Jump to content
domeny.pl

Czy masz w swoim portfolio domenę związaną z cybersquatingiem ?

cybersquating  

51 members have voted

  1. 1. Czy masz w swoim portfolio domenę związaną z cybersquatingiem ?

    • Tak
      38
    • Nie
      13


Recommended Posts

Proszę o wypełnianie sondy.

Wiadomo - każdy pisze na prawo i lewo, że cybersquating be, z drugiej strony na ugodzie można wynegocjować niezły grosz co kusi domainerów - dlatego jestem ciekaw takiej anonimowej sondy ;)

Sam przyznam się, że mam 3 domeny, które naruszają znak - póki co kłopotów odpukać nie miałem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

oj... kusza, kusza;] ale wiesz mi sie wydaje ze to tez zalezy od inteligencji osoby rejestrujacej i od podejscia. widzialem aukcje na allego e-google. To wyobraz sobie ze masz ta domene i piszesz do googla: Sprzedam wam domene e-google za 500.000 zł ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja miałem. Ale firma sama się zgłosiła i zaproponowała cenę, chociaż domena nie była nigdzie wystawiona na sprzedaż. Mimo wszystko, bogatszy o te doświadczenie, wolę nie ryzykować i na dzień dzisiejszy nie mam takich domen:)

Edited by piotrek00

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czasem można mieć i o tym nie wiedzieć ;)

Świadomie nie rejestruje takich domen, ale też każdej rejestrowanej domeny (często nazwy słownikowej) nie sprawdzam w UP.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mysle ze fajnie byloby stworzyc serwis z domenami cybersquattingu. Tak zeby mozna bylo realizowac transakcje po cichu i bez udzialu sadow itp.

 

 

*po namysle...nieosiagalne...

Edited by kulesz2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zależy jak na to patrzeć.

Osobiście posiadam np. camel.pl i nie widzę w tym nic złego. Camel to popularne słowo a ja osobiście mam dla niej zastosowanie wg mnie bardzo odpowiednie:

 

camelplweb20previewnk2.jpg

Jest co prawda taka marka papierosów ale co z tego? Mają przyznane ochrony ale w całkiem innych klasach towarowych.

Więc czy taka domena to grzech?

 

Posiadam jeszcze np. ceremonia.pl, która nie dość, że jest nazwą firmy to również jest zastrzeżonym znakiem słowno-graficznym. Czy mam płakać z tego powodu? Dopóki pod domeną nie ma nic kolidującego z tamtym znakiem to sama rejestracja jeszcze nie stanowi żadnego przestępstwa ani powodu do próby odebrania domeny. Słowo "ceremonia" jest słowem powszechnie stosowanym. Zresztą jakby było inaczej to firma miałaby przyznaną ochronę na znak słowny a nie tylko słowno-graficzny.

 

Inną całkiem sprawą jest to, że domeny te nie są i nie przewiduję, żeby kiedykolwiek były wystawione do sprzedaży.

 

O takich wielu generykach można powiedzieć, że w pewien sposób podpadają pod cyber... ;) Tylko czy ktoś kazał jakiejkolwiek firmie nazywać się np. Ceremonia sp. z o.o.? Rozumiem Ceremonix, Ceremoniowo, Ceremoniea czy tym podobne twory powstałe z wyrażeń słownikowych. Natomiast nazywając firmę np. Komputery Sp. z o.o. musimy się liczyć z tym, że nasze prawa do ochrony firmy będą w jakiś tam sposób naruszane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem trzeba odróżnić cybersquating od domen z zastrzeżonym znakiem w danej grupie towarowej. Ja mam na przykład Ptasiek.pl, który jest zastrzeżony w grupie kluby,, lokale, pamiątki i zamierzam używać jej bez strachu jako domenę pod stronę o książkach.

Share this post


Link to post
Share on other sites
O takich wielu generykach można powiedzieć, że w pewien sposób podpadają pod cyber... ;) Tylko czy ktoś kazał jakiejkolwiek firmie nazywać się np. Ceremonia sp. z o.o.? (...)Natomiast nazywając firmę np. Komputery Sp. z o.o. musimy się liczyć z tym, że nasze prawa do ochrony firmy będą w jakiś tam sposób naruszane.

 

No wlasnie, Entrepreneur.com vs. EntrepreneurPR.com? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam od roku domenę do której nazwy ma prawa pewien bank (nie jest to nazwa związana z bankowością) Domena odkupiona od innego domainera za 500zł(kupując nie sprawdzałem nazwy, bo aż trudno uwierzyć że może być zastrzeżona) więc gdyby bank się obudził, to tracę wartościową domenę i jestem lżejszy o pięć stówek...Więc ciiii ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro domena dziecko.pl podlega sporowi a zabytki.pl zostały odebrane, to może warto zamienić temat tej sondy i zadać pytanie kto nie ma domeny określanej jako cybersquatting lub podpadającej z jakiegoś innego paragrafu.

Efekt takiej sondy należałoby być może ująć w sentencji:

Kto w ogóle nie ma domeny, niech pierwszy rzuci kamieniem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oto co przeczytałem na stronie zabytki.pl

"Z radością informujemy, że 4 stycznia 2008 r. powróciliśmy po 2 latach do adresu www.zabytki.pl.

Gorąco dziękujemy Kancelarii Kulikowska & Kulikowski za skuteczną pomoc"

Share this post


Link to post
Share on other sites
to jest chore jak można taką domenę odebrać!

Jest to strasznie niesprawiedliwe. Ciekawe jak zakończy się sprawa dziecko.pl :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja mam od roku domenę do której nazwy ma prawa pewien bank (nie jest to nazwa związana z bankowością) Domena odkupiona od innego domainera za 500zł(kupując nie sprawdzałem nazwy, bo aż trudno uwierzyć że może być zastrzeżona) więc gdyby bank się obudził, to tracę wartościową domenę i jestem lżejszy o pięć stówek...Więc ciiii :)

 

Jak Ci ciąży, to odkupię. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja również jedną posiadam. Chyba..... :) Moja domena ma jedną literkę inną niz znany TM. Podchodzi to pod cybersquating...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja odpuściłem ostatnio jedną bankową (ktoś ją przygarnął i reklamuje tam usługi bankowe - powodzenia :)), na wiosnę nie przedłużę kilku literówek znanych firm. Potencjalne kłopoty z tym związane nie są warte tych marnych paru groszy z parkingu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×