Jump to content
Saint

Dropped.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

Panowie, kiedy wchodzimy na domenę zaparkowaną w Dropped (wystawioną na sprzedaż), to na samym dole widzimy literówkę:

 

Wyświetl całą bilbiotekępomocy

znalazłem właśnie inną literówkę do poprawki. W "Wystaw User Premium" jest:

Oto lista opcji, które przeznaczas na sprzedaż swoich domen jako przechwycone domeny Premium

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy Dropped ma jakieś problemy z połączeniem z NASK?

 

Od 2 dni pada system rezerwacji. Rozumiem, że na 100 domen danych do rezerwacji za jednym razem jakieś 30-50% nie daje rady i wyskakuje bład "Błąd EPP: próba wykonania zbyt wielu komend w jednostce czasu (5050)" ale na litość Mzimu, próba rezerwacji 2 domen i tez FAIL! Jakieś problemy z EPP?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy Dropped ma jakieś problemy z połączeniem z NASK?

 

Od 2 dni pada system rezerwacji. Rozumiem, że na 100 domen danych do rezerwacji za jednym razem jakieś 30-50% nie daje rady i wyskakuje bład "Błąd EPP: próba wykonania zbyt wielu komend w jednostce czasu (5050)" ale na litość Mzimu, próba rezerwacji 2 domen i tez FAIL! Jakieś problemy z EPP?

 

Pewnie trafiłeś na moment przechwytywania jakiejś domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witaj!

 

Poniższy email dotyczy domeny p....pl, którą sprzedajesz na transakcji Escrow w serwisie Dropped.pl.

 

Transfer z użyciem podanego przez Ciebie kodu AuthInfo nie może być zainicjowany, gdyż nie minęło jeszcze 21 od daty rejestracji domeny lub jej poprzedniego transferu. Gdy tylko transfer domeny będzie możliwy, zostanie on zlecony w systemie NASK i po potwierdzeniu środki za domenę znajdą się na twoim koncie.

 

Z pozdrowieniami,

zespół Dropped.pl

 

Teraz juz tylko 5 dni :P

Oczywiscie rowniez nie minal ten termin ale dobrze byloby zmienic powiadomienia :P

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak się zastanawiam czy jest taka możliwość, żeby wprowadzić dodatkowo płatne wypłaty z dropped na konto bankowe. Chodzi mi o to, że byłaby taka możliwość za dodatkową opłatą, wypłaty pieniędzy na konto bankowe w dzień zlecenia wypłaty, czyli byłby ptaszek lub opcja do zaznaczenia i taka wypłata traktowana byłaby priorytetowo a więc przelew wychodziłby w dzień zlecenia i tym samym kasa byłaby na drugi dzień na koncie. Takie wypłaty premium, mogłyby być płatne np. 5zł za wybranie takiej opcji. Teraz powiedzmy, że wypłaty z dropped na konto bankowe odbywają się dwa razy w tygodniu (poniedziałek, środa) i taka opcja byłaby dla tych którzy nie chcieliby lub nie mogą czekać na wypłatę kasy.

 

Wiem że strasznie to zakręciłem, ale może ktoś to zrozumie :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy Dropped ma jakieś problemy z połączeniem z NASK?

 

Od 2 dni pada system rezerwacji. Rozumiem, że na 100 domen danych do rezerwacji za jednym razem jakieś 30-50% nie daje rady i wyskakuje bład "Błąd EPP: próba wykonania zbyt wielu komend w jednostce czasu (5050)" ale na litość Mzimu, próba rezerwacji 2 domen i tez FAIL! Jakieś problemy z EPP?

Jest to związane ze zdecydowanie lepszą wydajnością nowego serwera :P Ponieważ działa dużo szybciej, użytkownicy zaczęli rezerwować o wiele więcej domen. W odróżnieniu od rejestratorów takich jak Home czy Netart, gdzie rejestruje się pojedyncze domeny, nasi użytkownicy rezerwują je setkami, szybko wyczerpując minutowe limity komend w NASK. Jak obliczyłem, codziennie rezerwujemy około 2000 domen, przy czym odbywa się to nieregularnie (czasem kilku użytkowników siada z długą listą domen i limity wyczerpują się natychmiast).

 

Dzisiaj wprowadziliśmy rozwiązanie - gdy w danej minucie zarezerwowano już sporo domen, system zacznie automatycznie rezerwować domeny w pozostałych 6 firmach. Podobnie zachowa się gdy wykryje błąd 5050. Powinno to rozwiązać problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest możliwość aby w zakładce Domeny Do Przechwycenia lista domen zawierała datę uwolnienia domeny, status oraz możliwość sortowania? Najchętniej tak jak jest to dostępne w PPD.pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dropped podłóg konkurencji ( Parkdomen oraz PPD ) dość wolno weryfikuje status domeny danych do przechwycenia . W PPD i Parkdomen równolegle ukazuję iż domene przechwyciło / została przedłużona czy zrealizowana poprzez opcję natomiast na Dropped cisza , nadal jest monitorowana bez żadnego powiadomienia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiście że jest monitorowana dalej, bo rezerwacja domeny nie musi być wcale opłacona i wtedy zgarnia ją nasz skrypt łapiący domeny wygasające po rezerwacji...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oczywiście że jest monitorowana dalej, bo rezerwacja domeny nie musi być wcale opłacona i wtedy zgarnia ją nasz skrypt łapiący domeny wygasające po rezerwacji...

 

 

Rozumiem ,ale skoro na pozostałych tego typu serwisach wyświetla status zarejestrowanej / przedłożonej to Dropped powinien chociaż powiadamiać o tym fakcie i ewentualnie dać prawo wyboru użytkownikowi czy dalej ją monitorować . Taka moja sugestia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Błąd EPP: Próba wykonania zbyt wielu komend w jednostce czasu [5050] - super.

Próba rejestracji domeny.

 

Na FM mam domenę, niby zarezerwowaną w dropped, ale coś mnie ruszyło, żeby sprawdzić jej dostępność i okazało się, że jest wolna nawet po 5 minutach. Zarezerwowałem ją więc w Active24.i Mam ją teraz na aukcji FM, a rezerwację w Active. :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oczywiście że jest monitorowana dalej, bo rezerwacja domeny nie musi być wcale opłacona i wtedy zgarnia ją nasz skrypt łapiący domeny wygasające po rezerwacji...
Wtedy to jest akurat dobre rozwiązanie.

 

Ale już kilka razy dziwiłem się, co tam robią domeny, które już od kilka miesięcy są zarejestrowane - lepszy system "sprzątania" jest IMHO zalecane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajnie, że pojawiły się daty wygasania na liście domen do przechwycenia ale jeszcze lepiej byłoby gdyby dało się sortować domeny właśnie po tych datach.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Fajnie, że pojawiły się daty wygasania na liście domen do przechwycenia ale jeszcze lepiej byłoby gdyby dało się sortować domeny właśnie po tych datach.

Wszystko w swoim czasie, na razie pracujemy nad lepszym sprzątaniem właśnie :mellow: Usuniemy stamtąd zaległe domeny i zabierzemy się za sortowanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oto lista aukcji użytkownika użytkownika, prowadzonych aktualnie w naszym serwisie. Kliknij nazwę domeny, aby licytować w danej aukcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pragnę zapytać, czy wypłata środków równych/większych niż 1000PLN z Dropped.pl na konto - jest już zwolnione z opłat?

 

Z tego co pamiętam, Michał miał wprowadzić to w życie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajne nowe ikonki w Wyszukiwarce usuniętych domen. Już prawie działa pobieranie CSV. Jak zaznaczam tylko .de pobiera też inne niepotrzebnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy jest możliwość dodania takiej funkcji, która tworzy nowy kontakt (registrant's handle) dla każdej domeny utrzymywanej w dropped?

Dokładnie tak jak jest to zrobione w ppd.pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wszystko w swoim czasie, na razie pracujemy nad lepszym sprzątaniem właśnie :) Usuniemy stamtąd zaległe domeny i zabierzemy się za sortowanie.

Super, też na to czekam. Na razie fajnie, że się pojawiły daty wygasania.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wszystko w swoim czasie, na razie pracujemy nad lepszym sprzątaniem właśnie :)
Proponuję zaczynać z tym, że domeny, które już nie są zarejestrowane w dropped znikają z listy https://www.aftermarket.pl/marketset2.php i giełda domen.

 

To dla mnie na prawdę irytujące, jeśli tam wiedzę domenę sprzedane i wytransferowane poza dropped już kilka miesięcy wcześniej - bo to w końcu proste pytanie: poszukaj domeny podane jako sprzedaż wewnątrz dropped, IF REGISTRAR != Michau Enterprises Ltd. (albo dropcatcherx) wywal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy w zakładce "Poprzednie aukcje" gdzie zachowuje się historia wszystkich wystawianych aukcji, jest możliwość jednym kliknięciem zaznaczenia wszystkich starych aukcji? Istnieje przycisk "usuń zaznaczone domeny", jednak każdą z nich trzeba zaznaczyć osobno...

 

Może ktoś ma jakiś sposób jak zaznaczyć wszystkie? Przyznam, że troszkę starych aukcji mi się tam nazbierało, a przy tej ilości porządki są dość uciążliwe.

 

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy w zakładce "Poprzednie aukcje" gdzie zachowuje się historia wszystkich wystawianych aukcji, jest możliwość jednym kliknięciem zaznaczenia wszystkich starych aukcji? Istnieje przycisk "usuń zaznaczone domeny", jednak każdą z nich trzeba zaznaczyć osobno...

 

Może ktoś ma jakiś sposób jak zaznaczyć wszystkie? Przyznam, że troszkę starych aukcji mi się tam nazbierało, a przy tej ilości porządki są dość uciążliwe.

 

Pozdrawiam!

 

W sumie już podawałem rozwiązanie w tym wątku, ale podam jeszcze raz. Tym razem w innej formie -> http://blog.idj.pl/archiwum/32

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do tej pory to nie przeszkadzało przez tak długi czas, ale może by to jakoś zmienić?

 

Chodzi o ikonkę safe.png np. przy domenach wystawionych na aftermarket. Jak się najedzie na ikonkę, aby sprawdzić co to, wyskakuje "Transakcja bezpieczna". Każdy z nas ma również domeny zaimportowane spoza AM, które tej ikonki nie posiadają. Ktoś z zewnątrz gdy trafi na domenę z tą ikonką to przeczyta "Transakcja bezpieczna", ale już domena obok może nie mieć ikonki. I co wtedy? Pomyśli sobie pewnie "Aha, transakcja pewnie niebezpieczna!". MOże by to jakoś przeformułować?

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×