Jump to content
Saint

Dropped.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

Ja mam taka uwage od siebie.

 

"Domena xxxx.pl została przechwycona i zarejestrowana w serwisie Dropped.pl, pierwszym w Polsce serwisie przechwytującym domeny internetowe.

 

Jeśli widzisz tę stronę zamiast serwisu internetowego, który znajdował się poprzednio pod tą domeną, oznacza to że domena nie została opłacona w terminie przez poprzedniego właściciela i nastąpiło jej przechwycenie. Domena została zarejestrowana dla jednego z klientów serwisu Dropped.pl."

 

Jesli chcemy, aby ludzie zaczeli nas traktowac jak inwestorow, a nie jako zlodziei i spekulantow, musimy uwazac na bledy jakie popelniamy. Wg mnie opis na Dropped budzi negatywne skojarzenia. Mozna napisac to bardziej przyjaznie i lekko, a nie tak jak teraz, bo kojarzy sie to z jakims podziemiem i niejasnymi do konca praktykami. Jestem w 100% przeknany, że skutecznosc sprzedazy na Dropped wzrosnie, kiedy zmieni sie ten opis.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chodzą Wam statystyki w Dropped?

 

Gdzieś od przed wczoraj nie działają, nie pokazuje się ilość odwiedzin.

 

Pozdrawiam

Marcin

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja mam taka uwage od siebie.

 

"Domena xxxx.pl została przechwycona i zarejestrowana w serwisie Dropped.pl, pierwszym w Polsce serwisie przechwytującym domeny internetowe.

 

Jeśli widzisz tę stronę zamiast serwisu internetowego, który znajdował się poprzednio pod tą domeną, oznacza to że domena nie została opłacona w terminie przez poprzedniego właściciela i nastąpiło jej przechwycenie. Domena została zarejestrowana dla jednego z klientów serwisu Dropped.pl."

 

Jesli chcemy, aby ludzie zaczeli nas traktowac jak inwestorow, a nie jako zlodziei i spekulantow, musimy uwazac na bledy jakie popelniamy. Wg mnie opis na Dropped budzi negatywne skojarzenia. Mozna napisac to bardziej przyjaznie i lekko, a nie tak jak teraz, bo kojarzy sie to z jakims podziemiem i niejasnymi do konca praktykami. Jestem w 100% przeknany, że skutecznosc sprzedazy na Dropped wzrosnie, kiedy zmieni sie ten opis.

 

Słuszna uwaga.

Ja bym to widział mniej więcej tak.

 

Witamy w serwisie Dropped.

Jesteśmy firmą zajmującą się obrotem domen internetowych i ich rejestracją ( kolejność dowolna)

Domena której szukasz zarejestrowana jest u nas a kontakt z jej właścicielem znajdziesz tutaj.....

 

coś w tym stylu

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
Ja mam taka uwage od siebie.[/

 

"Domena xxxx.pl została przechwycona i zarejestrowana w serwisie Dropped.pl, pierwszym w Polsce serwisie przechwytującym domeny internetowe.

 

Jeśli widzisz tę stronę zamiast serwisu internetowego, który znajdował się poprzednio pod tą domeną, oznacza to że domena nie została opłacona w terminie przez poprzedniego właściciela i nastąpiło jej przechwycenie. Domena została zarejestrowana dla jednego z klientów serwisu Dropped.pl."

 

Jesli chcemy, aby ludzie zaczeli nas traktowac jak inwestorow, a nie jako zlodziei i spekulantow, musimy uwazac na bledy jakie popelniamy. Wg mnie opis na Dropped budzi negatywne skojarzenia. Mozna napisac to bardziej przyjaznie i lekko, a nie tak jak teraz, bo kojarzy sie to z jakims podziemiem i niejasnymi do konca praktykami. Jestem w 100% przeknany, że skutecznosc sprzedazy na Dropped wzrosnie, kiedy zmieni sie ten opis.

http://www.di.pl/index.php?s=&showtopi...st&p=251864

 

pirat ;)

Edited by Guest

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mozna sprawdzic url: http://ndparking.com/nazwadomeny.pl i jesli pokaze sie 'This domain has been blocked' lub 'Domain no longer supported by advertiser' to znaczy ze zbanowana.

 

Nie zawsze sie to sprawdza. Mialem domene plgooglr*pl ktorej w ND nie dalo sie zaparkowac, a wg. Twojej porady bez problemu powinno dac sie to zrobic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy na liście domen 'do opłacenia' serwis mógłby wprowadzić jakiś wizualny wyróżnik dla domen z aukcji FM? Czy też w innej formie oddzielić je od domen przechwyconych na zamówienie lub wylicytowanych? Pomoże to w utrzymaniu porządku i szybkim odróżnianiu tych, nazwijmy je, obowiązkowych do opłaty od fakultatywnych (czyli z FM).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy na liście domen 'do opłacenia' serwis mógłby wprowadzić jakiś wizualny wyróżnik dla domen z aukcji FM? Czy też w innej formie oddzielić je od domen przechwyconych na zamówienie lub wylicytowanych? Pomoże to w utrzymaniu porządku i szybkim odróżnianiu tych, nazwijmy je, obowiązkowych do opłaty od fakultatywnych (czyli z FM).

Domeny z FM są traktowane na równi z domenami zarezerwowanymi (które też są faktultatywne do opłacenia). Można faktycznie wprowadzić rozróżnienie, które domeny trzeba opłacić a z których można bezkarnie zrezygnować - przekażę to programistom.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domeny z FM są traktowane na równi z domenami zarezerwowanymi (które też są faktultatywne do opłacenia). Można faktycznie wprowadzić rozróżnienie, które domeny trzeba opłacić a z których można bezkarnie zrezygnować - przekażę to programistom.

 

Dokładnie to mam na myśli mówiąc 'fakultatywne'. Przechwycone lub zlicytowane sa należne do opłaty, a nieopłacenie skutkuje opłata karną. Z listy FM można lecz się nie musi (nie ma za to konsekwencji finansowych) i pod tym względem mają różny status. Jednocześnie wlatując bez wyróżnika dziesiątkami na listę 'do opłacenia' strasznie zaciemniają obraz tzw. zapłat koniecznych - wiemy o co chodzi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jesli chcemy, aby ludzie zaczeli nas traktowac jak inwestorow, a nie jako zlodziei i spekulantow, musimy uwazac na bledy jakie popelniamy. Wg mnie opis na Dropped budzi negatywne skojarzenia. Mozna napisac to bardziej przyjaznie i lekko, a nie tak jak teraz, bo kojarzy sie to z jakims podziemiem i niejasnymi do konca praktykami. Jestem w 100% przeknany, że skutecznosc sprzedazy na Dropped wzrosnie, kiedy zmieni sie ten opis.

A jak teraz?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domeny z FM są traktowane na równi z domenami zarezerwowanymi (które też są faktultatywne do opłacenia). Można faktycznie wprowadzić rozróżnienie, które domeny trzeba opłacić a z których można bezkarnie zrezygnować - przekażę to programistom.

 

Można by podzielić listę na części:

 

pierwsza - położona wyżej, domeny przechwycone i kupione na giełdzie, czekające na opłatę, domeny trafiają tam automatycznie plus domeny wybrane przez użytkownika ręcznie

inny tytuł maila, dotyczącego zbliżającej się końca terminu opłaty, względem pozostałych domen

 

druga - po przerwie, normalne rezerwacje domen, z możliwością zaznaczenia i przeniesienia do listy wyżej,

 

trzecia - po przewie - rezerwacje fm

Share this post


Link to post
Share on other sites
A jak teraz?

Dużo, dużo lepiej - jest ok.

 

Przy okazji: na stronie "Domeny na sprzedaż" przydałaby się możliwość wyświetlania po większej ilości domen, oraz dodatkowy pager pod listą.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W rankingu przydały by się linki "zobacz inne aukcje użytkownika" i "zobacz inne domeny użytkownika", gdyż na aukcjach nie są one widoczne.

 

Przecież to wystawiający aukcje o tym decyduje w swoich ustawieniach: czy ma być do niego kontakt, czy ma pokazywać swoje portfolio, itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

w rezerwacjach potrzebne jest oddzielnie listy najważniejszych domen do opłacenia od reszty, teraz domeny przechwycone i te istotne nie są dobrze widoczne - dodatkowo dla tych domen wskazana byłaby też opcja większej liczby komunikatów mailowych

Share this post


Link to post
Share on other sites
Błąd: Błąd EPP: Błąd połączenia z systemem NASK Couldn't resolve host 'grolsch.nask.waw.pl' (6) [9999]

Błąd: Błąd EPP: Błąd połączenia z systemem NASK couldn't connect to host (7) [9999]

Nie śledzę tego wątku, więc być może opisywany niżej błąd już został zgłoszony, ale pozwolę sobie go napisać.

 

Nie mogę zmienić DNSów dla domeny .com, błąd:

Błąd EuroDNS: Błąd połączenia z systemem EuroDNS couldn't connect to host (7) [9999]

 

Próbowałem kilkukrotnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trzeba by chyba dopracować system rozpoznawania domen premium. Na liście spadów premium można znaleźć literówki typu: inplanty.pl ( poprawna forma to zdaje się implanty.pl). :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trzeba by chyba dopracować system rozpoznawania domen premium. Na liście spadów premium można znaleźć literówki typu: inplanty.pl ( poprawna forma to zdaje się implanty.pl). ;)

Jest taka opcja w Dropped.pl, że płacisz za założenie opcji na swoją domenę - Dropped taką opcję rejestruje i gdy domena spada trafia na aukcję (na liście spadów jest oznaczona jako Premium) i kwota uzyskana na aukcji takiej domeny trafia do tego, który założenie takiej opcji na swoją domenę zlecił :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosze o informacje czy jest sens tracic czas na przegladanie domen .sk bo od jakiegoś czasu dropped nic nie przejmuje.

 

Czy Dropped odpuszcza temat pt "domeny słowackie" ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przydałoby się aby w części Sprzedawaj domeny / Domeny na sprzedaż było takie okienko do wyboru folderów jak w części Zarządzaj domenami / Moja lista domen. Przy dużym portfolio łatwiej byłoby wtedy zarządzać wystawianiem domen na sprzedaż, a tak trzeba przeglądać wszystkie w jednym worku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla domen zarezerwowanych - po otrzymaniu maila o braku zapłaty, domena znika z listy rezerwacji i nie można dokonać opłaty, ani przywrócić domeny na listę, aż domena zacznie wygasać.

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×