Jump to content
sanit

Polityka

Recommended Posts

To że Polska uczestniczy w strukturach NATO nie zobowiązywało jej do uczestnictwa w inwazji na Irak. USA nawet nie nalegała na udział Sojuszu w akcji bo uważały że poradzą sobie siłami własnymi i wybranych sojuszników ( na początku tylko Polska, UK, Australia, Dania i Hiszpania ochoczo poparła najazd ). Polski nikt nie przymuszał, a sprzedała się za obietnicę wydumanych kontraktów. Przykre, że o misji zadecydowało kilkadziesiąt/kilkaset osób, chociaż opinia publiczna w większości była przeciwna.

Teraz pytają się Chlebowskiego i okazuję się, że on swojej decyzji nie przemyślał i teraz postąpiłby inaczej, Kwaśniewski z kolei gra wielkiego mędrca i rzuca banałami, które nie są w stanie przesłonić braku elementarnej przyzwoitości.

Ja rozumiem że polityka to niełatwa sprawa, często wymagająca ofiar, ale nie jestem w stanie pojąć jaki światły cel przyświecał tym ludziom, w wysłaniu polskiego wojska do Azji. Jak się okazuje oni sami nie wiedzą jaki był powód i brak im odwagi żeby się do tego przyznać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jakże uważam, że tam wojna może nie dała dam ropy, ale dała nam nowe kontakty. To u nas jest chemik Saddama. :)

Od kontaktów to są sieci społecznościowe, a nie posyłanie ludzi na wojne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kiedyś trafiłem na taką stronę Afery nie pamiętam czy doszedłem do 100 ale polecam lekturę :lol:

 

Interesuje sie polityka z "doskoku", i z ta moja marna wiedza, moge bez problemu, jednym zdaniem udowodnic, klamstwa w wiekszosci punktow.

 

Mozemy sie z reszta pobawic, Ty mi podasz punkt, a ja Ci w kilku z danich udowdnie, ze to albo zaden fakt, albo calkowita glupota i klamstwo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Interesuje sie polityka z "doskoku", i z ta moja marna wiedza, moge bez problemu, jednym zdaniem udowodnic, klamstwa w wiekszosci punktow.
kiedyś trafiłem na ten link w komentarzach na onecie, historie przytoczone w nim lekko mnie zszokowały, część tych podpunktów jest przesadzona ja bym w dobie dzisiejszej obyczajowości politycznej nie nazwał aferami, choć po części są bulwersujące

 

Mozemy sie z reszta pobawic, Ty mi podasz punkt, a ja Ci w kilku z danich udowdnie, ze to albo zaden fakt, albo calkowita glupota i klamstwo.

Trochę nie rozumiem co napisałeś, że ja Ci podam punk a Ty w po kilku dniach udowodnisz że to nie prawda? chyba nie o to Ci chodziło :lol:

 

Link zamieściłem bo wydał mi się interesujący, jeżeli masz zastrzeżenia to pisz do autora :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mialo byc "w kilku Zdaniach udowodnie"

 

Spoko, myslalem ze probujesz siac antyPO'owska propagande:) A do autora juz napisalem:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
To może ja poprosiłbym o Twoje dowody. Możesz wziąć obojętnie które, np. pierwsze z brzegu dziesięć numerków.

 

No dobra.

 

Po pierwsze(co sie tyczy wszystkich punktow) na gorze strony pisze "z faktami sei nie dyskutuje". Tutaj nie ma zadnego faktu.

 

Strona jest zbiorem informacji, na ktorych potwierdzenie przytacza sie artykuly/komentarze albo opozycji, albo prawicowych publicystow ktorzy nawet nie bronia sie przed posadzaniem o sympatyzowanie z PiSem. A dziwne zeby opozycja dobrze mowila o rzadzie.

 

Albo po prostu sa ta komentarze spraw ktore sie dopiero pojawily A ze prawda okazala sie calkowicie inna, tego juz autor nie wspomina.

 

 

Ale przejdzmy do konkretow.

 

0. Manipulacja wyborami 2007 - link odsyla nas do jakiegos antyrzadowego(i pro-pisowskiego) blogu, w ktorym pisze o wielkim spisku roznych fundacji, znanych politykow i mediow, w celu odsuniecia PIS od wladzy.

Drogi AlterNeo, pomijajac fakt ze, ze podobnych teorii, sam moge wysnuc tysiace, ale zakladac ze to prawda, to dodam tylko, ze obecnie(pomimo uplywu czasu) 70% spoleczenstwa chcialaby, nie tyle odsuniecia pisu od wladzy(oczywiscie pisze w odniesieniu tamtych lat, bo pis juz na szczescie nie rzadzi), ale wogole calkowitej likwidacji, co z reszta za niedlugo zaobserwujemy. Moze i Cie to tlumaczenie niezadowala, ale jak tu inaczej mozna komentowac blog(napisany przez anonima).

 

1. Granat rzucony przez PIS, niestety okazal sei nie wypalem. Okazalo sie ze Gras nie mieszka w willi "Niemca", ale w jedynie trzypokojowym mieszkaniu ktore sie tam znajduje. A "Niemiec" ktory to mial niby "sponsorowac" Grasia i miec z tego "wymierne" korzysci(taka nadzieje mial Kaminski i PIS) od dawna w Polsce nie prowadzi zadnych interesow.

Co nie mniej jednak, powinien od tej darowizny zaplacic podatek, czego nei zrobil. A wiec jest wykroczenie, ale czysto podatkowe i wynikajace z niewiedzy, i nie sa to jakies ogromne sumy.

 

2. Nie PO, a PIS stoi za upadkiem stoczni. PO mialo tylko rok na znalezienie inwestora, PIS tych lat mialo kilka i nic nie zrobilo, mimo ze za nich byla na swiecie naprawde dobra koniunktura w tej branzy.Ostatnie dwa lata byly naprawde slabe i niestety trudno bylo znalezc kupca.

A bez tego stocznia musiala zwrocic pozyczke no i upadla. Takie warunki niestety wynegocjowalismy wchodzac do UE.

 

3. Media publiczne nigdy nie byly publiczne. A tymbarddziej teraz gdy rzadzi w nich koalicja PIS-SLD. Co z reszta widzimy po protestach w trojce(przeciwko sobali), czy po tym ze odchodza swietni, niezalezni prowadzacy, ktorzy juz jmaja dosc pokazywania wiadomosci w jedynie ciemncych barwach(Dorota Wysocka-Schnepf )

 

 

4. To jest akurat najwiekszy sukces ekipy Tuska, i nawet prawicowe media sa zgodne. Mimo straszenia, ze nie bedzie chetnych itp, reforma sie sprawdzila. A zarzuty ze zolnierzy jest mniej niz wczesniej jest smieszny. Kto ma wieksza wartosc bojowa zawodowy zolnierz, ktory zglosil sie na ochotnika i z tego zyje, czy poborowy brany z lapanki, ktoremu na szybko nie udalo sie zalatwic szkoly?

 

 

5. Mamy kryzys i wszedzie szuka ise oszczednosci. Ale co do ciecia etatow w policji, to rzad sei wycofal z tego pomyslu.

 

6. Chodzi o placowki w ktorych i tak nei zalatwia sie petentow. Sa to placowki organizacyjne, ktore jedynie produkuja koszty.

 

7. Prywatyzacja szpitali. Sprawa podobna jak z wojskiem. Licze ze PO uda sei porozumiec z lewica i przeforsuja ustawe. Niestety ale wszytko co jest panstwowe, to jest niczyje i nie bedzie na siebie zarabiac.

Na dowod jak chcesz poszukam Ci adresy placowek ktore zostaly sprywatyzowane i zaczely na siebie zarabiac. I oczywiscie leczenie w nich jest darmowe.

Ogolnei ciezki temat, ciezko bedzie przekonac opinie publiczna, ale mysle ze sie uda.

 

8. Na tematy agenturalne mozemy dyskutowac i dyskutowac i nic z tego nie wyniknie, wiec wybacz to pomine.

 

9. Rzeczywiscie byl konflikt interesow. Misiak pozbyl sie udzialow w firmie. Niestety podobnych spraw nie da sie wyeliminowac, bo poslowie maja udzialy(sa w radach nadzorczych) w wielu spolkach i zawsze sie cos znajdzie.

 

10. Tak, sama wydala 300mln. Trzeba bylo rozdysponowac pieniadze. A to robi sie na podstawie analiz ktore dostarczaja szpitale, oraz jednostki nadzorujace. Wszytkiego sprawdzic sie neida, a ze dyrektorzy szpitali w zeznaniach finansowych sciemniaja to nie ma sie co dziwic ze pieniadze nie zawsze szly do tych szpitali do ktorych powinny.

Rozwiazanie? Prywatyzacja na ktory sie nei zgadza PIS.

 

11. Jesli sledzisz sprawe, pewnie wiesz ze, z afery Karnowskiego zrobila sie afera osoby ktora Go oskarza(okazalo sie ze majstrowal przy dyktafonach), a Karnowski zotal uniewinniony. Kolejnym smaczkiem jest dziennikarz Rzeczpospolitej ktory opisal sprawe Karnowskiego, a okazal sie dobrym kolegą osoby ktora go oskarzala.

 

Wiecej mi sie nei chce, ale jesli ktos by bardo chcial wiecej odpowiediz wystarczy ze wpisze dana "afere" w googlach i poszuka, jakies komentarze do sprawy, jak sie dalej potoczyly.

 

 

Co do samego bloga, to podobnych stron(na temat wszytkcih znaczacych partii politycznych) w necie znajdziesz setki, ale nie ma to nic wspolnego z faktami, i jak widzisz, nawet sukces zaliczaja do porazek.

 

Mnie osobiscie przypomina to dzialanie osob ktore pod newsem opisujacym zloty medal Kowalczyk pisza komentarze w styly "ale twarz jak koń nadal ma".

Jak wiesz, z takimi osobami, naprawde ciezko sie dyskutuje.

Edited by horacy11

Share this post


Link to post
Share on other sites
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103454,7679681...obyczajne_.html

 

już dawno nie spotkałem się z takim absurdem :)

Właśnie byłem dziś na kolejnym szkoleniu z prawa własności intelektualnej. Trzeba by wysłać na takie sędziów. W Polsce nadal pokutuje, że to co teoretycznie niematerialne to nie istnieje. Z drugiej strony sędziowie przecież studiują ponoć prawo zanim dostaną się na sedziego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A to opis zdarzenia :

 

Amerykański śmigłowiec ostrzelał bez powodu iracką ludność cywilną, zabijając też reportera Reutera w 2007 roku – twierdzi portal Wikileaks, który opublikował film mający być dowodem na tę akcję. Materiał ma pochodzić z kamer na śmigłowcach Apache. Podczas incydentu zginęło 12 osób. Film jest wysokiej jakości i, według BBC, wydaje się być autentyczny. Dołączono do niego nagranie transmisji rozmów pilotów ich kolegów na ziemi. Pentagon jeszcze nie zareagował.

 

Wideo pokazuje ulicę w Bagdadzie i grupę około ośmiu osób, które piloci helikopterów uznają za “bojowników” i otwierają do nich ogień. Serie padają kilkakrotnie. Na ulicy zatrzymuje się miniwan, a jego pasażerowie próbują ratować rannych, też zostają ostrzelani. – O tak, popatrz na tych martwych drani – słychać na nagraniu po tym, jak serie z 30 mm działka zostawiają kilkanaście ciał na drodze. Drugi członek załogi prosi o pozwolenie na otwarcie ognia do miniwana. – Ej, pozwól nam postrzelać – mówi.

 

W sumie ginie 12 osób, w tym dziennikarz Reutera Namir Noor-Eldeen i jego współpracownik oraz kierowca Saeed Chmagh, a dwoje dzieci – pasażerów miniwana – zostaje rannych. Żadne z nich, jak wynika z filmu nie podejmowało wrogich działań wobec okupantów, a taka była wcześniejsza wersja Pentagonu.

 

Strona WikiLeaks prowadzi kampanię na rzecz wolności informacji, publikując tajne rządowe i korporacyjne dokumenty online. Wikileaks publikuje anonimowe przecieki wrażliwych dokumentów, które, pochodzą ze źródeł rządowych, korporacyjnych lub religijnych. Nie ujawnia tożsamości osób, które dostarczają im informacje. Portal istnieje od 2006 roku.

 

 

Źródło : NowyPorzadekSwiata.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

@polo333

 

Nie można dosłownie tłumaczyć tak języka angielskiego jak jest na tej stronie i jak było na tvn24.pl

Ja uważam że zostało to przetłumaczone z dodaniem swojego akcentu do tego i jest nieprawdą żeby ktoś mówił" ej, pozwól mi postrzelać"

 

Ogólnie to nie jestem przekonany czy to naprawdę był kamerzysta czy w końcu terrorysta. Będę musiał jeszcze raz oglądnąć nagranie, ale jakoś nie ubolewam z powodu ludzi z bazuką.

Co do minivana to w ogóle się nie wypowiadam.

Edited by SWAGGER

Share this post


Link to post
Share on other sites
@polo333

O

Nie można dosłownie tłumaczyć tak języka angielskiego jak jest na tej stronie i jak było na tvn24.pl

Ja uważam że zostało to przetłumaczone z dodaniem swojego akcentu do tego i jest nieprawdą żeby ktoś mówił" ej, pozwól mi postrzelać"

 

Ogólnie to nie jestem przekonany czy to naprawdę był kamerzysta czy w końcu terrorysta. Będę musiał jeszcze raz oglądnąć nagranie, ale jakoś nie ubolewam z powodu ludzi z bazuką.

Co do minivana to w ogóle się nie wypowiadam.

 

Polecam obejrzec film w oryginalnym brzmieniu, bo pleciesz bzdury. Naprawde jest tam "ej, daj nam postrzelac".

 

Mam nadzieje, ze za ten bestialski mord na nieuzbrojonych cywilach ci zolnierze kiedys odpowiedza. Wojna wojna, ale jak widac oni maja niezla zabawe niczym w grach komputerowych. A Polska jest wspolodpowiedzialna za ten najazd i za mordy, bo wyslala tam wojsko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W radio męczą spotami nt. Katynia, w dodatku sugerującymi, jakoby to wszystko działo się teraz i wykorzystującymi dziecko. Powiedzieliby, ile innowacji wdrożono w Polsce albo ile km autostrad wybudowano w ostatnim czasie.

 

***

 

Informacja dla każdego, kto lubi sobie trochę pohajlować w domowym zaciszu wyrażąjąc swoją miłość do Polski: Proszę nie wyrażać w ten sposób miłości do Polski w Niemczech. Tam za hajlowanie idzie się do więzienia i wcale nie oznacza ten gest miłości do naszego pieknego kraiku nad Wisłą. To taka rada dobrego wujka z cyklu "co kraj to obyczaj".

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites
Polecam obejrzec film w oryginalnym brzmieniu, bo pleciesz bzdury. Naprawde jest tam "ej, daj nam postrzelac".

 

Mówisz o "Come on, let us shoot!" ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak.

 

Czyli źle tłumaczycie, tzn dodajecie swój akcent na zdanie wyjęte z kontekstu, jak reporterzy faktu ;)

Edited by SWAGGER

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyli źle tłumaczycie, tzn dodajecie swój akcent na zdanie wyjęte z kontekstu, jak reporterzy faktu ;)

Szkoda dyskusji z Tobą w tej materii. Zajmujesz się jakimiś literkami, kruczkami, bzdurkami na pograniczu nic nie znaczenia, gdy tymczasem przedmiotem sprawy jest zupełnie co innego. No ale po co to dostrzegać, jak się wygodnie siedzi przed monitorem i nawet mysleć nie trzeba, bo domeny się rejestruje automatycznie, nie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×