Jump to content
Dropped.pl

AfterMarket.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

Zauważyłem nowy parametr na liście domen, mianowicie "Dodana do przechwycenia: X". Proszę o informację jak to działa? Czy np. jak moja domena jest w okresie wygasania i ktoś dodają ją do przechwycenia na Aftermarket.pl to ta liczba się zwiększa? Czy to są tylko takie ogólne statystyki ile osób dodała tą domenę do przechwycenia w AM??

 

Przy okazji prosiłbym o rozszerzenie sortowania domen na liście po ilości:

- odsłon,

- obserwujących,

- ofert

i tego nowego dodana do przechwycenia.

 

Czy i kiedy jest możliwe zrealizowanie tego postulatu? ;)

Edited by CzarnyElo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że do osób składających oferty nie dochodzi opcjonalny komentarz jaki sprzedający może wpisać podczas odrzucania oferty. Czy ktoś spotkał się z podobną sytuacją?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakie znaczenie ma ustawienie słów kluczowych przy domenach ?

 

Rozumiem, że chodzi o tagi. Tagi zostały wprowadzone dla potrzeb wewnętrznego zarządzania listą domen a sposób ich użycia zależy właściwie od potrzeb danego użytkownika. Tag można utworzyć na stronie https://www.aftermarket.pl/dm_tags.php podając jego nazwę. Można wybrać kolor tagu, co spowoduje wyróżnienie danego typu domen na liście. Można także przypisać znaczenie dla tagu, przykładowo tag ze znaczeniem "Blokuj zmiany DNS" przypisany do danej domeny sprawi, że będą blokowane wszystkie próby zmiany DNS, co zapobiegnie przypadkowej zmianie DNS przez użytkownika. W zakładce "Automatyzacja" dla tagu można z kolei wybrać rodzaj domen, dla których dany tag zostanie przypisany automatycznie (np. nowo rejestrowane domeny). Wiele z zastosowań tagów docenią szczególnie właściciele dużej ilości domen, zachęcam jednak do zajrzenia do tej funkcjonalności także użytkowników z mniejszym portfolio.

 

 

Przy domenie na liście domen pojawia sie prowizja jaka zostanie pobrana. Przydatna informacja.

Ułatwieniem byłoby podanie tej informacji także w dziale Trwające Negocjacje - nie trzeba będzie przeszukiwać panelu.

 

Dziękuję za sugestię, rozważymy jej wprowadzenie.

 

 

Ponad tydzień temu próbując licytować w aukcji zauważyłem, że AM zablokował mi konto. ..

 

Postaram się aby otrzymał Pan odpowiedź w najbliższym czasie.

 

 

Zauważyłem nowy parametr na liście domen, mianowicie "Dodana do przechwycenia: X". Proszę o informację jak to działa? ...

 

Liczba ta mówi o ilości osób, które dodały daną domenę do przechwycenia.

 

 

... Przy okazji prosiłbym o rozszerzenie sortowania domen na liście po ilości:

- odsłon,

- obserwujących,

- ofert

i tego nowego dodana do przechwycenia.

 

Domeny można już teraz sortować po ilości odsłon lub obserwujących - na liście domen należy kliknąć w przycisk "Sortowanie", wybrać opcję odpowiednio "Ruch" lub "Obserwujący" i potwierdzić przyciskiem "Sortuj listę". Dodatkowe możliwości sortowania wprowadzimy najprawdopodobniej już w najbliższym czasie.

 

 

Wydaje mi się, że do osób składających oferty nie dochodzi opcjonalny komentarz jaki sprzedający może wpisać podczas odrzucania oferty. Czy ktoś spotkał się z podobną sytuacją?

 

Dziękuję za zgłoszenie. Ten problem zostanie wkrótce naprawiony.

Edited by AfterMarket.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

\

 

 

Liczba ta mówi o ilości osób, które dodały daną domenę do przechwycenia.

\

 

Widać zachęcenie do odnowienia opłaca się bardziej niż przechwtywanie i aukcja. Ma to swoje plusy.

 

Rozwinąłbym tę opcję. W okresie pierwszych 7 dni wygasania, gdy już pozna się mniej więcej liczbę osób zainteresowanych domeną można by wystawić aukcję na wzór UserPremium. Aukcja z kolei mogła by zacząć się od razu po aktywacji tej usługi przez posiadacza wygasającej domeny i trwać 3 dni. Termin na opłatę takiego zamówienia można też skrócić do 4 dni mieszzcąc się w 14. Ewentualnie 2 dni aukcji plus 5 dni na opłacenie.

 

AM wtedy zwiększy skuteczność przechwytywania, a i właściciel jeszcze coś zarobi. Z różnych powodów nie wystawia się LastMinute lub niektóre domeny w tej opcji się nie sprzedają.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Liczba ta mówi o ilości osób, które dodały daną domenę do przechwycenia.

 

Domeny można już teraz sortować po ilości odsłon lub obserwujących - na liście domen należy kliknąć w przycisk "Sortowanie", wybrać opcję odpowiednio "Ruch" lub "Obserwujący" i potwierdzić przyciskiem "Sortuj listę". Dodatkowe możliwości sortowania wprowadzimy najprawdopodobniej już w najbliższym czasie.

 

Domyśliłem się, że ta liczba mówi o ilości osób, które dodały domenę do przechwycenia. Jednak chodziło mi o to, że to podaje archiwalne dane ze wszystkich lat razem, czy aktualizuje się na bieżąco co wejście domeny w stan wygoasania. Przykładowo domena wygasa i liczba rośnie. Domena zostanie odnowiona i ta liczba jest kasowana, czy pozostaje? To dość ważne, ponieważ jak domena zostanie odnowiona, a informacja w postaci tej liczby pozostanie to jest to mylna informacja, ponieważ w rzeczywistości nikt nie ma tej domeny dodanej do przechwycenia, co najwyżej może ją monitorować.

 

23876032423315643820.jpg

 

Wyjaśnię na podstawie obrazka. Jeśli chodzi o sortowanie to nie chodziło mi o ruch (157) tylko o odsłony (52) oferty na giełdzie. Jest możliwość sortowanie po nich?

Edited by CzarnyElo

Share this post


Link to post
Share on other sites

konto zostało zablokowane z uwagi na podejrzenie nieregulaminowych działań

Znalazło sie słowo przepraszam i przyznany bonus

Szkoda tylko, że trzeba było pisać o tym na di.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy jest możliwe aby kolumna "cena" posiadała aktywne pole do edycji tak jak to jest przy wejściu na domenę ze swojego portfolio będąc zalogowanym?

 

Wchodzę na swoją dowolną domenę z portfolio z głównej wyszukiwarki AM - potem pokaż wszystkie domeny użytkownika i mam prosty układ strony z pięcioma kolumnami. I w tym miejscu brakuje mi aby była edycja cen.

Co AM na to ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli dostaję oferta kupna domeny z możliwością wystawienia jej na aukcji to można wtedy też ustawić cenę KT ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ma możliwości ustawienia ceny KT dla aukcji rozpoczynających się na podstawie złożonej oferty.

 

Może zastanowicie się nad wprowadzeniem takiej możliwości ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grupy domen nie są widoczne jako "dostępne na giełdzie" w wyszukiwarce wolnych nazw. Wyświetlany jest komunikat: "domena nie jest dostępna." dla każdej domeny z grupy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W historii negocjacji widziałbym też Komentarze/Wiadomości dla kupującego. Gdy negocjuje się długo cały dialog nie sposób zapamiętać.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grupy domen nie są widoczne jako "dostępne na giełdzie" w wyszukiwarce wolnych nazw. Wyświetlany jest komunikat: "domena nie jest dostępna." dla każdej domeny z grupy.

 

Takie domeny powinny być widoczne po prawej stronie jako "Domeny z giełdy". Pomyślimy też jak można uwzględnić fakt sprzedaży danej domeny połączonej w grupę w oknie sprawdzania dostępności.

 

 

W historii negocjacji widziałbym też Komentarze/Wiadomości dla kupującego. Gdy negocjuje się długo cały dialog nie sposób zapamiętać.

 

Dziękuję za uwagę, ta propozycja została już zgłoszona do wdrożenia przy kolejnych ulepszeniach w serwisie.

Edited by AfterMarket.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może warto dorobić możliwość dodania informacji przy zmianie ceny domeny?

Czasem ktoś na krótko obniża cenę domeny. Jeśli chcę poinformować np obserwujących domenę nie tylko o tym że cena w dół a też o tym że na określony czas.

Jeśli na krótko to np zaznaczam odpowiedni checkbox i dodaję treść ile czasu lub checkbox do wyboru z określoną ilością dni.

 

Tego typu info jest dostępne właściwie tylko tu na di.

 

I jeszcze moje poprzednie pytanie bo umknęło :)

http://di.pl/topic/13766-aftermarketpl-uwagi-i-sugestie/?view=findpost&p=564959

 

Dziękuję za posprzątanie w "szukam domeny".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajnie by było gdyby podczas sprawdzania whois można było jednym kliknięciem dodać domenę do przechwycenia podobnie jak przy "informacje o domenie". Można też dodać założenie opcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znowu dropped.pl sprzedał moja domenę. Kupiłem domenę na aukcji i mam termin opląty:

Na naszej giełdzie zakupiłeś następujące domeny. Płatność za nie jest obowiązkowa.

pyx.pl – 10.00 PLN, 2013-11-04 22:59:00

Domeny nie mam już w panelu, 10 zł do opłacenie za nią jest naliczone, chociaż oplata nie jest jeszcze wymagalna a domena została zabrana i wystawiona ponownie na aukcji przez użytkownika AfterMarket.pl https://www.aftermarket.pl/bid.php?id=1460279

 

Co o tym sądzicie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pyx.pl

Utworzona: 2013.11.01 18:45:04

 

@clever - wydaje mi się, że kupiłeś wygasającą domenę na aukcji i ona wygasła zanim ją zdążyłeś opłacić.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

W ostatnim czasie na aukcjach AM pojawiła się masa spam-domen wystawianych właśnie przez AM po 50 PLN. W gąszczu tego chłamu nie sposób odnaleźć domeny wystawiane przez normalnych użytkowników. Gardzę tego typu nieszanowaniem klienta. Nikt nie ma czasu na przeglądanie tysięcy domen, których nie zarejestrowałby żaden początkujący domainer. Jeśli spam-domeny zostaną, to przydałaby się przynajmniej opcja filtrowania (wszystkie aukcje oprócz sprzedawcy AM). W przeciwnym wypadku nikt rozsądny nie będzie tego przeglądał :)

Edited by Warszawiak

Share this post


Link to post
Share on other sites

W ostatnim czasie na aukcjach AM pojawiła się masa spam-domen wystawianych właśnie przez AM po 50 PLN. W gąszczu tego chłamu nie sposób odnaleźć domeny wystawiane przez normalnych użytkowników. Gardzę tego typu nieszanowaniem klienta. Nikt nie ma czasu na przeglądanie tysięcy domen, których nie zarejestrowałby żaden początkujący domainer. Jeśli spam-domeny zostaną, to przydałaby się przynajmniej opcja filtrowania (wszystkie aukcje oprócz sprzedawcy AM). W przeciwnym wypadku nikt rozsądny nie będzie tego przeglądał :)

 

Pisałem o tym wcześniej, ale AM ma chyba z tego dobry interes i nie zamierza tego zmieniać...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

pyx.pl

Utworzona: 2013.11.01 18:45:04

 

@clever - wydaje mi się, że kupiłeś wygasającą domenę na aukcji i ona wygasła zanim ją zdążyłeś opłacić.

 

Mogło i tak być jak piszesz, tylko dlaczego dostaje maila z terminem płatności który już jest po terminie wygaśnięcia domeny to po pierwsze a po drugie dlaczego jeżeli termin płatności nie minął to dropped nalicza mi opłatę karną?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisałem o tym wcześniej, ale AM ma chyba z tego dobry interes i nie zamierza tego zmieniać...

Cóż, skoro nikomu to nie przeszkadza, to nic na to nie poradzimy. Rynek się uwstecznia, jak widać chłam na każdym kroku jest pożądany już nie tylko w mediach, ale też w biznesie. Następnym krokiem AM będą zapewne agresywne popupy i nachalny mailing z reklamą spam-domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie widzę sensu rozdzielania powiadomień email dla kończących się aukcji domen oraz opcji. Jedno i drugie to po prostu aukcja. Otrzymałem informację z BOK, że dla aukcji opcji nie są wysyłane powiadomienia na 30 min przed końcem tak jak dla domen. Zupełnie nielogiczne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chciałem kupić jedną domenę na AM z ustawioną ceną Kup Teraz, kliknąłem i dostałem info "Niestety obecnie zakup tej domeny nie jest możliwy ponieważ debet na koncie sprzedawcy przekroczył dopuszczalny limit." - pytanie kiedy będę mógł ją kupić? Jak user spłaci debet? Kupując tę domenę chyba zmniejszył bym mu debet?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×