Jump to content
MasterofPoland

Witam + o sobie + kilka spostrzeżeń na temat domen

Recommended Posts

Cześć, wszystkim domeniarzom.

 

Powiem kilka rzeczy o sobie:

Otóż po pierwsze - jestem uczciwy

Po drugie - interesuje się juz jakis czas rykiem domen.

 

Pierwszy raz dowiedziałem się o Rynku, z magazynu Webhosting (tzn. darmowej reklamówki Home.pl , chciałem sobie zarejestrować domene, na strone i przyszło mi coś takiego do skrzynki). Byłem zszokowany wielomilionowymi cenami za domeny. Pierwsze co zrobiłem, spojrzałem na kategorie "domeny", na Allegro - ceny 1000 zł , 2000 , a także większosc 0 zł, bez zadnej oferty, no i zobaczyłem ,ze takich jak ja jest więcej, niż się spodziewalem.

Zarejestrowałem pierwszą, z brzegu domenę(jakies tam com.pl), podobną do tej idącej za 1000 zł.

Wystawiłem, drugi raz w życiu aukcje promowaną, w kategorii. Niestety moje wielotysięczne nadzieje zawiodły- domena poszła za...1 zł :) Potem próbowałem sprzedawać różne inne domeny, ale za ceny oferowane, nie spłaciłbym nawet opłaty za aukcje- straciłem ok. 80 zł( da się znieśc, chociaz mogłem wydać, na dobry obiad i miałbym wiekszą radochę) :) .

 

Teraz już nauczyłem się kilku rzeczy - net.pl , org.pl i inne głupoty typu shop.pl - odpadają - liczą się tylko pl-ki, eu, rzadziej com.pl , a z com'ami na Allegro nie opłaca się próbować - idą na Sedo i Monikerze, po naprawdę dużych cenach.

 

Drugie - jeśli naprawdę chcesz sprzedać domenę, musisz włożyć w nią jakiś nakład (wypozycjonować, stworzyć stronę, włozyc w nią pieniądze na przełuzenie itp.), lub jechać na czyimś(np. renomie firmy BMW :-) )- raczej nie ma nic za darmo. Np. właściciel domeny Sex.com, zarejestrował ją w roku 1994 - musiał stworzyć serwis oraz przez kilka lat płacic za przełuzenie domeny, bez tej pracy, nie zarobiłyby 14 milionów (od Network Solutions), podobnie w przypadku domeny Pizza.com(2,6 mln).

 

Trzecie - Poza pracą, zostawiając kilka domenowych "perełek", liczy się solidna i uczciwa prezentacja domeny. Zaobserwowałem, że wielu ludzi, którzy zdobyli nawet trzyliterówki , nie dbają o marketing i otrzymują przeważnie ceny 200-300 zł, a ci którzy dobrze ją opiszą dostają ponad tysiąc.

 

Podoba mi się w handlu domenami:

-można zrobić coś z niczego

- nie musisz np. latać po hurtowniach tylko siedzisz sobie w domu

- czasami, szczęsliwym trafem zarobisz kilka tysięcy

 

Nie podoba mi się:

-Ilość oszołomow wystawiających aukcje za kilkanaście miliardów złotych i licżą, ze ktos kupi. :)

- Oszuści i naciągacze, sprzedający nam zarezerwowane na 2 tyg. domeny, wpisujący bzdury np. "wszystkie domeny tego typu są zarejestrowane", a potem patrze w katalogu - wszystkie wolne, a naiwni licytują za 500 zł, wciskający nam długi wiek domeny, albo rzekome materiały o produkcie, który "za 2 lata będzie superpopularny", czy "wchodzącej" sieci komórkowej (np. prałatmobile.pl :-) )

 

 

Tak szczerze, powiem Wam - domeny służą do ich używania, przez kogoś, kto ich naprawde potrzebuje, nie do tego, zeby robić tzw. "żydowski" interes "taniej kupię drożej sprzedam".

Ale ok, Panowie, nie patrzmy na to jesteśmy tutaj i gramy, może coś wygramy. Jak nie zaryzykujemy to, nie przegramy i nie wygramy. Oby to drugie. Mam nadzieję, ze znajde tutaj dużo serdecznych i otwartych ludzi.

 

Pozdro.

MasterOfPoland :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noo, i to mi się podoba, najpierw analiza rynku, potem chęć działania. Z takim podejściem zrobisz nie jeden udany geszeft :)

Witam na forum!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawe przywitanie. Życzę powodzenia w biznesie. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Twoją wypowiedź bardzo cenię i myślę, że powinna być mottem/elementarzem dla każdego przybywającego na to SZACOWNE Forum.

 

Serdecznie witam,

pamiętaj tylko, że całe życie się uczymy a głupi umieramy - dotyczy to wszystkich, bez wyjątku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cześć, wszystkim domeniarzom.

Witamy na forum :)

 

 

Nie mniej mnie coś innego zastanawia..

 

Twoje IP pasuję do następujących kont:

McLaren ( zablokowany )

kozir

tanaka

kael

 

Wiem wiem co to jest IP itd., ale sprawa mocno kontrowersyjna ;) Choć Twoje przywitanie odbiega od postów McLarena i to dość mocno :)

 

Nie znam Dialogu, ale tam chyba ma każdy stałe IP, a co za tym idzie..... Sprawę pozostawiam Adminom :)

 

EDIT:

tak, Twój styl pisania nie pasuje do reszty osób.

Nie uprzedzaj się do mnie - takie zboczenie forumowe ;)

Choć skąd Ty znasz moje imię :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otóż Dawidzie, jak słusznie zauważyłeś, jest czterech userów o tym IP, jest z Dialogu - już Ci mówię: korzystam z otwartego serwera proxy Dialogu, dlatego takie podobieństwo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli tak ciekawy jest twój początek, to czuję, że naprawdę zrobisz coś z niczego a poza tym za pewien czas nie tyle będziesz siedział sobie w domu lecz z notebook'iem na egzotycznej, własnej plaży :)

Witam na forum i życzę wielu szczęśliwych trafien !

Share this post


Link to post
Share on other sites
- Oszuści i naciągacze, sprzedający nam zarezerwowane na 2 tyg. domeny, wpisujący bzdury np. "wszystkie domeny tego typu są zarejestrowane", a potem patrze w katalogu - wszystkie wolne, a naiwni licytują za 500 zł, wciskający nam długi wiek domeny, albo rzekome materiały o produkcie, który "za 2 lata będzie superpopularny", czy "wchodzącej" sieci komórkowej (np. prałatmobile.pl :-) )

 

To ja dodam jeszcze jedna rade:

Raczej uwazaj z zestawianiem konkretnych domen i oszustow bo akurat wybrales sobie za przyklad moja, a ja nie robilem nic z opisywanych powyzej rzeczy. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oby każdy nowicjusz miał takie nastawienie jak Ty MasterOfPoland! Witaj w naszych skromnych progach :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Podoba mi się w handlu domenami:

-można zrobić coś z niczego

- nie musisz np. latać po hurtowniach tylko siedzisz sobie w domu

- czasami, szczęsliwym trafem zarobisz kilka tysięcy

 

:) Tak możne wydawać sie na pierwszy rzut oka, rzeczywistość jest troszkę inna (na pewno w większości przypadków). Najważniejsze to wyciągać wnioski z popełnianych błędów i nie dać się zniechęcić. No chyba ze wtopisz cały majątek w domeny typu hotelenaeuro2012wpolsce.net.pl

 

 

Witam i życzę powodzenia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odrobiłeś "pracę domową" - to Ci się chwali :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Odrobiłeś "pracę domową" - to Ci się chwali :)

Nie chciałbym się czepiać drobiazgów przy takim powitaniu ale określenie "domeniarz" nie otrzyma od wszystkich najwyżej noty :)

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie chciałbym się czepiać drobiazgów przy takim powitaniu ale określenie "domeniarz" nie otrzyma od wszystkich najwyżej noty :)

Ale przecież nie chodzi o to, żeby się komuś przypodobać :) I doszliśmy już do tego, że jedni wolą domeniarz, inni domainer, jeszcze inni inwestor domen itd. itp. :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie chciałbym się czepiać drobiazgów przy takim powitaniu ale określenie "domeniarz" nie otrzyma od wszystkich najwyżej noty :)

Również witam!

 

#noty.pl :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
To ja dodam jeszcze jedna rade:

Raczej uwazaj z zestawianiem konkretnych domen i oszustow bo akurat wybrales sobie za przyklad moja, a ja nie robilem nic z opisywanych powyzej rzeczy.

W porządku, zostajesz niniejszym oczyszczony, z w/w zarzutów. Gdybyś dał prałatmobile.pl do wyceny, to ja bym Ci wtedy napisał, że niepotrzebnie tracisz kasę na promo, w Allegro bo:

 

- nazwa jest robocza, nie trzeba nawet czytać artykułu, ani być ekspertem od marketingu, żeby się domyśleć, że tak nie można nazwać sieci komórkowej, chyba, że na aukcji celowałeś w naiwniaków( mam nadzieję, że tak nie było).

 

- Nie wiadomo, czy taki projekt dojdzie do skutku , to brzmi jak żart (startery z wizerunkiem "świętego" prałata-biznesmena w sutannie :)), jeśli już to wątpliwe, czy rozwinie się dalej niż poza ten jego instytut.

 

Mogę jeszcze więcej argumentów wymienić, w każdym razie przez cały czas pisania tego posta i myslenia o Prałat Mobile, mam na twarzy szeroki uśmiech. :) :)

Edited by MasterofPoland

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie podoba mi się:

-Ilość oszołomow wystawiających aukcje za kilkanaście miliardów złotych i licżą, ze ktos kupi. :)

elo,

Zawsze byłem oszołomem i chyba zrobiłem to pierwszy, ale jak mogłeś posądzić nas o to, że liczymy na to, że ktoś to kupi? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witamy :)

 

Niestety cala sztuka polega na tym by taniej kupic i drozej sprzedac.. :) Chyba ze tworzymy serwisy :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takie aukcje są pod klienta końcowego. Tak ciężko zrozumieć, że można wystawić aukcję, nie chcąc teraz sprzedawać? Po co mam sprzedawać teraz, skoro nic nie rośnie tak jak domeny. Może lepiej wystawiać od zeta i się cieszyć, że debile się biją i też nie sprzedać?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam Cię :).

 

To był ciekawy "wstęp".

Jedyna uwaga [zgadzam sie z Przedmówcami]: sprawa przecież na tym polega, aby możliwie jak najtaniej zakupić, i jak najdrożej sprzedać.

Nieraz już nazywani byliśmy spekulantami :) ...

Oczywiście, trzymać sobie można i nie sprzedawać, przez okres tak długi lub krótki, jaki jest odpowiedni dla konkretnego domeniarza/abonenta ...

Niektórzy nie chcą, nie lubią, nie potrafią etc. tworzyć np. serwisów. Każdy działa tak, jak mu jest wygodniej i wg niego bardziej sensownie.

 

Pozdrawiam :).

Share this post


Link to post
Share on other sites
W porządku, zostajesz niniejszym oczyszczony, z w/w zarzutów. Gdybyś dał prałatmobile.pl do wyceny,

Kolego jednak nie daje tej domeny do wyceny, a wiec prosze jej nie wyceniac

 

to ja bym Ci wtedy napisał, że niepotrzebnie tracisz kasę na promo, w Allegro bo:

- nazwa jest robocza, nie trzeba nawet czytać artykułu, ani być ekspertem od marketingu, żeby się domyśleć, że tak nie można nazwać sieci komórkowej, chyba, że na aukcji celowałeś w naiwniaków( mam nadzieję, że tak nie było).

 

Ale o czym gadka? :) Nikomu nie oferowalem tej domeny, a juz na pewno nie wystawialem na allegro

Milo, ze martwisz sie o moje domeny, ale dziekuje obejdzie sie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo ciekawe i nietuzinkowe przywitanie.

 

Na pewno prawdziwe okazuje się to, co piszesz - o promocji, stawianiu serwisów na domenie (jej tzw. developingu) oraz bezsensowności sprzedaży domen po niskich cenach wraz z pierwszą złożoną ofertą.

 

Pozostaje życzyć sukcesów i obmyślenia przemyślnego planu tak szybkiego zarobku jak opisałeś. Bo z dość małego, ale już jakiegoś doświadczenia wiem, że wcale nie jest tak różowo. :)

 

T|C

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×