Jump to content
Tobi

Zrealizowane opcje

Recommended Posts

mnie tam sie kojarzy nazwa tylko i wyłącznie z niem. czasopismem BYM w rodzaju cosmopolitan ;)

 

A ja pod tym adresem wyobrażam sobie stronę na temat „co bym zrobił(a) inaczej, gdybym mógł/mogła”. Oczywiście strona pewnie nigdy nie powstanie, bo za leniwy jestem. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

zegarmistrz.pl :-)

 

Ostatnimi dniami jakoś mi opcje sprzyjają. Nadmienię, że wszystkie te opcje były sprzed ponad roku, w tamtym roku się nie zrealizowały. No ale co się odwlecze, to nie uciecze. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domena fajna tylko co Ty z nią zrobisz? ;)

Muza dla zwyzięzcy

 

Wstawię na górną półkę i będę odkurzał co jakiś czas. ;-P

Share this post


Link to post
Share on other sites
już dawno przekonałem się o tym, że o dziwo najłatwiej wchodzą na opcje domeny domainerów :)

 

w tym temacie takie opcje należą raczej do rzadkości, natomiast podstawową regułą jest to, że jeżeli ktoś zapłaci więcej za domenę, to automatycznie zaczyna wierzyć w jej większą wartość

 

poza tym zakładanie opcji często prowadzi do sytuacji, że ostateczny koszt domeny wynosi około 1000 złotych, gdy na licytacji podobną domenę często można kupić za kilkaset złotych, jak nie taniej, po prostu jest duża presja na zakładanie opcji, jednak opcje opłaca się zakładać tylko na naprawdę wartościowe domeny albo jeżeli zależy nam na konkretnej nazwie,

 

jeżeli ktoś przedłuża tylko część własnych domen, wystarczy sprawdzić hurtowo 100 domen, by wiedzieć na jakie domeny są już założone opcje, co pomaga w ocenie ich wartości, a jak ktoś w ogóle zapomniał o swoich domenach i ich nie przedłuża, to z pewnością trudno nazwać go domainerem :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
w tym temacie takie opcje należą raczej do rzadkości, natomiast podstawową regułą jest to, że jeżeli ktoś zapłaci więcej za domenę, to automatycznie zaczyna wierzyć w jej większą wartość

 

poza tym zakładanie opcji często prowadzi do sytuacji, że ostateczny koszt domeny wynosi około 1000 złotych, gdy na licytacji podobną domenę często można kupić za kilkaset złotych, jak nie taniej, po prostu jest duża presja na zakładanie opcji, jednak opcje opłaca się zakładać tylko na naprawdę wartościowe domeny albo jeżeli zależy nam na konkretnej nazwie,

:)

zakładanie opcji na domene to koszt opcji plus koszt rejestracji

razem to 60- 70 zlotych... w zależnosci od rejestratora

Share this post


Link to post
Share on other sites
:)

zakładanie opcji na domene to koszt opcji plus koszt rejestracji

razem to 60- 70 zlotych... w zależnosci od rejestratora

 

razy ilość założonych opcji, podzielić przez ilość zrealizowanych opcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
:)

zakładanie opcji na domene to koszt opcji plus koszt rejestracji

razem to 60- 70 zlotych... w zależnosci od rejestratora

 

 

razy ilość założonych opcji, podzielić przez ilość zrealizowanych opcji.

 

Czyli zakładając, że spada 10% (i tak bardzo dużo) mamy (10 x cena opcji) + koszt rejestracji = ~335 PLN

Przy założeniu 5% skuteczności mamy (20 x cena opcji) + koszt rejestracji = ~655 PLN

Oczywiście nadal zostaje nam odpowiednio 90 i 95% opcji do realizacji na 2 kolejne lata.

 

Opcja liczona 32 PLN, rejestracja 15 PLN

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyli zakładając, że spada 10% (i tak bardzo dużo) mamy (10 x cena opcji) + koszt rejestracji = ~335 PLN

Przy założeniu 5% skuteczności mamy (20 x cena opcji) + koszt rejestracji = ~655 PLN

Oczywiście nadal zostaje nam odpowiednio 90 i 95% opcji do realizacji na 2 kolejne lata.

 

Jak się to robi z głową, to bez problemu można utrzymać odsetek realizowanych opcji na poziomie 20%.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak się to robi z głową, to bez problemu można utrzymać odsetek realizowanych opcji na poziomie 20%.

 

Zawsze można upiększyć zakładając trochę na swoje domeny :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
:)

zakładanie opcji na domene to koszt opcji plus koszt rejestracji

razem to 60- 70 zlotych... w zależnosci od rejestratora

Andro wziął pod uwagę fakt, że nie każda opcja się zrealizuje.. Żeby złapać w ten sposób jedną dobrą domenę trzeba założyć kilkadziesiąt a czasem kilkaset opcji.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

przy dobrych domenach sprawa jest prosta, bo zawsze je można wyżej wycenić, nawet przy 1 przechwyconej domenie na 100, sprawa robi się mniej komfortowa odnośnie ceny, gdy mówimy o średnich domenach, jakie cały czas można dostać poprzez przechwytywanie, a na takie coraz częściej zakładane są opcje,

 

wyliczenie ceny opcji trzeba wykonać przy założeniu liczby przechwyconych domen w okresie 3 letnim, a to wszystko nie jest jawne, więc ktoś kto zakłada opcje bez doświadczenia, tak naprawdę obstawia ruletkę, ciekawe więc ile domen przypadłoby na osobę po podsumowaniu tego tematu, a opcji zostało założonych tysiące

 

w przypadku w miarę dobrych domen, średni wynik 10% w ciągu 3 lat jest dobry, powyżej to albo bardzo dobrze założone opcje, a to wymaga doświadczenia i pracy, albo opcje na domeny bez historii i w niższej wartości, można podejrzewać, że średnia to pewnie 5-10% na 3 lata, a pewnie nie raz zdarzy się i niżej,

 

tylko zasadnicza sprawa co porównujemy, opcje założone w lutym 2008, pozostałe opcje z 2008, czy też robimy przewidywania dla opcji, które można założyć dzisiaj, w tym temacie dominują domeny z opcji zakładanych już jakiś czas temu,

 

można by zrobić eksperyment, wybrać losowo 100 domen lub więcej z opcjami, i śledzić, ile z nich zrealizuje się :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

reflektory.pl

 

Kolejna opcja sprzed ponad roku. Ech, teraz to już się takich nie pozakłada (dlatego przestałem zakładać ;-).

Share this post


Link to post
Share on other sites

ostatnio zrealizowana opcja: SklepRC.pl, RC - remote control

 

(Sklep RC = sklep modelarski, sklep z modelami zdalnie sterowanymi)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po kilku lepszych i gorszych 3L wczoraj wpadła mi china.pl

 

 

Grzesiek

Fajna, pamiętam, że była rok temu na dropped sprzedana za 500 zl chyba.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Fajna, pamiętam, że była rok temu na dropped sprzedana za 500 zl chyba.

 

Dzięki. Nie pamiętam jej na aukcji. Ostatnio była u "zagranicznych" rękach...

 

Grzesiek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Fajna, pamiętam, że była rok temu na dropped sprzedana za 500 zl chyba.

 

a dokladnie za 620zł :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzięki. Nie pamiętam jej na aukcji. Ostatnio była u "zagranicznych" rękach...

Super domena, nie wiem czemu EuroDNS ją puścił :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Super domena, nie wiem czemu EuroDNS ją puścił :)

 

Mnie bardziej zastanawia dlaczego puścili vo.pl i kilkanaście fajnych trzyliterówek, ale martwić to się w sumie nie martwię. ;-P

Widocznie w EuroDNS mają słaby panel, nieskuteczne przypomnienia i brak autorenew. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×