 / .sk (qb)
1 / .tv (roxa)
1 / .in (telefony)
1 / .fm (fakty)
1 / .link (psycholog)

 

Ciekawostki:

 

- sprzedało się ponad 100 trzy znakowych domen z rozszerzeniem .pl (łącznie z posiadającymi myślnik lub cyfrę w nazwie)

- najdłuższa sprzedana domena to kredyty-mieszkaniowe.warszawa.pl

- sprzedało się 26 domen typu IDN

- sprzedały się 134 zawierające w nazwie przynajmniej jedną cyfrę

- sprzedało się 177 domen zawierających w nazwie przynajmniej jeden myślnik

- sprzedało się 15 domen typu e-domena.pl

 

Mój krótki komentarz:

 

- widać, że domeny globalne z polskimi wyrazami sprzedają się aczkolwiek tylko w branżowych, słownikowych frazach

- domeny .pl miażdżą .com.pl i .eu pod względem ilości sprzedanych. Ciekaw jestem jakby to kwotowo wyglądało za ten okres

- sporo domen schodzi na aukcjach ;)

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

- domeny .pl miażdżą .com.pl i .eu pod względem ilości sprzedanych. Ciekaw jestem jakby to kwotowo wyglądało za ten okres

wg mnie takie stwierdzenie nie ma sensu, dopoki nie wiemy ile bylo w tym czasie wystawionych na sprzedaz domen .pl , .com.pl i .eu oraz jaki procent z tych dostepnych domen w poszczegolnych rozszerzeniach na sprzedaz znalazl nabywce - w przeciwnym wypadku mozna przypuszczac, ze owa "miazga" wynikala wylacznie z miazdzacej podazy domen .pl w porownaniu do .com.pl i/lub .eu

Share this post


Link to post
Share on other sites

wg mnie takie stwierdzenie nie ma sensu, dopoki nie wiemy ile bylo w tym czasie wystawionych na sprzedaz domen .pl , .com.pl i .eu oraz jaki procent z tych dostepnych domen w poszczegolnych rozszerzeniach na sprzedaz znalazl nabywce - w przeciwnym wypadku mozna przypuszczac, ze owa "miazga" wynikala wylacznie z miazdzacej podazy domen .pl w porownaniu do .com.pl i/lub .eu

 

Słuszna uwaga. Z giełdy możemy wyczytać, że domen .pl jest 87845 a .com.pl tylko 9752. Biorąc więc pod uwagę proporcje tych rozszerzeń wynik 88 nie jest wcale taką "miazgą" ;)

 

W przypadku domen .eu wychodzi podobnie jak do com.pl ponieważ jest 5440 (eu) a sprzedało się przez 2,5 miesiąca 42.

 

Procentowo wygląda to tak:

 

Sprzedaż .pl = 2,1%

Sprzedaż com.pl = 0,9%

Sprzedaż .eu = 0,82%

 

edit: jeszcze sprawdziłem .com i wyszło 0,1%

Edited by vul
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nieźle vul, tym sposobem zasłużyłeś na miano głównego koordynatora działu statystyki Aftermarket.pl i jesteś proszony o założenie swojego wątku w dziale tej giełdy w celu publikacji swoich zestawień.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nieźle vul, tym sposobem zasłużyłeś na miano głównego koordynatora działu statystyki Aftermarket.pl i jesteś proszony o założenie swojego wątku w dziale tej giełdy w celu publikacji swoich zestawień.

 

A to już zależy od adminów forum gdzie umieszczą temat. Natomiast jeżeli chodzi o mnie to jak już wcześniej wspomniałem nie mam nic przeciwko abym robił miesięczne statystyki i wrzucał z końcem miesiąca. Nie będzie wtedy musiał każdy z Was przesiewać tych wszystkich informacji na AM a wszystkie informacje znajdziecie w temacie. Trochę przysłużę się forum i ludziom bo wiem, że nie każdy jest w stanie tyle siedzieć przy komputerze.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zakres: 2015-02-12 - 2015-02-28


Złożono 636 ofert zakupu domen. Statystyka obejmuje zarówno oferty "kup teraz" oraz "zaproponuj cenę".


574 / .pl

19 / com.pl

9 / .com

6 / .eu

6 / co.pl

5 / .net

4 / .biz

3 / .info

2 / .in

2 / info.pl

2 / org.pl

1 / net.pl

1 / biz.pl

1 / .org

1 / .de


* nie został ujęty 20 i 21 luty ponieważ nie wiedziałem, że lista zdarzeń jest ograniczona a później zamienia się na najnowsze

i dlatego dni mi uciekły. Przepraszam za niekompletne dane, następny miesiąc będzie już pełny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×