Jump to content
Sign in to follow this  
keskese

Wybory w USA

Recommended Posts

Obama nie będzie miał teraz łatwego życia jeżeli na całym świecie ludzie piszą że wcześniej czy później ktoś go zastrzeli :)

 

Moe więc czas zacząć szukać analogii według poniższego schematu? :)

 

Warto wspomnieć o ciekawych zbieżnościach między zabójstwem prezydenta Kenndey'ego, a dokonanym w roku 1865 (dokładnie w 1863 roku) zabójstwem wybranego 100 lat przed Kennedy'm prezydenta USA, Abrahama Lincolna. Oto kilka z nich:

 

*

Abraham Lincoln został wybrany do Kongresu w roku 1846; Kennedy został wybrany do Kongresu w roku 1946

*

Nazwiska Lincoln i Kennedy składają się z siedmiu liter.

*

Sekretarka Lincolna (która ostrzegała go, by nie szedł do teatru) miała na nazwisko Kennedy.; sekretarka Kennedy'ego (która próbowała zniechęcić go do wyjazdu do Dallas) miała na nazwisko Lincoln.

*

Obaj następcy zastrzelonych prezydentów nazywali się Johnson i pochodzili z amerykańskiego południa.

*

Następca Lincolna, Andrew Johnson urodził się w roku 1808; następca Kennedy'ego, Lyndon Johnson, w roku 1908.

*

Zabójca Lincolna, John Wilkes Booth urodził się w roku 1839; Lee Harvey Oswald urodził się w roku 1939.

*

Obaj zamachowcy używali trójczłonowych nazwisk składających się z piętnastu liter.

*

Lincoln został zastrzelony w teatrze pod nazwą "Kennedy"; Kennedy został zastrzelony w samochodzie marki "Lincoln".

*

Booth uciekł z teatru, a złapany został w magazynie; Oswald uciekł z magazynu, a złapany został w teatrze.

*

Obaj mordercy zostali zgładzeni, zanim zaczęły się ich procesy sądowe.

*

Tydzień przed zamachem Lincoln był w miejscowości Monroe, w stanie Maryland; na tydzień przed swą śmiercią Kennedy spotkał się z aktorką Marilyn Monroe.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moe więc czas zacząć szukać analogii według poniższego schematu? :)

 

Warto wspomnieć o ciekawych zbieżnościach między zabójstwem prezydenta Kenndey'ego, a dokonanym w roku 1865 (dokładnie w 1863 roku) zabójstwem wybranego 100 lat przed Kennedy'm prezydenta USA, Abrahama Lincolna. Oto kilka z nich:

Aż zabrakło mi słów :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moe więc czas zacząć szukać analogii według poniższego schematu? :)

 

Warto wspomnieć o ciekawych zbieżnościach między zabójstwem prezydenta Kenndey'ego, a dokonanym w roku 1865 (dokładnie w 1863 roku) zabójstwem wybranego 100 lat przed Kennedy'm prezydenta USA, Abrahama Lincolna. Oto kilka z nich:

 

*

Abraham Lincoln został wybrany do Kongresu w roku 1846; Kennedy został wybrany do Kongresu w roku 1946

*

Nazwiska Lincoln i Kennedy składają się z siedmiu liter.

*

Sekretarka Lincolna (która ostrzegała go, by nie szedł do teatru) miała na nazwisko Kennedy.; sekretarka Kennedy'ego (która próbowała zniechęcić go do wyjazdu do Dallas) miała na nazwisko Lincoln.

*

Obaj następcy zastrzelonych prezydentów nazywali się Johnson i pochodzili z amerykańskiego południa.

*

Następca Lincolna, Andrew Johnson urodził się w roku 1808; następca Kennedy'ego, Lyndon Johnson, w roku 1908.

*

Zabójca Lincolna, John Wilkes Booth urodził się w roku 1839; Lee Harvey Oswald urodził się w roku 1939.

*

Obaj zamachowcy używali trójczłonowych nazwisk składających się z piętnastu liter.

*

Lincoln został zastrzelony w teatrze pod nazwą "Kennedy"; Kennedy został zastrzelony w samochodzie marki "Lincoln".

*

Booth uciekł z teatru, a złapany został w magazynie; Oswald uciekł z magazynu, a złapany został w teatrze.

*

Obaj mordercy zostali zgładzeni, zanim zaczęły się ich procesy sądowe.

*

Tydzień przed zamachem Lincoln był w miejscowości Monroe, w stanie Maryland; na tydzień przed swą śmiercią Kennedy spotkał się z aktorką Marilyn Monroe.

 

I jeszcze powiedzcie, że to są (jest) przeznaczenie.... Takich układanek jest wiele na internecie praktycznie do każdej znanej osobistości.

A ja jestem zadowolony z tego wygoru, przynajmniej "coś" nowego, i może u się chociaż trochę uda wyprostować pozycję i sytuacje USA

Share this post


Link to post
Share on other sites
A mnie cieszy i też nie napiszę dlaczego :)

 

DD

a ja mam to generalnie głęboko w d..., ale przynajmniej ta szopka w mediach sie skończy i przestaną wreszcie mowic o wyborach w USA

Share this post


Link to post
Share on other sites
a ja mam to generalnie głęboko w d...

Zdrowe podejście :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zdrowe podejście :)

 

Nie wiem czy takie zdrowe - jeśli ma się tam za dużo, to łatwo o hemoroidy. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem czy takie zdrowe - jeśli ma się tam za dużo, to łatwo o hemoroidy. :)

spoko mam tam duzo miejsca i nie mam żadnych hemoroidów :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
a ja mam to generalnie głęboko w d...,

I tak ma właśnie myśleć Kowlaski. Bez urazy :).

Jak dla mnie to dziwne są ostatnie "wrzutki" medialne zza wschodniej granicy jak i zza oceanu. Raport służb wywiadowczych USA mówi, że będą się bić o jedzenie, wodę i surowce naturalne, i wymieniają tu Antarktydę, a drugiej strony słyszymy o odzyskaniu przez Rosję wpływów w Europie Wschodniej w 2012 roku. Czy jest możliwy taki deal na "wysokości"? Macie Europę Wschodnią, a my bierzemy Antarktydę z surowcami?

Share this post


Link to post
Share on other sites
jak tam z ruchem na domenie? :)

Symboliczny :)

 

śro, 05 lis 2008 - 44

wto, 04 lis 2008 - 23

pon, 03 lis 2008 - 12

nie, 02 lis 2008 - 5

 

Przed drugim listopada 1-2 odsłony dziennie.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dokładnie. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że zostaliśmy jako kraj, wplątani w rozgrywki hamerykańskie. Przecież Al-kaida jest amerykańskim tworem, który dostawał miliony dolarów od USA, na rozwój i wojnę z Rosjanami w Afganistanie. I teraz pomyśl; z kim my musimy walczyć? ;)Przeważnie grupy terrorystyczne są tworzone po to, aby walczyć z danym państwem w rękawiczkach, tylko czasem wymyka się to spod kontroli, i zaczyna żyć swoim życiem.

 

A może ktoś tak reżyseruje ten spektakl tak, aby wymknął się on spod kontroli? No ale komu może zależeć na tym, aby szerzył się terroryzm? Myślę, że odpowiedź jest dana w filmie "Swordfish"

 

Stanley: War? Who are we at war with?

Gabriel: Anyone who impinges on America's freedom. Terrorist states, Stanley. Someone must bring their war to them. They bomb a church, we bomb 10. They hijack a plane, we take out an airport. They execute American tourist, we tactically nuke an entire city. Our job is to make terrorism so horrific that it becomes unthinkable to attack Americans.

 

czyli: "make war to protect the american way of life" - ciekawa polityka think tanków na Kapitolu w Waszyngtonie, no ale też wiadomo od razu dlaczego "make war" i "hate" odnosi się dziś do Arabów. Hmm, to które państwo na Bliskim Wschodzie jest wspierane przez USA militarnie i technologicznie?

 

BTW Ciekawe w jakich studiach Hollywood kręcą te filmiki z tym aktorem, co później idą w świat jako orędzia z cyklu "Osama bin Laden powiedział..." :(

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites
BTW Ciekawe w jakich studiach Hollywood kręcą te filmiki z tym aktorem, co później idą w świat jako orędzia z cyklu "Osama bin Laden powiedział..." :(

 

MMS (Military Movie Studio) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obstawiamy, jak nasz prezydent wymówi imie i nazwisko nowego prezydenta USA. Ponizej kilka propozycji

 

- Baba Omama <>

 

- Oback Barama <>

 

- Baran Obawa <>

 

- Barubar Bambama <>

 

- Barabar Obameiro <>

 

- Borubak O'Lama <>

 

- Brak Banana <>

 

- Barek Odrana <>

 

- Burak Osama <>

 

- Bobek Barana<>

 

- Szalas Obama <>

 

- Rumburak Osrama <>

 

- Obak z Bahama <>

 

- Barakus mlask mlask Obamus mlask mlask <>

Share this post


Link to post
Share on other sites
Obstawiamy, jak nasz prezydent wymówi imie i nazwisko nowego prezydenta USA. Ponizej kilka propozycji

 

- Baba Omama <>

 

- Oback Barama <>

 

- Baran Obawa <>

 

- Barubar Bambama <>

 

- Barabar Obameiro <>

 

- Borubak O'Lama <>

 

- Brak Banana <>

 

- Barek Odrana <>

 

- Burak Osama <>

 

- Bobek Barana<>

 

- Szalas Obama <>

 

- Rumburak Osrama <>

 

- Obak z Bahama <>

 

- Barakus mlask mlask Obamus mlask mlask <>

 

:( Dawno sie tak nie uśmiałem... Obstawiam - Barabar Obameiro <> ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobre :(

 

Barek Odrana mnie urzekł ;)

 

Podobnie jak Barakus mlask mlask Obamus mlask mlask ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
I tak ma właśnie myśleć Kowlaski. Bez urazy :(.

Nie obrażam się, bo też tak uważam ;) W koncu to ICH wybory nie nasze, więc mnie nic do tego, starczyła by informacja że barack został prezydentem i wsio, ale nie zamiast tego przez pół roku praktycznie dnia nie było żeby o wyborach w USA nie mówili, a ostatni tydzień to już był mega denerwujący

Share this post


Link to post
Share on other sites
Symboliczny :)

 

śro, 05 lis 2008 - 44

wto, 04 lis 2008 - 23

pon, 03 lis 2008 - 12

nie, 02 lis 2008 - 5

 

Przed drugim listopada 1-2 odsłony dziennie.

 

DD

A jak z ruchem na domenie barakowozy.pl?

Tak się teraz nazywaja auta z floty Obamy. ;)

 

*barakowoz.pl

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czym się różni prezydent USA od prezydenta Polski?

Prezydent USA jest czarny, a Polski po prostu ciemny.

 

Prezydent USA - Obama

Prezydent Polski - Oba-my

 

Ile jaj ma amerykański prezydent?

ODP: Oba ma

 

-Czy Barack ma również obywatelstwo kenijskie, czy tylko amerykańskie?

-Oba ma.

 

ZNALEZIONE W SIECI:

 

19cv6.jpg

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak już jesteśmy przy prezydentach, to mam takie pytanie.

 

Dzisiaj przeczytałem, że do Lecha Kaczyńskiego dzwonił amerykański polityk Joe Biden, który ma być wiceprezydentem USA.

 

Kto w naszym kraju jest wiceprezydentem?

 

 

EDIT już wiem, zapomniałem że mam Google :)

http://www.sejm.gov.pl/prawo/konst/polski/kon1.htm

Edited by dobre-domeny

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kto w naszym kraju jest wiceprezydentem?

 

Obecnie za wiceprezydenta robi Kownacki, a za kronikarza Donek Tusk, który co jakis czas jest wzywany na dywanik do Naczelnika Państwa, prezydenta Lecha Aleksandra Kaczyńskiego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

NIe wiem pod jakim wzgledem fajny, bo nie skomentowales, natomiast ja jestem ostrozny czytajac doniesienia z Okolic Indie-Kaszmir-Pakistan-Afganistan-Iran.

 

Poniewaz Perwez Musharaff ustapil w Pakistanie, a byl sojusznikiem USA, w tej chwili mamy mala destabilizacje w tym kraju.

 

Ostatnie doniesienia pokazuja jednak, ze amerykanskie wojska coraz smielej zapuszczaja sie na terytorium Pakistanu z terenow Afganstanu graniczacych z Pakistanem.

 

Mamy do czynienia z proba destabilizacji tego regionu od jakiegos juz czasu i to ze strony USA.

 

Dlaczego?

 

Ceny ropy spadly, w Iranie sie nic nie dzieje, atmosfera opadla. Dl;atego kto zna dobrze geopolityke tamtego regionu, moze zauwazyc biorac do reki mape, co knuja Amerykanie i jakie rejony probuja zdestabilizowac, na jakich terenach maja sojusznikow. gdy tak sie te puzzle w calosc poskalda, to wyjdzie, ze wszystko toczy sie na mapie wokol jednego panstwa... Iranu

 

Wiem ze Jagielski jest fachowcem jesli chodzi o politke tamtego regionu, jednak w najblizszym zcasie trzeba byc wyczulonym na doniesienia, zwlaszcza pojawiajace sie w amerykanskich mediach, nastepnie bezkrytycznie przedrukowywane w innych swiatowych rozglosniach. Piar Pentagonu i CIA i ich mozliwosci wplywania na media sa wszechpotężne

 

Jeszcze jedno: Amerykanie nie przylatują do Afganistanu z Kosmosu, tylko przez Pakistan. Nie ma sojusznika Musharafa, no to nie maja nic do stracenia i zacznie sie dezawuacja i podkreslanie zwiazkow Pakistanu z talibami. BTW

 

According to the CCPA report, a Gas Pipeline Framework Agreement was signed by representatives of the project’s participating nations on April 25, 2008. That agreement committed those parties to beginning construction in 2010. Foster said that if TAPI’s security is to be counted on for investment by 2010, the entire southern region of Afghanistan will have to be cleared of land mines, and Taliban and al-Qaeda forces will have to be eliminated.

http://www.globalresearch.ca/index.php?con...va&aid=9640

 

Amerykanskie wojska jakims dziwnym zbiegiem okolicznosci stacjonuja w miejscach, gdzie budowany jest rurociag TAPI (Turkmenistan-Afrganistan-Pakistan-Indie), a on ma biec m. in. do karaczi w Pakistanie. Na razie Pakistan nie jest jeszcze "stabilizowany" jak Afganistan żadnaa amerykanską misja pokojową... Wkrotce moze sie to zmienic...

 

I jeszcze mowiac o tym regionie warto miec przed oczami zawsze i wszedzie te mapke:

 

map.jpg

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×