Jump to content
Dropped.pl

AfterMarket.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

Dziwna sprawa zarejestrowałem w AM domenę, dostałem maila z potwierdzeniem rejestracji a domeny w panelu brak :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziwna sprawa zarejestrowałem w AM domenę, dostałem maila z potwierdzeniem rejestracji a domeny w panelu brak :mellow:

wczoraj miałem ten sam problem ;) a po tickecie dostałem zarejestrowaną przeze mnie domenę + jakaś dodatkową (której nie zamawiałem) za którą również zostaly pobrane pieniądze :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

wczoraj miałem ten sam problem ;) a po tickecie dostałem zarejestrowaną przeze mnie domenę + jakaś dodatkową (której nie zamawiałem) za którą również zostaly pobrane pieniądze :)

 

Domena już u mnie i na szczęście tylko ta którą rejestrowałem i tylko za nią zostały pobrane pieniądze :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domainerzy posiadający swoje opcje w AM z pewnością zdecydowaliby się na wystawienie części z nich jako User Premium, gdyby mieli podgląd do liczby osób, które dodały domenę do przechwycenia. Na dzień przed realizacją opcji można by przesłać email z informacją, że jutro prawdopodobnie zrealizuje się dana opcja i domenę w AM zamówiło XX osób, oraz informacja że należy dodać opcję do User Premium pod taki i takim adresem jeżeli chce się z takiej możliwości skorzystać. To pobudza wyobraźnię.

 

Z jednej strony posiadacz opcji ma szansę na szybki zysk, z drugiej wzrasta skuteczność AM jako podmiotu przechwytującego domeny. Dodajmy, że domeny zaopcjowane to przeważnie te lepsze, a jakość przechwyconych domen także pozytywnie odbija się na serwisie, który łapie domeny, w tym ceny za jakie sprzedają się w nim domeny.

 

Oczywiście można to rozegrać na kilka innych sposobów, natomiast gdybym widział, że średnią domenę na którą mam opcję do przechwycenia dodało wiele osób prawdopodobnie skłoniłbym się od czasu do czasu ku sprzedaży natychmiast.

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takie rozwiązanie raczej nie sprawdzi się, z tej przyczyny że gdy domena spada z opcją nie-premium, większość użytkowników nie dodaje jej do przechwycenia, wychodząc z założenia że szkoda zachodu skoro domena ma opcję. O ile pamiętam, to nawet na prośbę wielu użytkowników usuwaliśmy takie domeny w ogóle z newsletterów. Tak więc liczba osób, które dodadzą taką domenę do przechwycenia będzie znikoma. A potem, na 1-2 dni przed wygaśnięciem domeny, nawet jeśli właściciel opcji zmieni ją na User Premium to już będzie za późno aby przyciągnąć wielu nowych chętnych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myśleliście o rozdzieleniu domen na sprzedaż i nie na sprzedaż tak jak to jest w premium? Przy dużej ilości domen trochę niewygodne jest korzystanie z tych filtrów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myśleliście o rozdzieleniu domen na sprzedaż i nie na sprzedaż tak jak to jest w premium? Przy dużej ilości domen trochę niewygodne jest korzystanie z tych filtrów.

 

Popatrz uważniej - masz zakładkę domen na sprzedaż jak i nie na sprzedaż.

Domeny -> lista domen -> i są zakładki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, faktycznie coś takiego jest, ale dopiero po zaznaczeniu Grupowanie. Mimo to, nie działa to chyba do końca dobrze - domeny wystawione na aukcjach są w grupie Nie na sprzedaż.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W tej chwili w zakładce "Na sprzedaż" są domeny, które mają ustawioną opcję sprzedaży na giełdzie. Tak więc domena wystawiona na aukcji znajduje się w zakładce zależnej od tego, jakie ustawienie miała przed wystawieniem aukcji - zakładamy tutaj, że aukcja jest pewnym stanem tymczasowym, przejściowym. Możnaby pomyśleć o dodaniu zakładki "Aukcje". A może w ogóle o definiowaniu własnych zakładek? To byłoby całkiem ciekawe rozwiązanie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domeny ->lista domen -> zakładka "IMPORT"

 

Edit: spóźniłem się, proszę o usunięcie :)

Edited by zabaco
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie przypadkowo zauważyłem w " wiadomości od kupujących " zapytanie o pewną domenę z dnia 2013-08-31 Dlaczego nie dostałem żadnego powiadomienia o otrzymaniu zapytania ? Teraz po tygodniu klient zapewne nie będzie już zainteresowany domeną.

Edited by waniawp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprawdzałeś spam?

U mnie te maile lądowały w spamie pomimo dodania do białej listy.

Teraz jest ok.

 

 

Faktycznie przeszukałem spam i jest. Dziwne jest natomiast to że wszystkie inne powiadomienia przychodzą normalnie a tylko to jedno wylądowało w spamie :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie to było jakiś czas temu więc może nie do końca dobrze pamiętam :)

Ale wydaje mi się że pomimo iż "pisał" AM to z domeny dropkowej.

 

Edit:

tak czy inaczej zmień tego nadawcę na zaufanego i powinno być ok.

Edited by lufthansa

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie to było jakiś czas temu więc może nie do końca dobrze pamiętam :)

Ale wydaje mi się że pomimo iż "pisał" AM to z domeny dropkowej.

 

Edit:

tak czy inaczej zmień tego nadawcę na zaufanego i powinno być ok.

 

 

Ok dzięki za pomoc :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Licytowałem na aukcji domenę na której była cena minimalna "Ta aukcja posiada cenę minimalną. Cena ta nie została jeszcze osiągnięta." i po zakończeniu aukcji domena trafiła na moje konto za taką kwotę jaką wpisałem w aukcji. Chcę aby nie było takich przypadków jaki był ostatnio że sprzedający był pokrzywdzony :) dodam że dwie domeny tak trafiły do mnie na konto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Patrząc po ostatnich kilku aukcjach to wygląda na to, że cena minimalna w AM się popsuła i w ogóle nie obowiązuje na aukcjach. Sprzedający z cenami minimalnymi na pewno nie będą zadowoleni z tak poważnego / krytycznego błędu w AM.

 

Na przykład tu: http://www.aftermarket.pl/bid.php?id=1401705

I zaraz wystawiona na sprzedaż u innego sprzedawcy: http://www.aftermarket.pl/marketoffer.php?id=1612938

 

Ta domena w ogóle nie powinna zmienić abonenta (skoro cena minimalna była nieprzekroczona).

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Patrząc po ostatnich kilku aukcjach to wygląda na to, że cena minimalna w AM się popsuła i w ogóle nie obowiązuje na aukcjach. Sprzedający z cenami minimalnymi na pewno nie będą zadowoleni z tak poważnego / krytycznego błędu w AM.

 

Na przykład tu: http://www.aftermarket.pl/bid.php?id=1401705

Przecież sprzedający to "zagrosz", więc nie należy się spodziewać wysokich cen. :lol:

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A może warto wprowadzić funkcję umożliwiającą sprzedaż domeny, nawet jeśli nie osiągnęła ona ceny minimalnej na danej aukcji? Sprzedający mógłby zdecydować np. w ciągu 24h czy zgadza się sprzedać domenę w takiej cenie (nieraz bardzo bliskiej cenie minimalnej).

 

No chyba, że jest to już możliwe, a o tym nie wiedziałem :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×