Jump to content
Dropped.pl

AfterMarket.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

Czy nie można pozwolić użytkownikom dodać własne statystyki do opis ofert?

 

Jeśli obce JavaScript odpada, np. dodatkowe pole, że można zintegrować Google Analytics (podając tylko ID), albo (preferowane) Piwik (podając nazwa domeny i Nr)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Można, tylko muszę sprawdzić jak wstawić dwa różne kody Analytics naraz (bo już korzystamy z Analytics na stronie).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już na forum zostało to wyjaśnione kiedyś. Poszukaj. Przy ofercie pojawia się rating kupującego. Można się domyśleć, że 200 domen to domainer, a 0 to KK (ewentualnie początkujący domainer ;) ).

 

Czasem może takie oznaczenie nie odpowiadać stanowi faktycznemu. Np. doświadczony inwestor zlikwidował swoją firmę a po jakimś czasie zarejestrował ponownie działalność i posiada już nową firmę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdy dodałem domenę będącą na aukcji do obserwowanych, ilość złożonych ofert podniosła się o 1. A nic nie licytowałem. Przy mojej "ofercie" jest 0zł.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam pytanie: czy da się ustawić, by oferta na giełdzie miała ustawiony na sztywno język domyślny? Czasem kierujemy domenę do zagranicznego odbiorcy i wtedy to się przydaje.

 

Druga sprawa - zamierzacie wprowadzić takie ułatwienia dla potencjalnych KK, jakie są na Sklepie Premium? Chodzi mi o tę planszę z wyborem negocjacji itp.

Ponawiam pytania, szczególnie interesuje mnie odpowiedź na to pierwsze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam pytanie: czy da się ustawić, by oferta na giełdzie miała ustawiony na sztywno język domyślny? Czasem kierujemy domenę do zagranicznego odbiorcy i wtedy to się przydaje.

 

Druga sprawa - zamierzacie wprowadzić takie ułatwienia dla potencjalnych KK, jakie są na Sklepie Premium? Chodzi mi o tę planszę z wyborem negocjacji itp.

 

1. W tej chwili nie, ale nie powinno to być trudne do zrobienia - zlecę chłopakom.

 

2. Tak. W tej chwili trwa pierwsza faza audytu usability stron giełdy, potem będą testy na ludziach, potem będziemy wprowadzać właśnie tego typu zmiany :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

gdzie w nowym AM jest zakładka aby wyświetlić aukcje które obserwuję - nie domeny które obserwuje tylko aukcje które zazanczyłem do obserwacji i które kończą sie niebawem ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam taki pomysl:

 

jesli chodzi o zewnetrzne domeny globalne wystawione na sprzedaz na AM zeby byl wybor czy koszt transferu wliczyc w cene. Sadze ze sa przypadki gdy kupujacy widzac dodatkowe koszty rezygnuje z zakupu. Dajmy na to ze chce sprzedac domene za 350 pln, mam opcje do wyboru wliczyc transfer w cene i domena jest wystawiona powiedzmy za 400 pln i wszystkie koszty sa wliczone.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam dość nietypowe pytanie dot. domen przedłużonych w AM, mam pewne nazwy domen które w whois mają inną datę wygasania niż np. w whois.pl czy ona została przedłużona tylko w panelu AM a tak na prawdę ni została ona przedłużona ? czy zostanie ona przedłużona w ostatniej chwili ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam dość nietypowe pytanie dot. domen przedłużonych w AM, mam pewne nazwy domen które w whois mają inną datę wygasania niż np. w whois.pl czy ona została przedłużona tylko w panelu AM a tak na prawdę ni została ona przedłużona ? czy zostanie ona przedłużona w ostatniej chwili ?

Prawdopodobnie to drugie.

 

Być może bierzesz udział w odpowiedniej akcji promocyjnej:

 

http://di.pl/topic/94654-odnawiaj-taniej-w-aftermarketpl-tylko-36-zl-za-odnowienie-pl/

 

 

Od dzisiaj dajemy wszystkim naszym użytkownikom możliwość skorzystania z promocji dotyczących odnowień domen .pl:

 

* Stary system odnawiania (domeny odnawiane w NASK w momencie zlecenia operacji) - ceny odnowień pozostają bez zmian.

* Nowy system odnawiania (domeny odnawiane w NASK w chwili ich wygaśnięcia) - ceny odnowień są obniżane w zależności od tego, ile czasu pozostało do wygaśnięcia domeny.

 

stąd różnice we whois.

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://www.aftermarket.pl/bid.php?id=1395603

 

Wygrałem powyższą aukcję, jednak w przeciwieństwie do innych aukcji oferta pod moją nie jest na 210 (a chyba taka powinna). Od razu wskoczyło moje maksimum dla tej domeny jako aktualna cena. Sądzę, że druga najwyższa oferta była na 65zł i moja powinna być 75zł.

Na innych aukcjach AM i Allegro.pl druga najwyższa oferta prezentuje maksimum kupującego i najwyższa oferta jest o kilka złotych wyższa. Tutaj jest spora różnica pomiędzy dwiema największymi ofertami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apze

"Ta aukcja posiada cenę minimalną. Cena ta nie została jeszcze osiągnięta."

Pewnie to jest powód.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałem tak samo przy innej aukcji. Dałem 1000 i myślałem że wskoczy przebitka na 10 zł. Też była z minimalną. Dlatego tak wnioskuję.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faktycznie jest minimalna ( :blush: ), ale to chyba nie jest powodem.

Dokładnie to jest powodem.

 

W aukcjach z ceną minimalną ofertą jest Twoje maksimum, które wyznaczyłeś. Tak będzie w każdym przypadku, aż do osiągnięcia ceny minimalnej. Po osiągnięciu ceny minimalnej oferty przebijane są tak jak w zwykłych aukcjach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

coś się z wersjami językowymi PL/EN poprzestawiało , jest np

 

Domain List D

Lista opcji O

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro limit dzienny na whois to 500szt dodałbym opcję masowego sprawdzania. Z punktu widzenia domainera ciekawe byłoby umożliwienie wpisania tych 500 domen w jedno okno i wybranie informacji jaka jest potrzebna (by nie zaśmiecać strony z wynikiem). I tak na przykład wkleiłbym 500 domen i wybrał checkboxem "datę modyfikacji" oraz "rejestratora" - na przykład. Wynik w ładnej tabeli ;)

 

Zdaję sobie sprawę, że wygeneruje to niepotrzebną liczbę zapytań, co może ograniczyć wewnętrzne limity i potrzeby związane z przechwytywaniem czy monitorowaniem domen - a może jednak nie ograniczy?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro limit dzienny na whois to 500szt dodałbym opcję masowego sprawdzania. Z punktu widzenia domainera ciekawe byłoby umożliwienie wpisania tych 500 domen w jedno okno i wybranie informacji jaka jest potrzebna (by nie zaśmiecać strony z wynikiem). I tak na przykład wkleiłbym 500 domen i wybrał checkboxem "datę modyfikacji" oraz "rejestratora" - na przykład. Wynik w ładnej tabeli ;)

 

Zdaję sobie sprawę, że wygeneruje to niepotrzebną liczbę zapytań, co może ograniczyć wewnętrzne limity i potrzeby związane z przechwytywaniem czy monitorowaniem domen - a może jednak nie ograniczy?

 

O tym ostatnio pisałem, szukając dobrego narzedzia do multi whois. I dla gTLDs też bym dodał. Czy jest możliwość wprowadzenia takiej opcji dla globalnych? I tak jak napisał apze wybranie pokazywania np. listy według daty rejestracji. Skoro jest monitoring domen.

 

Tylko czy AM się nie wysypie i kotek nie zamiauczy....

 

 

coś się z wersjami językowymi PL/EN poprzestawiało , jest np

 

Domain List D

Lista opcji O

 

A w opisie kategorii w wersji polskiej chyba jedyna nazwa angielska jaka się zawieruszyła to "Trade" zamiast "handel" w "Biznes i Gospodarka".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak na liście domen ustawić takie tagi u góry "na sprzedaż", "nie na sprzedaż"?

Jak wysortować domeny nie wystawione na sprzedaż z listy?

Na kompie mam ok, teraz jestem na urlopie i na lapku nie wiem co i jak :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niech Michau zleci hindusom czy tam chińczykom, którzy tworzą AM, by przy zmianie przekierowania, nie kasowały się wpisy w DNS! Patrzę na pocztę, a od tygodnia pusto... zaglądam do panelu na hostingu, a tam, że nie można odnaleźć wpisów MX! Jedyne co było zmieniane przy domenie w AM to przekierowanie, które przy okazji skasowało wpisy DNS :angry:

 

Ew niech będzie jakiś alert, że wcześniejsze ustawienia zostaną wyczyszczone, albo klient niech sobie poszuka własny NS i nie wkurza się niepotrzebnie.

 

W ogóle te zmiany w AM są jakieś... W większości rejestratorów wystarczy kliknąć "zastosuj" i zmiany są zazwyczaj w czasie rzeczywistym (chyba że propagacja, ale to już nie zawsze zależne od rejestratora ), a tu pakowane jest w jakiegoś crona z niewiadomym czasem odświeżenia.

 

PS. Nie dało by się tego wątku przenieść do działu o rejestratorach?

Share this post


Link to post
Share on other sites

...

CD. bojów z panelem AM. Jak w tym ustrojstwie stworzyć hosta?! Wpisuję IP z i bez ns, a to ^$%&*^($# i tak nie chce nic zmienić. Strefa po mojej stronie wydelegowana, a w AM po naciśnięciu "Zmień DNS" widzę "ptaszka", po czym jak przeładuję panel, pola IP są puste. OCB?

Share this post


Link to post
Share on other sites

teraz dopiero zauważyłem że dział ostatnio sprzedane https://www.aftermarket.pl/lastsold.php

 

Zmienił się i nie widać kwot za jakie zostały sprzedane domeny. Rozumiem że ceny niektórych transakcji mogą być nie jawne jednak tylko w takich przypadkach mogła by być podana tylko nazwa domeny bez ceny.

Natomiast poprzednia forma wyświetlania ostatnio sprzedanych gdzie byłą domena + cena była znacznie lepszą

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×