Jump to content
Saint

Dropped.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

O godzinie 23:04 przyszedl do mnie mail od dropped, ze aukcja ktora obserwuje konczy sie za 2h. Prawda jest taka, ze aukcja skonczyla sie o 22:00 :/

 

Z tymi powiadomieniami to jest ostatnio niezly balagan. Dsisaj otrzymalem 3 identyczne maile o domenie, ktora nie zostala sprzedana na aukcji.

 

Windowsa by dobrze działał też trzeba restartować często, miejmy nadzieję, że Dropped nie "wisi" na tej platformie ;)

 

W windowsie od visty nie ma juz tego problemu. A Windows 7 moim zdaniem dziala rewelacyjnie (duzo lepiej niz xp), co nie zmienia faktu ze nie jest to system dedykowany do takich zastosowan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uwagę i sugestię mam jedną: OGARNIJCIE TEN INTERES bo ostatnio nabieram przekonania, że skala przedsięwzięcia się jest zbyt duża.

Nie rozumiem tego co dzieje się z dropped.pl.

Rosnąca ilość użytkowników i domen, wielkie zainteresowanie, które widać tu na forum, wiele dobrych i wygodnych rozwiązań w jednym miejscu, miesięczne obroty na giełdzie rzędu xxx.xxx tysięcy zł.

To jest pozycja wyjściowa do bardzo dobrego biznesu i nie rozumiem dlaczego od jakiegoś czasu serwis i przede wszystkim użytkownicy są tak lekceważeni. Jeśli firma zewnętrzna nie daje rady z serwerami to trzeba ich pogonić. To nie jest już serwis dla znajomych, wiele ludzi wkłada tu spore pieniądze i musi za tym iść stabilna i bezpieczna platforma.

W tym momencie serwis leży, moje zaufanie do serwisu spada, nie wiem czy zdążę zalicytować, czy będę mógł wieczorem popracować na folderach itd. Brakuje teraz chyba jeszcze wycieku haseł i dropped leży na amen.

 

Życzę dropped.pl jak najlepiej, chcę tu być i pracować na tym layoucie i systemie, ale przypomina mi się sytuacja z pewnym hostingiem który po padach przez dwa miesiące obiecywał wszystkim nowe szafy IBM. Nie wiem czy w końcu dojechały Od sierpnia mnie tam nie ma.

Edited by dlp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego co jest mi wiadomo to Dropped lada chwila powinien być przeskalowany na kilka maszyn co w praktyce oznacza, że w będzie działał wydajniej i nie będzie tego typu sytuacji wcale lub będą bardzo rzadko występowały. Chciałbym zaznaczyć jednak, że nie od razu Rzym zbudowano i na wszystko jest potrzebny czas. Sam czekam na moment kiedy zostaną uporządkowane sprawy z domenami .sk od dłuższego czasu i wcale nie jestem zachwycony tym , że niewiele się z tym dzieje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szkoda czasu na sk - tak samo jak na idn-y a szczególnie eu - czy ludzie już powariowali?

 

.sk to zwykła krajowa końcówka przecież, słowacka.

 

Liczba ludności: 5,5 mln osób, na pewno będą w przyszłości potrzebować dużo domen z dobrymi keywordami, które można złapać obecnie. ;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

czemu trzeba tak dlugo czekac, az wystartuje aukcja? nie moze to byc automatyczne? ktos to recznie ustawia czy leci z crona?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy Wy też tak macie, że jeśli ktoś kieruje mnie linkiem na aukcję domeny to przy próbie zalogowania się na swoje konto z tego linka wyskakuje błąd (404)?

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
czemu trzeba tak dlugo czekac, az wystartuje aukcja? nie moze to byc automatyczne? ktos to recznie ustawia czy leci z crona?

Leci z crona. Masz 2 godziny aby się rozmyślić i odwołać aukcję bez konsekwencji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy Wy też tak macie, że jeśli ktoś kieruje mnie linkiem na aukcję domeny to przy próbie zalogowania się na swoje konto z tego linka wyskakuje błąd (404)?

Prześlij proszę do supportu przykład takiego linka.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Masz 2 godziny aby się rozmyślić i odwołać aukcję bez konsekwencji.

 

Powinno to być wtedy gdzieś napisane, że można odwołać, bo w regulaminie tego nie ma. :)

 

W tych 2 godzinach mogłaby być też możliwość edycji aukcji, szczególnie opisu, kategorii czy daty końca - jeszcze zanim aukcja nie ruszy to problemu chyba nie powinno być, żeby to zmieniać, jak się wystawia więcej niż jedną aukcję z rzędu to różnie z tym bywa. A jak ruszy to oczywiście edycja już zablokowana na amen.

 

Proponuję też, aby z automatu przenosiły się jako domyślne kategorie dla aukcji, które obowiązują dla domen już wystawionych do sprzedaży w dropped.pl (np. jeśli w ofercie sprzedaży domena ma kategorie "handel" i "turystyka" to super byłoby jakby po wystawieniu aukcji się przenosiły tam również do kategorii albo była pozycja na liście - kategoria "taka jak w ofercie sprzedaży", najlepiej domyślna, bo rzeźbienie w tych kategoriach to trochę przeszkoda, szczególnie, że większość z nich na giełdzie ustala ten tajemniczy selekcjoner. ;)

 

EDIT1: A przepraszam, dopisek w regulaminie o odwoływaniu aukcji jest, zwracam honor:

 

Możliwe jest usunięcie aukcji w czasie pierwszej godziny po jej zapisaniu w systemie, jeśli w danych aukcji (np. cenie minimalnej) są błędy.

 

EDIT2: w sumie jak można usunąć i ponownie wystawić to z tą edycją niepotrzebne też, ale z tymi kategoriami to mogłoby to być trochę ułatwienie.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

no i na liscie nie powinno byc domen ktore nie chcemy sprzedaz, a noz sie kiedys ktos pomyli.. mimo, ze dwie godziny na odwolanie jest to byc moze ktos akurat odejdzie od kompa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jak to jest z opłatą za transfer domeny.

 

Bo chciałem transferować domenę .net, wypełniłem formularz ale otrzymałem od poprzedniego rejestratora informację że kod authinfo jest nieaktualny wskutek czego transfer nie doszedł do skutku....

 

Natomiast opłata została pobrana. Tak powinno być czy coś się "popsuło"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pytam w tym temacie, a nie bezpośrednio, bo myślę, że więcej osób może być zainteresowana tą informacją.

 

Czy bonusy za przedłużenie domeny będą przyznawane również w 2010 roku?

 

 

Pytam, bo jeśli nie, to warto chyba jutro przedłużyć jeszcze chociażby kilka IDN-ów, których normalny termin abonamentowy mija nieco później.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na liście domen niepoprawnie wyświetla kliki z parkingu: "87 wizyty, (87) klików" - i tak przy każdej domenie w panelu, liczba wizyt = liczba klików

Share this post


Link to post
Share on other sites

dlaczego tak jest, że jak jest zakończona licytacja i po jakimś czasie chcę sprawdzić kiedy się skończyła albo w jakim okresie sprzedający próbował sprzedawać konkretną domenę za konkretną cenę zamiast daty pokazuje się tylko:

Zakończenie: zakończona (licytacja zakończona)

tzn wiem że tak jest zawsze, ale uważam że lepiej by było pokazywać datę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dropped będzie działało po nowemu :) Wczoraj otrzymaliśmy miejsce na kolokację w ATM, jutro montujemy serwery, planowany czas migracji: 8/9 stycznia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dropped będzie działało po nowemu :) Wczoraj otrzymaliśmy miejsce na kolokację w ATM, jutro montujemy serwery, planowany czas migracji: 8/9 stycznia.

 

ciesze się... czy migracja oznacza jakieś większe kłopoty na Dropped 8-9 stycznia? Mam nadzieję, że to działanie 'po nowemu' wyjdzie nam wszystkim na dobre. Od ponad tygodnia oczekuję na odpowiedź w sprawie nieprawidłowego działania Dropped w wyniku czego straciłem domenę - nr sprawy #308925618. Maila wysłałem 24 grudnia ok. godz 14.

 

Co do uwag i sugestii to mam następujące (może już ktoś zgłaszał, ale nie czytałem całego wątku) dotyczące sprawdzania domen usuniętych:

- możliwość przeglądania tylko nowych domen usuniętych, dodanych od czasu ostatniego przeglądania - w ciągu dnia kilka razy aktualizowana jest lista i za każdym razem oprócz nowych przeglądam również stare domeny z danego dnia

- zaznaczanie domen, które już odznaczyłem i są monitorowane dla mnie - działa coś takiego w AM - jest po prawej stronie oko (domena już jest monitorowana celem przechwycenia)

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
- możliwość przeglądania tylko nowych domen usuniętych, dodanych od czasu ostatniego przeglądania - w ciągu dnia kilka razy aktualizowana jest lista i za każdym razem oprócz nowych przeglądam również stare domeny z danego dnia

 

Wystarczy przeglądać listę jeden raz w ciągu dnia :-)

 

Dla mnie dużym udogodnieniem byłaby możliwość przeglądania spadów pomiędzy dniem A a dniem B.

Share this post


Link to post
Share on other sites
... planowany czas migracji: 8/9 stycznia.

Nie zdziwię się jeśli to będzie nie tylko zmiana lokacji serwera ale i siedziby spółki do innego kraju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wystarczy przeglądać listę jeden raz w ciągu dnia :-)

 

Dla mnie dużym udogodnieniem byłaby możliwość przeglądania spadów pomiędzy dniem A a dniem B.

Dokłądnie. Czemu nie ma możliwości zobaczyć, co spadło miedzy 7 a 14 dni temu? Albo między konkretną datą? I w ogóle, dlaczego informacje nt spadów są tylko z ostatnich 90 dni? Czy macie możliwość pokazania spadów z ostatnich 2 lat? Czy po prostu nie chcecie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Transfer następnych paru moich domen do Dropped trwa już cztery dni ... :)

Mam nadzieję, że to nie jest nowy standard zważywszy, że w panelu Klienta nadal widnieje zapewnienie:

 

"[...] Jeśli potwierdziłeś już transfer domeny, znajdzie się ona na twoim koncie w ciągu jednej godziny."

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×