Jump to content
sanit

Polityka

Recommended Posts

Nie wiem czy oglądaliście wywiad w TVP.info z gen. Petelickim na temat schwytania domniemanego szpiega Mossadu.

Powiedział jasno - Turcja za atak na platformę wiertniczą zarobiła 23 miliardy dolarów. My mieliśmy szansę na kilka sztuk F16 - firma, która produkuje te samoloty w USA jest w większości Izraelska.

Nasi politycy wychlapali "sukces" naszych służb - będziemy mieć wielkie "gówno" za lojalność wobec UE.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nasi politycy wychlapali "sukces" naszych służb - będziemy mieć wielkie "gówno" za lojalność wobec UE.

..ale nie rozumiem teraz Ciebie...

Chodzi Ci o to, że nasi politycy wychlapali aresztowanie tego domniemanego agenta? Jeżeli tak to jesteś w błędzie. Niemcy o tym napisali a dokładnie Der Spiegel.

Share this post


Link to post
Share on other sites
..ale nie rozumiem teraz Ciebie...

Chodzi Ci o to, że nasi politycy wychlapali aresztowanie tego domniemanego agenta? Jeżeli tak to jesteś w błędzie. Niemcy o tym napisali a dokładnie Der Spiegel.

O tym też własnie mówił Petelicki - znam fakty. Po prostu w takich sytuacjach się milczy udając, że to kaczka dziennikarska. Załatwia się "handluje" szpiegiem po cichu.

Podobno gazeta już była kupiona (miała opublikować przeprosiny/sprostowanie) ale kto za to miał zapłacić to już nie powinno Nas interesować.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po prostu w takich sytuacjach się milczy udając, że to kaczka dziennikarska. Załatwia się "handluje" szpiegiem po cichu.

Podobno gazeta już była kupiona (miała opublikować przeprosiny/sprostowanie) ale kto za to miał zapłacić to już nie powinno Nas interesować.

Przepraszam ale jeżeli Petelicki tak powiedział to jest to bzdurą totalną.

Przyleciał na Okęcie obywatel poszukiwany przez ENA i rozpoczyna się odpowiednia procedura. Powiadamia się prokuraturę odpowiedniego państwa o zatrzymaniu takiego a takiego gościa. W ENA nie było chyba napisane, że jest poszukiwany jako agent służb specjalnych, ale jako osoba która pomagała w załatwieniu dokumentów i poświadczeniu nie prawdy.

 

Podobno miało być sprostowanie? No właśnie podobno....

W służbach specjalnych nic nie dzieje się przypadkiem i tak jest w tym przypadku, jeżeli to z Niemiec wypłynęło w połączeniu z Izraelem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przepraszam ale jeżeli Petelicki tak powiedział to jest to bzdurą totalną.

Skoro wiesz wszystko najlepiej i masz na wszystko receptę to nie będę dyskutował.... Tylko mi nie mów o procedurach :)

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Skoro wiesz wszystko najlepiej i masz na wszystko receptę to nie będę dyskutował.

Szpiclami sie handluje ale nie w tym konkretnym przypadku.

 

W 2004 roku był identyczny przypadek w Australii. Tam nie nawet złapano agentów ale już oficerów izraelskiego wywiadu. I w takich przypadka można handlować. Jeżeli za tym gościem nie było by wystawionego ENA to też można wtedy pohandlować.

Edited by Dzień Domeny

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szpiclami sie handluje ale nie w tym konkretnym przypadku.

 

W 2004 roku był identyczny przypadek w Australii. Tam nie nawet złapano agentów ale już oficerów izraelskiego wywiadu. I w takich przypadka można handlować. Jeżeli za tym gościem nie było by wystawionego ENA to też można wtedy pohandlować.

 

Proszę Cię - nie mów mi o Europejskim Nakazie Aresztowania... i to jeszcze w przypadku podrobienia paszportu.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Proszę Cię - nie mów mi o Europejskim Nakazie Aresztowania... i to jeszcze w przypadku podrobienia paszportu.

Nie rozumiem Cię teraz.

 

ENA został wystawiony tylko na tego gościa w Niemczech. W innych krajach jak w Wielkiej Brytanii, Irlandii chyba we Francji nie zostały wystawione ENA. Zostali tylko wydaleni attache wojskowi z ambasad Izraela w tych krajach.

 

http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/pol...niemcom,60336,1

Edited by Dzień Domeny

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem czy oglądaliście wywiad w TVP.info z gen. Petelickim na temat schwytania domniemanego szpiega Mossadu.

Powiedział jasno - Turcja za atak na platformę wiertniczą zarobiła 23 miliardy dolarów. My mieliśmy szansę na kilka sztuk F16 - firma, która produkuje te samoloty w USA jest w większości Izraelska.

Nasi politycy wychlapali "sukces" naszych służb - będziemy mieć wielkie "gówno" za lojalność wobec UE.

 

UE nie ma tu nic do rzeczy. To jest misja w ramach NATO.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wszystko zależy od tego co chlapnie Bronek.

Jak na razie to 2-0 dla Komorowskiego

Dzisiaj Komorowski wygrał z Jarkiem dwie rozprawy

 

A z ostatnich wpadek PIS.

http://wybory.gazeta.pl/wybory/1,106728,80...ntaniczne_.html

 

Sztab Jarosława Kaczyńskiego przygotował specjalną stronę, na której Polacy mogą spontanicznie wyrazić poparcie dla kandydata PiS: ludzie z różnych regionów Polski sami mieli wysyłać filmy ze swoimi nagraniami. W rzeczywistości, wszyscy nagrani wypowiadają się do tego samego mikrofonu, a część z nich występuje na tym samym tle, mimo że pochodzą z innych miast.

 

I generalnie wiadomo, że takie "głosy ludu" to zwykła marketingowa ściema. Tylko, że durnie ze sztabu PiS nie zadbali o to, żeby wymieniać ludziom mikrofon! Wszędzie jest ten sam czarny

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak na razie to 2-0 dla Komorowskiego

Dzisiaj Komorowski wygrał z Jarkiem dwie rozprawy

 

Aha i to sprawia że jest lepszym kandydatem? Gdyby nie wypierał się tego że sprywatyzuje szpitale (co popieram) to by miał mój głos w drugiej turze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ciekawe, jak po takiej powodzi nagle zmieniają się poglądy ludzi:

 

- Dlaczego dostaliśmy 1,5-2 tysiące złotych, a sąsiad 5 tysięcy? - denerwują się powodzianie, którym gminy wypłaciły już zasiłki. Bo większość potrzebujących nie dostaje maksymalnej kwoty 6 tys. zł. - Takie są procedury - odpowiadają urzędnicy.

http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255,802..._denerwuje.html

 

Jestem przekonany, że sporą część tych ludzi przed powodzią cechowało nastawienie czysto kapitalistyczne. A tu proszę, przyszła fala i wszyscy chcą socjalizmu: każdemu po równo, a jak nie, to sąsiadowi pożyczymy wszystkiego najgorszego (tak typowo po polsku, żeby mu nie tylko zalało, ale jeszcze spaliło). No no no, jak też taka woda zmienia poglądy i nastawienie ludzi. Czyli jednak spora część społeczeństwa nadal chciałaby socjalizmu - OK, żeby nie było, nie socjalizmu, a solidaryzmu społecznego (to takie fajny nowy? zwrot).

Share this post


Link to post
Share on other sites
To ciekawe, jak po takiej powodzi nagle zmieniają się poglądy ludzi:

 

 

 

Jestem przekonany, że sporą część tych ludzi przed powodzią cechowało nastawienie czysto kapitalistyczne. A tu proszę, przyszła fala i wszyscy chcą socjalizmu: każdemu po równo, a jak nie, to sąsiadowi pożyczymy wszystkiego najgorszego (tak typowo po polsku, żeby mu nie tylko zalało, ale jeszcze spaliło). No no no, jak też taka woda zmienia poglądy i nastawienie ludzi. Czyli jednak spora część społeczeństwa nadal chciałaby socjalizmu - OK, żeby nie było, nie socjalizmu, a solidaryzmu społecznego (to takie fajny nowy? zwrot).

 

Według mnie powinni dostać tylko osoby w najtrudniejszej sytuacji. Które straciły cały dobytek.

 

Nie może być tak żę ktoś się domaga niewiadomo jakich pieniędzy bo zalało domek letni i teraz biedak nie ma gdzie na wakacje jechać.

 

Ubezpieczenie od powodzi dla domu o wart. 500tyś zł, kosztowało 200-300 zł rocznie, to nie są jakieś straszne pieniądze.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gazeta cytuje reprezentującego kobietę adwokata Romana Giertycha, który mówi: "Dlaczego cierpienia córki prezydenckiej pary mają być mniej ważne niż cierpienia żony i małoletniej córki funkcjonariusza?". Kwota 1,5 mln zł zostanie pomniejszona o pieniądze, jakie wdowa dostała z odszkodowania, ale to niewiele ponad 140 tys. zł.

Giertych tłumaczy, że znowelizowany w zeszłym roku kodeks cywilny pozwala przy takich katastrofach domagać się zadośćuczynienia

http://wybory.gazeta.pl/wybory/1,106728,80..._na_Wawelu.html

 

I ja się z tym zgadzam. Czy dlatego, że to był prezydent, to ktoś inny ma dostać mniej? Przecież wszyscy kandydaci przed wyborami tak bardzo lubią podkreślać za każdym razem, jak blisko są zwykłego człowieka, że oni to tacy zwykli ludzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
RE-WE-LA-CJA !!!
Mają gdzie pokazać ryje
wraz z pochwałą JKM przypomniało mi starszą piosenkę 'Amadeusza i Grupy 3mającej władzę' a w niej jego wypowiedź
Nie trzeba zmieniać świń przy korycie - koryto trzeba zabrać

Widać nadal lubi porównanie polityków do świń.

 

Prezydentówka ( szukaj poniżej )

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po prostu w takich sytuacjach się milczy udając, że to kaczka dziennikarska.

Właśnie przeczytałem to :

http://www.tvp.info/informacje/polska/po-z...ormacje/1960189

 

Czy ten człowiek wie co mówi? Załóżmy hipotetyczną sytuację która i tak jest absurdem przy agencie bo na wyszkolenie oficera wywiadu wydaje się potężną kasę. Na agenta tyle co na werbunek.

I teraz pomyśl Maryuse.

Jak by nikt się nie przypucował, że mamy takiego gościa i robimy deal na nim to Izrael by nas rozegrał do do podeszw. Nie mówimy Niemcom, że coś takiego ma miejsce i wydajemy go "handlując" z Izraelem.

Po kilku latach Izrael ma do zrobienia jakieś interesy w Polsce. I mówi: albo biznes albo Was skompromitujemy szpiegowsko na arenie EU. Maryuse jest też coś takiego jak sojusznicze wywiady.

 

Bardzo dobra jest decyzja o zastosowaniu się do norm EU.

 

@Maryuse nie słuchaj Petelickiego bo on się specjalizuje w waleniu w rząd obojętnie jaki on jest.

Nie słuchaj Petelickiego i nie oglądaj Jamesa Bonda. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy ten człowiek wie co mówi? Załóżmy hipotetyczną sytuację która i tak jest absurdem przy agencie bo na wyszkolenie oficera wywiadu wydaje się potężną kasę. Na agenta tyle co na werbunek.

I teraz pomyśl Maryuse.

Jak by nikt się nie przypucował, że mamy takiego gościa i robimy deal na nim to Izrael by nas rozegrał do do podeszw. Nie mówimy Niemcom, że coś takiego ma miejsce i wydajemy go "handlując" z Izraelem.

Po kilku latach Izrael ma do zrobienia jakieś interesy w Polsce. I mówi: albo biznes albo Was skompromitujemy szpiegowsko na arenie EU. Maryuse jest też coś takiego jak sojusznicze wywiady.

 

I vice versa - Polska to "wypierdek" na globie myślisz?

Jak będzie takimi politykami zarządzana to nie dziwne, że Talibowie Nam po dupie dają.

A Polska na to - jeśli Nas Izraelu wydacie - nie będziemy dłużni a łyżka na to.... Niemożliwe :blush: Czy po informacji Izraela o handlu z Polską Oni sami by siebie nie skompromitowali? Myślisz - mało mają problemów? Myślisz, że Polska nie posiada informacji o innych krajach?

Jak będziesz generałem i pokażą Ciebie w TV - może Ciebie wtedy posłucham???

 

@Maryuse nie słuchaj Petelickiego bo on się specjalizuje w waleniu w rząd obojętnie jaki on jest.

Nie słuchaj Petelickiego i nie oglądaj Jamesa Bonda. :-)

Nie mów mi co mam oglądać a czego nie. Wnioski pozostawiam dla siebie.

 

P.S.

Nasilenie ataków Talibów w Afganie nastąpiło właśnie po ujawnieniu informacji o szpiegu ale oficjalna wersja jest taka, że to z powodu wyborów.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale co vice versa?

Kogo możemy skompromitować? Izrael w oczach Hamasu?

 

Różnica między nami jest taka, że ja się tym zajmuję/interesuję od kilku lat a Ty robisz to z "doskoku", bo coś usłyszałeś/widziałeś. I piszesz, że znasz fakty a ich nie znasz zadając mi pytanie o to czy ENA wydaje się za podrobiony paszport. Więc Cię informuję, że jest to przestępstwo i nawet za takie "pierdoły" wydaje się ENA.

 

Mossad jest bardzo poważną "instytucją" i mają miejsce kontrolowane wycieki. ABW też jest "fajną" instytucją bo wczoraj dowiedziałem się o aresztowaniach w Zarządzie Dróg i Mostów a podobno śledztwo jest ściśle tajne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Różnica między nami jest taka, że ja się tym zajmuję/interesuję od kilku lat a Ty robisz to z "doskoku", bo coś usłyszałeś/widziałeś.

No to czapki z głów i szacun - już będę się stosował do Twoich zaleceń :blush:

Jako przyszły szpieg słabo się "dekujesz" pod nickiem Dzień Domeny :)

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
No to czapki z głów i szacun - już będę się stosował do Twoich zaleceń :blush:

Jako przyszły szpieg słabo się "dekujesz" pod nickiem DzienDomeny :)

Ja nie dałem żadnych zaleceń. Po prostu analizuję sytuację jak to ma miejsce w białym wywiadze. ;-)

 

E:

nie jestem przyszłym szpiegiem bo nawet mnie to nie interesuje. Wolę na ten temat pisać niż odpierdalać robotę operacyją.

Edited by Dzień Domeny

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wolę na ten temat pisać niż odpierdalać robotę operacyją.

To w takim razie marnujesz na forum swój talent. Jak znam życie niedługo nastąpi Twoja kolejna reinkarnacja... :blush:

Ty po prostu nie potrafisz inaczej żyć buntowniku - i za to Ciebie szanuję.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://wybory.onet.pl/prezydenckie-2010/ak...aktualnosc.html

 

Oficjalne wyniki PKW z 15% obwodów

Komorowski 39,7%

Kaczyński 37,7%

Ciekawi mnie jak to się jeszcze zmieni? i czy sprawdzą się sondaże z TVN-u

(według sondaży podawanych przed wyborami na TVN-ie Komorowski 44%, Kaczyński 29%

czyli 15 punktowa przewaga Bronka nad Jarkiem) :)

 

 

Niecałe 2 godziny od zakończenia wyborów i podania wyników... TVN24 sieje już nową propagande.. (tfuu tfuu.. podaje nowe sondaże) dotyczące głosowania w drugiej turze.

Bronisław Komorowski może liczyć na poparcie 53,9 procent wyborców, a Jarosław Kaczyński 39,1 procent. Ponad 7 procent pytanych nie wie jeszcze, na kogo odda swój głos. Frekwencja ma wynieść 53,9 procent.

http://wybory.onet.pl/prezydenckie-2010/ak...aktualnosc.html

:)

Edited by epson

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×