Jump to content
bradiaga

pl com eu

Recommended Posts

Może było- ale nie znalazłem.

 

Proszę o rozważenie takiego problemu:

 

Mamy przyzwoite polskie słowo/frazę.

Załóżmy, że wyceniamy rozszerzenie pl na 2000.

Jak wyceniacie com a jak eu ?

Dla uproszczenia przyjmijmy, ze wszystkie są wolne albo zaparkowane.

bradiaga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ten dział...

Zależy od słowa, zastosowania domeny, rynku docelowego, itp. W 90% na rynek PL najlepiej brać .pl, potem .com i .eu

Edited by hubert7

Share this post


Link to post
Share on other sites

W takim razie za dział przepraszam - i proszę o przeniesienie do właściwego.

Wiem, że tutaj uważa się, że najlepsza jest pl - ale jak widze niektórzy wystawiają też na sprzedaż com czy inne końcówki.

Dlatego prosiłbym o szacunkowy zakres procentowy.

Pozdrawiam

bradiaga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystko zalezy od keywordu. Ale jak chciałeś zakres procentowy to ok. 10%?

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites

pod uwagę wziąłem polskie keywordy i własne odczucia a nie konkretne przykłady i nie biore odpowiedzialnosci ze sie nie myle :D

Edited by swoj-chlop

Share this post


Link to post
Share on other sites
pod uwagę wziąłem polskie keywordy i własne odczucia a nie konkretne przykłady i nie biore odpowiedzialnosci ze sie nie myle :D

Można się mylić, ale czymś takim wprowadzasz innych użytkowników w błąd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki.

Sylyx - mam rozumieć, że .com wyceniasz na 30-40 % a .eu na 15- 20%?

Edited by bradiaga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sylyx się ze mną w tej kwestii nie zgodzi :D,

 

ale gdzieś na di.pl była poruszana sprawa "com" czy "eu", z korzyścią dla tego ostatniego rozszerzenia ...

Również, jak szogun, uważam, że dużo zależy od słowa kluczowego.

Byłem zdystansowany do rozszerzenia "eu", ale teraz, uważam, ze rośnie siła domen "europejskich".

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzięki.

Sylyx - mam rozumieć, że .com wyceniasz na?

Generalnie dla polskich słów. Ale, że rynek jest zbyt młody i nawet rozszerzył bym widełki .com na 10-80 %, a .eu na 5-25%.

Sylyx się ze mną w tej kwestii nie zgodzi :D,

 

ale gdzieś na di.pl była poruszana sprawa "com" czy "eu", a korzyścią dla tego ostatniego rozszerzenia ...

Również, jak szogun, uważam, że dużo zależy od słowa kluczowego.

Byłem zdystansowany do rozszerzenia "eu", ale teraz, uważam, ze rośnie siła domen "europejskich".

Ja uważam, że rośnie siła .com, a .eu są raczej niewypałem. Chętnie zobaczę przykłady .eu, które osiągnęły wyższe ceny niż .com.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie ma yempletu według którego można obliczyć procentowo różnice.

Są keywordy typu "nieruchomości" i są typu "filmowanie" czy "winogrona"

 

Inny kaliber , inna cena, inna końcówka pasuje to innego keywordu.

Wszystko zależy także kto wchodzi na stronę .....Polacy przyzwyczajeni sado .pl gdy polonia do .com które ma charakter bardziej międzynarodowy.

.eu jest coraz bardziej popularne ale też nie każdy keyword pasuje, np. srilanka.eu albo kongo.eu

 

wartośc domeny można tylko określić wiedząc o jaką domenę chodzi. W innym przypadku możesz sobei wybrać cenę od 1pln do 1,000,000 pln

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie można obliczyć, ale można określić.

 

na jakiej podstawie określisz relatywną wartoś 2 domen z innego tematu w tej samej końcówce?

Share this post


Link to post
Share on other sites
[..]

Ja uważam, że rośnie siła .com, a .eu są raczej niewypałem. Chętnie zobaczę przykłady .eu, które osiągnęły wyższe ceny niż .com.

 

 

Najprawdopodobniej, przykłady takie będą się pojawiać, sukcesywnie. Natomiast spektakularnie - w przypadku domen "eu", które wybitnie swoim rozszerzeniem nawiązują do słowa kluczowego. Gdy "eu" jest nad wyraz "kompatybilne"

z keywordem.

Ogólnie, na świecie, co jest oczywiste, "eu" nie maja absolutnie żadnych szans na wyparcie "com"-ów.

 

Poza tym wszystkim, "eu", to bardzo "młode" domeny. Potęga "com", rosła przez lata ...

Poczekajmy, na rozwój "eu" w Europie, zwłaszcza w Polsce :D.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Podaj chociaż jeden przykład.

 

 

Cytuję samego siebie:

[...] Najprawdopodobniej, przykłady takie będą :D się pojawiać, sukcesywnie. [...]

 

 

Edit: Wybacz, powiedziałem "zdanie za dużo", więc wycinam, w tym miejscu kawałek niniejszego posta.

 

 

Swoją drogą, ciekaw jestem, za ile poszły "narty.eu" w porównaniu do "narty.com" ..?

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naprawdę w to uwierzyłeś! :D

 

Wiem, że masz dużo .eu, ale nie licz na cud. Nigdy .eu nie pobije .com. Natomiast możliwe, że pobije w dalekiej przyszłości .pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]

Wiem, że masz dużo .eu, ale nie licz na cud. Nigdy .eu nie pobije .com. Natomiast możliwe, że pobije w dalekiej przyszłości .pl.

 

Wydaje mi się, że poniekąd przyznałeś rację.

Skoro wg Ciebie eu może pobić pl to znaczy, że u nas i z polskimi keywordami jednak eu bedzie droższe od com? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wiem, że masz dużo .eu, ale nie licz na cud. Nigdy .eu nie pobije .com. Natomiast możliwe, że pobije w dalekiej przyszłości .pl.

 

Ja tez mam trochę EU i nie liczę na cud, ale widzę co się dzieje i ze swojej strony mogę powiedzieć ze domeny EU są już druga siła w Polsce i w nie warto inwestować. :D

 

Twoje wypowiedzi maja odzwierciedlenie tylko w angielskich keywordach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×