Jump to content
Sign in to follow this  
Walec

Dwuliterówki

Recommended Posts

Witam,

Wczoraj spadła jedna dwuliterówka ;)

Niestety nie mogę nigdzie jej zarejestrowac, doszukalem ze ponoc juz nie mozna rejestrowac 2 literowek, czy to prawda ? :)

 

Pozdro

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam,

Wczoraj spadła jedna zajebista dwuliterówka ;)

Niestety nie mogę nigdzie jej zarejestrowac, doszukalem ze ponoc juz nie mozna rejestrowac 2 literowek, czy to prawda ? :)

 

Dwuznakowych domen globalnych nie da się zarejestrować, istnieją wyłącznie na rynku wtórnym. Jeśli rzeczywiście jakaś się zwolniła (w co trudno mi uwierzyć), to chyba jest to wynikiem luki w systemie. Ciekawe, kto ją zarejestruje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

mistrzu Walec podaj nazwę tej domeny - przecież i tak nikt jej nie zarejestruje ponieważ się nie da

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dwuznakowych domen globalnych nie da się zarejestrować, istnieją wyłącznie na rynku wtórnym.

 

zaraz, skąd wiadomo, że chodzi o domenę globalną? Walec nic takiego nie napisał... ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
zaraz, skąd wiadomo, że chodzi o domenę globalną? Walec nic takiego nie napisał... ?

Tytuł tematu:

to domeny 'globalne' :)

 

(generic top-level domain)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tytuł tematu:

to domeny 'globalne' :)

 

ah, otworzyłem temat ze strony głównej, gdzie nie widać tego opisu :-)

spoko, wiem co to domeny 'globalne' ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze dodam, dla jasności, że info i biz muszą mieć minimum trzy znaki. Jeśli chodzi o com, net i org, to jest tak, jak napisałem wyżej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dwuznakowa sie faktycznie zwolnila..

 

Może wlasciciel zmarl albo dorobil sie na domenach i lezy na hawajach :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dwuznakowa sie faktycznie zwolnila..

 

Może wlasciciel zmarl albo dorobil sie na domenach i lezy na hawajach :)

 

Jest kilka wolnych dwuznakowych org (np. 0d, 0n – dalej mi się nie chciało sprawdzać), a tu wyjaśnienie:

 

"All the two and three letter combinations in .com/.net/.org were registered many years ago and they rarely appear for registration. Also, the .org registry has decided to stop registration of new 2 letter domains which means 2 letter .org domains expire but cannot be re-registered. The .biz and .info registries only permit three letter domains and above. The .uk registry allows 2 letter combainations provided one is a number, but all of these were registered years ago."

 

Za: http://www.nameroute.com/shortdomain.html

Czy chodzi ci właśnie o org? Bo com ani net wolnych nie znalazłem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ta domena to kombinacja dwoch liter...

na dodatek dosc ciekawa, jakby byla mozliwosc zarejestrowania juz by byla moja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
ta domena to kombinacja dwoch liter...

na dodatek dosc ciekawa, jakby byla mozliwosc zarejestrowania juz by byla moja :)

 

Dobrze, ale jakie TLD?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ludzie, dajcie spokój. Niech sobie trzyma to w tajemnicy. Przecież jeżeli chodzi o spady na rynku globalnym to wogóle można pomarzyć o przejęciach i fajnych domenkach. Działają tutaj firmy typu snapnames, które sprzedają te spady za xx.xxx , wiec wierzcie zależy im aby złapać domenkę. W każdym razie rzeczywiście dwuznakowych się nie da przejąc, wiec temat uważam za zamknięty.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W każdym razie rzeczywiście dwuznakowych się nie da przejąc, wiec temat uważam za zamknięty.

 

A ja nie, bo chcę wiedzieć o jaką końcówkę chodzi. Przecież mu nie zjem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ja zadam pytanie częściowo z tej częściowo z innej beczki. wiadomo, że wszystkie 3-znakowe domeny .com i .net są wykupione. i w sumie da się to zrozumieć. ale nie mogę pojąć dlaczego oprócz tych, także wszystkie .info są już zajęte, a np. .org nie. tych jest jeszcze kilkanaście tysięcy dostępnych (oprócz 3-literowych). dziwne, bo .org'i są dużo starsze niż .info...

czy myślicie, że warto zainteresować się 3-znakowymi .org'ami typu r6h.org itd?

Share this post


Link to post
Share on other sites
a ja zadam pytanie częściowo z tej częściowo z innej beczki. wiadomo, że wszystkie 3-znakowe domeny .com i .net są wykupione. i w sumie da się to zrozumieć. ale nie mogę pojąć dlaczego oprócz tych, także wszystkie .info są już zajęte, a np. .org nie. tych jest jeszcze kilkanaście tysięcy dostępnych (oprócz 3-literowych). dziwne, bo .org'i są dużo starsze niż .info...

czy myślicie, że warto zainteresować się 3-znakowymi .org'ami typu r6h.org itd?

Dla tego, że były za darmo 3 lata temu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
a ja zadam pytanie częściowo z tej częściowo z innej beczki. wiadomo, że wszystkie 3-znakowe domeny .com i .net są wykupione. i w sumie da się to zrozumieć. ale nie mogę pojąć dlaczego oprócz tych, także wszystkie .info są już zajęte, a np. .org nie. tych jest jeszcze kilkanaście tysięcy dostępnych (oprócz 3-literowych). dziwne, bo .org'i są dużo starsze niż .info...

czy myślicie, że warto zainteresować się 3-znakowymi .org'ami typu r6h.org itd?

 

Myślę, że nie. Zrobiłem nawet kiedyś listę wolnych trzyliterówek org, ale nie rejestrowałem, bo stwierdziłem, że to pieniądze w błoto. Za to Chińczycy zaczęli je masowo rejestrować w pewnym momencie. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×