Jump to content
korneliusz.com

Aukcje NASK

Aukcje NASK  

50 members have voted

  1. 1. Czy jesteś za tym, żeby NASK wystawiał przeterminowane domeny na aukcjach?

    • Tak
      18
    • Nie
      32


Recommended Posts

Czy jesteś za tym, żeby zlikwidować opcje i możliwość łapania? Niech NASK wystawia domeny na aukcję. Wtedy będzie sprawiedliwie i nie będzie posądzeń o nieuczciwość czy korupcję. Każdy miałby dostęp do aukcji w NASK.

 

Co o tym myślicie?

Edited by sylyx.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

czemu ma na tym zarabiac tylko NASK

 

niech zarabiaja "łapacze" , kazdy ma niby rowne szanse na zlapanie spadajacej domeny

Edited by ryskadow

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla łapaczy na pewno poroniony i przez to wyniki będą wypaczone, gdyż będą głosować na nie. Ale to sprawiedliwe, że każdy będzie miał takie same szanse. Ci, którzy tego nie popierają, są niesprawiedliwi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że jak NASK będzie prowadził aukcję to oferty będziemy wysyłać faksem, a płacić tylko przelewem? Początek aukcji każdej domeny po startowej cenie wg. NASK, czyli 200zł netto, hm...

 

Świetnie! :]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Z punktu widzenia NASK jest to optymalne rozwiązanie o którym już się zastanawiałem ponad rok temu ale nie chciałem opisywać go publicznie gdyż wtedy jeszcze było co łapać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zagłosowałem za, bo wiem z pierwszej ręki że NASK tego nie zrobi. ;-)

 

[edit] Usunąłem „nigdy” z powyższego zdania. :wacko:

 

[edit2] Aha, głosuję 'za' pod warunkiem pozostawienia w spokoju opcji. Aukcje spadających domen, tak, ale opcje muszą zostać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sylyx masz zamiar isc do NASKu i im to zasugerowac? :wacko: Sorry, ale osmieszysz sie jeszcze bardziej niz wtedy, gdy pytales sie w banku czy dadza Ci kredyt pod domeny, no ale mimo wszystko powodzenia, z niecierpliwoscia oczekuje dnia kiedy NASK bedzie podejmowal decyzje na podstawie sondy na di.pl :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja to widzę inaczej, dzięki możliwości łapania rozwija się rynek wtórny i serwisy typu Aftermarket, Złapane, ..., tam można też sprzedawać własne domeny, a to sprzyja rynkowi domen. Trzeba wiecej konkurencji, to rynek się będzie rozwijał.

 

Paradoksem jest, że ktoś z jednej strony narzeka na Nask, a z drugiej strony chciałby, żeby Nask miał wszystko pod kontrolą.

 

Czasami tak jest, że pod presja jakiś zdarzeń, człowiekowi wydaje się, że dla niego coś będzie dobrym rozwiązaniem, ale kiedy już nastąpi zmiana, okazuje się podciął gałąź, na której siedział lub strzelił w kolano. :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites
sylyx masz zamiar isc do NASKu i im to zasugerowac? :wacko: Sorry, ale osmieszysz sie jeszcze bardziej niz wtedy, gdy pytales sie w banku czy dadza Ci kredyt pod domeny, no ale mimo wszystko powodzenia, z niecierpliwoscia oczekuje dnia kiedy NASK bedzie podejmowal decyzje na podstawie sondy na di.pl :)

Panie Grzegorzu tak się właśnie zastanawiałem, czy nie zatrudnić się w NASK jako Specjalista ds. Promocji, tylko nie wiem czy się nie ośmieszę. Myślałem też żeby zatrudnić się w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej i zniszczyć NASK, ale też boję się, że się ośmieszę. Proponuję Panu Grzegorzowi, żeby się Pan zapoznał z terminem ironia, zamiast czekać z niecierpliwością na dzień w którym NASK będzie podejmował decyzję na podstawie sondy. :)

 

PS. Do niekumatych: 80% wszystkiego co piszę to żart!

Share this post


Link to post
Share on other sites

NASK to niech lepiej trzyma się jak najdalej od jakichkolwiek serwisów. Ja bym widział ich role zblizoną do roli ICANN dla TLDs niż jako rejestratora czy jednostkę besposrednio zaangażowana w rynek domen.

 

Są bardziej palące problemy wymagające rozwiazań jak na przykład transfer domen czy lepszy whois.

Przykładowo transfer domeny .com czy nawet .eu zajmuje 2-3 dni (w najgorszym razie 5) i nie wymaga żadnych faksów, listów, badania grupy krwi czy potwierdzenia kodu DNA. :wacko:

W Polsce łatwiej mi było założyć opcje żeby przenieść domenę niż bawić sie z cesjami opłatami kodami etc. To chyba o czymś świadczy.

 

NASK nie może pojąć że w XXI wieku fax nie jest niezbędnikiem na każdym biurku, a załatwianie spraw pocztą i przelewami bakowymi to kompletna parodia. Są emaile, są digital signatures, są systemy opłat elektronicznych, PayPal , dotPay itp itd. Dlatego role rejestratorów powinny pełnić firmy nastawione na rozwój i postep, a NASK powinien przejąć rolę patrona tych instytucji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
PS. Do niekumatych: 80% wszystkiego co piszę to żart!

 

Wesołek z Ciebie. Może założyć odrębny dział na dowcipy?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy jesteś za tym, żeby zlikwidować opcje i możliwość łapania? Niech NASK wystawia domeny na aukcję. Wtedy będzie sprawiedliwie i nie będzie posądzeń o nieuczciwość czy korupcję. Każdy miałby dostęp do aukcji w NASK.

 

Co o tym myślicie?

 

Ja mysle ze to genialny pomysl tak samo jak ten, ze NASK powinien jeszcze piec chleb, leczyc ludzi i zwierzeta a moze nawet prowadc kursy szybkiego czytania i kolko rozncowe :wacko: Oj sylyx ty to masz poczucie humoru

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zobaczysz w październiku. Będzie aukcji potąd. Dodatkowo będą aukcje na spadające opcje.

wez zagadaj do nich, zeby rozszerzyc to na wszystkie domeny, zeby zrobic tak, ze jak ktos chce zarejestrowac domene to wysyla prosbe faxem do NASKu i po 7 dniach NASK organizuje publiczna aukcje z cena wywolawcza 200 zl - prawda, ze byloby sprawiedliwie? :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

APPROVED Dodam, że w trosce o Wasz portfel przełuzenia będą wynosic zaledwie 589 ,87 + VAT , inaczej aukcja, tak jak juz wyzej powiedziałem.

Edited by MasterofPoland

Share this post


Link to post
Share on other sites
APPROVED Dodam, że w trosce o Wasz portfel przełuzenia będą wynosic zaledwie 589 ,87 + VAT , inaczej aukcja, tak jak juz wyzej powiedziałem.

 

Jest tez pomysl zeby przed kazda rejestracja domeny (po wyslaniu faksu oczywiscie ) oddac krew i kopsnac rydzykowi cos na odwierty geotermalne ( min 100 zl ):) Ale to dopiero od pazdziernika , a dokladnie od konca pazdziernika :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy jesteś za tym, żeby zlikwidować opcje i możliwość łapania? Niech NASK wystawia domeny na aukcję. Wtedy będzie sprawiedliwie i nie będzie posądzeń o nieuczciwość czy korupcję. Każdy miałby dostęp do aukcji w NASK.

 

Co o tym myślicie?

 

Ogólnie:

- Tak, czy siak, jeśli ktoś już oszukuje to w każdej formie będzie kombinował.

 

Dla NASKU:

- mają tyle innych problemów i reform do przeprowadzenia, więc raczej okazałoby się to kolejnym utrudnieniem.

 

Dla Sylxa:

- "Wtedy będzie sprawiedliwie i nie będzie posądzeń o nieuczciwość czy korupcję. Każdy miałby dostęp do aukcji w NASK."

dobre, dobre, nienajgorsze :wacko:

 

 

 

 

Tomek.

Edited by Czyzis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×