Jump to content
domenator

zabawne komentarze do "ofert"

Recommended Posts

Na ofertę w kwocie 123 euro i pytaniem "jaka kwota cie satysfakcjonuje?"

 

Odpowiedziałem.

 

123 to za mało, interesuje mnie 12345678 euro.

 

Nie wiem czy to zabawne :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na ofertę w kwocie 123 euro i pytaniem "jaka kwota cie satysfakcjonuje?"

 

Odpowiedziałem.

 

123 to za mało, interesuje mnie 12345678 euro.

 

Nie wiem czy to zabawne :P

 

A to zależy od domeny, na którą była oferta ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

W zwiazku z tym, ze jest to list "do ogolu", zamieszczam jego tresc (byc moze powinienem tez z pelnymi danymi nadawcy?)

 

 

Piotr K. z dużej firmy farmaceutycznej, notowanej na gieldzie

 

Dear All,

Tak powinienem zacząć mojego maila i napisać coś bardzo ciekawego ale,

że mam do czynienia z "burakami" tylko chciałem przekazać opinię, że i

tak wasza działalność prędzej czy później skończy się w sałatce z

buraków a chęć robienia " kaski" za pomocą przejmowanych domen lekką

niestrawnością intelektualną. Jeżeli rozumiecie co chciałem przekazać.

Myślę, że Wasz intelekt nie jest tego w stanie pojąć ale nie przejmujcie się.

 

Pozdrawiam

 

Piotr

p.s. chciałem coś wyjaśnić ale nie sądzę abyście to zrozumieli bo to

rzeczywiście trudne

 

Moze zaprosic jegmoscia do polemiki? :)

 

Swoja droga totalnie mi zwisaja takie maile z "burakami" w tle, ale czy dla przykladu nie daloby sie tego Pana jakos zresocjalizowac?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Piotr K. z dużej firmy farmaceutycznej, notowanej na gieldzie

 

Domyślam się że to jakaś inna „duża firma farmaceutyczna, notowana na giełdzie”, która ostatnio zostawiła u mnie parę tysięcy za całkiem fajną domenę. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
W zwiazku z tym, ze jest to list "do ogolu", zamieszczam jego tresc (byc moze powinienem tez z pelnymi danymi nadawcy?)

 

 

Piotr K. z dużej firmy farmaceutycznej, notowanej na gieldzie

 

Dear All,

Tak powinienem zacząć mojego maila i napisać coś bardzo ciekawego ale,

że mam do czynienia z "burakami" tylko chciałem przekazać opinię, że i

tak wasza działalność prędzej czy później skończy się w sałatce z

buraków a chęć robienia " kaski" za pomocą przejmowanych domen lekką

niestrawnością intelektualną. Jeżeli rozumiecie co chciałem przekazać.

Myślę, że Wasz intelekt nie jest tego w stanie pojąć ale nie przejmujcie się.

 

Pozdrawiam

 

Piotr

p.s. chciałem coś wyjaśnić ale nie sądzę abyście to zrozumieli bo to

rzeczywiście trudne

 

Moze zaprosic jegmoscia do polemiki? :)

 

Swoja droga totalnie mi zwisaja takie maile z "burakami" w tle, ale czy dla przykladu nie daloby sie tego Pana jakos zresocjalizowac?

 

Taki mail to wynik jakiejś głębokiej frustracji, z tym się nie da polemizować. Należałoby jednak odpisać i wytłumaczyć temu Panu kto tu tak naprawdę jest burakiem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Taki mail to wynik jakiejś głębokiej frustracji, z tym się nie da polemizować. Należałoby jednak odpisać i wytłumaczyć temu Panu kto tu tak naprawdę jest burakiem.

 

Dokładnie, facet sam zaprezentował "buraczane" zachowanie a myśli, że jest inaczej próbując używać wg niego "kulturalnego" języka.

Same zaprzeczenia widać w jego wypowiedzi charakteryzujące się bezradnością i to go boli.

A tak po za tym, to firmy farmaceutyczne często żerują na ludzkim życiu stosując kolosalne i nieadekwatne do ich kosztów cenami swoich "wyrobów" (tzw. robienie "kaski") więc piłeczkę można w tym kierunku odbić.

Edited by mdi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powinno być w wątku Niefajne komentarze do ofert.

 

Poza tym najlepszym komentarzem na takiego maila jest brak komentarza i całkowite zignorowanie tego Pana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja bym podjął polemikę. Nie pozwoliłbym sobie aby mnie ktoś bezpodstawnie obrażał. Spróbowałbym 'zresocjalizować' tego pana, a i oczekiwałbym przeprosin za swoje słowa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomysł z odwróceniem kota ogonem i opisanie jego działalności były niezły.

 

Ja dziś otrzymałem:

cena 20 000 netto jest kosmiczna, prosze o informacje jaka jest realna cena sprzedazy.

 

Moja odpowiedź:

 

Jeżeli cena nie odpowiada to roszę sobie zarejestrować nazwadomeny.info.pl - jest wolna, to koszt 10zł.

Share this post


Link to post
Share on other sites

parę dni temu na odpowiedź, ze 1000 za domene grzegorz.pl to zdecydowanie za mało i domena jest na aukcji od 3500:

 

 

":) o jaki jestem Ważny ..... !!!!! I tak nikt tego ni kupi "

 

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
parę dni temu na odpowiedź, ze 1000 za domene grzegorz.pl to zdecydowanie za mało i domena jest na aukcji od 3500:

 

 

":) o jaki jestem Ważny ..... !!!!! I tak nikt tego ni kupi "

 

;)

 

Prześlij teraz temu Panu link do zakończonej aukcji ... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
"Witam, potrzebuję Pana domeny na potrzeby pracy magisterskiej (na potrzeby mogę wysłać ksero indeksu). Chciałbym zapytać czy jest możliwość odstąpienia przez Pana tej domeny?"

Metoda "na studenta" zaczyna być coraz bardziej popularna.

Trzeba by sprawdzić fora studenckie czy ktoś jej nie poleca jako skutecznej ? :)

Jesteśmy parą studentów, którzy chcieliby spróbować szczęścia w internecie.

Niestety nie dysponujemy dużym budżetem na nasz projekt.

Możemy Panu zaoferować 200 zł za tę domenę.

Liczymy na Pana wyrozumiałość i uprzejmość.

 

Dot pl , kilka innych rozszerzeń zagospodarowanych.

Domena przeznaczona do użytku komercyjnego.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Metoda "na studenta" zaczyna być coraz bardziej popularna.

Trzeba by sprawdzić fora studenckie czy ktoś jej nie poleca jako skutecznej ? :)

 

 

Dot pl , kilka innych rozszerzeń zagospodarowanych.

Domena przeznaczona do użytku komercyjnego.

 

Ja raz sprzedalem takim studentom i naprawde zrobili to co napisali ze zrobia ;) Wiec to nie koniencznie metoda ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ja też w archiwum znalazłem 'na studenta'

 

Jestem zainteresowany domeną x.pl ponieważ prowadzę wortal wirtualne x pod adresem x.com.pl. Strona ma w pełni niekomercyjny charakter. Obecnie pracuje nad rozbudową i promocją serwisu. Do promocji serwisu przydało by się ujednolić nazwy tzn. aby domenu x.com.pl i x.pl prowadziły do tej samej strony.

 

Jestem studentem i nie zamierzam na stronie zarabiać, jest to raczej pewien rodzaj zwieńczenia mojego osobistego stosunku jaki mam do miejsca w którym się urodziłem i dorastałem. Nie jestem wstanie zaoferować wielkich pieniędzy za domenę. Moim zdaniem oferta 100zł jest uczciwa.

Niestety, jestem tylko studentem. Odwidziam polska, a chcialbym zaczac strona internetowa dla turystow do polska. Myszle ze "x" jest dobre slowo, bo jest centralny do zycia i kultura polskiego a to jest podobnie mowic po polsku i po angielsku. Czy pan moze sprzedac taniej?

Dziekuje, John

Share this post


Link to post
Share on other sites
Powinno być w wątku Niefajne komentarze do ofert.

 

Poza tym najlepszym komentarzem na takiego maila jest brak komentarza i całkowite zignorowanie tego Pana.

 

Powinien powstać kodeks dobrych praktyk domainerskich, a jednym z jego punktów powinien być: zawsze kulturalne odpowiadanie nawet na nieprzyjemne komentarze oferentów lub w przypadku wyjątkowo obraźliwych - powstrzymać się od riposty.

 

Ja wyznaję taką zasadę i cieszę się, że nie jestem sam. A w tym konkretnym przypadku nie ma z kim rozmawiać - i nie odpisywałbym.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Metoda "na studenta" zaczyna być coraz bardziej popularna.

Trzeba by sprawdzić fora studenckie czy ktoś jej nie poleca jako skutecznej ? :)

 

 

Dot pl , kilka innych rozszerzeń zagospodarowanych.

Domena przeznaczona do użytku komercyjnego.

 

Tu przynajmniej się przyznali, że "chcieliby spróbować szczęścia w internecie" a nie do "pracy magisterskiej/dyplomowej".

To pierwsze oznacza zastosowanie komercyjne a to drugie "podkładka" do niskiej ceny a potem i tak poszła by na zastosowanie komercyjne ;)

Do pracy magisterskiej/dyplomowej można domenę "pożyczyć" na jakiś czas lub zarejestrować sobie najtańszą z dowolną końcówką.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Metoda "na studenta" zaczyna być coraz bardziej popularna.

Trzeba by sprawdzić fora studenckie czy ktoś jej nie poleca jako skutecznej ? :)

DD był tym studentem? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
DD był tym studentem? :)

Wróć do Post #345 tego wątku

 

Przy okazji ja wcale nie twierdzę, że każdy kto stosuje metodę "na studenta" robi to po to by za bezcen pozyskać domenę, oszukując innych.

Zapewne wiele takich propozycji to bardzo szczere wypowiedzi i oczywistym jest, że wielu studentów nie ma pieniędzy.

Zresztą nie tylko studentów.

Innych, w tym mnie też na wiele rzeczy nie stać. W tym na wiele domen.

Tyle, że jeśli ktoś nie ma pieniędzy na najlepsze produkty / usługi, to musi zadowolić się zamiennikami.

 

Na rynku niestety obowiązuje zasada mówiąca, że jeśli masz zbyt miękkie serce, to musisz mieć twardą dupę.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pytanie klienta o cenę - odpowiadam 2,5k do negocjacji.

 

Odpowiedz klienta - "hahaha, 250x wiecej niz jak ktos ma zarejestrowac nowa...

powodzenia z szukaniem kupcow bo to nie jest domena z renoma google ze ktos zaplaci ci za nia krocie"

 

Moja odpowiedz - ucinam cenę do 1100zł i zachęcam do kupna, sugerując jednocześnie ze nie warto rejestrować nowej(okazało się ze firma miała swoją stronę pod tym adresem ale ktoś zapomniał opłacić domenę)

 

Odpowiedz klienta - "Warto, warto zarejestrować nowa domenę tylko dlatego żeby nie dać zarobić komuś.

Kto po prostu wyzyskuje innych"

 

No i jak ja teraz spojrzę na siebie w lustrze B)

Edited by domainer

Share this post


Link to post
Share on other sites
...

 

No i jak ja teraz spojrzę na siebie w lustrze  B)

 

To juz teraz wiem, dlaczego zawsze Cie "widze" w czapce ;) Trzeba jakos zamaskowac nieuczesana fryzure ;)

 

 

Odnosnie jeszcze tego dialogu, to ja jestem ciekaw, jak ten klient zachowuje sie wobec swoich pracownikow, skoro umoralnia innych o wyzyskiwanie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena zaparkowana w ND.

 

Domena ******.pl

Oferta EUR 00

Nazwisko Wojtas

E-mail: ******.@wp.pl

Telefon: 000000000

IP: 95.160.**.***

Uwagi: witam,

chcialam zglosic nieprawidlwe dzialanie strony ******. Korzystam z wersji

w telefonie komorkowym i nie jest mozliwe jej uaktualnienie.

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×