Jump to content
maxy

Zakup domeny UK

Recommended Posts

Witam,

Chciałbym zakupić domenę co.uk na Sedo. Domyślam się, że można domenę przenieść później do dowolnego rejestratora. Jednak zastanawia mnie inna sprawa. Domena na mój własny projekt i bardziej szczerze mówiąc zależy mi na domenie uk zamiast co.uk. Oczywiście domena .uk jest wolna ale nie można jej zarejestrować bo nie jestem właścicielem co.uk. I tutaj mam 2 pytania. Czy po zakupie co.uk nabede prawa do rejestracji domeny uk oraz czy istnieje zagrozenie ze klient po sprzedazy zakupi od razu wersje uk? Jak to wygląda z tymi domenami uk?

Z góry dzięki za pomoc.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posiadając domenę co.uk masz prawo do rejestracji domeny .uk do 2019 roku. Po prostu dane na które zarejestrowano domenę .co.uk muszą być takie same jak do rejestracji .uk

Po sprzedaży dotychczasowy abonent .co.uk nie ma prawa do rejestracji .uk, bo dane w rejestrze będą wskazywały na Ciebie. Większe prawdopodobieństwo jest, że sprzedawca przed Twoim zakupem zarejestruje domenę .uk

Edited by Aukcje Domen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

Chciałbym zakupić domenę co.uk na Sedo. Domyślam się, że można domenę przenieść później do dowolnego rejestratora. Jednak zastanawia mnie inna sprawa. Domena na mój własny projekt i bardziej szczerze mówiąc zależy mi na domenie uk zamiast co.uk. Oczywiście domena .uk jest wolna ale nie można jej zarejestrować bo nie jestem właścicielem co.uk. I tutaj mam 2 pytania. Czy po zakupie co.uk nabede prawa do rejestracji domeny uk oraz czy istnieje zagrozenie ze klient po sprzedazy zakupi od razu wersje uk? Jak to wygląda z tymi domenami uk?

Z góry dzięki za pomoc.

Oczywiście że będziesz miał prawo do rejestracji domeny uk gdy masz co.uk. O co Ci chodzi z tym zagrożeniem ? Chcesz domenę co.uk kupić już od kogoś jakiegoś klienta (osoby prywatnej)nie od firmy rejestrującej domeny np.Nominet ? Taki Nominet raczej nie kupuje domen uk gdy ktoś rejestruje co.uk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

Chciałbym zakupić domenę co.uk na Sedo. Domyślam się, że można domenę przenieść później do dowolnego rejestratora. Jednak zastanawia mnie inna sprawa. Domena na mój własny projekt i bardziej szczerze mówiąc zależy mi na domenie uk zamiast co.uk. Oczywiście domena .uk jest wolna ale nie można jej zarejestrować bo nie jestem właścicielem co.uk. I tutaj mam 2 pytania. Czy po zakupie co.uk nabede prawa do rejestracji domeny uk oraz czy istnieje zagrozenie ze klient po sprzedazy zakupi od razu wersje uk? Jak to wygląda z tymi domenami uk?

Z góry dzięki za pomoc.

 

Ja bym uważał, bo obecny właściciel może zarejestrować .uk między zaksięgowaniem wpłaty a przekazaniem domeny. Na Twoim miejscu zabezpieczyłbym to w umowie zakupu.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bym uważał, bo obecny właściciel może zarejestrować .uk między zaksięgowaniem wpłaty a przekazaniem domeny. Na Twoim miejscu zabezpieczyłbym to w umowie zakupu.

 

Dokładnie i zrobi to pewnie jeszcze w czasie trwania negocjacji jak dasz poznać że zależy Ci na .uk

Albo zaryzykujesz i będziesz liczył na to że nie zarejestruje, albo zdradzisz miedzy innymi zapisem w umowie tylko tutaj pewnie cena wzrośnie tej co.uk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładnie i zrobi to pewnie jeszcze w czasie trwania negocjacji jak dasz poznać że zależy Ci na .uk

Albo zaryzykujesz i będziesz liczył na to że nie zarejestruje, albo zdradzisz miedzy innymi zapisem w umowie tylko tutaj pewnie cena wzrośnie tej co.uk

 

Jeśli jest sprytny, to w ogóle nie podniesie tego tematu i nie zarejestruje w trakcie, tylko dopiero jak będzie miał pewność że sprzedał co.uk. Dlatego moim zdaniem niepodnoszenie tematu rodzi największe ryzyko. Bez zapisu w umowie o odstąpieniu do rejestracji .uk (tak by to prawo przeszło na nowego abonenta) nie kupiłbym dziś domeny co.uk. A jeśli zarejestruje w trakcie negocjacji - wtedy w grę wchodzi wyłącznie zakup kompletu. Myślę że właściciel jest w pełni świadomy możliwości rejestracji .uk i takiej okazji nie przepuści, a jedynym powodem dla którego jeszcze tego nie zrobił, jest to, że ma jeszcze dużo czasu, więc czeka by zarejestrować w 2019 zamiast robić to teraz i płacić co rok skoro i tak nie używa. Innym powodem może być to, że jest spoza UK, a do rejestracji .uk potrzebny jest lokalny kontakt administracyjny - oczywiście można to zrobić przez trustee, ale nie każdy rejestrator to oferuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok wszystko rozumiem ale ta domena co.uk jest do kupienia na sedo w kup teraz.

Wyglada to tak jak poniżej. Czyli rozumiem, że sprzewdawca nie ma już wpływu a ja kupuję natychmiast?

Boost your online business
.........domena.......... instantly available
£395


Buy now*

* This domain name (.....domena......) without content is available for sale by its owner through Sedo's Domain Marketplace. Please note that all offer/counteroffer prices are inclusive of VAT (if applicable). No additional taxes and/or VAT will be added to the final price on completion of negotiation.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W sedo nie ma automatycznego przekazania domeny, po zaksięgowaniu wpłaty abonent musi potwierdzić transfer i moim zdaniem ten właśnie moment wykorzysta na rejestrację domeny .uk. Możesz zaryzykować, ale ja bym się obawiał.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W sedo nie ma automatycznego przekazania domeny, po zaksięgowaniu wpłaty abonent musi potwierdzić transfer i moim zdaniem ten właśnie moment wykorzysta na rejestrację domeny .uk. Możesz zaryzykować, ale ja bym się obawiał.

 

Ok dzięki za info. Nie wiedziałem właśnie jak to działa. Myślałem, że może jak na Aftermarket.

To chyba dam sobie spokój bo nawet nie ma możliwości kontaktu ze sprzedawcą, żeby ewentualnie zapytać o tą kwestię.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiście że będziesz miał prawo do rejestracji domeny uk gdy masz co.uk. O co Ci chodzi z tym zagrożeniem ? Chcesz domenę co.uk kupić już od kogoś jakiegoś klienta (osoby prywatnej)nie od firmy rejestrującej domeny np.Nominet ? Taki Nominet raczej nie kupuje domen uk gdy ktoś rejestruje co.uk.

 

Tak dokładnie chciałem kupić domenę od handlarza przez Sedo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok dzięki za info. Nie wiedziałem właśnie jak to działa. Myślałem, że może jak na Aftermarket.

To chyba dam sobie spokój bo nawet nie ma możliwości kontaktu ze sprzedawcą, żeby ewentualnie zapytać o tą kwestię.

 

A nie ma danych w whois?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A nie ma danych w whois?

 

Sprawdziłem whois i jest to sklep komputerowy w UK z imieniem i nazwiskiem. Wiec tak jak mówiłeś nie śpieszy mu się z rejestracją domeny co.uk. A szczerze mówiąc za domenę co.uk wcale dużo nie chce, więc pewnie liczy na to że zarejestruje uk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ma przypadkiem takiej zasady aby zarejestrować domenę .UK należy mieć angielski adres zamieszkania/meldunku lub tym podobne ? Jeśli nie to fajnie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ma przypadkiem takiej zasady aby zarejestrować domenę .UK należy mieć angielski adres zamieszkania/meldunku lub tym podobne ? Jeśli nie to fajnie :)

 

Oczywiście że jest z tym, że ja mieszkam w UK :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trochę z tymi .uk pomieszali. Bo z jednej strony nie dorejestrujesz .uk, gdy nie masz np. .co.uk, dane osobowe muszą się zgadzać i do 2019 tylko taka osoba ma prawo pierwszeństwa. Ale z drugiej strony nie wiem jak to funkcjonuje na rynku wtórnym. No bo sprzedać można tylko domenę .co.uk. A co z .uk? Jeśli ten sam abonent sprzedaje .co.uk, a dalej ma .uk, to czy ma do tego prawo? Czy też nowy abonent musi zrobić "claim"? Czy w takim razie mozna sprzedać (prawnie, nie technicznie) samą .uk?

 

Na szybko znalazłem tylko takie odpowiedzi:

 

 

01.jpg

 

i jeszcze tutaj:

 

02.jpg

 

całość FAQ TUTAJ

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

A nie dałoby rady skontaktować się przez obsługę Sedo ze sprzedającym, poprosić żeby zarejestrował .uk do pary i przekazał dwie domeny na raz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A nie dałoby rady skontaktować się przez obsługę Sedo ze sprzedającym, poprosić żeby zarejestrował .uk do pary i przekazał dwie domeny na raz?

 

No wlasnie nie wiem co lepsze. Obawiam sie ze cena moze znacznie podskoczyc.

Najlepiej zeby dalo sie skontaktowac ze sprzedawca ze jestem zainteresowany zakupem ale ze nie chce kupic przez Sedo tylko przez jakis inny serwis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×