Jump to content
sanit

Polityka

Recommended Posts

Z tym państwem-miastem chodziło mi tylko o mała ludność, 3,2 mln obywateli. Na takiej bazie ciężko zlepić solidną jedenastkę, tylko dlatego rzuciłem Warszawę i Katowice jako przykłady co by było gdyby raptem stworzyli taką miastową reprezentację i zakontraktowali kilka spotkań z reprezentacjami narodowymi typu Dania. Pewnie też 1-5 w plecy.

 

No ale taka Słowenia to potrafi stworzyć silną jedenastkę, a kraj malutki pod względem ludności. To jest niesamowite.

 

A co do zarządzania to na pewno łatwiej jest takim państwem-miastem zarządzać, szczególnie jeśli porównasz od takiej Australii gdzie 20mln osób (w przybliżeniu) utrzymuje potężną infrastrukturę, nie mówiąc już o siłach obronnych strzegących granic morskich, bez których uchodźcy by zalali ten kraj... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
"Kaczyński może wygrać w pierwszej turze"

"Ten dzień może być w przyszłości oceniany jako dzień zmierzchu Donalda Tuska jako polityka" - ocenia prof. Zdzisław Krasnodębski rezygnację premiera ze startu w wyborach prezydenckich. Socjolog stawia śmiałą tezę, że teraz Lech Kaczyński ma szanse wygrać w pierwszej turze.

 

Rozpoczyna się słynne "dożynanie watahy". A Brutusem może być ta sama młódź, która z takim zapałem chowała babcine dowody. Interesujące kto będzie pierwszy: internauci wyrzucą Tuska czy Tusk ocenzuruje internet?

 

5cmy3a.jpg

 

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już wiadomo, dlaczego w Polsce zastój, marazm i nic się nie zmieniło przez 20 lat. Otóż "wiara chrześcijańska jest najwazniejsza". Np. dla rozwoju Śląska.

 

Radni Prawa i Sprawiedliwości przeforsowali dopisanie do strategii rozwoju województwa śląskiego wartości chrześcijańskich. Wcześniej w dokumencie była mowa "jedynie" o więziach międzypokoleniowych, rodzinnych, oraz aspiracjach życiowych i zawodowych - donosi "Dziennik Zachodni".

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,8...ie_rozwoju.html

 

Ponieważ przeciętny Polak wznosi co dzień swoje modły i prośby o pomoc (i zbudowanie wreszcie tych autostrad) do Mzimu zwanego swojsko Bozią, którego jak powszechnie wiadomo nie ma, nie istnieje, dlatego też marazm i zastój w kraju nad Wisłą, bo nie ma kto wybudować tego wszystkiego. Najbliższy Mzimu rządzący żelazną ręką mieszka niestety za Bugiem hen daleko w Moskwie, ale on jakiś taki koszerny, tfu, prawosławny, znaczy się nie nasz, jego lepiej nie wpisywać w strategię rozwoju kraju nad Wisłą.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szczerze? Wolę jak się to całe tałatajstwo zajmuje Mzimu-Bozią, bo ma wtedy zajęcie. Gorzej jak się nudzą i zaczynają wpier...ć do gospodarki. Bo mnie to po kieszeni od razu najczęściej daje.

POzdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Prawo i Sprawiedliwość chce na dobre zaistnieć w internecie. Na weekendowym kongresie partii zostanie zaprezentowany serwis społecznościowy sympatyków PiS. Jednak już teraz portal Onet.pl poznał szczegóły projektu o nazwie MyPiS.pl.

 

http://wiadomosci.onet.pl/2137683,11,oto_j...ernet,item.html

 

DOMENA: mypo.pl oczekuje w kolejce na rejestrację

 

utworzona: 2010.03.06 06:34:39

ostatnia modyfikacja: 2010.03.06 06:34:39

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Fajny rysunek, tylko trzeba by się zastanowić na co idą te pieniądze, które dostajemy z UE, a idą głównie na budowę infrastruktury dla zagranicznych firm podbijających nasz(już chyba nie nasz? :ph34r: ) rynek. Wspólny rynek dał nam tyle, że prawie nie ma już w pełni polskich banków, stoczni, prasy i telewizji, sklepów wielkopowierzchniowych, fabryk, cukrowni, cementowni itd. Czyli tego wszystkiego co świadczyło o realnym bycie państwa, a nie tylko umowno-administracyjnym. "Polskie" firmy na tym wspólnym rynku mogą jedynie konkurować na poziomie pana Staszka, który wykonuje hydraulikę gdzieś w na Zachodzie, bo się innym nie chce lub nie opłaca. Do tej pory byliśmy kawałkiem Afryki tylko, że w środku Europy, teraz jesteśmy państwem kolonialnym - ale rozwój. :lol:

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pieniadze ida na drogi, lotniska, sieci przesylowe itp. i z tego korzystaja wszyscy obywatele Uni Europejskiej. Ale z tych pieniedzy finansowanych jest kupa roznych programow wspomagajacych prywatne przedsiebiorstwa, biedniejsze regiony, budujace osrodki kultury i sztuki, sportu, nauki, itp itd i z tego korzysci czerpiemy juz tylko My, Polacy. Prosze nie kaz mi szukac konkretnych liczb, ale jak bedziesz chcial chetnei to zrobie.

 

A kto nam kazal sprzedawac cukrownie, cementownie, huty zagranicznym inwestorom? Nikt, tylko tam znalezli sie chetni. Tylko tam byli chetni, ktorzy wylozyli pieniadze na zakup oraz inwestycje, bo to bylo jednym z warunkow sprzedazy.

Bylismy za biedni zeby przejac to co sprzedawal rzad? Nie, po prostu nie bylo chetnych.

 

Jedyny przymus jaki wiazal sie z wejsciem do uni europejskiej, byla prywatyzacja w/w galezi przemyslu. Dlaczego prywatyzacja? Dlatego ze to dobrze wplywa dla ogolno pojetą konkurencje. Z reszta popatrz sobie na wyniki finansowe owych fabryk przed prywatyzacja i po. Teraz przynosza zyski, a przed prywatyzacja panstwo tylko do nich doplacalo. Jak myslisz czego to bylo wina? Zarzadcy, oraz mentalnosi ludzi. Popatrz sobie chociazby na kopalnie, ile do nich wszyscy doplacamy. Myslisz ze to jest wina sytuacji na rynku wegla? Starej, drogiej technologii wydobywania wegla? Jesli masz znajomego gornika, porozmawiaj z Nim sobie przy wodce, to sie dowiesz o walkach o ktorych wszyscy wiemy, ale nikomu niezalezy aby je ukrucic, bo panstwowe, to jakby "niczyje".

 

Przyznam ze straszeni mnie irytuja takie teksty eurosceptykow. Przed wejsciem do UE straszyli neiwiadomo czym, a ze to sei nei spelnilo, to zaczynaja nam tlumaczyc ze +5 to tak naprawde -3.

Jak PIS ktory caly czas twierdzi ze poparcie ma identyczne jak platforma, mimo ze wszystkie sondaze(takze sprzyjajacych partii mediom) pokazuja cos calkowicie innego. Albo jak po odwolaniu Kropownickiego w lodzi. 90% ludzi bylo za odwolaniem, ale Jarek, tlumaczyl wszyskim ze Kropownicki wygral bo do urn poszlo tylko 20% obywateli i gdyby poszlo wiecej to by wygral.

Ja rozumiem ze niektorzy by chcieli zeby PIS wrocil do wladzy i jedynym wyjsciem jest wmawianie ludzią ze jest zle, ale prosze o choc troche obiektywizmu, a wyglaszane tezy niech beda poparte chocby naciaganymi danymi.

 

Co do mediow, niedawno w innym watku Renek probowal mnie przekonac ze publiczne media sa potrzebne, a tvp jest obiektywna.

Pewnie teraz bez przyczyny radiowa "trojka" przygotowuje sie do strajku, a zaledwie kilka dni temu zostala odwolana jedna z lepszych prowadzacych wiadomosci Dorota Wysocka-Schnepf.

W krotkim komentarzu napisala tylko

 

" generalnie nie odpowiada mi wizerunek Polski, jaki kreuje w "Wiadomościach" kierownictwo: ludzi biednych, nieszczęśliwych, sfrustrowanych, narzekających, bezradnych, skupionych tylko na swoich problemach. Czy czekających w kolejce do lekarza, swoją drogą materiały o problemach służby zdrowia pojawiają się niezwykle często..... Wiem, że są w Polsce bezrobotni i ludzie nieszczęśliwi, ale wiem też, że pokazywanie tego typu przykładów i w takim natężeniu jest manipulacją"

 

Niestety na forum wiele osob takze wpisuje sie w takie dzialanie.

Edited by horacy11

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pieniadze ida na drogi, lotniska, sieci przesylowe itp. i z tego korzystaja wszyscy obywatele Uni Europejskiej. Ale z tych pieniedzy finansowanych jest kupa roznych programow wspomagajacych prywatne przedsiebiorstwa, biedniejsze regiony, budujace osrodki kultury i sztuki, sportu, nauki, itp itd i z tego korzysci czerpiemy juz tylko My, Polacy. Prosze nie kaz mi szukac konkretnych liczb, ale jak bedziesz chcial chetnei to zrobie.

 

A kto nam kazal sprzedawac cukrownie, cementownie, huty zagranicznym inwestorom? Nikt, tylko tam znalezli sie chetni. Tylko tam byli chetni, ktorzy wylozyli pieniadze na zakup oraz inwestycje, bo to bylo jednym z warunkow sprzedazy.

Bylismy za biedni zeby przejac to co sprzedawal rzad? Nie, po prostu nie bylo chetnych.

 

Jedyny przymus jaki wiazal sie z wejsciem do uni europejskiej, byla prywatyzacja w/w galezi przemyslu. Dlaczego prywatyzacja? Dlatego ze to dobrze wplywa dla ogolno pojetą konkurencje. Z reszta popatrz sobie na wyniki finansowe owych fabryk przed prywatyzacja i po. Teraz przynosza zyski, a przed prywatyzacja panstwo tylko do nich doplacalo. Jak myslisz czego to bylo wina? Zarzadcy, oraz mentalnosi ludzi. Popatrz sobie chociazby na kopalnie, ile do nich wszyscy doplacamy. Myslisz ze to jest wina sytuacji na rynku wegla? Starej, drogiej technologii wydobywania wegla? Jesli masz znajomego gornika, porozmawiaj z Nim sobie przy wodce, to sie dowiesz o walkach o ktorych wszyscy wiemy, ale nikomu niezalezy aby je ukrucic, bo panstwowe, to jakby "niczyje".

 

Przyznam ze straszeni mnie irytuja takie teksty eurosceptykow. Przed wejsciem do UE straszyli neiwiadomo czym, a ze to sei nei spelnilo, to zaczynaja nam tlumaczyc ze +5 to tak naprawde -3.

Jak PIS ktory caly czas twierdzi ze poparcie ma identyczne jak platforma, mimo ze wszystkie sondaze(takze sprzyjajacych partii mediom) pokazuja cos calkowicie innego. Albo jak po odwolaniu Kropownickiego w lodzi. 90% ludzi bylo za odwolaniem, ale Jarek, tlumaczyl wszyskim ze Kropownicki wygral bo do urn poszlo tylko 20% obywateli i gdyby poszlo wiecej to by wygral.

Ja rozumiem ze niektorzy by chcieli zeby PIS wrocil do wladzy i jedynym wyjsciem jest wmawianie ludzią ze jest zle, ale prosze o choc troche obiektywizmu, a wyglaszane tezy niech beda poparte chocby naciaganymi danymi.

 

Co do mediow, niedawno w innym watku Renek probowal mnie przekonac ze publiczne media sa potrzebne, a tvp jest obiektywna.

Pewnie teraz bez przyczyny radiowa "trojka" przygotowuje sie do strajku, a zaledwie kilka dni temu zostala odwolana jedna z lepszych prowadzacych wiadomosci Dorota Wysocka-Schnepf.

W krotkim komentarzu napisala tylko

 

" generalnie nie odpowiada mi wizerunek Polski, jaki kreuje w "Wiadomościach" kierownictwo: ludzi biednych, nieszczęśliwych, sfrustrowanych, narzekających, bezradnych, skupionych tylko na swoich problemach. Czy czekających w kolejce do lekarza, swoją drogą materiały o problemach służby zdrowia pojawiają się niezwykle często..... Wiem, że są w Polsce bezrobotni i ludzie nieszczęśliwi, ale wiem też, że pokazywanie tego typu przykładów i w takim natężeniu jest manipulacją"

 

Niestety na forum wiele osob takze wpisuje sie w takie dzialanie.

 

-Proszę nie traktować mnie jak zwolennika Pis-u bo nim nie jestem. Wasze PO- Pis-owe kłótnie mnie nie interesują. :ph34r: Interesują mnie idee, nowe rozwiązania.

-Wszystkie te dotacje dla przedsiębiorstw tylko destabilizują gospodarkę i wolną konkurację, ostatni przykład mieliśmy na forum - oponeo i kasa dla nich na poprawę "konkurencji".

- Kasa dla tzw, ośrodków kultury, edukacji, sztuki piszesz. Tak - ale tylko tych szerzących określone szkodliwe poglądy. W istocie jest to tylko dalsza działalności mająca na celu rozbicie rodziny, systemu prawnego, kościoła i szkoły czyli tych wartości, które stanowiły naród, a które stoją na drodze lewackiej wizji świata.

-Jak pisałem do tej pory byliśmy Afryką, teraz państwem kolonialnym. Ale to chyba nie zarzut do mnie. Wcześniej rządził ten sam okrągłostołowy układ co i teraz. Więc chyba wiesz gdzie kierować pretensje.

 

Dziękuję za uwagę :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szczerze? Wolę jak się to całe tałatajstwo zajmuje Mzimu-Bozią, bo ma wtedy zajęcie. Gorzej jak się nudzą i zaczynają wpier...ć do gospodarki. Bo mnie to po kieszeni od razu najczęściej daje.

POzdrawiam!

 

 

Tyle tylko że oprócz obcałowywania figurki Semity na wieszaku i modłów do różnych wyimaginowanych stworów wyznawcy jedynie słusznego pambuka próbują na siłę uszczęśliwiać wszystkich dookoła i oprócz wyżej wymienionych rytuałów niestety namiętnie zajmują się cudzym portfelem i łóżkiem (czy gdzie tam kto woli seks uprawiać)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tyle tylko że oprócz obcałowywania figurki Semity na wieszaku i modłów do różnych wyimaginowanych stworów wyznawcy jedynie słusznego pambuka próbują na siłę uszczęśliwiać wszystkich dookoła i oprócz wyżej wymienionych rytuałów niestety namiętnie zajmują się cudzym portfelem i łóżkiem (czy gdzie tam kto woli seks uprawiać)

Nieprawda :lol:czasem też lubią sobie zajrzeć np. do klubu dla gejów. :ph34r:

 

- Kasa dla tzw, ośrodków kultury, edukacji, sztuki piszesz. Tak - ale tylko tych szerzących określone szkodliwe poglądy. W istocie jest to tylko dalsza działalności mająca na celu rozbicie rodziny, systemu prawnego, kościoła i szkoły czyli tych wartości, które stanowiły naród, a

Nieprawda. Nie ma unijnych dotacji i programów, w których łapy po kasę nie wyciągnałby Kościół i nie byłoby na liście dotacji jakichś kościółków, kapliczek, grobów, krzyzy (po pozorem wspierania architektury i zabytków) oraz np. seminariów duchownych i szkół jedynie słusznej wiary (pod pozorem krzewienia "słusznych" wartości edukacyjnych i tzw. postaw moralnych objawiających się nienawiścią do inaczej myślących) . A przecież Kościół ma swoje pieniądze, których nakradł w ostatnich 20-latach często wyrzucając ludzi na bruk pod pozorem przejęcia kamienic na cele edukacyjne, a później odsprzedawanych na komercyjne galerie handlowe i biura.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nieprawda. Nie ma unijnych dotacji i programów, w których łapy po kasę nie wyciągnałby Kościół i nie byłoby na liście dotacji jakichś kościółków, kapliczek, grobów, krzyzy (po pozorem wspierania architektury i zabytków) oraz np. seminariów duchownych i szkół jedynie słusznej wiary (pod pozorem krzewienia "słusznych" wartości edukacyjnych i tzw. postaw moralnych objawiających się nienawiścią do inaczej myślących) . A przecież Kościół ma swoje pieniądze, których nakradł w ostatnich 20-latach często wyrzucając ludzi na bruk pod pozorem przejęcia kamienic na cele edukacyjne, a później odsprzedawanych na komercyjne galerie handlowe i biura.

Po pierwsze Kościół, Kościołowi nie jest równy. Ciekawi mnie ile z tych pieniędzy poszło na dofinansowanie różnych Gnostycznych i Różokrzyżowych organizacji, Stainerowskich szkół i innych, które laik podepnie pod działalność KK, a w istocie są one tylko propagatorami New Age. W istocie są nastawiona na rozbicie Chrześcijaństwa, a nie szerzenie jego światopoglądu. Tak czy inaczej nikt nie powinien nic dostać, każdy legalna organizacja, również religijna, czy Kościół powinna być utrzymywana ze składek własnych lub/i zwolenników, sponsorów, a nie łupów Państwa, czy UE.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wie ktoś kiedy ten portal w ogóle ruszy??? :lol:

 

 

kwiecień, ma być konkurencją naszej klasy, baaa - ma ją nawet pokonać :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites
kwiecień, ma być konkurencją naszej klasy, baaa - ma ją nawet pokonać :)

A potem już tylko Facebook, a po nim PiS&Love everywhere :ph34r::lol::)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Władcy Marionetek

Warto poświęcić tą godzinę czterdzieści minut.

Najbardziej zaszokowała mnie akcja z podpisami obywateli w sprawie referendum. Prawie milion podpisów i sprawa poszła w zapomnienie. Każdy z posłów biorących udział w akcji "4 x TAK" nie wiedział co powiedzieć, zapytany o to, czemu referendum nie zostało przeprowadzone. Byli wręcz zdziwieni, że ktoś jeszcze o tym pamięta.

 

460 posłów ma w dupie milion obywateli, którzy poświęcili swój czas...

 

No i kwiatki typu: Sekielski pyta Gosiewskiego:

Jak Pan sądzi, czy politycy kłamią?

- Znam kilku, którzy kłamią, ale znam również takich, którzy nigdy nie kłamią.

- A czy Pan kiedykolwiek skłamał?

- Nie.

 

Ta, jasne.

 

Klasyczny paradoks kłamcy: Czy kłamca jak kłamie to kłamie czy mówi prawdę?? ;)

 

Ogólnie film nakręcony w tradycyjnym stylu TVN, czyli delikatnie zmanipulowany. Warto jednak obejrzeć.

Edited by p0zer

Share this post


Link to post
Share on other sites
Władcy Marionetek

Warto poświęcić tą godzinę czterdzieści minut.

No niestety, zdążyłem tylko 2 częsci z 10 na YouTube. Został już zdjęty, jak sie można było tego prędzej czy później spodziewać z powodu naruszenia praw autorskich. A szkoda.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pani Ewa istnieje :)

(odnośnie powyższego filmu)

 

Jawohl. Za ubiegły rok Hieną Roku został dziennikarz Dziennika (jeszcze wówczas chyba nie-gazety Prawnej) za zmyslony wywiad z kimś tam mało waznym. Czyżby dziennikarz RP kandydował w tym roku do tej samej nagrody za to samo?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest lpg
Najbardziej zaszokowała mnie akcja

Mnie najbardziej; może nie szokowała, ale pokazała prawdziwą twarz działania służ*b specjalnyc*h jeżeli chodzi o politykę...

Były szef ABW B*rcik*owsk*i nawet nie skinął okiem podczas spotkania z byłym asystentem posła G*ruszk*i. Powiedział, że nie będzie z nim rozmawiał ze względu na jego niski profil moralny. Ten spec od wizerunku miał racje, że nie powinno się wiedzieć jak robi się politykę a tym bardziej w przypadku służ*b specjalnyc*h.

 

Jak już pisałem w poście który przesympatyczny i przemiły Apze wywalił oglądałem film w niedzielę w południe...potem oglądałem go jeszcze dwa razy.

 

IDN władcymarionetek*pl się ruszył od niedzieli, nonIDN 22uq miał od niedzieli. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jawohl. Za ubiegły rok Hieną Roku został dziennikarz Dziennika

 

"Nagrodę" przyznano nie tylko Cieśli ( autorowi wywiadu którego nie było), ale całej redakcji Dziennika. Trochę to dziwne, że odznaczenie przeznaczone dla najmniej kompetentnego dziennikarza przyznaje się grupie ludzi.

 

http://rynekwydawniczy.pl/news/hieny_roku/183

 

Co do filmu, to bardzo mi się podobał, zwłaszcza momenty kiedy politycy stawali twarzą w twarz z rodzicami zabitych żołnierzy. Kompletnie tracili głowy, a Kwaśniewski po raz nie wiem już który okazał się skończonym burakiem. Smutne, że ludzie kompletnie bez wartości,kierują państwem nie dbając nawet o pozory swojej praworządności.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale co oni mieli im powiedzieć?

Tak się stało jak się stało, oni byli żołnierzami , nie zapominaj o tym.

Żołnierzami czy nie żołnierzami, ale mogli Miller, Szmajdziński, Kwaśniewski, Szczygło, Kaczyński sami pojechać, wziąc karabiny i strzelać. Może by nawet razem stworzyli jakiś batalion skoro byli tacy ochoczy do bitki i wysłania młodych ludzi na bezsensowną wojnę. Dlaczego Trybunał Stanu nie działa w tym kraju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×