Jump to content
mwyczolkowski

.online

Recommended Posts

Witam.

Osobiście ta końcówka z wszystkich nowych dostępnych przypadła mi najbardziej do gustu.

Niby trochę przydługa, ale i tak fajna.

Po ilości zarejestrowanych polskich keywordów , przynajmniej tych topowych - widzę że nie tylko mi się podoba.

Na namepros sypią się bluzgi na operatora tej końcówki, że sam jest w posiadaniu domen premium zamiast udostępnić je do rejestracji, ale polskie keywordy premium na szczęście były dostępne do rejestracji bez przeszkód :)

 

Wiem, że wielu z Was nie podzieli mojego optymizmu, tym niemniej z mojego punktu widzenia jako początkującego "domeniarza" new gTLD są jedyną szansą na posiadanie ciekawych keywordów, o jakich można normalnie pomarzyć...

A .online wydaje mi się , że ma szansę na spory sukces.

 

Zaraz mnie pewnie sprowadzicie na ziemię , ale i tak się cieszę z posiadanych domen .online nawet jeśli będę sobie je miał dla samego posiadania :)

 

#alkohole online :D

 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już sobie tutaj dyskutowaliśmy.

 

Dodam jeszcze tylko, że jeśli miałbym do wyboru np. KomisOnline.pl a Komis.online lub KsiazkiOnline.com a Ksiazki.online, to zdecydowanie wybrałbym wersje .pl i .com (.com bardziej dla angielskich fraz) niż samą domenę .online.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Żeby zarabiać na domenach nie koniecznie musisz posiadać ciekawe keywordy jak to napisałeś. Osobiście nie rejestruje tych wszystkich .online i innych tworów bo nie za bardzo widzę dla mnie tutaj opłacalną inwestycje (już nie wspominając o polskich wyrazach w tych końcówkach). Lepiej abyś kasę wydał na kilka ciekawych przechwytów albo przejrzał giełdy i kupił coś ciekawego. Prędzej na tym zarobisz a niżeli na tych "alkoholach online" i podobnych...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z jednej strony wasze podejście mnie cieszy - nie ma zainteresowania domeniarzy w temacie nowych domen = więcej dostępnych do rejestracji z "palca" ...

 

# muzyka online

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z jednej strony wasze podejście mnie cieszy - nie ma zainteresowania domeniarzy w temacie nowych domen = więcej dostępnych do rejestracji z "palca" ...

 

# muzyka online

a rejestratorów cieszy Twoje podejście :lol:

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie ma zainteresowania domeniarzy w temacie nowych domen = więcej dostępnych do rejestracji z "palca" ...

Sprawdziłem przy tej okazji kilka wolnych keywordów - częstuj się :)

37online.jpg

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obecnie, na tym etapie istnienia internetu "online" już niewiele znaczy, to było dobre w czasach kiedy istniał wyraźny podział na online i offline, a strony internetowe były zgrywane na płyty i dołączane do gazet. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powiedz to sektorowi (poza)bankowemu i spytaj przy okazji, jaka różnica formalna jest pomiędzy ofertą produktową 'brick & mortar' a online.

 

Istnieje cała masa sektorów/branż, dla których online stoi za murem tak samo wysokim, jak było to 10 lat temu, a które mogą skorzystać na digitalizacji swoich usług. Czasem branża jest pierdołowata pomimo wysokiej kapitalizacji, czasem zmaga się z zaporami budowanymi przez ustawodawcę. Właśnie o świadczenie usług się tutaj rozchodzi, bo stronę czy aplikację popełnić może każdy i tutaj faktycznie nie ma szału.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powiedz to sektorowi (poza)bankowemu i spytaj przy okazji, jaka różnica formalna jest pomiędzy ofertą produktową 'brick & mortar' a online.

 

Istnieje cała masa sektorów/branż, dla których online stoi za murem tak samo wysokim, jak było to 10 lat temu, a które mogą skorzystać na digitalizacji swoich usług. Czasem branża jest pierdołowata pomimo wysokiej kapitalizacji, czasem zmaga się z zaporami budowanymi przez ustawodawcę. Właśnie o świadczenie usług się tutaj rozchodzi, bo stronę czy aplikację popełnić może każdy i tutaj faktycznie nie ma szału.

Zgadzam się całkowicie, że istnieją obszary gospodarki, które jeszcze nie doczekały się swojej digitalizacji, jak np. konsultacje lekarskie przez internet(aspekt prawny). Chodzi mi o odbiór słowa "online", rozwój internetu jest zbyt szybki, to słowo wypada z użycia, jeżeli np. wspomniany sektor usług medycznych zostanie uwolniony to automatycznie takie usługi pojawią się masowo i staną się mainstreamem, a wówczas "online" przestanie być wyróżnikiem, więc zatraci sens istnienia. Oczywiście dzisiaj to wyrażenie jest dalej używane, ale częstotliwość jest spadkowa, najzwyczajniej to określenie technologiczne, a takich czas użycia jest policzony.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chodzi mi o odbiór słowa "online", rozwój internetu jest zbyt szybki, to słowo wypada z użycia, jeżeli np. wspomniany sektor usług medycznych zostanie uwolniony to automatycznie takie usługi pojawią się masowo i staną się mainstreamem, a wówczas "online" przestanie być wyróżnikiem, więc zatraci sens istnienia. Oczywiście dzisiaj to wyrażenie jest dalej używane, ale częstotliwość jest spadkowa, najzwyczajniej to określenie technologiczne, a takich czas użycia jest policzony.

 

Z całym szacunkiem ale wyszukiwanie słowa "online" w trybie ścisłym wyrzuca w guglach 8 530 000 000 wyników (0,29 s), z całym szacunkiem również ale giganci tacy jak gugle nie po to inwestują w nowe rozszerzenia , żeby ich później nie forować w wynikach wyszukiwania...

Nie mam zamiaru nikogo tutaj przekonywać do tego, że jest to zajefajna końcówka, im mniej z was to rejestruje tym lepiej dla tych którzy to robią. Przeglądając zajęte keywordy we whois widzę kto w jakie sektory zainwestował i mogą żałować Ci którzy przespali start końcówki...

 

 

Sprawdziłem przy tej okazji kilka wolnych keywordów - częstuj się :)

37online.jpg

 

Jacku, tak jak pisałem wcześniej rejestr zablokował możliwość rejestracji wielu domen premium, czym moim zdaniem sobie trochę zaszkodził u domainerów głównie, ale sporo domen premium było dostępnych jednak do rejestracji...

Ja doceniam i inwestuję jak najbardziej również w domeny krajowe, jednak nie darowałbym sobie przegapienia takiej okazji , która już się raczej nie powtórzy. To co obowiązywało do tej pory zostało właśnie wywrócone do góry nogami czy tego chcemy czy nie.

Kto na tym skorzysta czas pokaże...

 

Pozdrawiam

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

z całym szacunkiem również ale giganci tacy jak gugle nie po to inwestują w nowe rozszerzenia , żeby ich później nie forować w wynikach wyszukiwania...

Pełna zgoda, dla mnie takie rozszerzenia jak .xyz, .online, itd. są całkowicie zbędne, online to kopia .net, a .xyz nic nie znaczy, jednak jeżeli jakieś konkretne rozszerzenia będą intensywnie promowane to z pewnością odniesie to jakiś skutek(choć tutaj mowa raczej o .xyz). Jaki będzie to skutek nie sposób przewidzieć, nawet jeżeli komuś się uda to stanie się to jedynie za sprawą przypadku, gdyż nie znamy czynników, które mogą zadecydować o popularności danej końcówki za x lat. Warto jednak wziąć pod uwagę fakt stopnia w jaki sposób będą napędzały rozwój internetu w najbliższych latach Chiny i Indie. Znajomość angielskiego w Chinach jest bardzo słaba, czy zatem będą chcieli oni wykonać jakiś krok w celu zmiany tego stanu rzeczy poza najbardziej podstawowym, czyli akceptacji domeny .com?

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

. Znajomość angielskiego w Chinach jest bardzo słaba, czy zatem będą chcieli oni wykonać jakiś krok w celu zmiany tego stanu rzeczy poza najbardziej podstawowym, czyli akceptacji domeny .com?

 

Znajomość angielskiego w Chinach rośnie niesamowicie ,wymagania dotyczące nauczycieli również - są już na tym etapie że nie każdy kto rozmawia po angielsku ma z miejsca pracę - teraz starają się zatrudniać wykwalifikowanych anglistów, W Polsce znajomość angielskiego kilkanaście lat temu tez była żadna a dzisiaj na każdym kroku widać anglojęzyczne reklamy , które przeciętny Polak rozumie...

 

Chiny, Indie, Afryka to rynki rozwijające się na chwilę obecną najbardziej. Chińskie internet rośnie niesamowicie.

 

A wracając do Polski - czemu mam rezygnować z rejestracji domeny np. meble (dot) online skoro wszystkie możliwe rozszerzenia i końcówki są zajęte a udokumentowane sprzedaże tego keywordu dają podstawę sądzić, że i na .online się chętny znajdzie?

 

Nowe końcówki przyjmą się prędzej niż się to niektórym wydaje, oczywiście nic nie zagraża .com ponieważ ona będzie zawsze na topie moim zdaniem ,końcówki krajowe tak samo - ale jeśli chcesz np. posiadać domenę dwuliterową w .com to bez grubego portfela można zapomnieć o takim czymś, w ngTLD jest teraz możliwość takich rejestracji...

 

# ss run :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

czemu mam rezygnować z rejestracji domeny np. meble (dot) online skoro wszystkie możliwe rozszerzenia i końcówki są zajęte a udokumentowane sprzedaże tego keywordu dają podstawę sądzić, że i na .online się chętny znajdzie?

 

Choćby dlatego, że jest już ona zarejestrowana i to już nie Twoje zmartwienie, czy się jakiś chętny znajdzie :D.

Edited by Domenatorix

Share this post


Link to post
Share on other sites

Choćby dlatego, że jest już ona zarejestrowana i to już nie Twoje zmartwienie, czy się jakiś chętny znajdzie :D.

 

Spryciarz :) a sprawdziłeś czy aby na pewno to nie moje zmartwienie ? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nowe końcówki przyjmą się prędzej niż się to niektórym wydaje, oczywiście nic nie zagraża .com ponieważ ona będzie zawsze na topie moim zdaniem ,końcówki krajowe tak samo - ale jeśli chcesz np. posiadać domenę dwuliterową w .com to bez grubego portfela można zapomnieć o takim czymś, w ngTLD jest teraz możliwość takich rejestracji...

 

Powiem tak: fajnie zaszpanować nTLD np. mieszkamw.nyc ale na Pani Marylce siedzącej na kasie sklepowej zapewne nie zrobi to wrażenia, a i tak kliknie ona cokolwiek jej się podeśle w komentarzu na plotek.pl czy to będzie zajebistetipsy.pl czy gessler.cooking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×