Jump to content
Noname

NajdrożejSprzedane.pl - Lista najdrożej sprzedanych domen *.pl

Recommended Posts

Witajcie,

Niedługo światło dzienne ujrzy mój malutki projekcik - mianowicie serwis NajdrożejSprzedane.pl :)

 

beznazwyzd4.jpg

 

Serwis bedzie zawierał tabele w ktorej znajdzie sie lista XX najdrozej sprzedanych domen w polsce - serwis bedzie przedstawiał w tabeli:

*Nazwe domeny

*Cene w PLN

*Cene w obcej walucie, oczywiscie jesli w takowej została dokonana sprzedaz.

*Platforma sprzedaży

 

Serwis bedzie stosunkowo prosto zbudowany, bez zbednych wodotrysków - dostepny w języku polskim i angielskim.

 

Zaczynam budowac liste najdrozszych transakcji na podstawie tych tematow:

http://www.di.pl/index.php?showtopic=15800

http://www.di.pl/index.php?showtopic=18043

oraz innych wiadomości.

 

Chcialbym aby serwis przedstawiał tylko i wyłącznie potwierdzone transakcje.

 

Mam kilka pytan - jak wy - domainerzy wolelibyscie aby to wygladalo - czy jezeli sprzedaz została dokonana w obcej walucie to w tabeli PLN powinienem zamiescic przewalutowana kwote na dzien sprzedazy czy na dzien dzisiejszy wg. aktualnego kursu.

 

Jak duza ma byc lista ? 20,50,100 pozycji ?:D

 

Jezeli macie jakies info nt. duzych transakcji, lub jakies inne sugestie dotyczace serwisu bede bardzo wdzieczny ;)

 

Pozdrawiam,

Michał ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja bym przyjął

 

1 EUR = 3,5 PLN

1 USD = 2,5 PLN

 

chociaż sam nie wiem, czy to dobra opcja, ale i tak chodzi o "mniej wiecej", nawet jak domena kosztuje kilkadziesiat k, to przeciez od razu sie rzad wielkosci wyrazony w obcej walucie i tak znacznie nie zmieni

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
Mam kilka pytan - jak wy - domainerzy wolelibyscie aby to wygladalo - czy jezeli sprzedaz została dokonana w obcej walucie to w tabeli PLN powinienem zamiescic przewalutowana kwote na dzien sprzedazy czy na dzien dzisiejszy wg. aktualnego kursu.

Michał :)

pozostawić kwotę w rzeczywistej walucie transakcji w nawiasie podać średni kurs waluty z dnia sprzedaży

Share this post


Link to post
Share on other sites
pozostawić kwotę w rzeczywistej walucie transakcji w nawiasie podać średni kurs waluty z dnia sprzedaży

Wg mnie to jedyne sensowne rozwiązanie i nie wiem dlaczego rozważasz inne możliwości. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesteśmy w Polsce więc wg. mnie ceny powinny być w PLN a jeśli transakcja była w walucie to w rankingu powinna być kwota w pln przeliczona po kursie w dniu transakcji - to pozwoli na czytelne ustawienie rankingu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jezeli chodzi o walute to jasne ze beda dwie tabele - PLN i obca waluta lecz pytałem czy jezeli sprzedaz odbyła sie w obcej walucie to przeliczac wg. kursu z dnia sprzedazy i podawac w PLN czy wg. aktualnego kursu - to juz zostało zatwierdzone - cena bedzie przeliczana na dzien sprzedazy :)

 

Tak jak wspomniał Sylyx - sugerowałem sie wyszukiwarka i fraza "Najdrożej sprzedane .pl" - no i tak powstała domena NajdrożejSprzedane.pl :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
jesteśmy w Polsce więc wg. mnie ceny powinny być w PLN a jeśli transakcja była w walucie to w rankingu powinna być kwota w pln przeliczona po kursie w dniu transakcji - to pozwoli na czytelne ustawienie rankingu

 

Halo, jeśli chciałbyś wypromować stronę za granica, zeby cie cytowano gdzies tam, to wybacz, ale sam polski jest nie na miejscu, a jedna dodatkowa kolumna roznicy nie robi (a przeciez noname napisal: "Serwis bedzie stosunkowo prosto zbudowany, bez zbednych wodotrysków - dostepny w języku polskim i angielskim") :)

 

Jezeli chodzi o walute to jasne ze beda dwie tabele - PLN i obca waluta lecz pytałem czy jezeli sprzedaz odbyła sie w obcej walucie to przeliczac wg. kursu z dnia sprzedazy i podawac w PLN czy wg. aktualnego kursu - to juz zostało zatwierdzone - cena bedzie przeliczana na dzien sprzedazy :D

 

Tak jak wspomniał Sylyx - sugerowałem sie wyszukiwarka i fraza "Najdrożej sprzedane .pl" - no i tak powstała domena NajdrożejSprzedane.pl ;)

 

no skoro to nie bedzie trudne, to moze byc i przeliczanie wg. kursu z dnia sprzedazy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawy pomysł. Kwestią pozostaje, czy domainerzy którzy mają przeprowadzone transakcje poza ogólnie dostępnymi serwisami aukcyjnymi będą chcieli zamieścic tam informacje o sprzedaży. Sprzedaże na aukcjach, to tylko czubek góry lodowej. :)

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, zgadzam się - jezeli chcialbym aby serwis nie był tylko lokalny to powinienem troszke inaczej podejsc do tematu domeny - poki co pozostanie taki na jaki mam plan - zobaczymy co przyniesie przyszlosc - przyznaje racje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Świetny pomysł, dobrze, że Noname podjął jego realizacji :)

 

Przydałaby się jakąś "angielska" domena dla obcokrajowców, mogłaby od razu kierować na wersję angielską. Bazowa waluta PLN, przeliczana na EUR po kursie z dnia sprzedaży. W przypadku sprzedaży w EUR czy $$$ przewalutowanie na PLN.

 

Myślę, że lista powinna zawierać TOP100 najdrożej sprzedanych domen a do tego np. miesięczne raporty o sprzedaży np. 20 najdroższych domen.

 

Dla mnie bardzo fajnie jest to rozwiązane na DNJournal:

http://dnjournal.com/domainsales.htm

http://dnjournal.com/ytd-sales-charts.htm

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak sie zastanawiam czy lista az 100 domen to nie bedzie problem - poniewaz przy aktualnych transakcjach sadze lista 20-50 domen bedzie odpowiednia - reszte zajelyby domeny 1-2k zł ktorych mozna byloby sporo wypisywac :)

 

Druga sprawa czy az taka duza lista jest potrzebna - w moim przypadku plan obejmował 30 najdrozszych domen - no chyba ze bedzie potrzeba wiekszej ilosci to nie bedzie problemu :D

Edited by Noname

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wg mnie wszystko wyjdzie w praniu, a tutaj na pewno sporo osób udzieli cennych rad w trakcie korzystania ze strony i gwarantuję, że pewnie pozmieniasz co nieco. Zamierzenia autora to jedno, a tzw. 'usability' to drugie. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poniżej pułapu 5-10k zł nie ma sensu podawać sprzedaży w top ..., gdyż takich nieujawnionych sprzedaży w tym perzedziale wartości było z pewnością sporo, chyba, że nie w rankingu.

 

Kurs do przeliczenia waluty oczywiście wg dnia sprzedaży.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiscie zapomnialem wspomniec ze w tabeli znajdzie sie data sprzedazy ;)

 

Tak jak juz wyjasniłem wczesniej - czemu lista 30 domen ? Sadze ze ta liczba odzwierciedli ilosc tych lepszych publicznie znanych transakcji - oczywiscie jezeli zajdzie potrzeba lista podczas tworzenia moze zajac nawet 100 albo i wiecej pozycji - tutaj nie bedzie problemu ;)

 

Co do domeny dla zagranicznych gosci to oczywiscie mam kilka typow ale to jeszcze bede musiał przemyslec - jak to rozwiazac - czy dac przekierowanie na polska domene(serwis w wer. angielskiej) czy dac zupelnie drugi serwis - inne logo itd - tylko wtedy to chyba minie sie z celem - sam juz nie wiem - poradzcie ;)

 

Bardzo dziekuje za wszystkie opinie i sugestie :)

 

Pozdrawiam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Świetny pomysł :) Nie baw się w dwie strony, inne logo itd, lepiej już wszystko zamieścić w jednym serwisie w dwóch językach.

Może do tego TOP sprzedaże z danego miesiąca? I zgadzam się, że poniżej pewnego pułapu (5k PLN) nie ma sensu schodzić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceny brutto ;)

 

Jeżeli chodzi o listę to mam zamiar wprowadzić formularz pozwalający dodanie przez każdego nowej pozycji - oczywiście po mojej weryfikacji zostanie ona umieszczona na stronie ;) To na wypadek gdybym coś przeoczyl a ktoś chciałby pomoc :)

 

Co do domeny - dzięki @xtr za propozycje ale już chyba mam swoje typy - dalej pozostaje dylemat czy angelska domena ma tylko przekierowywac na angielska wersję polskiego serwisu czy ma to być drugi oddzielny serwis :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co do domeny - dzięki @xtr za propozycje ale już chyba mam swoje typy - dalej pozostaje dylemat czy angelska domena ma tylko przekierowywac na angielska wersję polskiego serwisu czy ma to być drugi oddzielny serwis :)

 

Ja nie widzę problemu - optymalnym rozwiązaniem wydaje mi się wyświetlenie pod angielską domeną angielskiej wersji polskiego serwisu :D

Plus przełącznik na polską wersję kierujący na polską domenę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dalej nie mam angielskiego odpowiednika dla serwisu lecz mam kilka typow.

 

*HighestSales.pl

*HighestSale.pl

*BestSales.pl(TheBestSales.pl)

*SoldMostExpensive.pl

 

Jak myslicice czy ktoras z nich moglaby sie nadawac ?:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • smarowidla.pl   aukcja BCM
    • Gdansk.tv   Sprzedam domene gdansk.tv cena: 2000zł netto
    • Dzięki za Waszą opinie  Już wiem, że nie ma sensu puszczać jej za 5k.
    • Dobra wycena Przemka. Moim zdaniem bliżej nawet tej dolnej granicy niż górnej. Porównywanie rynku i trendów pomiędzy .com a .pl nie ma sensu, to tak jakby porównywać polską gospodarkę do amerykańskiej lub chińskiej.
    • archiwizacja.pl   Dobra domena w dobrej cenie.   https://www.aftermarket.pl/aukcja/2606689/?utm_source=market_redirect&_track=249a42ce335537159e067eec5d1c68a9
    • Każda z niżej wymienionych domen .com.pl po 90 zł netto w opcji "kup teraz" na AM. Oferta ważna do jutra do godziny 19:00. Promocją objąłem te domeny, które uważam, że mają dużą szansę na znalezienie KK. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany zakupem większej ilości domen (od 3 sztuk wzwyż) to proszę o wiadomość na priv (lista domen + login). Robię wtedy escrow i daję  rabat 20 zł netto/domenę.   Dla osób, które przestały wierzyć w moc domen .com.pl informacja; sprzedaje dużo domen tego typu (całkiem niedawno: kret*com*pl za niskie XXXX netto i nie było to 1000 zł). Zapraszam do zakupów. --- Alfabetyczna lista 50 domen.   alternatory.com.pl autolak.com.pl carrental.com.pl culture.com.pl cynamon.com.pl dexterity.com.pl dladzieci.com.pl dobrykredyt.com.pl dobrywegiel.com.pl drukarkifiskalne.com.pl fuga.com.pl gabinetylekarskie.com.pl granitex.com.pl habitat.com.pl harcowka.com.pl instalacjegazowe.com.pl instalgaz.com.pl invitro.com.pl knowledge.com.pl koks.com.pl kolektorysloneczne.com.pl kotlyweglowe.com.pl lighters.com.pl maszynypakujace.com.pl meblenierdzewne.com.pl ocieplenie.com.pl oryginalneprezenty.com.pl orzeszki.com.pl paragon.com.pl pcv.com.pl phone.com.pl piwokraftowe.com.pl posrednictwopracy.com.pl radek.com.pl raki.com.pl rarytas.com.pl rozruszniki.com.pl serwisklimatyzacji.com.pl silikony.com.pl systemykominowe.com.pl szkoleniastrzeleckie.com.pl t-shirts.com.pl + tshirts.com.pl taniekredyty.com.pl tanieogrzewanie.com.pl testing.com.pl tukan.com.pl wrozbyonline.com.pl wycinki.com.pl wyrobyskorzane.com.pl wystrojwnetrz.com.pl
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,182
    • Most Online
      902

    Newest Member
    garfieldfilm
    Joined
×