Jump to content
domenator

zabawne komentarze do "ofert"

Recommended Posts

...

 

To moim zdaniem najlepsze:

 

To ostatnia moja oferta. Domena jest martwa i nikt inny w Polsce nie będzie nią zainteresowany.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dalej z dzisiaj (domena .com):

 

We want to get back our domain name

 

Opisałem Panu z Algerii sytuację na co on:

 

We were the owners of the domain name, and we want to get it back

 

Dalej upiera się przy swoim. Boje się troche tych arabów a nie mam privacy whois na niektórych :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dalej upiera się przy swoim. Boje się troche tych arabów a nie mam privacy whois na niektórych :)

A więc załagodź sytuację. Napisz "OK" i więcej nie odpisuj :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dalej z dzisiaj (domena .com):

 

 

Opisałem Panu z Algerii sytuację na co on:

We were the owners of the domain name, and we want to get it back

Dalej upiera się przy swoim. Boje się troche tych arabów a nie mam privacy whois na niektórych :)

 

 

Tylko żebyś nie wywołał konfliktu międzynarodowego uważaj,

cholera wie co oni tam po piwnicach chowają ;)

 

Aha, i gdyby proponowali jakieś party to stanowczo odmawiaj.

Oni podobno lubią na imprezy ze swoimi fajerwerkami wpadać :P

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena placki.pl

Oferta EUR 850

Nazwisko nowak

E-mail: ***

Telefon: ***

IP: 83.17.***.***

Uwagi: a tak serio to dam koło 300 zł.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

fajny generyk od nowopowstajacej firmy

 

odp na wcale nie wygórowaną oferte ( kilka tys )

 

Niestety 40 PLN to jest maksimum jaki mozemy sobie pozwolic na domene, w innym wypadku kupimy cos za 0 z home.pl, pozdrawiam

 

współczuję firmom, które będą coś dla nich robiły

Edited by networker

Share this post


Link to post
Share on other sites

No cóż, oto Polska - 20 lat po transformacji pazerny kapitalizm ma się dobrze jak nigdy. Wycisną jak cytrynę...bo się należy. Na zasadzie "40 zł szczeniaku i won, spier....j!". Też ostatnio miałem zapytanie ofertowe przez AM. Ktoś widzi cenę KT ustawioną na 4000 zł ,a negocjacje zaczyna od... 70 zł.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No cóż, oto Polska - 20 lat po transformacji pazerny kapitalizm ma się dobrze jak nigdy. Wycisną jak cytrynę...bo się należy. Na zasadzie "40 zł szczeniaku i won, spier....j!".

Coraz trudniej oddzielić Ci realny świat od własnych urojeń. Trzeba pomyśleć nad zwiększeniem dawki. Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

fajny generyk od nowopowstajacej firmy

 

odp na wcale nie wygórowaną oferte ( kilka tys )

 

 

współczuję firmom, które będą coś dla nich robiły

 

Niestety smutne jest to, że po rejestracji takiego palucha za 0 złotych klient będzie bardzo szczęśliwy z używania swojej domeny przy kompletnym braku świadomości co do jej jakości. To pokazuje, że przytłaczająca większość klientów kompletnie nie ma wiedzy o tym o co chodzi w domenach. Jakiś czas temu otrzymałem pytanie dot. imienia gdzie na moją propozycję ceny ktoś zaproponował mi 1% tego co zaproponowałem (podobnie jak u Ciebie). Takie zachowanie postrzegam już jako kompletną kpinę w stosunku do mnie jako sprzedającego. Tym bardziej, że na wszelkie argumenty klient odpowiada w sposób niezwykle szyderczy. Zastanawiam się czy po otrzymaniu takiej kontroferty jest w ogóle sens cokolwiek klientowi odpisywać nie mówiąc już o tym czy cokolwiek argumentować. Zastanawiam się jaka jest Wasza reakcja na takie oferty ale to już temat do umieszczenia w innej lokalizacji forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam czasem takie "kontroferty" - kończę informacją, że możliwa jest negocjacja w zakresie 10-20% (w zależności od konkretnej domeny) i jeśli są dalej zainteresowani to zapraszam do złożenia oferty, jeśli nie to dziękuję za kontakt itp itd. Na dalszą radosną "twórczość" już nie odpisuję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cześć ziomuś ile za tą domenkę chcesz ?

Odp zapodaj na email

Pozdro

 

:)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajne macie te komentarze. Ja nie mam żadnych, choć pytań o domeny jest sporo, ale to ja może robię coś nie tak?

 

Zawsze to wygląda podobnie np. odezwała się niedawno firma, która ma w ofercie dwa produkty (przykładowo sprzedają mysie skórki i królicze futerka), no i firma posiada mysieskorki.pl, a ja posiadam kroliczefuterka.pl. Przed zapytaniem zarejestrowali kroliczefuterka.com.pl i od razu uderzyli po rejestracji do mnie "jesteśmy zainteresowani zakupem domeny, proszę podać cenę", więc po zorientowaniu się co to za firma i jakie domeny posiada, podałem cenę średnie xxx i w odpowiedzi otrzymałem jednego wielkogo FOCHA.

 

Albo dostałem pytanie o domenę .com.pl gdzie firma posiada także .com.pl, ale z myślnikiem, więc po sprawdzeniu, co to za firma i jakie ma domeny, podałem w odpowiedzi niskie xxx i nastała cisza. No kurde! Może należałoby dopłacić, że firma łaskawie zechciała uwolnić mnie od ciężaru posiadania domeny.

 

Takich pytań bez odpowiedzi jest sporo (niestety irytują mnie w/w sytuacje). Widać, jak rynek internetowy się rozwija i jak spore jest zainteresowanie domenami. W końcu firma bez swojego miejsca w sieci, ma marne szanse na sukces.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I co zapodałeś cenkę ziomuś ? :blush:

 

Sebastian

alpine5

Tak.. 6500 PLN. Zwrotnie otrzymałem kontrofertę 30 PLN ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak.. 6500 PLN. Zwrotnie otrzymałem kontrofertę 30 PLN ;)

 

DD

Ja ostatnio jak otrzymuję taką kontrofertę to od jakiegoś czasu nic już klientowi nie odpowiadam. Po prostu zazdroszczę mu, że żyje w tak optymistycznym świecie i nie chcę burzyć mu nadziei. Gdyby dostał ode mnie negatywną odpowiedź to mógłby jeszcze skoczyć z mostu. A tak... codziennie zerka na swoją skrzynkę pocztową wypatrując mojej zgody. I tak do czasu aż dotrze do niego, że świat nie jest taki piękny :)

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak.. 6500 PLN. Zwrotnie otrzymałem kontrofertę 30 PLN ;)

 

DD

Szczerze to już nawet zabawne nie jest. Trzeba chyba nowy wątek założyć - "Żenujące/żałosne komentarze do ofert"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szczerze to już nawet zabawne nie jest. Trzeba chyba nowy wątek założyć - "Żenujące/żałosne komentarze do ofert"

To, że nieświadomi klienci po zapoznaniu się z reklamą typu...Domena za 0zł z Vatem...składają takie nie inne oferty i komentują nasze propozycje w bawiący nas sposób, to pikuś w porównaniu do składanych ofert i komentarzy, w pełni świadomego domainera...Ten dział który proponujesz byłby bardziej odpowiedni dla naszego środowiska niż dla KK...

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uwagi: 500 euro niby za domene? niby czemu?

 

- to była minimalna

 

 

Dziękuję za odpowiedź. Ubawiłem się przed spaniem :))))))))))))))))))

 

- po kontrofercie na ciekawego generyka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zazwyczaj po różnych tego typu ofertach czy pisaniu o tym, że jest się studentem zadaję retoryczne pytanie, czy taka osoba również tak argumentuje swoje zakupy na co dzień w sklepie.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

fajny generyk od nowopowstajacej firmy

 

odp na wcale nie wygórowaną oferte ( kilka tys )

 

 

współczuję firmom, które będą coś dla nich robiły

Właśnie tak mnie dzisiaj tknęło z przemyśleniami, to mówię, napiszę :)

 

Jak pewnie niektórzy z Was wiedzą, od mniej więcej pół roku pracuję w firmie, która sprzedaje oprogramowanie do wspomagania projektowania.

Niektóre (jeśli nie większość) z tych programów nie są tanie.

Na początku było mi ciężko uwierzyć, że da się sprzedać oprogramowanie za np. 7k euro netto do firm wcale nie dużej wielkości (zatrudniających kilkanaście, góra kilkadziesiąt osób ), bo do jakichś molochów, to byłem w stanie zrozumieć/uwierzyć.

Jakież było moje zdziwienie, kiedy sprzedałem pierwszy program, potem drugi (już nie za 7k a za 11k euro netto) i z jaką lekkością właściciele tych firm wydają te pieniądze (i nie zawsze z dotacji UE). Targują się, a i owszem (mam na szczęście pewne pole manewru, gdy dochodzę do swojego minimum, czyli około 3% marży, to już odpuszczam), ale nie zawsze ostro.

 

Zobaczylibyście domeny niektórych z tych firm (połowa z nich w ogóle nie ma domeny, lub tylko jakąś wizytówkę, lub np. subdomenę w home.pl).

Gdybyście zaczęli z takimi osobami rozmowę na temat zakupu dobrej domeny (coś tam trochę niekiedy próbowałem przemycić w swoich rozmowach z szefami takich firm, jak już sprzedawałem im soft) i podali kwotę np. 2k PLN, to byście zobaczyli/usłyszeli reakcję. "Przepraszam, ale chyba Pan spadł z konia, tak do 100 PLN, to byłbym w stanie zapłacić, choć jak dla mnie to pieniądze wyrzucone w błoto".

 

Sebastian

alpine5

 

edit: Puenta (bo zapomniałem :) ) - cieszy fakt, że właściciele/osoby decyzyjne w tego typu firmach rozumieją, iż zakup oprogramowania (nawet za niemałe pieniądze), przynosi im wymierne korzyści/zyski. Usłyszałem nawet od niejednego właścicieli takich firm: "Zakup tego oprogramowania zwróci mi się z nawiązką w postaci zysku pieniężnego, a i wydajniejszej pracy mojej załogi w rok, góra półtorej roku". Te same osoby nie czują jednak, że internet (a tym bardziej zakup dobrej domeny za np. 6k PLN) jest w stanie powiększyć ich zysk. Mówię tu głównie (ale nie w 100%) o firmach produkcyjnych, produkujących np. części maszyn, czy całe maszyny.

Edited by alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

W przypadku programów potrafią wyliczyć, po ilu projektach, ewentualnie miesiącach soft się zwróci a w przypadku domen po prostu tego nie widzą.

Widzą natomiast, że radzili sobie do tej pory nieźle z ninją, więc to zbyteczny wydatek, pewnie nawet za 100 zł by olali.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

W przypadku programów potrafią wyliczyć, po ilu projektach, ewentualnie miesiącach soft się zwróci a w przypadku domen po prostu tego nie widzą.

Widzą natomiast, że radzili sobie do tej pory nieźle z ninją, więc to zbyteczny wydatek, pewnie nawet za 100 zł by olali.

Dokładnie tak jest. Sam wprawdzie potrafię sobie wyobrazić jakie korzyści mógłbym osiągnąć z zakupu domeny np. w chwili przeznaczenia większych środków na promocję, ale nie spotkałem jeszcze domainera, który byłby w jasny i klarowny sposób nakreślić klientowi zyski wynikające z zakupu dobrej domeny i sam tego nie potrafię. Wszystkie próby, które były do tej pory podejmowane choćby na forum kończyły się w najlepszym wypadku na jakichś ogólnikowych banałach, albo ciągłej gadaninie o jakiś rzekomym "prestiżu", a w najgorszym przypadku na nadymaniu się nad wyimaginowaną wartością swoich domen(których nikt nie chce kupić) i wzajemnym pocieszaniu się w stylu "jeszcze sami przyjdą i będą Cię prosić żebyś im sprzedał." Edited by Pan_Grzegorz
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×