Jump to content
Dropped.pl

AfterMarket.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

Przy transferze domeny .com z GoDaddy do AM wyskakuje mi:

"Wymagany płatny transfer domeny

Cena: 30.00 PLN"

 

Czy cena obejmuje przedłużenie? Czy transfer nie powinien być zawsze darmowy?

Transfer domen globalnych zawsze jest odpłatny i jednocześnie przedłuża termin ważności domeny o dodatkowy rok.

Share this post


Link to post
Share on other sites
...

 

Dzięki pb za dokładne wytłumaczenie, o to mi chodziło, bo kompletnie nic z tego wpisu na blogu nie zrozumiałem - wychodzi na to, że jest tak jak napisałeś w jednym ze zdań czyli zrozumieć to może tylko rejestrator domen. :) Postaram się jakoś odwdzięczyć za pomoc - jak mi się uda. :)

 

Od strony panelu jednak niewiele się zmienia, bo domeny po przedłużeniu znikają z listy domen "do przedłużenia", tyle, że z tymi datami to dziwnie się robi, bo data w panelu zmienia się od razu na 2013, a we whois dopiero w ostatnich sekundach przed wygaśnięciem, wcześniej jest jeszcze 2012, no i naprawdę ogromny kredyt zaufania się udziela rejestratorowi, że taka domena faktycznie zostanie odnowiona w ostatnich sekundach.

 

Wydaje mi się, że Aftermarket.pl ma różne scenariusze przygotowane np. na wypadek skończenia się środków na epp czy jakichś problemów technicznych typu, że domena nie zostanie jednak oznaczona w NASK-u do odnowienia i zostałaby wtedy i tak odnowiona w trakcie wygasania, ale dobrze by było, żeby ktoś z AM się o tym wypowiedział i uspokoił, a nie że musi się wypowiadać aż premium.pl, bo chyba żaden inny rejestrator dla domen .pl nie wprowadził tego i jest to jednak coś nowego.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
kredyt zaufania się udziela rejestratorowi, że taka domena faktycznie zostanie odnowiona w ostatnich sekundach.

 

Nie trzeba udzielać kredytu zaufania, ponieważ domena na poziomie rejestru (bez udziału rejestratora) jest w ostatniej sekundzie odnawiana przez NASK.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie trzeba udzielać kredytu zaufania, ponieważ domena na poziomie rejestru (bez udziału rejestratora) jest w ostatniej sekundzie odnawiana przez NASK.

Co się dzieje z ważnością domeny, jeśli ją przedłużę w AM i przeniosę do innego rejestratora przed pierwotnym końcem ważności (tym prawdziwym)?

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

... czyli dokonam płatności "na zaś", za przedłużenie domeny, która kończy się 31 grudnia 2012 w wysokości 45,- w między czasie NASK obniży ceny odnowień do teoretycznie 35,- ... i co wtedy?

 

Zapłacę za odnowienie, które dopiero zrealizuje się w ostatniej sekundzie... a jak ją wcześniej przetransferuje? i co wtedy?

 

Co z przedłużaniem na kilka lat? Mam być przez to uwiązany z Waszą firmą "na zawsze"?

Te nowe rewelacyjne odnawianie domen... to taki szantażyk. Mam domenę ale nie mogę jej wytransferować, bo "AM walczy z konkurencją".

 

Nie trzeba udzielać kredytu zaufania

Ten kredyt zaufania się wyczerpał, ale dla Was.

 

(fantastyczny czas na to wybraliście, głośno o ACTA i zainteresowanie takimi "udogodnieniami w AM" jest znikome.... oczywiście nic nie sugeruje, bo pewnie to przypadek :) )

Edited by epson

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co się dzieje z ważnością domeny, jeśli ją przedłużę w AM i przeniosę do innego rejestratora przed pierwotnym końcem ważności (tym prawdziwym)?

 

"Jeśli użytkownik wytransferuje domenę z serwisu przed jej automatycznym odnowieniem, opłata za odnowienie zostanie w związku z tym zwrócona na jego konto."

http://blog.dropped.pl/2012/odnawianie-domen-pl/

 

Mam nadzieję że jakieś powiadomienie na mail będzie też szło do użytkownika, w innym wypadku obawiam się, że wiele domen po przeniesieniu wygaśnie, a jeszcze więcej razy support premium.pl będzie musiał tłumaczyć użytkownikom dlaczego muszą drugi raz płacić za odnowienie domeny, skoro niedawno (teoretycznie) zapłacili. :-(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te tłumaczenia na blogu dropped są tak samo genialne, jak wtedy gdy Michał pisał, że przenosi biznes na Cypr w celu zwiększenia wiarygodności serwisu. Naprawdę uważacie swoich klientów za skończonych debili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wypowiadam się jako klient waszego serwisu - SMUTECZEK...

 

Z biznesowego punktu widzenia to niegłupi pomysł by trzymać kasę dłużej - innego powodu nie widzę.

 

Nasze pieniądze mogą w tym czasie po prostu dłużej pracować dla Michała.

 

Tłumaczenie zmiany jest irytująco śmieszne i obraża mnie jako człowieka myślącego. Wprowadzone po cichaczu na blogu, którego rzadko kto czyta.

 

Nazwijmy rzeczy po imieniu:

 

DRODZY KLIENCI DROPPED - OD DNIA 23.01.2012 TRACICIE REALNA KONTROLE NAD SWOIMI DOMENAMI!

 

 

1. Domeny są odnawiane bezpośrednio przez system NASK, bez zaangażowania naszego oprogramowania.

 

A do czego zostało napisane to oprogramowanie?? jak nie do obsługi domen klientów ??

 

2. Ograniczone zostaje zjawisko ?wakacji odnowieniowych?, w którym domeny są transferowane do serwisu tylko celem ich odnowienia, po czym wytransferowywane z powrotem.

 

Jeśli ktoś nawet transferował domenę do dropped, by przedłużyć za 50 PLN a potem przerzucał z powrotem do np. nazwa.pl to i tak mu wam się to opłaca bo dostajecie 10 PLN a przez rok domena jest gdzie indziej obsługiwana.

 

3. Osoby trzecie nie mają możliwości sugerowania się datą wygasania podczas zakładania opcji na domeny naszych klientów, co znacznie utrudnia im to zadanie.

 

I to mówi rejestrator który ma największy udział w zakładaniu opcji w/g raportów NASK. Sami sobie strzał w kolano robicie czy o co chodzi??

 

Żadna argumentacja z powyższych nie jest prawdziwa, takie małe ACTA domenowe jak dla mnie.

 

Zegnam bez żalu...

Edited by isildur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie trzeba udzielać kredytu zaufania, ponieważ domena na poziomie rejestru (bez udziału rejestratora) jest w ostatniej sekundzie odnawiana przez NASK.

 

 

czyli jak dobrze rozumiem: składam zlecenie przedłuzenia danej domeny, ale faktycznie nie zostaje ona przdłuzona, tlyko będzie przedłuzona automatyczni przez nask w momencie faktycznego zakończenia okresu rozliczeniowego

 

w którym momencie dropped wysyła żadanie przdłużenia do nask ?

 

w momencie otrzymania zlecenia od abonenta czy w momencie sekudny wygasania domeny ?

 

ma to zasadnicze znaczenie biorąc pod uwagę ewentualne problemy z połączeniem dropped-nask i/lub stanu konta dropped w nask

 

druga rzecz: czy będą powiadomienia o faktycznym przdłuzeniu domeny przez nask, czy trzeba za każdym razem sprawdzać, czy aby na pewno system zadziałał poprawnie ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co się dzieje z ważnością domeny, jeśli ją przedłużę w AM i przeniosę do innego rejestratora przed pierwotnym końcem ważności (tym prawdziwym)?

 

DD

Też jestem zainteresowany odpowiedzią na to pytanie, jak można korzystać z serwisu do którego nie ma się elementarnego zaufania to trzeba być monopolistą jak allegro, AM ma rywala Premium i ludzie po prostu uciekną tam. Edited by Adelard

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przynajmniej w dropped beda wtapiali mniej na opcjach, bo kazdy da przedluzenie wczesniej, dla pewnosci :)

 

Moze jeszcze trzeba wprowadzic rejestracje w ostatnim dniu rezerwacji?

Edited by pokoleniex

Share this post


Link to post
Share on other sites
druga rzecz: czy będą powiadomienia o faktycznym przdłuzeniu domeny przez nask, czy trzeba za każdym razem sprawdzać, czy aby na pewno system zadziałał poprawnie ?

Pytanie jest kluczowe, bo wiedząc jak "solidną" firmą jest dropped można przypuszczać, że wkrótce ranking najpopularniejszych ticketów będzie otwierał ten zaczynający się od słów "co się stało z moją domeną?"

 

Ktoś wie w jaki sposób są przedłużane teraz opcje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aftermarket miał być przyjazny użytkownikom . Czy nasz głos,użytkowników AM ma jakiekolwiek znaczenie ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie trzeba udzielać kredytu zaufania, ponieważ domena na poziomie rejestru (bez udziału rejestratora) jest w ostatniej sekundzie odnawiana przez NASK.

 

Jak pewnie wiesz, ta sama funkcja dla domen EU czesto zawodzila, i mimo ze domeny oplacalem to byly wolne po 40 dniach (blad skryptu po stronie dropped a nie blad rejestru)

Po wyjasnienach dowiadywalem sie, ze domeny nie sa przedluzane w momencie "przedluz" tylko na koniec miesiaca.....od tego czasu dokladniej przygladalem sie przedluzonym domenom EU...

 

 

 

jesli tak samo bedzie teraz w przypadku domen PL, to ja balbym sie o swoje domeny.....

zawsze moze zabraknac kasy, lub pojawic sie jakis blad skryptu.....

 

teraz gdy w whois widac date odnowienia bedzie jeszcze wiekszy burdel...bo przedluze domene, a data wygasniecia w whois sie nie zmieni.........

 

 

narazie czekam na info z supportu na kilka moich pytan dotyczacych nowego sposobu odnawiania domen.....

 

osobiscie wolalbym stary system odnowien.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ryzykowna zmiana, trzeba będzie wiele zmienić, by to mogło działać, a na koniec może okazać, że trzeba będzie wycofać się ze zmiany, także warto to teraz dobrze przemyśleć.

 

Dropped powinien pamiętać, że w pierwszej kolejności jest giełdą domen, a nie rejestratorem, i pod tym kątem powinien układać działanie. Może technicznie sprawa będzie w porządku, ale ważniejsza jest strona handlowa. W wypadku sprzedaży domeny, klient często transferuje dalej domenę, a wtedy straci przedłużenie. Czy opłata za przedłużenie wróci do sprzedawcy. Powinna być opcja "normalnego przedłużenia", bo jeżeli klientowi w negocjacjach poda się datę do kiedy domena jest przedłużona, to musi się to potem zgadzać.

 

Jaka data będzie widniała w ofercie sprzedaży, ta którą mamy w panelu czy ta, która będzie w whois. To przyniesie straty sprzedawcom, klienci będą patrzyli do kiedy domena jest przedłużona i będą zwlekać z ofertą, licząc na okazję, że może domena zwolni się, i pewnie nie bez racji. Kwestia opcji wydaje się być drugoplanowa.

 

Dla serwisu priorytetowa powinna być kwestia zaufania klientów do serwisu, szczególnie nowych. Klienci końcowi, którzy mają kupione 1-2 domeny, nie zrozumieją sytuacji. Te rozwiązanie będzie rodzić konflikty. Trudno każdemu tłumaczyć, że ma teoretycznie przedłużone domeny, a praktycznie nie. Klient wytransferuje domenę na tydzień przed techniczną datą wygaśnięcia, a potem u nowego rejestratora dowie się, że został "oszukany", lub nie dowie się i może stracić domenę. A wtedy będzie występował o odszkodowanie za straconą domenę, którą kupił za znaczne pieniądze.

 

Dochodzi jeszcze kwestia psychologiczna, dla najlepszych domen, każdy klient chce widzieć, że wszystko gra i domena jest odpowiednio przedłużona, szczególnie kiedy wyjeżdża lub robi przerwę w temacie domen. Technicznie usługa musi być niezawodna, a jak nie ma takiej gwarancji, to nie warto w ogóle zmieniać dotychczasowego rozwiązania.

 

Potrzebne są maile informujące o rzeczywistym przedłużeniu, bo zawsze będzie niepewność czy wszystko działa w porządku.

 

Argument "wakacji odnowieniowych" jest niezrozumiały, tak to może działać nazwa lub home, czyli walczyć z jakąś grupą klientów. Argument, że nie potrzeba angażować oprogramowania Dropped też nie jest jasny, przecież przedłużenie to jedna z najważniejszych spraw, a działanie jest z wyprzedzeniem, wiec jaki tu jest zysk.

 

Skoro takie rozwiązanie jest tylko dla domen .eu, to znaczy nie jest praktykowane, przez co domeny .eu są jakimś wyjątkiem. Jak dobrze wiemy często tzw. eurorozwiązania są złe lub dziwne, trzeba korzystać ze sprawdzonych rozwiązań.

 

Kolejny raz nie działa komunikacja po stronie Drooped, niezauważona informacja na blogu i wprowadzenie tak dużej zmiany. A zbiega się to z rozdawaniem kodów promocyjnych. Co zawsze sugeruje, że ważniejszy jest marketing niż realne działania i zaufanie. Tak jak to było z rozdawaniem domen .eu za darmo lub dawaniem bonusów za transfer z Premium. To nie są dobre pomysły, choć łatwe do wprowadzenia, gdyż płacą za to inni. Znacznie lepiej obniżyć opłaty za promocję domen oraz za udzielany kredyt, bo są one bardzo wysokie. A także zdecydowanie zająć się pomysłami, by giełda działała skuteczniej, bo nadal jest to najsłabsza strona serwisu.

 

I jeszcze taka sprawa, jeżeli Dropped będzie miał kłopoty finansowe, to klienci mogą w ogóle stracić swoje przedłużenia. To sytuacja teoretyczna, ale wbrew pozorom kluczowa, czyli gdzie są nasze pieniądze. Dla klientów lepiej by były w nask, bo to gwarantuje ważność domen. Po co klienci mają ponosić zupełnie zbędne ryzyko, na dodatek bez żadnych zysków.

 

Za bardzo nie widać plusów, a minusy rodzą się bez większych starań.

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

dopiero teraz zauważyłem te dobre "nowiny" :) ciekawe czy za jakiś czas jak wiele ludzi podziękuje dropped NASK nie zadecyduje, że rejestratorzy nie mają wyboru i wszyscy muszą zmienić zasady odnowień na te które wprowadza dropped..

Share this post


Link to post
Share on other sites
ciekawe czy za jakiś czas jak wiele ludzi podziękuje dropped NASK nie zadecyduje, że rejestratorzy nie mają wyboru i wszyscy muszą zmienić zasady odnowień na te które wprowadza dropped..

Wówczas nie będziemy mieli wyboru, teraz wybór jeszcze jest a wprowadzanie zmian nie jest przymusem. No i druga kwestia jest taka, że inne serwisy wykazują się nieporównywalnie większą stabilnością, w dropped jest tak że albo przedłuży, albo nie przedłuży.

Share this post


Link to post
Share on other sites
dopiero teraz zauważyłem te dobre "nowiny" :) ciekawe czy za jakiś czas jak wiele ludzi podziękuje dropped NASK nie zadecyduje, że rejestratorzy nie mają wyboru i wszyscy muszą zmienić zasady odnowień na te które wprowadza dropped..

 

To jest bardzo mało prawdopodobne. Nawet eurid odszedł od tych zasad i od 7.04.2011 można domeny .eu normalnie odnowić na 1-10 lat w dowolnym momencie. Obecnie obie te metody odnowienia funkcjonują równolegle.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To jest bardzo mało prawdopodobne. Nawet eurid odszedł od tych zasad i od 7.04.2011 można domeny .eu normalnie odnowić na 1-10 lat w dowolnym momencie. Obecnie obie te metody odnowienia funkcjonują równolegle.

Mówisz tylko o dropped czy ogólnie bo chyba zgubiłem wątek?

Z tego co zrozumiałem to w dropped już tak jest i nie ma wyboru..

hmm ale może jestem już spiący:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mówisz tylko o dropped czy ogólnie bo chyba zgubiłem wątek?

 

O rejestrze .eu

Share this post


Link to post
Share on other sites

użytkownik Dropped.pl ostatni raz oficjalnie był na forum: środa, 16 listopad 2011 - 14:53

Trochę to niepokojące, również w obliczu tych kontrowersyjnych pomysłów, oderwanych od potrzeb klientów.

 

Nie mam topowych domen wartych po kilkadziesiąt tysięcy, ale czekanie za każdym razem do tej ostatniej sekundy na rozstrzygniecie czy domena jest jeszcze moja, nie będzie łatwe.

 

Panie Michale, możliwe, ze czyta Pan forum bez logowania, więc mam pytanie. Działa Pan jeszcze w domenach? Po ostatnim Meet Domainers i

o stagnacji i nowych rozszerzeniach jako rozwiązaniu na wszelkie zło, mam wrażenie, że Dropped żyje siłą swojego rozpędu, teraz znalazło się rozwiązanie które pozwoli trochę przytrzymać środki na koncie ...

 

Premium w końcu się doczeka przełomu, co jakiś czas, konsekwentnie sami podsuwacie argumenty.

 

Tak przy okazji, do poprawienia jest link na stronie głównej Aftermarket, po lewej stronie link Aukcje od 10 PLN kieruje na:

https://www.aftermarket.pl/marketsearch.php...&order=date

a tam przede wszystkim wasze domeny słownikowe na aukcjach holenderskich

 

Prawidłowy link jest w oknie Tylko aukcje: Aukcje od 10 zł

Edited by dlp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×