Jump to content
Sign in to follow this  
bradiaga

Ukryte nicki ?

Czy ukrywać nicki w dziale Wycena i Opinia.  

83 members have voted

  1. 1. Czy ukrywać nick osoby dodającej domenę do działu Wycena i Opinia?

    • Ukrywać na 48h
      28
    • Dać możliwość wyboru: Ukrywam - nie ukrywam.
      39
    • Nie ukrywać. I tak każdy sobie sprawdzi whois ;)
      16


Recommended Posts

IMO to bardzo interesujace. Prawda jest taka ze ci ktorzy na rzeczy sie znaja nie daja do wyceny swoich domen. bo i po co? zeby ktos im palnal reg fee bez zastanowienia? Ja czasem daje, ale bardziej dlatego zeby poczytac opinie, a nie dlatego zeby zobaczyc tam wycene w pln jakiegos typka ktory sprzedal 3 domeny za 5 zl i mi pisze reg fee bo tak i kropka. prawda taka ze np. hadenowi czy Apzowi i wielu wyjadacza nikt nie smie wystawic reg fee chocby dali takie ;) ze szkoda gadac, a top tylko dlatego "ze to wyjadacze, oni sie znaja, nie dawali by do wyceny slabej domeny" (nie pije tu do was chlopaki, wzialem tylko dla przykladu. Z drugiej strony urzytkownicy wyceniaja niezle domeny na reg fee tylko dlatego ze wystawiajacy ma 3 posty i jest od wczoraj na forum...Dlaczego zabieram glos w wycenie? bo widze ciekawa domene o ktorej moge cos powiedziec, podzielic sie spostrzerzeniami itp plus dochodzi jeszcze sygnatura. wiemy o co chodzi. Pozdrawiam i podpisuje sie pod propozycja ukrywania nickow na zadanie. hmm tylko czy wtedy znajda sie osoby do wyceniania...?

Share this post


Link to post
Share on other sites
name='kulesz2' date='śro, 24 gru 08' post='145369']

[...] Prawda jest taka ze ci ktorzy na rzeczy sie znaja nie daja do wyceny swoich domen. bo i po co? [...]

 

[...] prawda taka ze np. hadenowi czy Apzowi i wielu wyjadacza nikt nie smie wystawic reg fee

[...]

 

 

Te dwie prawdy trochę się wykluczają ;). Znający się na domenach, dają je również do wyceny.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Aj...co sie czepiasz? przeciez wiesz ze to dla takie zobrazowania sytuacji bylo ;)

 

Taki, jakiś nastrój miałem ;) ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
IMO to bardzo interesujace. Prawda jest taka ze ci ktorzy na rzeczy sie znaja nie daja do wyceny swoich domen. bo i po co? zeby ktos im palnal reg fee bez zastanowienia? Ja czasem daje, ale bardziej dlatego zeby poczytac opinie, a nie dlatego zeby zobaczyc tam wycene w pln jakiegos typka ktory sprzedal 3 domeny za 5 zl i mi pisze reg fee bo tak i kropka. prawda taka ze np. hadenowi czy Apzowi i wielu wyjadacza nikt nie smie wystawic reg fee chocby dali takie :) ze szkoda gadac, a top tylko dlatego "ze to wyjadacze, oni sie znaja, nie dawali by do wyceny slabej domeny" (nie pije tu do was chlopaki, wzialem tylko dla przykladu. Z drugiej strony urzytkownicy wyceniaja niezle domeny na reg fee tylko dlatego ze wystawiajacy ma 3 posty i jest od wczoraj na forum...Dlaczego zabieram glos w wycenie? bo widze ciekawa domene o ktorej moge cos powiedziec, podzielic sie spostrzerzeniami itp plus dochodzi jeszcze sygnatura. wiemy o co chodzi. Pozdrawiam i podpisuje sie pod propozycja ukrywania nickow na zadanie. hmm tylko czy wtedy znajda sie osoby do wyceniania...?

 

Podpisuje sie wszystkimi konczynami pod powyzszym.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I tak te wszystkie wyceny są nic nie warte, więc jakie to ma znaczenie? ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
I tak te wszystkie wyceny są nic nie warte, więc jakie to ma znaczenie? ;)

 

DD

Myślę, że mimo wszystko edukacyjno-informacyjne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myślę, że mimo wszystko edukacyjno-informacyjne.

Ja bym do tego dorzucił: rozrywkowe :P

 

Ale jeśli to technicznie możliwe i niespecjalnie skomplikowane, to czemu nie spróbować ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bardzo fajny pomysł.

Szczególnie mógłby się sprawdzić podczas wystawiania domen do wyceny. ;)

 

bo to właśnie temu miałoby służyć, jestem również za :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja również za, ale żadna z opcji w ankiecie mi nie pasuje, na 48h - wyceny zaczną się tuż po 48h jak będzie to nick HEDEN itd., dać możliwość wyboru - znowuż HEDEN, apze, DD będą wyświetlać a inni nie ;-)0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobry pomysł bo pozwoli to wyeliminować klakierów którzy jako urodzeni wazeliniarze rozpływają się w komplementach na temat domen dodawanych przez kilku użytkowników forum o długim stażu i zapewne będą to robić nawet w momencie gdy ich guru wrzuci do wyceny domenę

totalna-ninja-i-totalna-kupa-na-ktora-szkoda-kasy.info.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Muszę pochwalić administrację za możliwość ukrycia nicka w dziale wyceny. Teraz wyceny są w miarę rozsądne, wynikające z możliwości i potencjału domeny a nie dyktowane nickiem czy też sympatią. Podoba mi się to.

Edited by domainer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cieszę się, że moja modyfikacja się podoba. Mam prośbę o podsyłanie wszelkich zauważonych luk w systemie. Ze względu na mnogość i złożoność kodu mogłem coś przeoczyć. Od wczoraj załatałem kilka takich dziur dzięki uwagom na PW, za które dziękuję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Głosowałem za opcją "Dać możliwość wyboru: Ukrywam - nie ukrywam".

Skoro temat założy właściciel domeny, to niech sam zdecyduje czy chce, żeby wchodzono mu do tyłka jeśli jest "znany" albo olewano go jeśli jest "nowy" ...

Poza tym, faktycznie po upłynięciu 48 godzin wazeliniarstwo i olewanie rozpocznie się.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cieszę się, że moja modyfikacja się podoba. Mam prośbę o podsyłanie wszelkich zauważonych luk w systemie. Ze względu na mnogość i złożoność kodu mogłem coś przeoczyć. Od wczoraj załatałem kilka takich dziur dzięki uwagom na PW, za które dziękuję.

jeszcze na stronie głównej forum w tabelce "Ostatni post" przy "Wycena i Opinia" ciągle jest "-Ukryty-"

Share this post


Link to post
Share on other sites
Głosowałem za opcją "Dać możliwość wyboru: Ukrywam - nie ukrywam".

I tak właśnie jest. Użytkownik może to wybrać:

2009_12_29_20_53_19.png

 

jeszcze na stronie głównej forum w tabelce "Ostatni post" przy "Wycena i Opinia" ciągle jest "-Ukryty-"

Tego niestety nie mogę zmienić bez dodatkowych zapytań do bazy, a to wolałbym uniknąć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Czy ukrywanie nicków nie sprawi, że zwiększy się liczba cudzych domen poddawanych wycenie? Skala może nie będzie wielka, ale nietrudno wyobrazić sobie, że ktoś znajduje ofertę sprzedaży ciekawej domeny, ale zanim ją kupi, poprosi tu o wycenę. Po 48h nick ostanie odkryty i będzie wstyd, ale zdąży poznać kilka opinii. Poza tym zwięszy się pewnie liczba "nowych" użytkowników.

 

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam,

 

Czy ukrywanie nicków nie sprawi, że zwiększy się liczba cudzych domen poddawanych wycenie? [...]

 

To faktycznie jest pewien argument ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
To faktycznie jest pewien argument ...

Dlatego modyfikacja posiada opcję wyboru, które grupy mogą widzieć autorów bez limitu czasu - moderatorzy i admini mają pole do popisu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam,

 

Czy ukrywanie nicków nie sprawi, że zwiększy się liczba cudzych domen poddawanych wycenie? Skala może nie będzie wielka, ale nietrudno wyobrazić sobie, że ktoś znajduje ofertę sprzedaży ciekawej domeny, ale zanim ją kupi, poprosi tu o wycenę. Po 48h nick ostanie odkryty i będzie wstyd, ale zdąży poznać kilka opinii. Poza tym zwięszy się pewnie liczba "nowych" użytkowników.

 

 

pozdrawiam

Jeżeli tak będzie to użytkownik otrzyma ostrzeżenie, przy notorycznych oszustwach zostanie wykluczony z życia forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam,

 

Czy ukrywanie nicków nie sprawi, że zwiększy się liczba cudzych domen poddawanych wycenie? Skala może nie będzie wielka, ale nietrudno wyobrazić sobie, że ktoś znajduje ofertę sprzedaży ciekawej domeny, ale zanim ją kupi, poprosi tu o wycenę. Po 48h nick ostanie odkryty i będzie wstyd, ale zdąży poznać kilka opinii. Poza tym zwięszy się pewnie liczba "nowych" użytkowników.

 

Argument trafny.

 

Może więc wprowadzić pewien okres przejściowy dla nowych użytkowników w którym nie będą mogli wyceniać z "ukrytym" nickiem? Nawet dwa tygodnie ograniczy proceder zakładania nowych userów na doraźne potrzeby szybkich wycen pod kątem trwających w danym czasie aukcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×