Jump to content
pb

Pytania dotyczące serwisu

Recommended Posts

Pewnie gdzieś na forum już padła odpowiedź. Co mogę zrobić jako sprzedający w przypadku nieopłacenia domeny przez kupującego? Domena sprzedana na aukcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ile czasu może trwać sprawdzenie wgranego dokumentu?

Wgrałem fakturę robioną "po nowemu", czyli bez dopisku faktura/rachunek a jedynie sam numer. Może o to chodzi?

Kwota groszowa, więc się nie śpieszy. Tylko dla upewnienia pytam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ile czasu może trwać sprawdzenie wgranego dokumentu?

Wgrałem fakturę robioną "po nowemu", czyli bez dopisku faktura/rachunek a jedynie sam numer. Może o to chodzi?

Kwota groszowa, więc się nie śpieszy. Tylko dla upewnienia pytam.

Staramy się na bieżąco :) Zatwierdzony.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy ktoś wie jak w premium.pl można masowo wyszukać własne domeny? Np. wszystkich domen mam 100 i chcę wyświetlić listę listę tylko 50 domen, które to mam zapisane w pliku txt. Gdzie i jak mogę taką listę wkleić aby otrzymać wynik?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ma obecnie takiego mechanizmu, możesz np. stowrzyć własną kategorię, ustawić ją dla domen, które masz w pliku, i potem już z listy domen łatwo wyfiltrować tylko te domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faktura jest wystawiana wyłącznie za usługi zakupione od premium.pl oraz za domeny z giełdy za aktywnym fakturowaniem. Nie jest możliwe otrzymanie faktury za zasilenie salda, gdyż kwota z salda może być wypłacona lub wykorzystana na zakup domen z giełdy bez faktury od premium.pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ma obecnie takiego mechanizmu, możesz np. stowrzyć własną kategorię, ustawić ją dla domen, które masz w pliku, i potem już z listy domen łatwo wyfiltrować tylko te domeny.

Właśnie to zrobiłem :) Wkleiłem zawartość pliku txt do formularza "lub wklej własną listę" widocznego na dole strony https://premium.pl/domain/list.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

No świtało mi że coś takiego powinno być, ale nigdy z tego nie korzystałem i nie mogłem znaleźć. Przepraszam za dezinformację. :blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy jest jakiś widok, w którym równocześnie zobaczę DNS i daty ekspiracji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy jest jakiś widok, w którym równocześnie zobaczę DNS i daty ekspiracji?

 

Nie ma, musiałbyś wyeksportować np. do excela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chodzi o to, że zawsze sprawdzam (i pewnie nie tylko ja) domeny przed wygasaniem czy są rentowne na danym parkingu. Obecnie przeglądając listę domen posortowaną wg daty ekspiracji celem odnowienia trzeba być zalogowanym w zakładkach do 3 parkingów i szukać w ciemno, na którym domena jest dodana, by sprawdzić rentowność (odpowiedzieć na pytanie odnawiać - nie odnawiać). Strata czasu, bo nie widać DNS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale sortowanie jest zapamiętywane między zakładkami, więc wystarczy posortować wg daty wygasania i przejść do zakładki dns. ;-) Można też użyć filtrów, aby najpierw przejrzeć wszystkie domeny z jednego parkingu, potem z drugiego itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiem, że sortowanie jest zapamiętywane. Chcąc odnowić cały maj wystarczy zapamiętać ostatnią domenę wygasającą w maju i problem się rozwiązuje. Przechodzimy do zakładki DNS, lecimy po kolei ze sprawdzaniem domen do odnowienia i musimy pamiętać podczas tej czynności o jednej domenie, która zamyka interesujący nas przedział czasowy. Oczywiście dotyczy to tylko sytuacji, gdzie sortujemy wg daty ekspiracji, bo by odnowić sobie domenę ot tak sobie lub na inaczej posortowanej liście, to z parkingami trzeba "strzelać". Pomocny wiek domeny (data rejestracji) także zostaje niewidoczny w zakładce DNS.

 

Informacja taka jak numer porządkowy określająca liczbę domen, nad którymi się pracuje pracowało w danym momencie też nie jest konieczna. Ale mimo to pomaga ona oszacować budżet potrzebny na odnowienia, bo nie trzeba liczyć. (swoją drogą w zakładce DNS liczba porządkowa by się zmieściła).

 

Do tego przydatna informacja o założonej opcji, którą na przykład ja się sugeruję.

 

A odnawiając na ostatnią chwilę wystarczy zapamiętać godziny ekspiracji np 10 wygasających przed południem domen i też problem znika ;)

 

Natomiast sugestia z filtrami to najgorsze rozwiązanie, dodatkowe niepotrzebne czynności pomijające fakt, że część domen z panelu może być na różnych hostingach i serwerach, a nie tylko trzech parkingach. Przy tym to już w ogóle chyba nikt się nie odnajdzie.

 

Ja tylko proponuję najprostsze w świecie rozwiązanie. Jedna lista, potrzebne informacje do odnowienia i tyle, bez krążenia po panelu.

 

A może kreator własnej listy? Samemu wybiera się np 5 potrzebnych kolumn?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale ja się całkowicie zgadzam, że można zrobić z listą X rzeczy by ją ulepszyć, wszystkie te rzeczy (teraz także z Twoimi sugestiami) mam zapisane i sięgamy do nich podczas opracowywania nowej, lepszej listy. Mogę Cię jednak zapewnić, że jeszcze potrwa zanim ją ujrzysz w swoim panelu, więc proponuję rozwiązania na teraz. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pb, kiedy (choć mniej więcej) można spodziewać się wdrożenia nowej funkcjonalności dotyczącej obsługi dzierżawy domen w Premium.pl, o której nie tak dawno pisałeś? Nie ukrywam, że czekam na to z zapartym tchem i każdy dzień dłuży się niemiłosiernie :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dałoby się podać jakieś statystyki nt. sprzedaży KT poprzez kanał home.pl z podziałem na kategorie giełdy? Na przykład w jakich kategoriach tematycznych sprzedaje się najwięcej domen w cenie KT lub po negocjacjach (bez aukcji).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dałoby się podać jakieś statystyki nt. sprzedaży KT poprzez kanał home.pl z podziałem na kategorie giełdy? Na przykład w jakich kategoriach tematycznych sprzedaje się najwięcej domen w cenie KT

 

Rezerwacje domen z działu "wyprzedaż"

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rezerwacje domen z działu "wyprzedaż"

 

Zgadzam się, teraz już niestety nie ma możliwości śledzenia jakie domeny się sprzedały z tego działu, ale wcześniej było widać i można było policzyć ;) ja byłem w lekkim szoku :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy jest możliwość aby wprowadzić funkcję stworzenia transakcji bezpośredniej na adres e-mail użytkownika

NIE zarejestrowanego na giełdzie ?

 

(tak jak to jest rozwiązane w AM; tworzę transakcję --> klient otrzymuje info na @ --> przechodzi w link i finalizuje)

Edited by vul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy jest możliwość aby wprowadzić funkcję stworzenia transakcji bezpośredniej na adres e-mail użytkownika

NIE zarejestrowanego na giełdzie ?

 

(tak jak to jest rozwiązane w AM; tworzę transakcję --> klient otrzymuje info na @ --> przechodzi w link i finalizuje)

 

Tak, mamy to w bliskich planach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, mamy to w bliskich planach.

 

Super! :)

Edited by vul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy jest gdzieś opcja - bo moze jest zaszyta głebiej w panelu by wyeksportowac ustawienia dns domen które mamy? Np chciałbym je wszsytkie zmienić na jakiś czas na inne, a za miesiąć przywrócić poprzednie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy jest gdzieś opcja - bo moze jest zaszyta głebiej w panelu by wyeksportowac ustawienia dns domen które mamy? Np chciałbym je wszsytkie zmienić na jakiś czas na inne, a za miesiąć przywrócić poprzednie.

 

Na dole listy domen jest Eksport, tam wybierasz które pola chcesz zapisać, jest m.in. DNS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie zauważyłem, by ktoś już o tym pisał

 

Drogi Użytkowniku!

Informujemy, że z dniem 2 czerwca 2014 nastąpi zmiana cennika detalicznego w zakresie cen odnowień.

Nowe ceny, w zależności od końcówki domeny, wyniosą:
- domeny .pl - 59 zł netto
- domeny funkcjonalne (np. .com.pl, .net.pl) - 49 zł netto
- domeny regionalne (np. .waw.pl, .wroclaw.pl) - 29 zł netto
- domeny .eu - 49 zł netto
- domeny globalne (np. .com, .net) - 49 zł netto

Nie zwlekaj i przedłuż swoje domeny jeszcze w starej cenie, tylko do końca miesiąca!
Zachęcamy do odnowienia domen na dłuższy okres, możesz je opłacić nawet na 10 lat z góry.

Pozdrawiamy,
Zespół premium.pl

 

Zdaje się home.pl robi porządki w kolejnej firmie po az.pl... Ok. 72 zł za przedłużenie .pl? Przykre :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×