Jump to content
Dropped.pl

AfterMarket.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

Nie żebym się czepiał, ale tak formalnie kiedy testowałem domenę to był mój test tej konkretnej domeny. Poprawcie mnie jeżeli się mylę ale ruch na tej domenie w tym czasie był moim ruchem na mojej domenie. Nie przypominam sobie, żeby wyrażał gdzieś zgodę na udostępnianie statystyk z tego ruchu innym.

 

Jaka jest podstawa do uruchamiania takiego narzędzia?

 

Przecież to nie jest twoja domena i nigdy nie była. Jak sama nazwa wskazuje korzystałeś z testu.

To, że niedoszły teść pozwolił ci zajrzeć pod spódnicę przyszłej kandydatce na żonę wcale nie oznacza, że ona już należy do ciebie :)

Edited by przemowild

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przecież to nie jest twoja domena i nigdy nie była. Jak sama nazwa wskazuje korzystałeś z testu.

To, że niedoszły teść pozwolił ci zajrzeć pod spódnicę przyszłej kandydatce na żonę wcale nie oznacza, że ona już należy do ciebie :)

 

Wydaje mi się, że Gaksowi chodzi o fakt iż on za ten test zapłacił z własnej kieszeni i czemu ktoś ma przyjść na gotowe i za "darmochę" dowiedzieć się jaki ruch jest na danej przetestowanej przez niego domenie...

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czepacie się.

Może to dropped.pl zapłacił za testy tych wszystkich 48.000 domen a teraz nie chcąc narażać swoich użytkowników na dodatkowe koszty postanowił opublikować listę. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wydaje mi się, że Gaksowi chodzi o fakt iż on za ten test zapłacił z własnej kieszeni i czemu ktoś ma przyjść na gotowe i za "darmochę" dowiedzieć się jaki ruch jest na danej przetestowanej przez niego domenie...

 

lol O'rly?

 

Czy to domena Gaksa i czy to ruch Gaksa? Ma do niego prawa autorskie? Zasłużył sobie czymś w tworzeniu tego ruchu aby móc powiedzieć że jest jego? Czy Gaks wie ilu użytkowników wcześniej czy później testowało tę domenę?

 

Nie, on po prostu zapłacił żeby ten ruch poznać, może z tą wiedzą zrobić co mu się żywnie podoba, nie są to jednak tajne dane których nie można upublicznić. Dla mnie nie ma tutaj problemu, nie jestem psem ogrodnika, nie skorzystałem, voila, niech korzystają inni.

Edited by przemowild

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Gaks, brak mi słów by wyrazić to jak bardzo (żeby nie użyć obraźliwego przymiotnika) absurdalne wydaje mi się Twoje zdanie.

 

Zgadzam się z Przemowild i nie mam nic do dodania.

Edited by Anubis

Share this post


Link to post
Share on other sites
lol O'rly?

 

Nie, Sokoly :)

 

nie są to jednak tajne dane których nie można upublicznić. Dla mnie nie ma tutaj problemu, nie jestem psem ogrodnika, nie skorzystałem, voila, niech korzystają inni.

 

Ale muszę przyznać rację :)

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites
lol O'rly?

 

Czy to domena Gaksa i czy to ruch Gaksa? Ma do niego prawa autorskie? Zasłużył sobie czymś w tworzeniu tego ruchu aby móc powiedzieć że jest jego? Czy Gaks wie ilu użytkowników wcześniej czy później testowało tę domenę?

 

Ruch nie jest jego i nie ma zasług w jego tworzeniu. Ale za informację o tym ruchu on zapłacił więc nikt inny nie powinien z tej informacji korzystać. Chyba, że wyrazi na to zgodę.

 

EDIT:

Osobiście jest to mi obojętne bo sam nie testuję raczej domen.

EDIT2:

Co zaś dotyczy psa ogrodnika to chyba nie wszyscy wychodzą z takiego założenia bo jak widzę dropped.pl nie robi tego za darmo:

 

Koszt miesięcznego dostępu do bazy to 50 PLN.

 

Równie dobrze można zacząć sprzedawać logi jakie domeny były wczoraj "sprawdzane" w dropped.pl

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ruch nie jest jego i nie ma zasług w jego tworzeniu. Ale za informację o tym ruchu on zapłacił więc nikt inny nie powinien z tej informacji korzystać. Chyba, że wyrazi na to zgodę.

 

Przecież Dropped nie sprzedaje danych na temat ruchu na testowanych domenach. Jedyna zmiana to sugestia: Warto testować TAK/NIE

Konkretne dane na temat ruchu nie zostają ujawnione.

 

To czego chce Gaks to żebyś płacił za test domeny mimo, iż z góry wiadomo, że ma 0 ruchu i wyrzucasz kasę w błoto.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy to domena Gaksa i czy to ruch Gaksa? Ma do niego prawa autorskie? Zasłużył sobie czymś w tworzeniu tego ruchu aby móc powiedzieć że jest jego? Czy Gaks wie ilu użytkowników wcześniej czy później testowało tę domenę?

Czy to domena Michau Enterprises i czy to ruch Michau Enterprises? Ma do niego prawa autorskie? Zasłużył sobie czymś w tworzeniu tego ruchu aby móc powiedzieć, że jest jego?

... tym bardziej, że zamierza za te informacje pobierać opłaty.

 

Nie, on po prostu zapłacił żeby ten ruch poznać, może z tą wiedzą zrobić co mu się żywnie podoba, nie są to jednak tajne dane których nie można upublicznić.

Tak samo jak statystyki o ruchu Twoich domen na parkingach. Upublicznisz je?

 

Gaks, brak mi słów by wyrazić to jak bardzo (żeby nie użyć obraźliwego przymiotnika) absurdalne wydaje mi się Twoje zdanie.

Ok, szanuję, ale wolałbym jednak usłyszeć jakieś argumenty :-)

 

Co zaś dotyczy psa ogrodnika to chyba nie wszyscy wychodzą z takiego założenia bo jak widzę dropped.pl nie robi tego za darmo:

Równie dobrze można zacząć sprzedawać logi jakie domeny były wczoraj "sprawdzane" w dropped.pl

Dokładnie.

 

Nie zrozumcie mnie źle. Nie chodzi mi o to, żeby działać na szkodę innych i "być psem ogrodnika". Zastanawiam się natomiast nad kierunkiem który obrał sobie aftermarket przy podejmowaniu tego typu decyzji. Rozumiem, że w ich bazie danych leżą takie dane i ktoś wymyślił, że można na nich zarobić. Należałoby jednak najpierw zastanowić się jakie są ich prawa do tych danych (nie moje, moje się nie liczą).

 

Dane o ruchu testowanych domen nie są może super-hiper krytyczne, ale należałoby zostawić jednak decyzję tym którzy je testowali.

 

Jak uznajemy, że wszystkie dane do których aftermarket ma dostęp są ich i mają prawo je sprzedawać innym, to zaczyna się robić groźnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To czego chce Gaks to żebyś płacił za test domeny mimo, iż z góry wiadomo, że ma 0 ruchu i wyrzucasz kasę w błoto.

 

Z tego co przeczytałem nie karze nikomu za nic płacić. Każdy podejmuje własne ryzyko.

 

Jeśli rzeczywiście dropped.pl informuje tylko o tym czy warto testować czy nie (bez podawania konkretnego ruchu) to jest to już bardziej do przełknięcia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To czego chce Gaks to żebyś płacił za test domeny mimo, iż z góry wiadomo, że ma 0 ruchu i wyrzucasz kasę w błoto.

Przemowild, z całym szacunkiem, przestań tłumaczyć innym co ja mam na myśli i czego chcę.

 

Ale to co napisałeś ma sens. Dlaczego mam finansować mojej konkurencji (niezależnie od tego jak bym was lubił, jesteście w pewnym sensie konkurencją) dostęp do danych/informacji za które sam zapłaciłem?

 

Powtarzam pytanie: opublikujesz dane o ruchu na swoich zaparkowanych domenach?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przemowild, z całym szacunkiem, przestań tłumaczyć innym co ja mam na myśli i czego chcę.

 

Ale to co napisałeś ma sens. Dlaczego mam finansować mojej konkurencji (niezależnie od tego jak bym was lubił, jesteście w pewnym sensie konkurencją) dostęp do danych/informacji za które sam zapłaciłem?

 

Powtarzam pytanie: opublikujesz dane o ruchu na swoich zaparkowanych domenach?

 

Ustaliliśmy już, że szczegóły twojego ruchu pozostają tajne i nikt nie ma do niego wglądu, więc nie widzę sensu dalszego roztrząsania tego.

Jakie jest twoje zdanie na temat sugerowania użytkownikom że test ma sens lub nie?

 

Co do pobierania opłaty z tego tytułu przez Dropped to wcale mi się to nie poodba, ale jestem w stanie to przeboleć jeśli dzięki temu oszczędzę znacznie więcej a oszczędzone pieniądze wydam na zakup domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ustaliliśmy już, że szczegóły twojego ruchu pozostają tajne i nikt nie ma do niego wglądu, więc nie widzę sensu dalszego roztrząsania tego.

Jakie jest twoje zdanie na temat sugerowania użytkownikom że test ma sens lub nie?

Takie, że nie powinno się wprowadzać takich "usług" nagle jako niespodzianka. Gdyby to była zgoda typu opt-in to bym ją pewnie wyraził, a tak czuję, że ktoś moim kosztem zrobić interes.

 

Czekam w takim razie na usługę od aftermarket czy kupno danej domeny z giełdy "ma sens lub nie" - oparte na niejawnych statystykach ruchu i innych danych do których aftermarket ma dostęp (np. ilości zapytań o domenę wysyłanych przez formularz).

Edited by gaks

Share this post


Link to post
Share on other sites
Takie, że nie powinno się wprowadzać takich "usług" nagle jako niespodzianka. Gdyby to była zgoda typu opt-in to bym ją pewnie wyraził, a tak czuję, że ktoś moim kosztem zrobić interes.

 

Czekam w takim razie na usługę od aftermarket czy kupno danej domeny z giełdy "ma sens lub nie" - oparte na niejawnych statystykach ruchu i innych danych do których aftermarket ma dostęp (np. ilości zapytać o domenę wysyłanych przez formularz).

Lepiej nie sugeruj takich rozwiązań bo jeszcze spodoba im się taki pomysł. :) No, ale nie ma się co martwić, znając Aftermarket zaraz pojawi się opcja "Ochrona dostępu do statystyk testów" którą będzie można wykupić za 1,5 PLN i "Ochrona dostępu do informacji o domenie" w cenie 10 PLN/rocznie. :)

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z tego co przeczytałem nie karze nikomu za nic płacić. Każdy podejmuje własne ryzyko.

 

Jeśli rzeczywiście dropped.pl informuje tylko o tym czy warto testować czy nie (bez podawania konkretnego ruchu) to jest to już bardziej do przełknięcia.

 

 

Nowa funkcja sugeruje czy warto rejestrować lub testować domeny wg zarobku, udostępnia też informacje o ruchu na domenie.

Dzięki temu jest pomocna nie tylko wytrawnym poszukiwaczom, ale także nowym inwestorom, którzy miast ciągle topić pieniądze testując/rejestrując te same domeny, będą mogli przeznaczyć je na zakupy od doświadczonych kolegów, :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
... którzy miast ciągle topić pieniądze testując/rejestrując te same domeny, będą mogli przeznaczyć je na zakupy od doświadczonych kolegów, :)

Dobra odpowiedź. Mógłbyś być politykiem :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak przy testowaniu domen ustawie Dnsy ND i tam je zaparkuje to dropped nie będzie miało dostępu do statystyk??czy ma je z ND?

Bo tak przynajmniej mi pokazywało - Same 0

Edited by siadaj

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przed chwila sprawdzilem i aktualnie trwa tylko 19 aukcji z ofertami powyzej 100zl, kiepsko to wyglada.

 

Może jest obecnie za mało na aukcjach domen wartych d2d więcej niż 100 zł. Ale to uwaga bardziej do wystawiających niż AM. :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale Thomaso, większy ruch na giełdzie = większe zainteresowanie wystawionymi przedmiotami = więcej ofert = możliwe wyższe ceny?

 

Zakładając że na giełdzie codziennie aktywna jest grupa 1 tysiąca użytkowników to ich portfel pozwala na zakup domen za więcej niż 1 900zł... AM musi poprawić atrakcyjność giełdy (marketing) bo inaczej skazana jest na niebyt albo właśnie aukcje typu sherry.pl za 160zł.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sądze ze gwozdziem do trumny aukcji na aftermarket jest wystawianie przez dropped prawie 5000 ich wlasnych aukcji, z czego wiekszosc to nic niewarte domeny. Sadze ze skoro dropped pobiera oplate od uzytkownikow za wystawienie aukcji, to nie powinien im robic konkurencji. Przez to ze jest tych 5000 badziewnych aukcji spada zainteresowanie kupujacych, gdyz poprostu nie chce im sie przeczesywac setek ofert w celu znalezienia czegos wartego.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zakładając że na giełdzie codziennie aktywna jest grupa 1 tysiąca użytkowników to ich portfel pozwala na zakup domen za więcej niż 1 900zł... AM musi poprawić atrakcyjność giełdy (marketing) bo inaczej skazana jest na niebyt albo właśnie aukcje typu sherry.pl za 160zł.

 

zgadza się, potrzebna jest koncepcja, AF za bardzo postawił na tanie domeny i coraz trudniej będzie to zmienić, ukształtował się rynek jaki widzimy, mocno spekulacyjny,

 

Ja sądze ze gwozdziem do trumny aukcji na aftermarket jest wystawianie przez dropped prawie 5000 ich wlasnych aukcji, z czego wiekszosc to nic niewarte domeny.

 

w sumie AF więcej na tym traci niż zarabia,

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przed chwila sprawdzilem i aktualnie trwa tylko 19 aukcji z ofertami powyzej 100zl, kiepsko to wyglada.

Co nie zmienia faktu, że na AM wciąż sprzedaje się dużo domen po wyższych cenach, ale w większości nie na aukcji:

 

xxxxxxxxxx.pl 6000.00 PLN 2011-11-17 Sprzedaż na giełdzie Klient końcowy

xxxxxxxxxx.pl 4600.00 PLN 2011-11-16 Sprzedaż na giełdzie Inwestor

fakturyvat.pl 4800.00 PLN 2011-11-16 Sprzedaż na giełdzie Inwestor

procesory.pl 3750.00 PLN 2011-11-16 Sprzedaż na giełdzie Inwestor

xxxxxxxxxx.pl 6000.00 PLN 2011-11-15 Sprzedaż na giełdzie Klient końcowy

xxxxxxxxxx.pl 1500.00 PLN 2011-11-15 Sprzedaż na giełdzie Klient końcowy

masażysta.pl 550.00 PLN 2011-11-14 Domena przechwycona Inwestor

znakomite.pl 550.00 PLN 2011-11-14 Domena przechwycona Inwestor

xxxxxxxxxx.pl 3900.00 PLN 2011-11-14 Sprzedaż na giełdzie Klient końcowy

twojdoradca.pl 1100.00 PLN 2011-11-13 Sprzedaż na giełdzie Inwestor

uzytkownicy.pl 555.00 PLN 2011-11-12 Domena przechwycona Inwestor

centrumkariery.pl 1200.00 PLN 2011-11-10 Domena przechwycona Inwestor

edv.pl 935.00 PLN 2011-11-08 Domena przechwycona Inwestor

xxxxxxxxxx.pl 5000.00 PLN 2011-11-08 Sprzedaż na giełdzie Klient końcowy

xxxxxxxxxx.pl 2500.00 PLN 2011-11-08 Sprzedaż na giełdzie Klient końcowy

xxxxxxxxxx.pl 1000.00 PLN 2011-11-08 Sprzedaż na giełdzie Inwestor

xxxxxxxxxx.pl 3000.00 PLN 2011-11-05 Sprzedaż na giełdzie Klient końcowy

xxxxxxxxxx.pl 1500.00 PLN 2011-11-05 Sprzedaż na giełdzie Klient końcowy

bowi.org.pl 520.00 PLN 2011-11-05 Domena przechwycona Inwestor

xxxxxxxxxx.pl 1500.00 PLN 2011-11-05 Sprzedaż na giełdzie Klient końcowy

xxxxxxxxxx.pl 1500.00 PLN 2011-11-04 Sprzedaż na giełdzie Klient końcowy

xxxxxxxxxx.pl 1500.00 PLN 2011-11-04 Sprzedaż na giełdzie Klient końcowy

xxxxxxxxxx.pl 800.00 EUR 2011-11-03 Sprzedaż na giełdzie Klient końcowy

xxxxxxxxxx.pl 1000.00 PLN 2011-11-03 Sprzedaż na giełdzie Klient końcowy

podręcznik.pl 1330.00 PLN 2011-11-03 Domena przechwycona Inwestor

xxxxxxxxxx.pl 1500.00 PLN 2011-11-03 Sprzedaż na giełdzie Klient końcowy

xxxxxxxxxx.pl 1000.00 PLN 2011-11-03 Sprzedaż na giełdzie Klient końcowy

xxxxxxxxxx.pl 2200.00 PLN 2011-11-02 Sprzedaż na giełdzie Klient końcowy

xxxxxxxxxx.pl 2000.00 PLN 2011-11-02 Sprzedaż na giełdzie Klient końcowy

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stoje po stronie gaks.

 

Ruch nie jest jego i nie ma zasług w jego tworzeniu. Ale za informację o tym ruchu on zapłacił więc nikt inny nie powinien z tej informacji korzystać. Chyba, że wyrazi na to zgodę.

...

 

Jesli bylaby to usluga darmowa,moznaby to przeknac, ale jesli dropped zarabia na danych wytworzonych za czyjes pieniadze, nie jest to juz fair wobec jego klientow (by nie nazwac tego dosadniej).

 

 

 

 

 

Tlumaczenie, ze skorzystaja na tym poczatkujacy... to takie paplanie, zeby jakos wyjsc z twarza. Jest to nic innego, jak kradziez danych. Co innego, gdyby dropped za wykorzystanie takich danych, kazdemu placil od domeny powiedzmy 50gr.

 

 

 

 

Poza tym, dziwie sie Wam, ze lubicie przeplacac za testy w dropped ;-) Sa inne, bardziej uczciwe firmy, ktore takich szopek wobec wlasnych klientow nie robia.

 

 

 

 

I nazywajcie mnie horacym, misiem gogo, czy lalka barbie. Nie jestem forumowym lemingiem, by kazdemu sie przypodobac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • foldery.pl profes.pl crx.pl szkatulka.pl   Zapraszam na aukcje domen od 69 PLN bez ceny minimalnej:   foldery.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10347/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   profes.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10348/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   crx.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10349/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:05:33) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   szkatulka.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10350/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 18:15:44) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:05   DD
    • motogotowka.pl   Sprzedam domene
    • podgrzewane.pl odrestaurowany.pl   jak oceniacie domeny? Będzie coś z tego?
    • Estibot.com wycenił vplay.pl na 3000$, a Wy jak wyceniacie vplay.pl ?
    • Stajnia.eu   https://www.aftermarket.pl/domena/stajnia.eu/?utm_source=market_redirect&_track=12a366f67063e7f9c52492542ac5b2cd
    • Dziś koniec aukcji na domenę.
    • Defloracja.pl   Aukcja BCM
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,182
    • Most Online
      902

    Newest Member
    garfieldfilm
    Joined
×