Jump to content
pb

pb.gd

Recommended Posts

Jako że na spad pb.pl jest marna nadzieja, oraz jako że *musiałem* mieć jakąś domenę ze swoimi inicjałami, poszukałem wśród innych końcówek. Po przejrzeniu chyba wszystkich których rejestracja jest dostępna dla obcokrajowców, wybrałem pb.gd - przede wszystkim ze względów wizualnych (patrz niżej). Lepsza byłaby pb.qd, a jeszcze lepsza pb.dq, no ale takich nie robią. ;-)

 

post-360-1221861296_thumb.png

 

Może być? Czy znów denne logo i tylko mnie się podoba?

 

Mam do wyboru jeszcze takie stworki jak pb.vc, pb.im (ta jest chyba niezła), pb.ag, pb.vg, pb.tc, pb.mu, pb.cx, pb.tl, pb.nf, pb.tt - ale jakoś do mnie nie przemawiają (ta ostatnia szczególnie odpycha ceną ;-).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli miałbyś działać w Gdańsku to i owszem ;)

 

No pb.lu nie chcieli mi sprzedać, że niby za krótka. Na pocieszenie wziąłem domeny.lu. ;-)

 

BTW, najlepsza byłaby pb.pb :P

 

No chciałem sobie kupić końcówkę .pb jak już uwolnią rynek, ale też takich krótkich nie sprzedają... pozostaje własne państwo założyć...

Na pocieszenie wziąłem pbpb.pl. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
co to jest to w srodku, pomiedzy tymi 4 plemnikami? ;)

 

Komórka jajowa w oddali.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Komórka jajowa w oddali.

 

No ma jedna wade jest nieczytelene a to wada dyskwalifikująca jakikolwiek "początkujący" logotyp ;)

Jakos mi sie kojarzy z 96 i 69 ..mowie o wygladzie grafiki i skojarzeniu .Na pewno nie ma skojerznia ze to pb !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Końcówka słaba, ale ile wyników w googlach - wysokie xxxxxxx

 

A co do logosa - osobie z ulicy nie udałoby się go rozszyfrować, aczkolwiek pomysł fajny (może spróbuj dodać dziurki:)?)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kompletnie rozmazane i nieczytelne. Wogóle nie kojarzą mi się te 9 i 6 z literamy jednie cyfry.

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Logo dość nieczytelne. Nim zaczalem czytac post spojrzalem na nie i nie do konca wiedzialem co przedstawia.

Co do domeny moze bardziej praktyczna bedzie pb.vc ?

Jako, że skrót od pb Varia Company ;) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przedstawione logo jest okropne. Jednak wizja jest dobra. Można wykorzystać nóżki liter jednak w sposób bardziej przypominający te litery.

 

Jezeli podasz w polsce adres pb.gd bez www to pewnie nie jedna osoba usiądzie na chwilę i pomyśli o co chodzi ;]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przedstawione logo jest okropne. Jednak wizja jest dobra. Można wykorzystać nóżki liter jednak w sposób bardziej przypominający te litery.

 

Jezeli podasz w polsce adres pb.gd bez www to pewnie nie jedna osoba usiądzie na chwilę i pomyśli o co chodzi ;]

 

 

No wlasnie i usiądzie i pomysli. I to dyskwalifikuje pomysl. Ma odrazu wiedziec co wpisac a nie kombinowac. Pb logo nieczytelne, ale pomysl ciekawy i da rade go zmodyfikowac zachowując idee tego logotypu. ;)

 

Sporo osob i tak bedzie wpisywac. pbgd.pl..

 

Pamietam czasy, kiedy domeny wogole mnie nie obchodzily i za cholere nie moglem wejsc na strone rmf-u. Pisalem uslilnie rmffm.pl, rmf.pl i nie dalwalo rady. Dopiero po dlugim zastanowieniu wpisalem rmf.fm i zadzialalo. To byly poczatki stacji w Polsce. Oczywiscie moje typosy nie byly zakupione nawet przez te rozglosnie. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cos Ci sie pomylilo gdyz rmf.fm maja od paru lat, wczesniej mieli wlasnie rmffm.pl

 

Data utworzenia rmffm.pl to 2004 rok, czyli zaledwie 4 lata temu :P Chyba, ze przenosili domeny miedzy rejestratorami. Na 90% pierwsza oficjalna domena byla rmf.fm

No pamietam jak dzis ze nie moglem ustalic ich adresu ;)

 

Sprawdz "chlopie" webarchive i zobaczysz ze sie mylisz ;)

 

Historia stron pod domeną sięga 1999 roku.

Edited by novitz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Byc moze, a nie uzyles googli tudziez onet wyszkuwarki ? ;) co chciales znalezc to wpisywales z palca ? :P

 

No dokladnie. Niestety wtedy chyba jeszcze Google nie bylo i czlowiek skazany byl np. na wp.pl, yahoo czy altaviste. ;)

Nie pamietam jak to bylo ale wiem ze poradzilem sobie tak jak zaczalem, wpisujac z palca :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
No wlasnie i usiądzie i pomysli. I to dyskwalifikuje pomysl. Ma odrazu wiedziec co wpisac a nie kombinowac. Pb logo nieczytelne, ale pomysl ciekawy i da rade go zmodyfikowac zachowując idee tego logotypu. ;)

 

No nie wiem. Mnie osobiście nie daje spokoju coś czego istnienia, wyglądu, opisu nie rozumiem. Będę kombinował aż wreszcie wpadnę na sens istnienia tego czegoś.

Uważasz, że szukanie domeny RMF-u nie wpłynęło na to, że do dzisiaj ten fakt doskonale pamiętasz? No i markę.

Czy nie o to chodzi w reklamie?

 

PB, logo kojarzy mi się z żyletką lub kabaretem OTTO.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×