Jump to content
Sign in to follow this  
pb

Alexa się "ulepszyła"

Recommended Posts

Trafiłem właśnie na informację, że Alexa „ulepszyła” metodologię liczenia rankingu i oprócz danych w Alexa Toolbar wykorzystuje też dane z innych, nieujawnianych źródeł. Najwyraźniej są to źródła, że tak powiem, amerykocentryczne, bo widać wyraźny wzrost pozycji w rankingach niektórych dotcomów, natomiast polskie strony poleciały na łeb na szyję. Żeby daleko nie szukać, jedna z moich stron spadła z 180k na 612k(!), a takie np. forum di.pl poleciało z (dobrze pamiętam) 35k na 316k... z kolei domena diverse.com.pl, którą złapałem i wstawiłem na Złapane.pl miała Aleksę ~980k, a teraz ma prawie 2M. Jak dla mnie 1M jest (był) wartością graniczną, więc jak po złapaniu sprawdziłem ranking, to zastanawiałem się po grzyba ją łapałem...

 

Tak że mamy teraz dwa wyjścia, albo olać całkiem Aleksę przy analizie domen (ale jaka alternatywa?), albo przestawić się na nowe wymysły i odkryć wszystko ponownie, metodą prób i błędów... a potem znów zmienią algorytm?

 

Ech...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wszystkie domeny spadly, wyglada a to ze jest pol na pól (po nowemu i staremu). Dobrze, ze juz sa testy ;p

 

1M? byłes bardzo wymagajacy hehe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

wlasnie, dzieki za info, tez mi sie cos ostatnio nie zgadzalo na Alexa, moja strona poleciala o kilkaset k w dol :D

 

zobacz TUTAJ

 

announcementgraphicaf3.jpg

 

za to na innym blogu:

Do you actually trust alexa? I think this is a big joke.. Let me tell you something:

I have two websites, one has around 5k uniques per day, and one has around 1k uniques per day. And guess what, the site with 1k uniques has a lower alexa.

So i think we shouldn’t trust alexa. What do you think?

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak że mamy teraz dwa wyjścia, albo olać całkiem Aleksę przy analizie domen

 

Ja Aleksę i KD jako źródło danych rankingu trafficowego olałem już bardzo dawno temu . I wcale , ale to wcale tego nie żałuję .

Jeśli już , to wolę się "podpierać" OV (ale też tylko jako dane kierunkowe)

Zapytaj Aleksę lub KD np. o domeny fukrehip*pl czy też drukiips*pl (dwie z bardzo wielu domen , których znaczny , stały traffic zarabia minimum 5,- € dziennie)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mały OT:

Czy ktoś z was używa Alexa Toolbar? Tylko szczerze ;)

 

Pewnie go używasz tylko o tym nie wiesz :D AT jest w firefoxie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
01qf0.jpg;););)

 

ale że co?

do niedawna alexa obejmowała ok 11 mln stron, a teraz obejmuje ponad 28 mln, ja tak rozumiem.

pb, domena, która miała wcześniej ranking na poziomie 1mln, a teraz ma 2mln cały czas będzie miała ten sam ruch :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
pb, domena, która miała wcześniej ranking na poziomie 1mln, a teraz ma 2mln cały czas będzie miała ten sam ruch :-)

 

To wiem, i o tym też po części pisałem – trzeba będzie trochę od nowa nauczyć się, które warto tykać, a których nie ma co. Chociaż dzięki przykładowi tej domeny chyba po prostu przesunę swoją granicę z 1M na 2M i po sprawie. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×