Jump to content
Dropped.pl

AfterMarket.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

 

- promocja subdomeny co.pl - sporo osób wpuszczonych w maliny dzięki tym zapewnieniom ( tutaj rozumiem, że AM nałoży na siebie kare i posiadaczom owych domen wypłaci rekompensaty za niedotrzymanie swoich wielokrotnych obietnic i deklaracji )

Zaczyna się trolowanie i nagonka na AM po raz drugi? A było tak cicho :mellow: przez pewien okres czasu.

 

W jakie maliny? Każdy ma swój rozum.

Jeszcze nie ustosunkowałeś się odnośnie designu AM. Ta kolorystyka... jest taka okropna! :unsure: No i nazwa AfterMarket.pl - co to jest? Obowiązkowo do zmiany!

 

Bazyli - skończ z nagonką i trolowaniem w wątkach o AM, proszę prywatnie oraz jako moderator.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaczyna się trolowanie i nagonka na AM po raz drugi? A było tak cicho :mellow: przez pewien okres czasu.

 

W jakie maliny? Każdy ma swój rozum.

Jeszcze nie ustosunkowałeś się odnośnie designu AM. Ta kolorystyka... jest taka okropna! :unsure: No i nazwa AfterMarket.pl - co to jest? Obowiązkowo do zmiany!

 

Bazyli - skończ z nagonką i trolowaniem w wątkach o AM, proszę prywatnie oraz jako moderator.

Przepraszam za OT ale miałem o tym trolowaniu pisac już w wątku dot. podbijania aukcji. Ciesze się że w końcu apze zainterweniował. To samo dotyczy użytkownika patrycja a dokładniej osoby która piszę z jej konta a może w jej imieniu... ? Sam już nie wiem. Czy to w ogóle dozwolone ? Za chwile 5 różnych osób będzie pisało z jednego nicka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaczyna się trolowanie i nagonka na AM po raz drugi? A było tak cicho :mellow: przez pewien okres czasu.

 

Bazyli - skończ z nagonką i trolowaniem w wątkach o AM, proszę prywatnie oraz jako moderator.

Nagonka? gdzie tu widzisz nagonkę...pytam po ludzku o sprawy które mnie bardzo interesują.

Skoro ktoś coś publicznie obiecał to chyba mam prawo domagać się spełnienia obietnic.

Tak że wyluzuj jako i ja wyluzowałem

:)

 

Edit:

Najlepiej zaznacz w regulaminie, że to forum dla przyjaciół AM i zwolenników dymania własnych klientów.

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak wszystkim wiadomo obecnie są 2 progi cenowe dla promocji aukcji, 25 zł gdzie promowana domena pojawia się jednokrotnie w newsletterze oraz 100 zł z codziennym promowaniem. Jednorazowa promocja mailingowa jest stosunkowo tania, ale mało skuteczna, za to promocja za 100 zł jest skuteczna, ale zdecydowanie nieopłacalna dla dużej części domen. Stąd moja propozycja wprowadzenia możliwości dokupienia kolejnego umieszczenia domeny w newsletterze za jakąś rozsądną kwotę, np. 10 zł dla osób które wykupiły już promocją za 25 zł dla danej domeny i tak za 25 zł domena pojawiłaby się jednokrotnie, za 35 zł 2 razy, za 45 zł 3 razy, itd.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie dało by rady ukrywać cen minimalnych za jednakową ilością gwiazdek ? bez podziału dla grup cenowych?

Bo obecna forma to jakiś obciach i psucie aukcji. Które obecnie wyglądają mało poważnie i kupującym mogą sugerować iż manipuluje się nimi...

 

 

Ps.

W dalszym ciągu oczekuje odpowiedzi na zadane pytania w tym wątku jak i w drugim, dotyczącym podbijania cen w aukcjach...

Jeśli chcecie być traktowani poważnie, to również poważnie traktujcie klientów. A przede wszystkim zacznijcie ich szanować.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam dodanych kilkanaście domen do obserwowanych (zmana statusu, zmiana ip itp itd) i zauważyłem, że to nie do końca działa prawidłowo. Zmiana statusu domeny przychodzi dosyć rzadko (wygasanie, rezerwacja, rejestracja itp) - za to przychodzi zawsze w chwili kiedy we whois na stronie AM odpytuję daną domenę. Też tak macie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dawno nic nie testowałem... Teraz teścik mi wygasa i widzę, że musicie coś poprawić...

 

 

Witaj!

Domena ************.pl, którą testujesz w serwisie AfterMarket.pl, wygasa za 24 godziny!

Jeśli chcesz ją zarejestrować, została to już tylko doba. Jeśli domena nie zostanie zarejestrwana w tym czasie, wygaśnie.

Z pozdrowieniami,
zespół AfterMarket.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

 

nie działają mi żadne przekierowania na domeny zaimportowane (zewnętrzne) na giełdę Aftermarket.pl...

 

Tylko u mnie, czy u pozostałych również?

 

Błąd serwera

W witrynie wystąpił błąd podczas pobierania strony http://xxx.pl/. Może być ona wyłączona na potrzeby konserwacji lub nieprawidłowo skonfigurowana.
Oto kilka propozycji:
  • Ponownie załaduj tę stronę internetową później.
Błąd HTTP 500 (Internal Server Error): Napotkano nieoczekiwaną sytuację przy próbie zrealizowania żądania przez serwer.
Edited by CzarnyElo

Share this post


Link to post
Share on other sites

czy da się jakość wyłączyć pokazywanie własnych podobnych domena na ofercie sprzedaży ? niechciałbym aby ktoś widział inne moje domeny nawet te podobne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo podoba mi się nowa funkcjonalność AM. Od pewnego czasu otrzymuję tego rodzaju emaile:

 

Odrzucona oferta kupna domeny xxxxxxx.pl za xxxx PLN

 

 

Witaj!

Otrzymałeś właśnie ofertę kupna domeny xxxxxxxx.pl w serwisie AfterMarket.pl.
Cena oferowana za domenę xxxx PLN, została automatycznie odrzucona ponieważ była niższa niż ustalona przez Ciebie cena minimalna xxxxx PLN.
Kupujący: user_xxxxxx (xx), 100.200.300.400
Wiadomość od kupującego:
Z pozdrowieniami,
zespół AfterMarket.pl
Do tej pory, jeśli ktoś złożył ofertę na jedną z moich domen, ale była ona poniżej ustalonego minimum, nawet o takim fakcie nie wiedziałem. Teraz widzę, które domeny cieszą się zainteresowaniem i jakie oferty są składane. Bardzo pomysłowe :)
DD
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie z AfterMarket - 3 krotnie pisałem, że podczas rejestracji wiekszej liczby domen wywala 503 TimeOut.

 

Rejestruje bardzo czesto po 30-100 domen, jest to na prawdę irytujące!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proponuję wprowadzenie nowej funkcjonalności dla aukcji z ceną minimalną. Powszechnie spotykamy się z sytuacją, kiedy cena minimalna to kwota przykładowo 4-ro cyfrowa, a użytkownicy licytują tuż pod ten pułap. Niektórzy kupujący wykorzystują renomę danej domeny, której cena minimalna jest ustawiona na abstrakcyjnym poziomie i reklamują swoje aukcje w nicku.

Uważam, że wprowadzenie na aukcjach z ceną minimalną opcji dla sprzedającego "sprzedaj domenę za obecną cenę" - rozwiązałoby ten problem. Sprzedający na pewno by na tym nie ucierpieli, ponieważ mogą to zignorować. Aukcje z ceną minimalną byłyby za to bardziej wiarygodne i nikt więcej nie odważyłby się w nich licytować "dla zabawy". Myślę też, że kupujący składaliby więcej ofert w oczekiwaniu na akceptację ze strony sprzedającego. Obecnie z ofertami na takich aukcjach różnie bywa - czasami dobre domeny osiągają drastycznie niskie ceny (np. jak cena minimalna to 5-cio cyfrowa kwota).

Żeby była jasność - nie mam problemu z osobami które reklamują swoje aukcje w nicku. Po prostu aukcje z ceną minimalną moim zdaniem nie są doskonałe, a można to chociaż częściowo poprawić.

Pozdrawiam ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proponuję wprowadzenie nowej funkcjonalności dla aukcji z ceną minimalną. Powszechnie spotykamy się z sytuacją, kiedy cena minimalna to kwota przykładowo 4-ro cyfrowa, a użytkownicy licytują tuż pod ten pułap. Niektórzy kupujący wykorzystują renomę danej domeny, której cena minimalna jest ustawiona na abstrakcyjnym poziomie i reklamują swoje aukcje w nicku.

 

Uważam, że wprowadzenie na aukcjach z ceną minimalną opcji dla sprzedającego "sprzedaj domenę za obecną cenę" - rozwiązałoby ten problem. Sprzedający na pewno by na tym nie ucierpieli, ponieważ mogą to zignorować. Aukcje z ceną minimalną byłyby za to bardziej wiarygodne i nikt więcej nie odważyłby się w nich licytować "dla zabawy". Myślę też, że kupujący składaliby więcej ofert w oczekiwaniu na akceptację ze strony sprzedającego. Obecnie z ofertami na takich aukcjach różnie bywa - czasami dobre domeny osiągają drastycznie niskie ceny (np. jak cena minimalna to 5-cio cyfrowa kwota).

 

Żeby była jasność - nie mam problemu z osobami które reklamują swoje aukcje w nicku. Po prostu aukcje z ceną minimalną moim zdaniem nie są doskonałe, a można to chociaż częściowo poprawić.

 

Pozdrawiam ;-)

Na drodze ustawiono znak ograniczenie prędkości do 90 km/h, ale jak jedziesz 70 to też mogą dać Ci 500 zł mandatu. ;)

Nie podoba mi się ten pomysł i nie dlatego że jestem jedną z tych osób. ;) Po prostu rozwiązanie niezbyt poważne, albo jest minimalna(a skoro ktoś z tego korzysta to widocznie uznaje taka formę aukcji za przydatną), albo wszystkie aukcje są zupełnie bez ceny minimalnej. Jeżeli ktoś nie chce sprzedawać domeny poniżej określonej kwoty to niech nie wystawia jej od 10 PLN, tylko od takiej ceny jaka go satysfakcjonuje.

Edited by Pan_Grzegorz
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proponuję wprowadzenie nowej funkcjonalności dla aukcji z ceną minimalną. Powszechnie spotykamy się z sytuacją, kiedy cena minimalna to kwota przykładowo 4-ro cyfrowa, a użytkownicy licytują tuż pod ten pułap. Niektórzy kupujący wykorzystują renomę danej domeny, której cena minimalna jest ustawiona na abstrakcyjnym poziomie i reklamują swoje aukcje w nicku.

 

Uważam, że wprowadzenie na aukcjach z ceną minimalną opcji dla sprzedającego "sprzedaj domenę za obecną cenę" - rozwiązałoby ten problem. Sprzedający na pewno by na tym nie ucierpieli, ponieważ mogą to zignorować. Aukcje z ceną minimalną byłyby za to bardziej wiarygodne i nikt więcej nie odważyłby się w nich licytować "dla zabawy". Myślę też, że kupujący składaliby więcej ofert w oczekiwaniu na akceptację ze strony sprzedającego. Obecnie z ofertami na takich aukcjach różnie bywa - czasami dobre domeny osiągają drastycznie niskie ceny (np. jak cena minimalna to 5-cio cyfrowa kwota).

 

Żeby była jasność - nie mam problemu z osobami które reklamują swoje aukcje w nicku. Po prostu aukcje z ceną minimalną moim zdaniem nie są doskonałe, a można to chociaż częściowo poprawić.

 

Pozdrawiam ;-)

Mnie też obecna forma opcji z ceną minimalną się nie podoba. Ale wystarczy żeby zniknęła ilości "x" przy cenie minimalnej i pozostała tylko informacją czy cena minimalna została osiągnięta czy nie, bez zbędnych komplikacji.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proponuję wprowadzenie nowej funkcjonalności dla aukcji z ceną minimalną. Powszechnie spotykamy się z sytuacją, kiedy cena minimalna to kwota przykładowo 4-ro cyfrowa, a użytkownicy licytują tuż pod ten pułap. Niektórzy kupujący wykorzystują renomę danej domeny, której cena minimalna jest ustawiona na abstrakcyjnym poziomie i reklamują swoje aukcje w nicku.

 

Uważam, że wprowadzenie na aukcjach z ceną minimalną opcji dla sprzedającego "sprzedaj domenę za obecną cenę" - rozwiązałoby ten problem. Sprzedający na pewno by na tym nie ucierpieli, ponieważ mogą to zignorować. Aukcje z ceną minimalną byłyby za to bardziej wiarygodne i nikt więcej nie odważyłby się w nich licytować "dla zabawy". Myślę też, że kupujący składaliby więcej ofert w oczekiwaniu na akceptację ze strony sprzedającego. Obecnie z ofertami na takich aukcjach różnie bywa - czasami dobre domeny osiągają drastycznie niskie ceny (np. jak cena minimalna to 5-cio cyfrowa kwota).

 

Powstaje tutaj proclem taki, że kupujący skoro cena nie osiągnęła kwoty minimalnej, mógł już sobie pójść gdzie indziej i kupić inną domenę - nie można go teraz zmusić do kupienia tej pierwszej. Mogłoby się to odbyć co najwyżej na zasadzie oferty cenowej wysłanej przez sprzedawcę kupującemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A nie można byłoby usunąć w ogóle tych aukcji z ceną minimalną? :P Ja co prawda nigdy nie biorę w nich udziału z zasady, więc mnie ten temat teoretycznie nie dotyczy, ale uważam, że takie aukcje psują rynek zaburzając jego przejrzystość. Choćby przez podbijanie ceny do 9999 PLN, jeśli minimalna wynosi xxxxx PLN itp.

 

Poza tym dobre domeny z minimalną mogą osiągać ceny kilkaset złotych, bo nie ma zainteresowania w licytowaniu domeny z xxxxx PLN minimalną. To może nieobeznanym w temacie sugerować, że dana domena faktycznie jest warta kilkaset złotych. Negatywnych sytuacji związanych z minimalną można byłoby wymienić znacznie więcej.

 

Funkcję ceny minimalnej doskonale spełnia wyższa cena startowa.

 

EDIT: Dodałem ankietę ;)

http://di.pl/topic/94118-czy-zlikwidowac-aukcje-z-cena-minimalna-na-am/

 

DD

Edited by DD
  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja do AM mam inną uwagę, całkowicie nie rozumiem działu "szukam domeny". Jak dla mnie ten dział służy AM do wyłudzania kasy. Panuje tam dzicz. Ani nie ma ograniczeń czasowych co do ogłoszeń. Aaktualne, czy nieaktualne to chyba na węch domainerzy rozpoznają. Jak również można trafić tam na ogłoszenia typu sprzedam lub zamienię domenę. Zrozumiałbym sytuację, że to czyjaś pomyłka (ktoś nie wie dokładnie jak działa serwis i pomylił miejsca), gdyby nie to, że ogłoszenia tam widniejące wiszą już pare miesięcy. Wygląda to tak jakby administracja w ogóle tam nie zaglądała. Liczba minusów wystawców ogłoszeń nie sugeruje nic innego jak to, że te ogłoszenia są po to, żeby były..

Dlatego mój apel do AM, albo zróbcie jakiś porządek tam, albo zlikwidujcie ten dział.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tylko chciałem napisac, że generalnie chyba nie działa opcja "Podobne domeny oferowane przez tego sprzedającego:" NIe zawsze działa. Wypróbowałem na sobie, gdzie mam ileś domen z tym samym słowem kluczowym w nazwie i nie chce pokazać podobnych domen. Mogłoby chociaż pokazywać inne domeny z tej samej kategorii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy było to napisane ale przy newsletterach występuje błąd z przekierowaniem.

 

Np dzisiaj przy
- Pokaż informację o domenie - link jest błędny 404 ( widocznie zła składnia linka )

- Przechwyć domenę - link jest prawidłowy

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie podoba mi się to, że dla niektórych domen w AM nie mogę ustawić kategorii - jest ustawiona automatycznie i nie można jej zmienić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak wystawić domenę zewnętrzną na giełdę AM ? :blush:

 

 

edit: już sobie poradziłem :P

Edited by waniawp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy było to napisane ale przy newsletterach występuje błąd z przekierowaniem.

 

Np dzisiaj przy

- Pokaż informację o domenie - link jest błędny 404 ( widocznie zła składnia linka )

- Przechwyć domenę - link jest prawidłowy

 

ta 404 leci chyba przy pierwszym wejściu w tego typu link - ponowny klik chyba już jest ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×