Jump to content
polo333

Wizualizacja projektu CPK i cieszy, że mają CPK.pl

Recommended Posts

Super, że ktoś zauważył znaczenie domeny .pl i nie żałował na nią pieniędzy. A przecież mogli iść w jakieś wynalazki. ;)

 

Tutaj wizualizacja projektu: 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
40 minut temu, polo333 napisał:

Super, że ktoś zauważył znaczenie domeny .pl i nie żałował na nią pieniędzy.

 

Ile zapłacili?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, polo333 napisał:

Super, że ktoś zauważył znaczenie domeny .pl

 

Złota łopata dla Ciebie bro - pobiłeś nawet @networker-a i jego stary kotlet z 2020 roku którym ostanio nas uraczył. Albowiem domena cpk.pl jest w posiadaniu spółki "Centralny Port Komunikacyjny Sp. z o.o." co najmniej od 2018 roku. Więc mówiąc delikatnie "troszkę się wygłupiłeś" albowiem to dział "NEWSY" a nie miejsce na stare kotlety.

 

 

@pb Ale się podjarałeś, co nie ? :lol:


 

 

Edited by Domeniacz
  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
29 minut temu, Domeniacz napisał:

 

@pb Ale się podjarałeś, co nie ? :lol:

 

Nie wiem po co odpisuję na zaczepki, ale ok: pytam ile zapłacili, bo polo333 napisał, że "nie żałowali na nią pieniędzy". Takie stwierdzenie sugeruje, że wie za ile została kupiona, więc chciałbym zaspokoić swoją ciekawość. Nie ma to nic wspólnego z paleniem.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, polo333 napisał:

nie żałował na nią pieniędzy

45 minut temu, pb napisał:

Takie stwierdzenie sugeruje, że wie za ile została kupiona

 

Nawet największy głupek może napisać "nie żałowali na nią pieniędzy" nie podając kwoty a realnie sprzedając domenę za 50 PLN. A gdyby autor zaiste chciał podzielić się tą kwotą - zrobiłby to już w pierwszej linii, tak jak @DD wciskający w innym wątku ciemnotę ile nabywca zapłacił za domenę rr.pl

 

Więd defacto podjarałeś się Przemek starym kotletem o którym nic nie wiesz i jak widać - nic wiedział nie będziesz, co było oczywiste już od samego początku. Bynajmniej dla mnie. A wiesz dlaczego autor nie poda ceny ? Bo zdaje sobie sprawę iż gdyby podał fałszywą mógłby ponieść poważne konsekwencje. To samo tyczy się to networkerów, keywordów, kangurów, flaszówT i wielu innych bajkopisarzy z DI.pl

 

I nie są to @pb żadne zaczepki a oczywiste fakty, które albo nie widzisz, albo udajesz że nie widzisz bo stoisz między młotem a kowadłem. Ponadto fakt jest taki, iż nie na rękę Ci są wypowiedzi odnoszące się do upadającego rynku PL a bardzo na ręke takie jak ta, którą tak się podjarałeś - która pomimo iż nie ma absolutnie żadnej wartości merytorycznej - to jeszcze tyczy się starego kotleta sprzed 5 lat. 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy na tym forum można jeszcze napisać cokolwiek bez nadintepretacji przez @Domeniacz?

Nie "jara" mnie fakt, że ktoś kupił jakąś domenę, ale naturalnie mnie ciekawi za ile.

Skoro polo333 sugeruje, że zna kwotę zakupu i nabywca "nie żałował pieniędzy", to oczywiście chciałbym wiedzieć za ile poszła.

Tym bardziej, że jak znam naszych domorosłych sprzedawców, to pewnie puściliby ją za 1000 zł.

Albo jeszcze taniej, jak np. nju.pl kupiona za 110 zł na aukcji.

I nie, ta informacja nie jest mi potrzebna do odniesienia się do "upadającego rynku PL", bo dokładnie wiem np. za jakie kwoty ja sam sprzedaję domeny, w przeciwieństwie do Ciebie, który nie masz o tym zielonego pojęcia.

Generalnie domeniarze i domeniacze nie mają pojęcia po ile "normalnie" chodzą trzyliterówki, które są być może najlepszą inwestycją w strefie .pl

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, pb napisał:

Generalnie domeniarze i domeniacze nie mają pojęcia po ile "normalnie" chodzą trzyliterówki, które są być może najlepszą inwestycją w strefie .pl

 

Oświeć mnie zatem Ricku Schwartz-ie z PL trzema przykładami tych oszałamiających kwot tylko nie zapomnij podać nazw tych domen. Bo nie dość że kpisz sobie z użytkowników tego forum, którzy sprzedają za 1,000 PLN trzyliterówki latami nazywając ich "domorosłymi sprzedawcami" to sam nie podałeś ani jednego przykładu za ile trzyliterówki w peelce puszczają tacy guru jak TY.  Więc nie bądź gołosłowny @pb. Dasz radę czy podobnie jak ostatnim razem będziesz ponownie odpoczywał od forum jak @Kangur wraz z @keyword-em ? 


A może @DD Cię wspomoże, albowiem ostatnio raczył nas równie barwną opowieścią odnośnie negocjacji 3 literówki, ale równiez "zapomniał" podać nazwę tej jakże cennej domenki. Czy więc to była negocjacja czy głupkowata bajeczka dla jeleni ? Bo jak wspomniałem wyżej, takie bajki to może spłodzić nawet największy głupek. Ale tylko jeszcze głupsi są w stanie je łyknąć równie łatwo jak łykają kombinerki i imadła.

 

 

Proszę więc o konkretne przykłady dla domorosłych domeniarzy i  domeniacza który nie ma bladego pojęcia jak wielką wartość mają 3 literówki w peelce - czas start ;)

 

A może @polo333 wyjaśni - jaka kwota wpisuje się w twierdzenie "nie żałowali na nią pieniędzy". Czy to 110 PLN jak w przypadku nju.pl ? ;)

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mimo wszystko fajnie, że kupili odpowiednią domenę :) Zawsze to coś :P

 

@pb Trudny temat z tymi 3-literówkami. Sam sprzedawałem je w cenie od 50 PLN do 50k+ PLN netto za sztukę, więc rozstrzał dość duży :)

 

@Domeniacz Te ciekawsze 3-literówki, o których piszę, to np. nkd*pl i dgp*pl. Jednej z nich dotyczyły negocjacje, o których kiedyś wspominałem.

 

Oczywiście ceny dla .pl są nieporównywalnie niższe niż te, które można obserwować na rynku amerykańskim, gdzie dobre domeny 3-literowe .com zaczynają się czasami od kilkudziesięciu tysięcy dolarów a ceny powyżej 100k USD nie są rzadkością. Oczywiście nie mówimy o domenach, które coś dodatkowo znaczą lub z czymś się kojarzą, bo wtedy ceny mogą być już w milionach dolarów. Ale to chyba jest oczywiste - rynek .com rządzi się swoimi prawami :P

 

Natomiast dla porównania takie domeny jak ole*de sprzedana ostatnio za 12 750 EUR, atx*eu za 5 999 EUR, ffx*at 3 500 EUR, dzo*at 3 000 EUR pokazują jakie są ceny 3-literówek na rynkach europejskich. 

 

DD

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie znam dokładnej kwoty. 

Słodki Panie, skąd tyle negatywizmu i robienia kupy do swojego ogródka? Przecież to przyciąga porażkę. 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Domeniacz napisał:

Bo nie dość że kpisz sobie z użytkowników tego forum, którzy sprzedają za 1,000 PLN trzyliterówki latami nazywając ich "domorosłymi sprzedawcami" to sam nie podałeś ani jednego przykładu za ile trzyliterówki w peelce puszczają tacy guru jak TY.  Więc nie bądź gołosłowny @pb.

 

Masz rację, niesprawiedliwie potraktowałem innych sprzedawców. :-( Wygląda na to, że zbytnio sugerowałem się przeszłymi sprzedażami, a dziś jest już dużo lepiej. Sprawdziłem sprzedaże trzyliterówek na premium.pl od początku roku i średnia cena to 10878 zł netto, a mediana 8000 zł netto. Całkiem nieźle!

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, polo333 napisał:

Nie znam dokładnej kwoty. 

Słodki Panie, skąd tyle negatywizmu i robienia kupy do swojego ogródka? Przecież to przyciąga porażkę. 

 

 

 

 

Gdzie tu widzisz negatywizm??? Ja bym to nazwał realizmem...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 6.07.2023 o 21:51, pb napisał:

Sprawdziłem sprzedaże trzyliterówek na premium.pl od początku roku i średnia cena to 10878 zł netto, a mediana 8000 zł netto

 

Widzę Przemek iż zamiast podać przykład domen o który pytałem to asekurujesz się liczbami których nikt sprawdzić nie może.  Nie podałeś też ilu domen tyczy się ta "mediana" i "średnia". Więc defacto mogłeś wymyślić sobie dowolne kwoty i wziąść z nich medianę i średnią. Zgadza się ? ;)

 

 

Dnia 6.07.2023 o 19:25, polo333 napisał:

Nie znam dokładnej kwoty. 


A nie mówiłem @pb że podjarałeś się daremnie ? ;)

 

 

 

Dnia 6.07.2023 o 19:14, DD napisał:

ole*de sprzedana ostatnio za 12 750 EUR, atx*eu za 5 999 EUR


Nie ma sensu porównywać końcówki .de czy .eu do domen o wiele niższej wartości z końcówką .pl. A niższa wartość wynika między innymi z mniejszej grupy odbiorców z mniejszym portfelem oraz niższej ilość firm mających niższy kapitał. Z tego samego powodu pomiędzy peelką a komiaczem jest przepaść.  Do tego jeszcze bardziej sytuację pogarsza fakt, iż nie słychać na rynku zachodnim 

o sprzedaży peelek a więc domyślnie ich wartość jest znikoma dla zachodniego inwestora.

 

 

 

Dnia 6.07.2023 o 17:32, pb napisał:

trzyliterówki, które są być może najlepszą inwestycją w strefie .pl


Na rynku zachodnim najlepszą inwestycją jest znajomość trendów wraz z odpowiednio zestawionymi słowami które dobrze się sprzedają i często są wyszukiwane. Dzięki temu każdy może wejść na ten rynek dziś i pomimo ogromnej konkurencji osiągnąć na nim sukces mając dostęp do odpowiednich narzędzi a dobrze wycenione domenki z ceną BIN (buy it now) schodzą jak ciepłe bułeczki przy minimalnej cenie nabycia, która często stanowi zaledwie koszt ich rejestracji natychmiast po tym jak zostaną usunięte. I dlatego w komiaczu w pierwszych sekundach po skasowaniu rejestrowane jest dziennie na nowo ponad 2,000 domen a liczba ta nie uwzględnia nawet domen które były łapane przez takich gigantów jak DropCatch. 


A tych bardziej doświadczonych domainerów z większym portfelem i nastawionych na dłuższy zwrot z inwestycji wysyła się na aukcje bardziej popularnych nazw gdzie przy inwestycjach rzędu od kilkuset do kilku tysięcy USD mogą sprzedać domenkę za ponad 100x tyle w zaledwie 4 lata (np. SkyWin.com - kupiona w 2018 roku na NameJet za 2,118 USD i sprzedana za 275,000 USD). Nic dziwnego więc iż na aukcjach wygasłych komiaczy gości ostatnio również Rick Schwartz, ale że tak powiem - inwestuje skromnie ;)

 


 

Share this post


Link to post
Share on other sites
31 minut temu, Domeniacz napisał:

 

Widzę Przemek iż zamiast podać przykład domen o który pytałem to asekurujesz się liczbami których nikt sprawdzić nie może.  Nie podałeś też ilu domen tyczy się ta "mediana" i "średnia". Więc defacto mogłeś wymyślić sobie dowolne kwoty i wziąść z nich medianę i średnią. Zgadza się ? ;)

 

Jako że jesteś bardzo przewidywalny, to mam dla Ciebie już gotową odpowiedź: próbka jest większa niż sprzedaże trzyliterówek .com w tym samym okresie (wg namebio), czy taka odpowiedź Cię satysfakcjonuje? ;-) Zapewne nie, ale to w porządku, bo nawet gdybym podał konkretne domeny, kwoty, sprzedających i kupujących, to i tak znalazłbyś jakiś punkt zaczepienia do się przyczepienia. :rolleyes:

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kombinujesz @pb jak koń pod górę aby tylko uniknąć odpowiedzi  na banalnie proste pytanie które zadałem kilka dni wstecz a brzmiało ono:

 

Dnia 6.07.2023 o 18:35, Domeniacz napisał:

Oświeć mnie zatem Ricku Schwartz-ie z PL trzema przykładami tych oszałamiających kwot tylko nie zapomnij podać nazw tych domen.

 

Albowiem jak już wspomniałem wcześniej - nie dość że kpisz sobie z użytkowników forum to jeszcze 

 

Dnia 6.07.2023 o 18:35, Domeniacz napisał:

sam nie podałeś ani jednego przykładu za ile trzyliterówki w peelce puszczają tacy guru jak TY


Więc nie bądź gołosłowny Przemek bo najwyraźniej wstydzisz się przyznać za ile sprzedałeś i/lub puściłeś na szrot te drogocenne trzyliterówki w peelce po dekadzie kiszenia a wyśmiewasz innych. Bo to że tych wspaniałych średnich i median nikt nie jest w stanie sprawdzić jest oczywiste i dlatego właśnie na nie się powołujesz odwracając uwagę od głównego pytania. A główne pytanie dałem grubą czcionką w kolorze czerwonym na wypadek jakbyś czasem zapomniał jak brzmiało.

 

Ale nie będę naciskał, bo jeszcze się rozchorujesz jak @keyword który raczył nas równie fantastycznymi opowieściami ale musiał odskoczyć po tym jak pewnego dnia powiedziałem "sprawdzam" ;)

 

 

  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Biorąc pod uwagę, że doskonale wiesz kiedy i jaką domenę sprzedałem, ja i każdy inny, to po prostu zapytaj aktualnych właścicieli za ile daną trzyliterówkę kupili. Bo aby ujawnić kwotę, musiałbym sam to zrobić, ale to przecież Ty chcesz wiedzieć, więc włóż trochę wysiłku. Ja jako sprzedający nie mam nic przeciwko i zgadzam się na ujawnienie ceny jeśli kupujący Ci ją poda i także wyrazi taką zgodę.

 

Uważasz, że na rynku .pl nie podajemy cen, bo się ich wstydzimy, taką sobie napisałeś historyjkę, bo pasuje do Twoich wyników sprzedaży, w porządku. Ale akurat te ceny, których czasem trzeba się wstydzić, są jawne, bo padają na aukcjach. A innych cen transakcyjnych nie podajemy, bo do tego trzeba zgody dwóch stron, a przecież nie będę pisał na koniec transakcji "Drogi nabywco, dziękuję za transakcję, proszę jeszcze o wyrażenie zgody na publiczne podanie ceny, bo chciałbym pochwalić się kolegom i pokazać Domeniaczowi, chociaż i tak pewnie nie uwierzy bez dowodu na piśmie poświadczonego notarialnie. Z góry dziękuję." :rolleyes:

  • Like 1
  • Haha 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, pb napisał:

nie podajemy cen, bo się ich wstydzimy

 

Proceder ten jest również znany na rynku zachodnim, z tą różnicą iż niektórzy potrafią się do tego przyznać a tłumaczenie ich  jest następujące: "Kiedy domena jest sprzedawana bardzo tanio, na przykład znacznie poniżej jej rozsądnej i realistycznej wartości, to uważam, że dobrym pomysłem jest utrzymanie jej w ramach NDA...."

 

A najlepsze podsumowanie jakie widziałem odnośnie ukrywania sprzedaży pod NDA jest następujące: "NDA są bardziej jako fałszywa sprzedaż, gdzie klauni twierdzą że zrobili sprzedaż, aby nakarmić swoje ego. Wszyscy znamy prawdziwy stan rzeczy w dzisiejszych czasach. Ci, którzy są bardziej skłonni zakochać się w opowieściach o NDA, to nowicjusze, którzy zostaną oszukani przez klaunów. Prawdziwy świat Klaun-je-Klauna."

 

Oba cytaty pochodzą z komentarzy pod postem Ricka Schwartza który tłumaczy dlaczego NDA jest gwoździem do trumny dla domainerów. Najwyraźniej nie byłeś na tej lekcji @pb wraz z resztą tej forumowej ferajny  i dlatego bezmyślnie (albo i umyślnie) starasz się nieudolnie przekręcić fakty twierdząc że to ja napisałem sobie historyjkę.

 

A  z tego co widać - klaunów i nowicjuszy nie brakuje w PL a w zasadzie na tym rynku występują tylko te dwie grupy co jest ewenementem na skale światową. Z kolei w karmieniu swojego ego specjalizował się  tu @keyword który każdego gniota sprzedawał za średnie xxx.xxx a nie rozumiejący rzeczywistości nowicjusze do dziś zastanawiają się dlaczego oni nie mają takich sprzedaży a podnosząc cenę domen tylko dobili ten rynek.

 

 

Reasumując:

 

NDA jest dla wstydliwych transakcji których w PL jest ponad 99%. Więc uważajcie nowicjusze na klaunów piszących barwne opowieści na DI ale zawsze zapominających podać jakiej domeny się one konkretnie tyczą ;) 

 

Dlatego polskie firmy nabywające komiacze nie mają problemów z ujawnieniem cen transakcji jaką mają w przypadku peelki, bo komiacz to prestiż nie mający zamiennika. A prestiż kosztuje dużo więcej niż w przypadku drogocennej trzyliterówki "nju.pl" kupionej za 110 PLN. Olx pewnie był kupiony jeszcze taniej znając pomyślunek rodzimych "domainerów" odnośnie  wartości domen z literkami q,v,y,x


 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może to nie miejsce na to pytanie, ale co tam, wszędzie i tak wolna amerykanka.

Podpowiecie mi Domeniacz i pb gdzie opchnąć trzy znakową info? Sedo? Dan?

Dom.info wisi i bym się pozbył.

 

PS Jedną trzyliterówkę w pl też mam, kupiłem od kogoś na tym forum za 100pln.

Edited by Igorex

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×