Jump to content
Tobi

Zrealizowane opcje

Recommended Posts

Od razu po wpisie PB przypomniało mi się zakończenie tego wątku, ale ugryzłem się w język:

http://di.pl/topic/12471-zrealizowane-opcje/page-126?hl=wlosy.pl&do=findComment&comment=543900

Tutaj widzę też przeprosiny :P. Historia się powtarza.

 

Sądzę, że wpis PB mógł wpłynąć na taki a nie inny bieg wydarzeń. W ostatnim dniu... ;)

 

Jedna z 4 opcji była moja. Jako abonent jednej z opcji postaram przyjżeć się temu działaniu od strony prawnej (chyba, że do 4:45 opcja się zrealizuje ;) ). Warto zwrócić też uwagę na datę modyfikacji (printscreeny porobione w razie czego. Informoacje we whois są oczywiście niezgodne z prawdą).

 

Ponieważ żyjemy w wolnm kraju i bystrzejszy, wytrwalszy, bardziej zdeterminowy wygrywa nikt nie może mieć pretensji do niekogo (choć i tak rozmawiamy w sferze przypuszczeń). Kontakt z abonentami w takiej sytuacji nie jest przecież nielegalny.

 

ps gdzieś czytałem, że po akcji z samochod.pl od dawna można już reaktywować takie domeny za opłatą chyba 200zł. Może mi się przyśniło.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

:-( nigdy nie spotkałem się z przypadkiem, że nask po rozwiązaniu umowy przywrócił domenę,...

Nie wiem czy się przyczyniłeś ale warto na przyszłość powstrzymać się z takimi informacjami bo - jak widać - zawsze może być ten pierwszy raz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pb...nie ma kogo przepraszać...te domeny i tak by nie spadły i przez najbliższe lata nie spadną...wystarczy że zerkniecie na date rejestracji i wygasania...

coś jeszcze bym napisał ale nie za bardzo mogę...

A na marginesie, to admini widząc takie informacje dotyczące spadających domen powinni je usuwać przynajmniej z tego tematu...to dział opcji zrealizowanych a nie wróżbiarstwa...

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

W NASKu już nie takie cuda się działy... przypominam, że nawet zaopcjowane domeny w tajemniczy sposób "spadały" w ostatniej sekundzie z jednoczesną zmianą abonenta. Tamta sytuacja po interwencji w NASK została odkręcona. A jak będzie tym razem? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Udało mi się skontaktować z abonentem jednej opcji. Gdyby abonent opcji lekarz.pl chciał wymienić się informacjami to zapraszam na priv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

... a jednak -- kontakt.pl zaopcjowana ;)

Gratuluję nowemu nabywcy.

 

Gratulacje dla Korneliusza - bardzo fajna domena. :)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Należą się gratulacje.

 

Ciekawe dlaczego ta jedna domena została zwolniona.

Bo Korneliusz groźnie zmarszczył brwi ;)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawe dlaczego ta jedna domena została zwolniona.

 

Lufthansa ma rację - archive pokazuje, że domena kontakt*pl należała do firmy o tej samej nazwie co nazwa domeny (Kontakt) ze Szczecina. box*pl, job*pl, lekarz*pl pokazują we whois zupełnie inną firmę, z zupełnie innego miasta - Poznania, więc to jest kompletnie niezwiązane ze sprawą, spad domeny kontakt*pl a tych trzech domen. Zbieg okoliczności po prostu, że ta domena została skasowana jednego dnia razem z tamtymi i że też była z 1998 roku. Dlatego jak domena została skasowana w NASK-u to "normalnie", na amen, tak jak zawsze jest. A tylko te trzy dziwnie.

Edited by thomaso
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sorry za OT, ale ta dyskusja jest śmieszna. Żyjemy ponoć w państwie, gdzie funkcjonuje prawo i poruszamy się wg. pewnych zasad, a jak widać choćby po powyższym, w tej instytucji nie ma żadnych zasad. Podobnie sytuacja wygląda z datą wygasania. Miały te daty już być we whois, a jakoś ich nadal nie ma...

 

PS> Gratki za kontakt.pl Na emaila świetna ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

 

Żyjemy ponoć w państwie, gdzie funkcjonuje prawo

przepraszam Cie z gory empireus, ale chyba za rzadko wychodzisz ze swojej Jaskini

Edited by Guest

Share this post


Link to post
Share on other sites

... w tej instytucji nie ma żadnych zasad. ...

Przesadzasz. To nie wina tej instytucji, która korzysta z przywilejów naturalnego, nie skrępowanego monopolu, lecz prawodawstwa lub też braku skutecznego nadzoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Możecie mi wytłumaczyć, jak to możliwe, że domena NASKowa ma datę rejestracji 1997.06.20, natomiast koniec okresu rozliczeniowego przypada nie na czerwiec, ale na grudzień?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystkie domeny zarejestrowane przed 1.01.1998 mają okresy rozliczeniowe kończące się 31 grudnia (o ile oczywiście nie zostały zmodyfikowane, tak jak np. w domenie lublin.pl).

Edited by pb
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystkie domeny zarejestrowane przed 1.01.1998 mają okresy rozliczeniowe kończące się 31 grudnia (o ile oczywiście nie zostały zmodyfikowane, tak jak np. w domenie lublin.pl).

Dziękuję! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generyk, OK. Ale jakie może być tutaj zastosowanie? Ja nie mam pomysłu. Może bym zarejestrował za 7zł, ale nad odnowieniem mocno pomyślał.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×