Jump to content
Kangur

Pytania i wątpliwości dotyczące serwisu dropped.pl

Recommended Posts

Prosiłbym o wyjaśnienie dlaczego na liście domen, które nie mają zaznaczonej opcji pojawiają się domeny z opcją ?

Ostatnio dodałem do przechwytywanych (edit) kilka takich domen.

Dopiero gdy później sprawdziłem whois, okazało się, że ktoś jednak założył opcję.

O co tu chodzi ?

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Są to domeny Premium, czyli to ja mam na nie opcje :-)

 

nie tylko, niestety Twój system nie wychwytuje wszystkich domen, które mają opcje. zawsze szukam z zaznaczoną opcją "pomiń opcje", a po 2 tygodniach i tak zawsze okazuje sie, ze kilka % domen zostało zarejestrowanych z opcji. no chyba, że ktoś założył opcje po tym, jak domena weszła w postępowanie, ale to - jak wyjaśnił mi kilofek - zbyt daleko idąca teoria spiskowa ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest możliwe, że czasem system coś przeoczy, bo codziennie trzeba przebadać trochę domen i może się akurat wyczerpać limit zapytań do NASK (mocno juz i tak nadwerężony skryptem przechwytującym).

 

Może być też inaczej - opcje mogły być założone na domeny utrzymywane w NASK w statusie "clientHold" - gdy wypadają z DNS, nie mają jeszcze opcji, ale potem ktoś założy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dostrzegłem dzisiaj na stronie dropped taką informację:

Płatnicy VAT muszą odprowadzić podatek VAT w wysokości 22% przy rozliczaniu faktur za usługi świadczone przez serwis. W tym przypadku, ceny podane w serwisie są cenami netto.

Przyznam, że zastanawia mnie podstawa prawna takiego komunikatu zwłaszcza, że USA to nie UE.

Chętnie ją poznam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dostrzegłem dzisiaj na stronie dropped taką informację:

Płatnicy VAT muszą odprowadzić podatek VAT w wysokości 22% przy rozliczaniu faktur za usługi świadczone przez serwis. W tym przypadku, ceny podane w serwisie są cenami netto.

Przyznam, że zastanawia mnie podstawa prawna takiego komunikatu zwłaszcza, że USA to nie UE.

Chętnie ją poznam.

Przeczytaj ustawę o podatku VAT. Wszystko się zgadza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety, wynikł błąd w związku z realizacją funkcji "sprzedaż domeny przez opcje", i system myślał że każdą domenę udało mu się przechwycić :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie jestem pewien, ale wydaje mi sie ze wczoraj spadla domena chipsy.pl i mialem ja w swoich licytacjach.

 

dzis patrze aukcji prywatnej nie ma :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie jestem pewien, ale wydaje mi sie ze wczoraj spadla domena chipsy.pl i mialem ja w swoich licytacjach.

 

dzis patrze aukcji prywatnej nie ma :(

U mnie jest.

 

Edit: Wczoraj byla, faktycznie dzisiaj nie ma. ;)

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites
U mnie jest.

 

Edit: Wczoraj byla, faktycznie dzisiaj nie ma. :(

 

Był rozsyłany e-mail. W związku z błędem po stronie Active24 aukcja została anulowana.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Był rozsyłany e-mail. W związku z błędem po stronie Active24 aukcja została anulowana.

Tak wiec nie wszyscy dostali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyżby zaczęło się wybiórcze dawanie domen na aukcję? Whois pokazuje dropped i stoi też na dns dropped. Gdzie tu błąd po stronie Active24? Może zamiast na aukcję poszła sobie bezpośrednio na właściciela serwisu? A może niewiele osób wierzyło, że spadnie i dodało ją do przechwycenia a to wiąże się z potencjalnie niższym zyskiem z jej sprzedaży niż np. na aukcji publicznej? Ja przynajmniej chciałbym wiedzieć co rzeczywiście się z nią stało. Oczywiście opcję mógł założyć ktoś z użytkowników dropped ale ja ją miałem na liście do przechwycenia chyba jako domenę premium.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witaj!

 

Domena chipsy.pl właśnie została przechwycona przez system Dropped.pl.

 

Ponieważ było więcej osób zainteresowanych tą domeną, utworzona została aukcja prywatna. Musisz wziąć udział w tej aukcji, aby wylicytować domenę. W tym celu kliknij poniższy adres:

http://www.dropped.pl/gotoauction.php?name=chipsy.pl

 

Z pozdrowieniami,

zespół Dropped.pl

 

bardzo fajna domena i bylo duuuzo osob na nią, więc tylko błąd wchodzi w grę

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam!

 

Niestety, aukcja domeny chipsy.pl została wystawiona błędnie, z powodu

błędu po stronie Active24 (w systemie Active24 widniała opcja na tę

domenę mimo iż została ona stamtąd wytransferowana). Domena została

zarejestrowana dla posiadacza opcji, w związku z czym aukcja musiała

zostać skasowana :-(

 

Pozdrawiam,

Michau.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coś hurtowy ten wysyp błędów w Dropped :(

Wczoraj rano dostałem prawie 20 smsów i maili z informacją o przejęciu domen i zaproszeniem do licytacji, których nie było; teraz chipsy ktoś pożarł i nikogo nie poczęstował ...

Nikto ne je neomylny ale zaufania do serwisu takie sytuacje nie budują.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja za to zmieniałem mail w serwisie i coś się nie mogę od rana zalogować. ;)

 

Twoje konto nie zostało jeszcze aktywowane!

 

A przy przypomnieniu hasła:

 

Podany adres nie jest zarejestrowany w naszym serwsie!

 

ocb? I to na obu mailach - nowym i starym i na aftermarket.pl i dropped.pl. Piszę tutaj też, bo może ktoś też miał taki problem. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wyślij na PM swojego emaila, to pomogę.

 

Niestety, okazało się wczoraj że w Active24, mimo wytransferowania opcji, opcje nadal wiszą w panelu, stąd system uznawał że skoro są na liście w Active24, to są to opcje Premium :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×