Jump to content
Dropped.pl

AfterMarket.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

ta 404 leci chyba przy pierwszym wejściu w tego typu link - ponowny klik chyba już jest ok

Potwierdzam. Zawsze pierwszy klik prowadzi do 404, a następne już OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hello!

Our user purchased your domain xxxxxxxxxxx

We initiated a safe Escrow transaction. The user has 5 days to make a payment. When the payment is done, money will arrive at your account. If payment is not made, time the domain will be unlocked for selling.

Best regards,
AfterMarket.pl Team

 

 

Translatorem to tlumaczyliscie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zróbcie coś z tym muleniem, bo po wpisaniu domeny wystawionej na giełdzie Aftermarket.pl strona z ofertą sprzedaży otwiera się po 40-50 sekundach, zamiast w 0,5 sekundy. Sprawdzałem z zegarkiem w ręku... Żaden klient nie będzie tyle czekał tylko zamknie kartę przed wczytaniem strony myśląc, że zaraz i tak wyskoczy błąd...

Edited by CzarnyElo

Share this post


Link to post
Share on other sites

No wlasnie, dzisiaj konczy mi sie aukcja domeny za ktora sie spodziewalem troche wiecej a tak muli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co chwilę dostaję powiadomienia na email o operacjach na nie moich domenach (nie tylko ja). To jest ewidentny błąd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co chwilę dostaję powiadomienia na email o operacjach na nie moich domenach (nie tylko ja). To jest ewidentny błąd.

 

Jakie są to konkretnie powiadomienia?

 

Edit: Już wiem. Skrypt usuwa z giełdy domeny zaimportowane jako zewnętrzne, a które nie są już zarejestrowane albo które wygasły. Więc bardzo słusznie, że dostajesz powiadmonienie o nieswojej domenie - oznacza ono, że miałęś nieswoją doomenę zaimportowaną i wystawioną u siebie na sprzedaż :)

Edited by Dropped.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie działa to za dobrze. Wile zarejestrowanych domen usuwa. NP moja flexi.pl, niegdyś zewnętrzna domena została właśnie usunięta ;/

Share this post


Link to post
Share on other sites

@apze w mailu jest link - możesz kliknąć i przywrócić domenę, jeśli została niesłusznie usunięta.

 

Ale z drugiej strony sprawdzać każdą domenę po whois to też tak nie bardzo. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie działa to za dobrze. Wile zarejestrowanych domen usuwa. NP moja flexi.pl, niegdyś zewnętrzna domena została właśnie usunięta ;/

 

Została usunięta, ponieważ we WHOIS ma datę utworzenia dużo późniejszą niż data, kiedy wystawiłeś ją na sprzedaż - zwykle takie sytuacje oznaczają, że sprzedawca zapomniał iż domena mu wygasła i zarejestrował ją ktoś inny. Możesz przywrócić domenę na giełdę klikają w link w emailu, jeśli to jest nadal Twoja domena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Drogi użytkowniku,
Przed chwilą otrzymałeś email informujący o usunięciu z naszej giełdy jednej z Twoich domen wystawionych na sprzedaż jako zewnętrznej (niezarejestrowanej w naszym serwisie).
Jest to wynikiem procedury porządkowania domen zewnętrznych, którą rozpoczęliśmy na prośbę wielu kupujących. Często zdarza się, że kupujący nabywa na giełdzie domenę wystawioną jako zewnętrzna, która w rzeczywistości należy już do kogoś innego, ale sprzedawca zapomniał usunąć ją z giełdy. Jest to sytuacja niekomfortowa zarówno dla kupującego, jak i sprzedawcy, dlatego dokładamy starań aby tego uniknąć.
W ramach porządkowania, usuwamy z giełdy domeny zewnętrzne, które:
* Nie są już zarejestrowane.
* Przeszły w stan wygasania.
* Mają datę utworzenia późniejszą niż data wystawienia domeny na sprzedaż.
Każdy z tych przypadków zwykle oznacza, iż domena nie należy już do osoby, która wystawiła ją na sprzedaż. Sporadycznie może się jednak zdarzyć, że domena zostanie usunięta błędnie - na przykład jeśli wygasła, ale została potem zarejestrowana przez tę samą osobę. W takiej sytuacji przywrócenie domeny z powrotem na giełdę jest bardzo łatwe - wystarczy kliknąć w odnośnik w wiadomości informującej o usunięciu domeny. Domena zostanie wtedy znów wystawiona na sprzedaż i nie będzie więcej usuwana, chyba że znów zacznie wygasać.
Dziękujemy za współpracę w naszych staraniach o uczynienie naszej giełdy jeszcze bezpieczniejszym miejscem do handlu domenami.

Co to za głupie tłumaczenie? Domeny nie były wystawione z ofertą a ze złoż ofertę to nikt nie kupi bez kontaktu ze sprzedającym. Chyba najgłupsze tłumaczenie jakie czytałem. I nie jedna domena a wszystkie prawie bo dochodzą nastepne. Ten wasz system jest do d.....

 

I co ciekawsze przechodzą kolejne powiadomienia które już wcześniej przyszły !!!! w ten sposób to mi skrzynke zawalicie!!!

 

Lepiej napiszcie że nie będziecie przyjmować na giełdę domen nie zarejestrowanych u was odrazu a nie takie zagryfki.

 

 

 

Witaj!
Domena została usunięta z giełdy domen, ponieważ nasz system wykrył, iż domena wygasła.
Gdy domena zostanie odnowiona, możesz przywrócić domenę na giełdę, klikając poniższy link:
Usuwacie wszystkie niezarejestrowane u was domeny jako wygasłe. Parodia.
Edited by krzysiekmat

Share this post


Link to post
Share on other sites

krzysiekmat idź się wyszumieć na forum Onetu.

Już od dawna był problem domen zewnętrznych, bardzo dobry ruch ze strony AM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A masz / miałeś na swoim w AM domeny zewnętrzne ?

 

Edit:

Do krzysiekmat

Edited by lufthansa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiście, otrzymałem ponad 50 wiadomości na chwilę obecną, co zmotywowało mnie i ułatwiło uporządkowanie spraw domen zewnętrznych w AM. Wiadomo, że nikt nie ma czasu na bieżąco monitorować tego i taki automat zdecydowanie ułatwi sprawę. Teraz jest szał, bo działa do tyłu, jak będzie na bieżąco to wszystko się unormuje.

 

Przy okazji pytanie do AM. Poza uporządkowaniem domen zewnętrznych postulowałem w ticketach o rozwiązanie, które po transferze domeny, która jest wystawiona w AM jako domena zewnętrzna będzie zachowywać jej parametry sprzedaży (kategoria i cena) i automatycznie zmieni z domeny zewnętrznej na wewnętrzną bez potrzeby ponownego wystawiania na sprzedaż i ustawiania wszystkiego. Czy takie rozwiązanie zostanie wprowadzone? Szczerze mówiąc myślałem, że tak się stanie przy okazji startu promocji na transfery.

Edited by CzarnyElo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Więc bardzo słusznie, że dostajesz powiadmonienie o nieswojej domenie - oznacza ono, że miałęś nieswoją doomenę zaimportowaną i wystawioną u siebie na sprzedaż :)

Ja dostałem info o operacji na domenie, której na 100% nie miałem w panelu.

Whois pokazuje operacje z dziś z 17:30 a maile przed chwilą przyszły.

 

Przetransferowałeś domenę ***grybow.pl

----BEGIN-OF-CPS----

TYPE:

DOMAIN: *****.pl

----END-OF-CPS----

Ta pierwsza nie moja, natomiast ta druga była moja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przy okazji pytanie do AM. Poza uporządkowaniem domen zewnętrznych postulowałem w ticketach o rozwiązanie, które po transferze domeny, która jest wystawiona w AM jako domena zewnętrzna będzie zachowywać jej parametry sprzedaży (kategoria i cena) i automatycznie zmieni z domeny zewnętrznej na wewnętrzną bez potrzeby ponownego wystawiania na sprzedaż i ustawiania wszystkiego. Czy takie rozwiązanie zostanie wprowadzone? Szczerze mówiąc myślałem, że tak się stanie przy okazji startu promocji na transfery.

 

Widzę, że rozwiązanie zostało już wprowadzone, ekspresowa reakcja, rozwiązanie chyba było gotowe, tylko zapomnieliście go wprowadzić wraz ze startem nowego AM i promocji? ;) Właśnie przetestowałem i dosłownie minutę po transferze oferta domeny na giełdzie zmieniła się z zewnętrznej na wewnętrzną. Dobra robota. Z jednej strony duże ułatwienie przy transferze większej ilości domen, bo nie trzeba na nowo wystawiać domen na sprzedaż, ustawiać cen, kategorii itd. Z drugiej strony oszczędność zasobów AM gdyby te operacje były masowo wykonywane co zapewne generują promocje na transfery.

 

Ja dostałem info o operacji na domenie, której na 100% nie miałem w panelu.

Whois pokazuje operacje z dziś z 17:30 a maile przed chwilą przyszły.

 

Przetransferowałeś domenę ***grybow.pl

----BEGIN-OF-CPS----

TYPE:

DOMAIN: *****.pl

----END-OF-CPS----

Ta pierwsza nie moja, natomiast ta druga była moja.

 

Ja też dostałem jednego dziwnego e-maila:

 

 

Przetransferowałeś domenę xxx1.com

----BEGIN-OF-CPS----

TYPE:

DOMAIN: xxx2.pl

----END-OF-CPS----

 

Ta pierwsza z nagłówka nie należy i nigdy nie należała do mnie, natomiast ta druga była moja, ale wygasła.

Edited by CzarnyElo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam taki problem,

porządkując konto w AM użyłem zakładki (funkcji) "odłącz parking".

Od tego momentu nic na koncie nie mogę zrobić - cały czas wyskakuje mi podstrona ustawień konta parkingowego.

Zapytam więc, czy warunkiem korzystania z AM jest założenie konta u jednego z trzech parkingowych?

 

To jest problem natury ogólnej (raczej) - nie sadzę aby dotyczył tylko mojego konta.

 

EDIT.

Już wiem, należy - przy każdym parkingu - zaznaczyć opcję "nie chcę zakładać konta". Trochę to karkołomne rozwiązanie.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy temat był poruszany w tym temacie (nie czytałem ) ale może warto wprowadzic taką opcje :

 

Gdy domena znajduje się na giełdzie (nie na aukcji) ma określone kategorie w jakich można ją znaleźć, przy wystawianiu domeny na aukcję - te dwie opcje się kasują i trzeba je ustwiać jezcze raz - mam propozycje aby od razu pojawiały się tam kategorie które wybrane były jeszcze przed aukcją i ewnetulanie pozostawić można możliwość zmiany.

 

Dziękuje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koledzy.

Mam proste pytanie odnośnie sprzedaży domeny na aftermarket.pl

Każdy sprzedawał swoją pierwszą domenę. Więc pytanie może wydać się niektórym proste.

 

Czy po sprzedaży domeny na aftermarket kupujący wpłaca kwotę za domenę sprzedającemu i sami między sobą umawiają się co do sposobu zapłaty?

 

Czy może w ustawieniach konta na aftermarket.pl jest pole w formularzu do wprowadzenia numeru konta i kupujący wpłaca, a potem aftermarket przekazuje należność na konto sprzedawcy?

Dopiero się zarejestrowałem i nie znalazłem, żadnego pola do wpisania numeru konta, ani też bardziej szczegółowych informacji.

 

 

Jak to właściwie jest?

Dzięki wielkie.

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy po sprzedaży domeny na aftermarket kupujący wpłaca kwotę za domenę sprzedającemu i sami między sobą umawiają się co do sposobu zapłaty?

 

Czy może w ustawieniach konta na aftermarket.pl jest pole w formularzu do wprowadzenia numeru konta i kupujący wpłaca, a potem aftermarket przekazuje należność na konto sprzedawcy?

 

W transakcji pośredniczy AfterMarket.pl, to znaczy kupujący wpłaca środki na swoje konto i w momencie finalizacji transakcji środki te (pomniejszone o ewentualną prowizję, tutaj kliknij po informację jak sprzedawać domeny bez prowizji) równocześnie trafiają na konto sprzedawcy, a domena do kupującego.

Sprzedawca może zachować środki ze sprzedaży domeny na swoim koncie na poczet zakupu dowolnych usług w serwisie, może też w całości lub w części wypłacić je za pomocą formularza na stronie "Finanse" -> "Wypłać środki": https://www.aftermarket.pl/withdrawals.php

 

 

Nie wiem czy temat był poruszany w tym temacie (nie czytałem ) ale może warto wprowadzic taką opcje :

 

Gdy domena znajduje się na giełdzie (nie na aukcji) ma określone kategorie w jakich można ją znaleźć, przy wystawianiu domeny na aukcję - te dwie opcje się kasują i trzeba je ustwiać jezcze raz - mam propozycje aby od razu pojawiały się tam kategorie które wybrane były jeszcze przed aukcją i ewnetulanie pozostawić można możliwość zmiany.

 

Weźmiemy tą propozycję pod uwagę.

Edited by AfterMarket.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy temat był poruszany w tym temacie (nie czytałem ) ale może warto wprowadzic taką opcje :

 

Gdy domena znajduje się na giełdzie (nie na aukcji) ma określone kategorie w jakich można ją znaleźć, przy wystawianiu domeny na aukcję - te dwie opcje się kasują i trzeba je ustwiać jezcze raz - mam propozycje aby od razu pojawiały się tam kategorie które wybrane były jeszcze przed aukcją i ewnetulanie pozostawić można możliwość zmiany.

 

Dziękuje :)

 

Tak powinno się dziać... wyślij mi prosżę na PM nazwę domeny, dla kórej isę nie ustawia - sprawdzę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×